Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

Χωρίς να είμαι ειδήμων στη φωτογραφία, σε συγκριτικό που έκανα σε κατάστημα σε πορτραίτο του μικρού μου, μεταξύ S7 (απλό αν και είναι ίδιο στην κάμερα με το edge) και του G4, το S7 σαν να είχε βάλει φίλτρο για το "θόρυβο" και το πρόσωπο στο ζουμ φυσικά, έμοιαζε λίγο αφύσικο, με αποτέλεσμα να χάνεται κάπως το "ανάγλυφο" με τις ατέλειες του προσώπου. Τα χρώματα πιο έντονα, χαρακτηριστικό των Samsung. Βέβαια το είχα με το καλώδιο ασφαλείας συνδεδεμένο οπότε δεν ήταν και οι καλύτερες συνθήκες. Μια γενική εικόνα πήρα όμως και κατά κάποιο τρόπο χάρηκα (από τη στιγμή που δεν μπορώ να δώσω τόσα χρήματα για νέο smartphone εννοώ), που το πολλά υποσχόμενο S7 στο τομέα της φωτογραφίας δεν είναι και τόσο μεγάλο βήμα μπροστά.

Οπως είπε και ο Te_Salat πριν, το crash τεστ για τη φωτογραφία στα κινητά, είναι τα πορτραίτα σε indoor περιβάλλον με φυσιολογικό φωτισμό. Εκεί είναι που θέλει κανείς περισσότερο την ευκολία για μια καλή λήψη.

 

By the way, το πιο πάνω σκηνικό με το λαμπατέρ και τα παιχνίδια, είναι πολύ ατμοσφαιρικό και έχει κάτι το διαίτερο. Ιδιανικό για συγκριτικό συσκευών.....

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο λογος που θελω το 7αρι ειναι η μπαταρια. αν και offtopic ειδα οτι με την αναβαθμιση σε ΜΜ αν θες να βαλεις sportstracker πχ να πας μια προπονηση, δεν μπορεις να εχεις ανοιχτη την εξοικονομηση, το ειχα αναφερει στα αντιστοιχα θεματα αλλα κανεις δεν ασχολειται. Μαλλον σε ολους τους φτανει η μπαταρια με κλειστη εξοικονομηση. Εγω αν παψ 4-5 ωρες ποδηλατο με ΒΤ ταυτοχρονα δεν ξερω ποσο θα με βγαλει, δεν εχω παει ακομα να το δοκιμασω, ομως δε θελω να γυρισω με 20% πισω και να θελω να παω μια βολτα στο καπακι και να μην εχω την ανεση να βγαλω φωτο κτλ. ή καμια φορα παω ποδηλατο και θελω να βγαλω πολλες φωτο κτλ, δεν ξερω τι αυτονομια θα εχει με κλειστη εξοικονομηση.

Γιαυτο λοιπον, για την αυτονομια, και για τη στεγανοποιηση θα παω στο S7, αλλα για την καμερα οντως δεν αξιζει η μεταβαση..

Καποιος που εχει κριτηριο την καμερα σιγουρα δε νομιζω οτι αξιζει να παει. Το iphone Προσωπικα θεωρω οτι εχει πολυ κατωτερη καμερα απο το S6, μιας και τα εχω συγκρινει, και το 6 και το 6s με το edge μου και πραγματικα ηταν πολυ καλυτερο το edge κατα τη γνωμη μου, εχοντας και τα 2 στο αυτοματο και με 1 κλικ...

Τελος παντων, το συμπερασμα ειναι οτι η καμερα του s7 ειναι καλη αλλα χανεις σε ημερησιες κτλ ομως συνολικα σα συσκευη ειναι βελτιωμενη σε σημαντικα σημεια οπως αυτονομια, που αξιζουν αν δε σε βγαζει το 6αρι.

 

Ισχύει και με πρόλαβες και στο παραπάνω μήνυμα. Είναι πολύ καλή συσκευή, αλλά αποκλειστικά για την κάμερα έδειξαν προς τα που θέλουν να κινηθούν. Απλά δεν χρειαζέται να λένε ότι είναι η καλύτερη κάμερα και να το προωθούν με βάση αυτό το χαρακτηριστικό. Μπαταρία, αδιαβροχοποίηση και σχέδιο θα ήταν για μένα οι παράγοντες για να το επιλέξω. Τεσπα, ας κλείσω το offtopic. :lol: :lol:

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι δεν επιλέγουν συσκευή μονο με βάση την καμερα.

Το αν αξίζει η αναβάθμιση λοιπόν εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες.

Επίσης το S7 διαθετει πλήρεις manual ρυθμίσεις αν δεν θες την επεξεργασία που κανει το software.

Η καμερα του έχει πάρει καλές κριτικές σε όλα τα συγκριτικά. Δεν ειναι κορυφαία αλλα πολύ κοντά σ αυτές.

 

Απο εκει και πέρα κάνουμε μονίμως το λαθος να εκφράζουμε απόλυτα απόψεις για μια φωτογραφια χωρίς να έχουμε μια άλλη απο το ιδιο σημείο την ίδια ώρα. Όπως γινεται δηλαδή στα συγκριτικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι δεν επιλέγουν συσκευή μονο με βάση την καμερα.

Το αν αξίζει η αναβάθμιση λοιπόν εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες.

Επίσης το S7 διαθετει πλήρεις manual ρυθμίσεις αν δεν θες την επεξεργασία που κανει το software.

Η καμερα του έχει πάρει καλές κριτικές σε όλα τα συγκριτικά. Δεν ειναι κορυφαία αλλα πολύ κοντά σ αυτές.

 

Απο εκει και πέρα κάνουμε μονίμως το λαθος να εκφράζουμε απόλυτα απόψεις για μια φωτογραφια χωρίς να έχουμε μια άλλη απο το ιδιο σημείο την ίδια ώρα. Όπως γινεται δηλαδή στα συγκριτικά.

 

Οταν λες οτι εχει πληρως manual ρυθμισεις, τι εννοεις? και το s6 με ΜΜ δεν τις εχει? Δεν ξερω αν αλλαζει ο χρονος κλειστρου αλλα δινει 15" στο s6 και raw..τι αλλο εχει το 7?

Προσωπικα αν ηθελα manual μπορει να ξαναπηγαινα σε σονυ (οχι οτι δινει πολλα αλλα με τις σκηνες εχεις καλα αποτελεσματα σχετικα ευκολα), ομως το πλεονεκτημα αυτων των κινητων (samsung, iphone Κτλ) ειναι το αυτοματο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι εχει πληρως manual ρυθμισεις, τι εννοεις? και το s6 με ΜΜ δεν τις εχει? Δεν ξερω αν αλλαζει ο χρονος κλειστρου αλλα δινει 15" στο s6 και raw..τι αλλο εχει το 7?

 

Προσωπικα αν ηθελα manual μπορει να ξαναπηγαινα σε σονυ (οχι οτι δινει πολλα αλλα με τις σκηνες εχεις καλα αποτελεσματα σχετικα ευκολα), ομως το πλεονεκτημα αυτων των κινητων (samsung, iphone Κτλ) ειναι το αυτοματο..

 

 

Νομίζω τις ίδιες manual ρυθμίσεις εχει αλλα μην ξεχνάς το f1.7 και το μεγαλύτερο μέγεθος pixel.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/21306_Smartphone_camera_head_to_head.php

Συγκριτικο σε διαφορες συνθηκες και σεναρια

Η πρωτη ειναι η κανονικη φωτο και μετα

1.Lumia 1020

2.Lumia 950

3.Galaxy S7

25244733193_ffe4e5c175_z.jpgtreesky-scene by foxy4270, on Flickr

25240779064_ba11a9ba13_b.jpgtreesky-1020-cropped by foxy4270, on Flickr

25240779284_24d2a4c5ca_b.jpgtreesky-950-cropped by foxy4270, on Flickr

25240778084_fc8c70dc39_b.jpgtreesky-s7-cropped by foxy4270, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Κώστα εμπιστεύεσαι κάποιο από αυτά τα δύο στο 100% ?

Το λέω , γιατί το G4 δεν βγάζει τέτοιες φωτογραφίες , όπως και το 950 επίσης. Κάτι δεν μ' αρέσει στην όλη φάση. Όχι ότι δεν είναι καλή του S7, δείχνει εξαιρετική αλλά όπως είπα τα άλλα δύο δεν βγάζουν τέτοιες φωτογραφίες. Έχουμε δει άπειρες φορές εδώ μέσα δείγματα και μόνον έτσι χάλια δεν βγαίνουν. Δεν τους πιστεύω. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εμπιστεύεσαι κάποιο από αυτά τα δύο στο 100% ?

 

Το λέω , γιατί το G4 δεν βγάζει τέτοιες φωτογραφίες , όπως και το 950 επίσης. Κάτι δεν μ' αρέσει στην όλη φάση. Όχι ότι δεν είναι καλή του S7, δείχνει εξαιρετική αλλά όπως είπα τα άλλα δύο δεν βγάζουν τέτοιες φωτογραφίες. Έχουμε δει άπειρες φορές εδώ μέσα δείγματα και μόνον έτσι χάλια δεν βγαίνουν. Δεν τους πιστεύω. :worry:

 

 

Γι αυτό δεν σχολίασα. Δεν εμπιστεύομαι κανένα συγκριτικό. Οποιοσδήποτε μπορεί να θάψει η να εξυψώσει την καμερα που επιθυμεί.

Αν έχω χρονο κατεβάζω τα ορίτζιναλ δείγματα και βγάζω τα δικά μου συμπεράσματα.

 

Η άποψη μου ειναι αυτή που εξέφρασα σε προηγούμενο μήνυμα. Δεν υπαρχει καλύτερη καμερα παντού.

Εδώ οι χρήστες DSLR για να πάρουν σοβαρά αποτελέσματα χρησιμοποιούν τουλάχιστον 3 διαφορετικούς φακούς.

 

Για το S7 είχα γράψει πριν ακόμα κυκλοφορήσει οτι οι αλλαγές θα συμβάλουν στις βραδινές και στα κοντινά πλάνα αλλα θα ειναι εις βαρος των μακρινών landscape.

Το σίγουρο ειναι οτι προτιμώ την καμερα του S7 απο αυτή του iPhone μου και οτι το edge ειναι η μοναδική συσκευή που θα αγόραζα αυτή την στιγμή αν αποφάσιζα να αφήσω το iPhone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δεν σχολίασα. Δεν εμπιστεύομαι κανένα συγκριτικό. Οποιοσδήποτε μπορεί να θάψει η να εξυψώσει την καμερα που επιθυμεί.

Αν έχω χρονο κατεβάζω τα ορίτζιναλ δείγματα και βγάζω τα δικά μου συμπεράσματα.

 

Η άποψη μου ειναι αυτή που εξέφρασα σε προηγούμενο μήνυμα. Δεν υπαρχει καλύτερη καμερα παντού.

Εδώ οι χρήστες DSLR για να πάρουν σοβαρά αποτελέσματα χρησιμοποιούν τουλάχιστον 3 διαφορετικούς φακούς.

 

Για το S7 είχα γράψει πριν ακόμα κυκλοφορήσει οτι οι αλλαγές θα συμβάλουν στις βραδινές και στα κοντινά πλάνα αλλα θα ειναι εις βαρος των μακρινών landscape.

Το σίγουρο ειναι οτι προτιμώ την καμερα του S7 απο αυτή του iPhone μου και οτι το edge ειναι η μοναδική συσκευή που θα αγόραζα αυτή την στιγμή αν αποφάσιζα να αφήσω το iPhone.

 

Συμφωνώ και είναι και πολύ όμορφο κιόλας.

 

Εν τω μεταξύ τραβάει και παρα πολύ γρήγορα , εν κινήσει πάταγα και της έβγαζε ακαριαία και καθαρές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δεν σχολίασα. Δεν εμπιστεύομαι κανένα συγκριτικό. Οποιοσδήποτε μπορεί να θάψει η να εξυψώσει την καμερα που επιθυμεί.

Αν έχω χρονο κατεβάζω τα ορίτζιναλ δείγματα και βγάζω τα δικά μου συμπεράσματα.

 

Η άποψη μου ειναι αυτή που εξέφρασα σε προηγούμενο μήνυμα. Δεν υπαρχει καλύτερη καμερα παντού.

Εδώ οι χρήστες DSLR για να πάρουν σοβαρά αποτελέσματα χρησιμοποιούν τουλάχιστον 3 διαφορετικούς φακούς.

 

Για το S7 είχα γράψει πριν ακόμα κυκλοφορήσει οτι οι αλλαγές θα συμβάλουν στις βραδινές και στα κοντινά πλάνα αλλα θα ειναι εις βαρος των μακρινών landscape.

Το σίγουρο ειναι οτι προτιμώ την καμερα του S7 απο αυτή του iPhone μου και οτι το edge ειναι η μοναδική συσκευή που θα αγόραζα αυτή την στιγμή αν αποφάσιζα να αφήσω το iPhone.

 

H προθεση της Samsung με την καμερα του S7 ειναι ξεκαθαρη.

Χτυπαμε αμεσα τον ανταγωνιστη μας που δεν ειναι αλλος απο την καμερα του iPhone.

Εξου και τα 12Mp και οι συγκρισεις κατα την παρουσιαση.

Απλα εμεις(η Samsung) να βγαζουμε καλυτερες φωτο για Facebook Και Instagram.

Link to comment
Share on other sites

S7 edge και λίγο φωτογραφία δρόμου, βλέπεις την κίνηση στο κάδρο σου, σηκώνεις και τραβάς χωρίς να έχεις σταθεροποιήσει.

 

25859612156_1b669ab501_c.jpg2016-03-18_06-30-37 by V M, on Flickr

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Lumia 640 xl αυτοματο.

 

Δεν ειμαι σίγουρος αν την έχω ανεβάσει...

 

 

25436960982_b07a304ef9_c.jpgWP_20160306_15_27_05_Pro by Nikos Manousakis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

S7 edge και λίγο φωτογραφία δρόμου, βλέπεις την κίνηση στο κάδρο σου, σηκώνεις και τραβάς χωρίς να έχεις σταθεροποιήσει.

 

25859612156_1b669ab501_c.jpg2016-03-18_06-30-37 by V M, on Flickr

 

Πάντως φαίνεται να έχει κάνει καλή δουλειά η samsung με το ois ορίστε και ενα

με s7 edge και mi5 που άν δεν κάνω λάθος διαφημίστηκε αρκέτα για το ois του, αν δείτε απο το 5:29 και μετά που τρέχει κρατόντας και τα δύο κινητά βλέπω μεγάλη διαφορά υπέρ του s7 edge!

 

Υ.Γ Ωραία τα εργαλεία πάνω στο τραπέζι :D

Link to comment
Share on other sites

S7 edge και λίγο φωτογραφία δρόμου, βλέπεις την κίνηση στο κάδρο σου, σηκώνεις και τραβάς χωρίς να έχεις σταθεροποιήσει.

 

25859612156_1b669ab501_c.jpg2016-03-18_06-30-37 by V M, on Flickr

 

Έτσι ,αυτό παρατήρησα κι εγώ κι είχα να το δω από την εποχή του Μ7. Πολύ καλή δουλειά σε αυτό το κομμάτι, η κάμερα εστιάζει και βγάζει αστραπιαία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ,αυτό παρατήρησα κι εγώ κι είχα να το δω από την εποχή του Μ7. Πολύ καλή δουλειά σε αυτό το κομμάτι, η κάμερα εστιάζει και βγάζει αστραπιαία.

 

 

Μεγάλο πλεονέκτημα αυτό της άμεσης εστίασης.

Ειδικά στο βίντεο όταν μετακινεις την καμερα τα περισσότερα κινητά χάνουν το focus για λίγα δευτερόλεπτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

S7 edge και λίγο φωτογραφία δρόμου, βλέπεις την κίνηση στο κάδρο σου, σηκώνεις και τραβάς χωρίς να έχεις σταθεροποιήσει.

 

25859612156_1b669ab501_c.jpg2016-03-18_06-30-37 by V M, on Flickr

Ωραιο καδρο.

Και αυτο ακριβως που περιγραφεις ειναι το s7, η sammy εφτιαξε μια καμερα η οποια ειναι οτι πρεπει για να απαθανατισεις τη στιγμη με ευκολια.

Το ταχυτατο focus μαζι με τα μεγαλα πιξελ που συλλαμβανουν τα χρωματα με μεγαλη διαυγεια(οσοι ειχαν ultrapixel στο παρελθον ξερετε γιατι μιλαω) και το διαφραγμα στα 1,7 ειναι ακριβως αυτο που θελει η πλειοψηφια των χρηστων.

Η καμερα αυτη δειχνει τα δοντια της σε χαμηλο φωτισμο και σε κοντινα πλανα και συλλαμβανει φωτογραφιες με μεγαλη ευκολια και σε χαμηλο φωτισμο.

 

Βεβαια απο την αλλη αυτος ο φακος δεν ειναι καταλληλος για τοπια και γενικοτερα μακρινα πλανα.

Τα αρνητικα που εχω εντοπισει εχουν να κανουν με το over sharpening κυριως(ισως περισσοτερο και απο s6) και την αποδοση των χρωματων.

Δευτερευοντα αρνητικα που πιθανοτατα να διορθωθουν με αναβαθμιση ειναι οτι στο auto στις βραδυνες ανεβαζει πολυ το iso ενω θα μπορουσε να το κρατησει χαμηλα και να παιξει με το shutter speed που με τετοιο φακο εχει μεγαλυτερες ανοχες ωστε να μην βγει κουνημενη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

S7 edge και παιχνίδι με τα σχήματα, πάντως αυτό το τηλέφωνο σε προδιαθέτει να βγεις στο δρόμο να τραβήξεις.

 

25249575693_ea2d69631a_c.jpg2016-03-18_11-19-15 by V M, on Flickr

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ας ποσταρουμε και κατι ποιο ζωντανο:)

25890571625_4bfba5b8cb_h.jpg2016-03-18_11-03-42 by Vasileios Kallioras, on Flickr

25890565025_2d2bdfd22d_h.jpg2016-03-18_11-03-34 by Vasileios Kallioras, on Flickr

25890539445_9e96ac3523_h.jpg2016-03-18_11-03-23 by Vasileios Kallioras, on Flickr

 

και μην φανταστει κανενας οτι τα σκυλακια μετατραπηκαν σε αυτο που βλεπετε....:lol:

Παραμενουν εκει φυλακες!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ας ποσταρουμε και κατι ποιο ζωντανο:)

2016-03-18_11-03-42 by Vasileios Kallioras, on Flickr

2016-03-18_11-03-34 by Vasileios Kallioras, on Flickr

2016-03-18_11-03-23 by Vasileios Kallioras, on Flickr

 

και μην φανταστει κανενας οτι τα σκυλακια μετατραπηκαν σε αυτο που βλεπετε....:lol:

Παραμενουν εκει φυλακες!

Για παραδειγμα εδω φαινεται αυτο που εγραψα και πιο πανω,το S7 κανει υπερβολικο sharpening και χαλαει ολη τη φωτο.

Περα που εκαψε και το εδαφος και φυλλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εδω εγω που δεν γνωριζω πολλα και μου πονανε τα ματια μου απο το πολυ sharpening...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για παραδειγμα εδω φαινεται αυτο που εγραψα και πιο πανω,το S7 κανει υπερβολικο sharpening και χαλαει ολη τη φωτο.

Περα που εκαψε και το εδαφος.

Για πες που το εκαψε?

Εκει που το χτυπαει ο ηλιος και ειναι φουλ πατημενο 3Α και ο πραγματικος χρωματισμος του ηταν ακριβως αυτος που βλεπεις....

Η ποιο μεσα στο καφε χωμα?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για πες που το εκαψε?

Εκει που το χτυπαει ο ηλιος και ειναι φουλ πατημενο 3Α και ο πραγματικος χρωματισμος του ηταν ακριβως αυτος που βλεπεις....

Η ποιο μεσα στο καφε χωμα?

Στη μεσαια φωτο κατω αριστερα στο δρομο και στο κεντρο λιγο τα φυλλα.

Γενικα δεν ειναι καλο αποτελεσμα,κυριως λογω του υπερβολικου sharpening που τα κανει να φαινονται σαν πλαστικοποιημενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Στη μεσαια φωτο κατω αριστερα στο δρομο και στο κεντρο λιγο τα φυλλα.

Γενικα δεν ειναι καλο αποτελεσμα,κυριως λογω του υπερβολικου sharpening που τα κανει να φαινονται σαν πλαστικοποιημενα.

Επειδη καταλαβα οτι εκει θα ελεγες, γι ευτο σου εχω απαντησει ηδη....αμα δεν το εχεις δει με τα ματακια σου ολα σου φαινονται καπως.

Η αληθεια ομως δεν παυει να ειναι οτι και το αμμοχαλικο-3Α (για να γνωριζουμε και καποια υλικα) αλλα και τα συγκεκριμμενα χορταρακια σε εκεινο το σημειο ηταν ακριβως οπως τα εβγαλε.

Τωρα για παραπανω oversharpening κλπ σιγουρα καποιοι γνωριζουν πολυ περισσοτερα απο μενα και πιθανοτατα εχουν δικιο.

Αλλα οταν θα δειξουμε αυτες τις φωτο σε 100 ανθρωπους η στο τηλεφωνο η σε μια οθονη η και τις εκτυπωσουμε ακομη ποσοι απο αυτους θα μας πουνε για oversharpening........:) και οχι οτι ειναι καθαρες με ωραια εντονα χρωματα και τα τιαυτα:)

Αυτα.......:X

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...