Jump to content

Microsoft Lumia 650


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε ξαναπεί ότι οι συγκεκριμένες εφαρμογές και κυρίως το Facebook είναι έτσι φτιαγμένες που δημιουργούν (μικρά ή μεγαλύτερα) προβλήματα παντού. Ακόμα και στο DELL Laptop με i5 και 4άρα RAM η εφαρμογή κρασάρει. Το πρόβλημα είναι στην εφαρμογή και όχι στο λειτουργικό ή στο 640 ή σε ό,τι έχει 1GB RAM.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 761
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμη κα με το 950xl οι εφαρμογές αυτές είναι εκνευριστικες στον τρόπο που δουλεύουν...

Και μόνο η καθυστέρηση αρκεί.

 

Ε ναι σίγουρα, σε εμένα στο laptop με i5 και 8ρα RAM, αργεί και πολλές φορές κλείνει η εφαρμογή, φαντάσου στο τηλ. Φταίει η υλοποίηση της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε αυτές τις εφαρμογες να τις εχετε μεσα στις 7 που κρατανε τα windows και θα δειτε ποσο καλα τρεχουν.

Ευκολο είναι.

Για οσους δεν μπορουν να κανουν χωρις αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσεξτε κατι..είπε ο ανθρωπος ότι μετα από αναβάθμιση στα 10 στο 640 είδε lag και οι εφαρμογές αργούσαν να ανοιξουν..και ρώτησε αν το 650 θα έχει ίδια συμπεριφορά..μεταξυ μας από την στιγμη που τα χαρακτηριστικά τους ειναι ίδια-μην πω και χειρότερα για το 650, τοτε τα ίδια περίπου θα συναντήσει από άποψη επιδόσεων, διαφωνεί κανεις;

Στο θέμα του facebook-messenger τωρα..φυσικά και οι εφαρμογές ειναι χάλια από άποψη προγραμματισμού αλλα τους λείπουν και βασικά χαρακτηριστικα όπως οι κλήσεις-βιντεοκλησεις, έπειτα ανέφερα το θέμα του 1gb διότι οι ίδιοι το έχουν βάλει σαν όριο, σωστά;

Πως λοιπόν όταν λεω ότι αυτές οι δυο εφαρμογές ειναι χάλια για τις low lumia συσκευές μερικοί αμέσως λέτε πως ειναι μια χαρα απλα αργούν λιγακι(10-15 δευτερα για πρωτη φορα ειναι λιγο δηλαδή;) και μετα από λιγο άλλοι λένε ότι ακομα και στα 950 ειναι χάλια; Δηλαδή κρυβόμαστε πίσω από το δαχτυλο μας μεταξύ μας; Προτείνεται δηλ. σε κάποιον να πάρει το 650 και να βάλει κανα facebook-messenger και να κλαίει τα λεφτά του;

Επίσης το Viber και το whats up έχουν αυτα τα θέματα που είπα πιο πανω ναι ή όχι;

Με απλα λόγια αν ακομα και αυτές οι βασικές εφαρμογές δεν τρέχουν σωστά τοτε που διαφωνούμε; Έχει σημασία ποιος φταίει και γιατι φταίει;

Edited by panos9553
Link to comment
Share on other sites

Κατά τύχη είδα το συγκεκριμένο νήμα και τις τελευταίες αναρτήσεις. Καθώς κατά τη γνώμη μου πρόκειται για υποτιμημένο τηλέφωνο -κυρίως λόγω επεξεργαστή- είπα να γράψω δυο λόγια για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Δεν έχω το 650, έχω το 950, αλλά το έχει η κοπέλα μου -εδώ και 4-5 μήνες- οπότε έχω ιδία άποψη. Κατά τη γνώμη μου είναι άψογο. Μάλιστα θα έλεγα ότι δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το 950 (εκτός από την φωτογραφική). Προφανώς δεν έχει ισχυρό επεξεργαστή, και απευθύνεται σε αυτούς/ες που δεν απαιτούν ένα κινητό τηλέφωνο να έχει τεχνικά χαρακτηριστικά παραπλήσια ενός laptop. Αφήνω έξω το κομμάτι των εφαρμογών που για τον x/y λόγο δεν τρέχουν σωστά στα WM. Αυτές που τρέχουν σωστά, τρέχουν μια χαρά και στο 650 και δεν υπάρχει και τρομερή διαφορά σε σχέση με το 950. Τουλάχιστον εγώ δεν έχω παρατηρήσει. Αν κάποιος το θέλει για πλοήγηση, να κάνει τα τηλέφωνά του και να χρησιμοποιεί τις ίδιες εφαρμογές που τρέχουν μια χαρά στο 950, δε νομίζω ότι θα απογοητευτεί. Η φωτογραφική του δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, χωρίς να είναι χάλια. Έχει μια χαρά οθόνη, ενώ το βάρος του -καθώς είναι πολύ ελαφρύ- είναι το κυριότερο πλεονέκτημά του. Προσωπικά το βάρος στο κινητό τηλέφωνο το θεωρώ πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό. Από την άλλη αν σε κάποιον δεν αρέσουν τα WM ούτε το 650 θα τον βολέψει, ούτε το 950, ούτε κανένα άλλο. Αυτά. Edited by faasf
Link to comment
Share on other sites

Facebook και messenger ειναι χαλια μαυρα για ενα κινητο σαν το 650, και το viber αν και αξιοπρεπες εχει ακομα τα 2 παραπανω προβληματακια που ανεφερα..αρα αφου δεν ικανοποιει αυτα τα 3 κριτηρια οπως πρεπει τοτε για τη χρηση μιλαμε? Απλα για να καταλαβω ρωτω..

 

Λοιπόν επειδή εγώ όπως προανέφερα το έχω το 650 (απο τον Απρίλιο) και χρησιμοποιώ όλες τις γνωστές εφαρμογές (Facebook, messenger, Whats App, Instagram), μπορώ να σου πώ με πάσα βεβαιώτητα και ειλικρίνεια οτι δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα. Ολά λειτουργούν κανονικά. Κακώς το βάζεις στο ίδιο καλάθι με το 640. Επειδή έχει παρόμοια χαρακτηριστικά δεν σημαίνει οτι είναι και το ίδιο τηλέφωνο. Η έλλειψη βίντεοκλήσης στον messenger είναι πρόβλημα των WP και όχι του 650. Και τέλος, όχι για μένα δεν είναι πρόβλημα αν μια εφαρμογή ανοίγει 3-4 δευτερόλεπτα αργότερα απο την στιγμή που στην χρήση της δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή εγώ όπως προανέφερα το έχω το 650 (απο τον Απρίλιο) και χρησιμοποιώ όλες τις γνωστές εφαρμογές (Facebook, messenger, Whats App, Instagram), μπορώ να σου πώ με πάσα βεβαιώτητα και ειλικρίνεια οτι δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα. Ολά λειτουργούν κανονικά. Κακώς το βάζεις στο ίδιο καλάθι με το 640. Επειδή έχει παρόμοια χαρακτηριστικά δεν σημαίνει οτι είναι και το ίδιο τηλέφωνο. Η έλλειψη βίντεοκλήσης στον messenger είναι πρόβλημα των WP και όχι του 650. Και τέλος, όχι για μένα δεν είναι πρόβλημα αν μια εφαρμογή ανοίγει 3-4 δευτερόλεπτα αργότερα απο την στιγμή που στην χρήση της δουλεύει κανονικά.

Θα σε προέτρεπα να ξαναδιαβάζεις τι εχω γράψει γιατί έχεις βγαλει λάθος συμπεράσματα.

Για να μην τα ξαναγράψω παλι..πηγαινε και εσύ αυτη την στιγμη στο αντιστοιχο θέμα των εφαρμογων και δες τα τελευταία σχόλια όπου 6 με 7 άτομα αναφέρουν θέματα για το facebook-messenger καθώς και για το Viber ακομα και σε 950, άρα το ότι δουλευουν κανονικα αυτα τα 3 όπως λες απέχει από την πραγματικότητα, εσένα σου αρέσουν ετσι προβληματικά και με τα μισά χαρακτηριστικά, οκ γουστο σου και καπέλο σου, απο την στιγμη ομως που ρώτησε ο Stefanos για την συσκευή Πρέπει να ξέρει τι θα συναντήσει.

Τελος εχω αναφέρει παμπολες φορες ότι η συσκευή ειναι τιμιοτατη για τα λεφτά της, για βασικη χρηση αλλα για τιποτα παραπανω και εχω αναφέρει τόσους λόγους που το υποστηρίζω. Και ξαναλέω γιατί μάλλον δίνεται σημασία στα μισά από αυτα που γράφω, εχω χρησιμοποιήσει σχεδόν ολα τα Lumia και εχω απόλυτη επίγνωση και γνώση των όσων λεω, και την σύγκριση με το 640 δεν την ανέφερα εγω αλλα ο ενδιαφερόμενος stefanos, απλα για να ξέρουμε τι λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε προέτρεπα να ξαναδιαβάζεις τι εχω γράψει γιατί έχεις βγαλει λάθος συμπεράσματα.

Για να μην τα ξαναγράψω παλι..πηγαινε και εσύ αυτη την στιγμη στο αντιστοιχο θέμα των εφαρμογων και δες τα τελευταία σχόλια όπου 6 με 7 άτομα αναφέρουν θέματα για το facebook-messenger καθώς και για το Viber ακομα και σε 950, άρα το ότι δουλευουν κανονικα αυτα τα 3 όπως λες απέχει από την πραγματικότητα, εσένα σου αρέσουν ετσι προβληματικά και με τα μισά χαρακτηριστικά, οκ γουστο σου και καπέλο σου, απο την στιγμη ομως που ρώτησε ο Stefanos για την συσκευή Πρέπει να ξέρει τι θα συναντήσει.

Τελος εχω αναφέρει παμπολες φορες ότι η συσκευή ειναι τιμιοτατη για τα λεφτά της, για βασικη χρηση αλλα για τιποτα παραπανω και εχω αναφέρει τόσους λόγους που το υποστηρίζω. Και ξαναλέω γιατί μάλλον δίνεται σημασία στα μισά από αυτα που γράφω, εχω χρησιμοποιήσει σχεδόν ολα τα Lumia και εχω απόλυτη επίγνωση και γνώση των όσων λεω, και την σύγκριση με το 640 δεν την ανέφερα εγω αλλα ο ενδιαφερόμενος stefanos, απλα για να ξέρουμε τι λέμε.

Σε σύγκριση με το 640 είναι καλύτερο το 650! Εφόσον ρώτησε αυτό, αυτό θα πρέπει να απαντήσεις! Όχι γενικώς! ;)

Έτσι όπως τα λες, ουτε το 650 θα πάρει ο άνθρωπος! Επίσης Viber και WhatsApp λειτουργούν μια χαρά σε μένα! Επίσης αν περάσει τις beta εκδόσεις των fb και Messenger θα λειτουργήσουν καλύτερα από τις κανονικές, στο 650!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές αυτές είναι βασικές.

What's app δουλεύει μια χαρά, τα άλλα τρία είναι πρόβλημα.

Messenger σε φρέσκο στημένο 650 χθεσινό το μέτρησα μόλις τώρα, θέλει 14 δευτερόλεπτα για cold start άνοιγμα.

Αυτό είναι απλά απαράδεκτο, δεν είναι θέμα του λειτουργικού, αλλά δυστυχώς χαντακώνει την εμπειρία χρήσης.

Πήρα το 650, γιατί πάντα έχω ένα windows phone στη συλλογή μου, έδωσα το 950xl, στο οποίο δεν είδα και καμία διαφορά σε εμπειρία χρήσης, μόνο η κάμερα ήταν καλύτερη, που και εκεί, κιτρίνιζε τα πάντα στο αυτόματο...

Έχω πάρει σχεδόν όλα τα lumia, από βίτσιο καθαρά, το παραδέχομαι, αλλά και πολλά άλλα windows phone (από τα πρώτα πρώτα). Το καλύτερο ever ήταν το ativ s.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το 640 είναι καλύτερο το 650! Εφόσον ρώτησε αυτό, αυτό θα πρέπει να απαντήσεις! Όχι γενικώς! ;)

Έτσι όπως τα λες, ουτε το 650 θα πάρει ο άνθρωπος! Επίσης Viber και WhatsApp λειτουργούν μια χαρά σε μένα! Επίσης αν περάσει τις beta εκδόσεις των fb και Messenger θα λειτουργήσουν καλύτερα από τις κανονικές, στο 650!

Δεν ειναι καλύτερο το 650 από το 640..αλλου ειναι καλύτερο το ένα αλλου το αλλο..αναλογα το τι θελει ο ενδιαφερομενος,αν θες να σου πω αναλυτικά ειμαι προθυμος.

Από άποψη επιδοσεων ειναι σχεδόν τα ίδια και τα εχω δει δίπλα δίπλα, ο 212 με τον 400αρη ίδιοι ειναι πάνω κάτω.

Εισαι ο τρίτος που απαντας απλα για να απαντήσεις χωρίς να διαβάσεις τι έγραψα παραπανω, δεν είπα πουθενά ότι το Viber και το what's up δεν ειναι καλες εφαρμογες, απλα ανέφερα ότι το viber δεν έχει Ελληνικά και ότι πολλές φορες δεν κρατα ιστορικό μηνυμάτων όταν χρησιμοποιείς την άμεση απαντηση από την μπάρα ειδοποιήσεων(αυτα τα έχεις αποδεχτεί και εσύ ο ίδιος αν θυμάσαι)

Και το what's up ότι δεν μένει Ποτε στην μνήμη όταν βγεις και ξαναμπεις, άσε που δεν έχει άμεση απάντηση όπως το Viber ακομα. Διαφωνεις σε κάποιο απ αυτα;

Για facebook-messenger πήγαινε και εσύ στο θέμα εφαρμογών και δες πόσοι έχουν παράπονα.

Τελειωνοντας να πω πως πραγματικά έχει παρεξηγηθεί η φράση <<τρέχει μια χαρα>> εδω μέσα, το ότι ας πουμε το messenger κάνει 15 δεύτερα να φορτώσει πρώτη φορα, το ότι λαγκαρει, το ότι αν πας να στείλεις φωτο κλείνει μόνο του, το ότι δεν έχει κλήσεις βιντεοκλησεις, το ότι το πληκτρολόγιο δεν λειτουργεί σωστά και δεν βγαίνει η αυτόματη διόρθωση πολλές φορες, κι ότι δεν έχει αμεση απαντηση από το notification centre Ολα αυτα ειναι << το μια χαρα>> ;

Link to comment
Share on other sites

Τι παραπανω κανει το messenger από το skype και πρεπει να το εχουμε οποσδηποτε?

 

Skype δεν έχει σχεδόν κανένας πλέον, ενώ messenger έχουν οι περισσότεροι.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Και το what's up ότι δεν μένει Ποτε στην μνήμη όταν βγεις και ξαναμπεις

Τη χρησιμοποιείς καθόλου τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Τη χρησιμοποιείς καθόλου τη συγκεκριμένη εφαρμογή;

Φυσικά και την χρησιμοποιώ, πως αλλιώς θα είχα άποψη για αυτήν;

Ξαναλέω λοιπόν, ειναι καλή εφαρμογή Αλλα Όλες τις φορες που θα βγεις από αυτήν και πας να ξαναμπείς αμέσως ξαναφορτώνει παλι με loading, και φυσικά μετα από τόσο καιρό δεν έχει ακομα την άμεση απαντηση από την μπάρα ειδοποιησεων όπως το skype-Viber το οποίο ειναι Απαραίτητο για να θεωρηθεί μια εφαρμογή αυτού του είδους <<μια χαρα>>. Διαφωνείς σε κατι από αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πώς ενώ τη χρησιμοποιείς όπως λες, δεν ξέρεις ακόμα ότι δεν λέγεται what's up αλλά WhatsApp...

 

Τέλος πάντων, μιλάμε ίσως για τη καλύτερη σχετική εφαρμογή στα WP και ψάχνεις και για αυτή κάτι αρνητικό να πεις...

Link to comment
Share on other sites

και το WhatsApp χαλια? Ελεος ρε φιλε καταντησες γραφικος με αυτά που λες.

Πες μου σε παρακαλω που είπα ότι ειναι χάλια ή μηπως το εβγαλες απο το μυαλο σου; Ανέφερα 2 σοβαροτατα μειονεκτηματα που έχει είτε σου αρέσει είτε οχι.

Απορώ πώς ενώ τη χρησιμοποιείς όπως λες, δεν ξέρεις ακόμα ότι δεν λέγεται what's up αλλά WhatsApp...

 

Τέλος πάντων, μιλάμε ίσως για τη καλύτερη σχετική εφαρμογή στα WP και ψάχνεις και για αυτή κάτι αρνητικό να πεις...

Έβγαλε η αυτόματη διόρθωση what's up αντι για whatsapp και δεν το πρόσεξα, ειναι σοβαρός λόγος αυτος για να πας αλλου την κουβέντα;Ειναι υπαρκτά αυτα τα 2 θεματα που είπα για το WHATSAPP ναι ή όχι; Γιατί ούτε καν αναφέρθηκες σε αυτα..αρκέστηκες απλα στο να πιαστείς σε ένα τυπογραφικό λάθος και όχι στην ουσία του πράγματος.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε η αυτόματη διόρθωση what's up αντι για whatsapp

Δε το είδες σε κανένα από τα προηγούμενα μηνύματα σου; Εμένα το δικό μου Windows Phone δε κάνει αυτόματη διόρθωση σε what's up, μπορεί και καταλαβαίνει ότι θέλω να γράψω WhatsApp και αυτό βγάζει. Παράξενο... Ο,τι να 'ναι αυτή η MS... Ούτε τα auto correct δε δουλεύουν ίδια παντού... Να και κάτι καινούργιο...

Link to comment
Share on other sites

Δε το είδες σε κανένα από τα προηγούμενα μηνύματα σου; Εμένα το δικό μου Windows Phone δε κάνει αυτόματη διόρθωση σε what's up, μπορεί και καταλαβαίνει ότι θέλω να γράψω WhatsApp και αυτό βγάζει. Παράξενο... Ο,τι να 'ναι αυτή η MS... Ούτε τα auto correct δε δουλεύουν ίδια παντού... Να και κάτι καινούργιο...

Μαλιστα, το ότι αναλώνεσαι για πολλοστή φορα στο τυπογραφικό λάθος που εκανα(ενώ ειναι ξεκάθαρο για πια εφαρμογή μιλάω εδω και ωρα) αλλα όχι σε αυτα που γράφω για αυτη την εφαρμογη με ξεπερνα.

Όταν αποφασίσεις να γράψεις κατι ουσιαστικό για τις ελλείψεις των παραπάνω εφαρμογών θα ειμαι εδω.

Καλα Χριστούγεννα σε όλους!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και την χρησιμοποιώ, πως αλλιώς θα είχα άποψη για αυτήν;

Ξαναλέω λοιπόν, ειναι καλή εφαρμογή Αλλα Όλες τις φορες που θα βγεις από αυτήν και πας να ξαναμπείς αμέσως ξαναφορτώνει παλι με loading, και φυσικά μετα από τόσο καιρό δεν έχει ακομα την άμεση απαντηση από την μπάρα ειδοποιησεων όπως το skype-Viber το οποίο ειναι Απαραίτητο για να θεωρηθεί μια εφαρμογή αυτού του είδους <<μια χαρα>>. Διαφωνείς σε κατι από αυτα;

 

Εσύ είπες παραπάνω ότι έχει προβλήματα τα οποία "εγώ όπως ανέφερες δεν τα ξέρω και γράφω ότι να'ναι, όπως αποφάνθηκες" και τώρα λες ότι είναι οκ, δεν ξέρεις τι σου γίνεται μου φαίνεται.... Απλώς σ'αρέσει το τρόλ(ει).

:ninja::ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ είπες παραπάνω ότι έχει προβλήματα τα οποία "εγώ όπως ανέφερες δεν τα ξέρω και γράφω ότι να'ναι, όπως αποφάνθηκες" και τώρα λες ότι είναι οκ, δεν ξέρεις τι σου γίνεται μου φαίνεται.... Απλώς σ'αρέσει το τρόλ(ει).

:ninja::ninja::ninja:

 

Πάμε ένα ένα...

Για το WhatsApp εχω γράψει όλες τις φορες ότι ειναι αξιοπρεπής, καλή καθώς και οκ εφαρμογή ΑΛΛΑ έχει 2 εκνευριστικά μειονεκτήματα τα οποια τονίζω πιο πάνω. Διαφωνείς με αυτα;

Δεύτερον, θα σε παρακαλούσα να μου υποδείξεις το σημείο που έγραψα το εξης που μου καταλογιζεις <<εγώ όπως ανέφερες δεν τα ξέρω και γράφω ότι να'ναι, όπως αποφάνθηκες>> αν παλι δεν το βρεις θα σε παρακαλούσα και παλι να το διαγράψεις.

Και μιας και ειναι η τρίτη φορα που εμμέσως γράφεις προσωπικά πραγματα για εμενα βγάζοντας δικά σου συμπεράσματα λόγω απουσίας επιχειρημάτων καλο θα ηταν να ρίξεις μια ματια στο post μου με No. 493 που έχεις αποφύγει να απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καλύτερο το 650 από το 640..αλλου ειναι καλύτερο το ένα αλλου το αλλο..αναλογα το τι θελει ο ενδιαφερομενος,αν θες να σου πω αναλυτικά ειμαι προθυμος.

Από άποψη επιδοσεων ειναι σχεδόν τα ίδια και τα εχω δει δίπλα δίπλα, ο 212 με τον 400αρη ίδιοι ειναι πάνω κάτω.

Εισαι ο τρίτος που απαντας απλα για να απαντήσεις χωρίς να διαβάσεις τι έγραψα παραπανω, δεν είπα πουθενά ότι το Viber και το what's up δεν ειναι καλες εφαρμογες, απλα ανέφερα ότι το viber δεν έχει Ελληνικά και ότι πολλές φορες δεν κρατα ιστορικό μηνυμάτων όταν χρησιμοποιείς την άμεση απαντηση από την μπάρα ειδοποιήσεων(αυτα τα έχεις αποδεχτεί και εσύ ο ίδιος αν θυμάσαι)

Και το what's up ότι δεν μένει Ποτε στην μνήμη όταν βγεις και ξαναμπεις, άσε που δεν έχει άμεση απάντηση όπως το Viber ακομα. Διαφωνεις σε κάποιο απ αυτα;

Για facebook-messenger πήγαινε και εσύ στο θέμα εφαρμογών και δες πόσοι έχουν παράπονα.

Τελειωνοντας να πω πως πραγματικά έχει παρεξηγηθεί η φράση <<τρέχει μια χαρα>> εδω μέσα, το ότι ας πουμε το messenger κάνει 15 δεύτερα να φορτώσει πρώτη φορα, το ότι λαγκαρει, το ότι αν πας να στείλεις φωτο κλείνει μόνο του, το ότι δεν έχει κλήσεις βιντεοκλησεις, το ότι το πληκτρολόγιο δεν λειτουργεί σωστά και δεν βγαίνει η αυτόματη διόρθωση πολλές φορες, κι ότι δεν έχει αμεση απαντηση από το notification centre Ολα αυτα ειναι << το μια χαρα>> ;

Φυσικά και είναι καλύτερο το 650. Όχι με βάση τα specs αλλά με βάση τα προβλήματα που τρέχουν στο 640 και 650! Στο πρώτο πολλοι διαμαρτύρονται σε σχέση με το δεύτερο! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στα της συσκευής τώρα: Τρίτη ημέρα με το 650, η μπαταρία του άντεξε δυο ημέρες με μέτρια χρήση.

Στην τηλεφωνία, άριστο ακουστικό, μέτριο στην ανοικτή ακρόαση (που χρησιμοποιώ πολύ).

Εύκολο στη χρήση, εύχρηστο μέγεθος, μέτρια κάμερα (επιεικώς για Microsoft), πανέμορφο, με αρκετό χώρο για μουσικές κλπ, μέτριο σήμα στο ραδιόφωνο (έπιανε καλύτερα το 950xl).

Στα μείον φυσικά οι εφαρμογές του zuckenberg, ο music player που ακομη ανακατεύει τα εξώφυλλα των τραγουδιών όπως πριν 4 χρόνια, η έλλειψη εφαρμογών (ιδιαίτερα αυτών της google), η μη δυνατότητα να έχεις live tiles αλλά χωρίς εξώφυλλο σε κάποιες εφαρμογές, για να μπορέσεις να φτιάξεις μια ομοιογενή αρχική οθόνη (δε βοηθάει και το tileart).

Edited by alex_gate_7
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Επειδή έμεινα χωρίς κινητό, αύριο αναγκαστικά θα πάω να πάρω κάποιο και δυστυχώς αυτή τη στιγμή το όριο είναι τα 100 ευρώ καθώς έφυγαν πολλά χρήματα σε δώρα ήδη.

Επειδή μέχρι τώρα είχα windows, σκεφτόμουν να πάρω το 650. Διαβάζω αρκετά αρνητικά στο skroutz, για επανεκκινήσεις, κολλήματα, κλπ.

 

Διάβασα και κάποια ποστ στο παρόν θέμα και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής.

 

Με ενδιαφέρει απλή χρήση με μόνη εξαίρεση το gps που χρησιμοποιώ και στο γυμναστήριο ακούω μουσική μέσω youtube. Σε αυτά αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα?

 

θα εκτιμούσα την γνώμη σας.

Ευχαριστώ

Edited by TNTGOM
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Επειδή έμεινα χωρίς κινητό, αύριο αναγκαστικά θα πάω να πάρω κάποιο και δυστυχώς αυτή τη στιγμή το όριο είναι τα 100 ευρώ καθώς έφυγαν πολλά χρήματα σε δώρα ήδη.

Επειδή μέχρι τώρα είχα windows, σκεφτόμουν να πάρω το 650. Διαβάζω αρκετά αρνητικά στο skroutz, για επανεκκινήσεις, κολλήματα, κλπ.

Η άλλη μου επιλογή είναι το 535.

Διάβασα και κάποια ποστ στο παρόν θέμα και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής.

 

Με ενδιαφέρει απλή χρήση με μόνη εξαίρεση το gps που χρησιμοποιώ και στο γυμναστήριο ακούω μουσική μέσω youtube. Σε αυτά αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα?

Από λειτουργικό θα παίξω καθαρά σε windows 8.1?

 

θα εκτιμούσα την γνώμη σας.

Ευχαριστώ

 

Το 650 έχει τα 10. Δεν μπορείς να έχεις τα 8.1. Για τα άλλα δύο που ρώτησες δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Ας απαντήσουν όμως στα σίγουρα οι κάτοχοι του κινητού.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 650

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...