Jump to content

Ποιο κινητό βγάζει τις καλύτερες φωτογραφίες; (Νο3)


 Κοινοποίηση

Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;  

712 members have voted

  1. 1. Ποια εταιρεία βγάζει τα καλύτερα cameraphones;

    • Apple
      45
    • HTC
      43
    • Huawei
      27
    • Lenovo
      6
    • LG
      123
    • Microsoft / Nokia
      136
    • Motorola
      9
    • Samsung
      206
    • Sony
      46
    • Xiaomi
      24
    • ZTE
      7
    • Meizu
      15
    • ...άλλη εταιρεία
      25


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καπου ειχαν μπει τυχαια συγκριτικα στο θεμα αλλα δεν τα βρισκω.Δοκιμασε να βρεις στο flickr τυχαια συγκριτικα.

 

Το HTC 10 υπερεχει του G5 παντως.

Γενικα το G5 δεν ηταν ξεκαθαρα ανωτερο του G4 και δεν περπατησε σαν κατι ιδιαιτερο στην καμερα,παντα ερχοταν σε κοντρα με το G4.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Θα το ψάξω αν βρω χρόνο αλλά από τα δείγματα το βρίσκω εντυπωσιακό το HTC 10.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να μην περπάτησε σαν συσκευή Αλλά είναι πολύ καλή η κάμερα του και δεν είδα κάπου να υστερεί από το g4. Από την άλλη το 10 έχει τα θέματα του. Προσωπικά έχω δει πολύ μέτριες βραδινές και ημερήσιες με ξεπλυμενα χρώματα στις προηγούμενες σελίδες.

 

Δε θα τις έλεγα μέτριες αν και δεν έχω δει δίπλα δίπλα από g5 αλλά σίγουρα είναι κορυφαίες. Βέβαια άμα σου αρέσουν του s7 λογικό να βρίσκεις μέτριες του HTC.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην περπάτησε σαν συσκευή Αλλά είναι πολύ καλή η κάμερα του και δεν είδα κάπου να υστερεί από το g4. Από την άλλη το 10 έχει τα θέματα του. Προσωπικά έχω δει πολύ μέτριες βραδινές και ημερήσιες με ξεπλυμενα χρώματα στις προηγούμενες σελίδες.
Σε καποιες συνθηκες στα συγκριτικα που ειχαν ανεβει εδω αναμεσα σε G4-G5 θυμαμαι οτι το G4 εβγαζε καλυρερο αποτελεσμα και γι αυτο ειχαν μεινει με την εντυπωση ολοι οτι τελικα το G5 δεν ειναι σπουδαια αναβαθμιση στην καμερα.

Ολες οι συσκευες εχουν τα θεματα τους,το θεμα ειναι πια εχει τα λιγοτερα.

 

Αν θα μπορουσες να πεις για το μεγαλυτερο θετικο της καμερας του HTC 10 αυτο θα ηταν για τα αληθινα χρωματα και ποσο κοντα ειναι στην πραγματικοτητα.Σχεδον σε καθε review η παραδοχη αυτη ειναι. Αν θες ψαξτο καλυτερα να το δεις και μονος σου.:)

Επισης συλλαμβανει απιστευτα χρωματα και το βραδυ κατι που δεν το καταφερνουν πολλα κινητα.

 

Το HTC 10 στο android κατατάσσεται στις TOP 3 συσκευες αν οχι στην πρωτη θεση.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες συνθηκες στα συγκριτικα που ειχαν ανεβει εδω αναμεσα σε G4-G5 θυμαμαι οτι το G4 εβγαζε καλυρερο αποτελεσμα και γι αυτο ειχαν μεινει με την εντυπωση ολοι οτι τελικα το G5 δεν ειναι σπουδαια αναβαθμιση στην καμερα.

Ολες οι συσκευες εχουν τα θεματα τους,το θεμα ειναι πια εχει τα λιγοτερα.

 

Αν θα μπορουσες να πεις για το μεγαλυτερο θετικο της καμερας του HTC 10 αυτο θα ηταν για τα αληθινα χρωματα και ποσο κοντα ειναι στην πραγματικοτητα.Σχεδον σε καθε review η παραδοχη αυτη ειναι. Αν θες ψαξτο καλυτερα να το δεις και μονος σου.:)

Επισης συλλαμβανει απιστευτα χρωματα και το βραδυ κατι που δεν το καταφερνουν πολλα κινητα.

 

Το HTC 10 στο android κατατάσσεται στις TOP 3 συσκευες αν οχι στην πρωτη θεση.;)

 

Για τα lg μπορεί η αναβάθμιση να μην άξιζε Αλλά μια χαρά είναι το G5.

Για 10 όμως διαφωνώ. Πολλά δείγματα εδώ ήταν μέτρια. Τοσο σε βραδινές όσο και στα ξεθωριασμένα χρώματα που είδα προσφατα.

Εξάλλου δεν είναι τυχαίο ότι σε ξένα φόρουμ δεν το έχουν σε εκτίμηση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξεθωριασμένα χρώματα εγώ στο 10 δε βλέπω πάντως. Μάλλον μπέρδεψε μερικούς μια φωτογραφία η οποία λανθασμένα τραβήχτηκε μεσημέρι και στην οποία η θάλασσα όντως είχε το χρώμα το οποίο και αποτυπωθηκε. Γενικά προτιμώ πρωί η 3 ώρες πριν τη δύση να φωτογραφίζω για να αποφεύγω τέτοιες καταστάσεις.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ξεθωριασμένα χρώματα εγώ στο 10 δε βλέπω πάντως. Μάλλον μπέρδεψε μερικούς μια φωτογραφία η οποία λανθασμένα τραβήχτηκε μεσημέρι και στην οποία η θάλασσα όντως είχε το χρώμα το οποίο και αποτυπωθηκε. Γενικά προτιμώ πρωί η 3 ώρες πριν τη δύση να φωτογραφίζω για να αποφεύγω τέτοιες καταστάσεις.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε Finn εκτιμώ πολύ τις φωτο σου αλλαεκτός ότι ήταν ξεθωριασμένα κατά καιρούς έχουμε δεί και άλλες μέτριες από άλλους. Δε θυμάμαι πόσο πίσω είναι ούτε κάθομαι να τα σημειώνω για να το παίξω έξυπνος. Όποιος θέλει ας ψάξει. Ειδικά σε βραδινές έχει δώσει και αρκετές μέτριες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για τα lg μπορεί η αναβάθμιση να μην άξιζε Αλλά μια χαρά είναι το G5.

Για 10 όμως διαφωνώ. Πολλά δείγματα εδώ ήταν μέτρια. Τοσο σε βραδινές όσο και στα ξεθωριασμένα χρώματα που είδα προσφατα.

Εξάλλου δεν είναι τυχαίο ότι σε ξένα φόρουμ δεν το έχουν σε εκτίμηση.

Ναι εννοειται οτι το G5 ειναι μια χαρα στην καμερα,δεν διαφωνησε κανεις σε αυτο.

 

Δεν ξερω για ποια δειγματα λες αλλα και παλι τι να σου πω,μονο καλα λογια βλεπω εδω αλλα και στα διαφορα site για την καμερα του ΗTC 10 δεν εχω δει καπου να μη λενε οτι ειναι απο τις top συσκευες στην καμερα.

 

Παντως στο android θεωρω οτι εχει τα λιγοτερα αρνητικα στην καμερα μεχρι τις εως τωρα συσκευες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ξαναμπεί αλλά για χάρη της αντιπαράθεσης ξαναποσταρω :)

 

HTC 10

 

29863254000_942b659706_k.jpgIMAG0607 by finn2k1, on Flickr

 

30304117295_acb3a20348_k.jpg2016-10-13_08-49-16 by finn2k1, on Flickr

 

30656461322_8fb8d0709c_k.jpg2016-11-04_04-24-22 by finn2k1, on Flickr

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ξεθωριασμένα χρώματα εγώ στο 10 δε βλέπω πάντως. Μάλλον μπέρδεψε μερικούς μια φωτογραφία η οποία λανθασμένα τραβήχτηκε μεσημέρι και στην οποία η θάλασσα όντως είχε το χρώμα το οποίο και αποτυπωθηκε. Γενικά προτιμώ πρωί η 3 ώρες πριν τη δύση να φωτογραφίζω για να αποφεύγω τέτοιες καταστάσεις.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φινν μπορεί εσύ να μην βλέπεις είναι κατι που έχει αναφερθεί απο μέλη όμως εδώ μεσα και όχι μονον απο εμας τους 2 3 για να πεις οτι παμε κόντρα.

Δεν μπερδεψε η συγκεκριμένη φωτο υπάρχει σε αρκετές φωτο το πρόβλημα με τα ατονα χρώματα, οχι σε ολες όμως.

 

Οσο για τις βραδυνες είναι όντως πολύ καλες αυτες αλλα θεωρώ δεν είναι μόνο αυτές οι φωτο που έχουν κατα καιρούς ποσταριστει απο μέλη εδω ως νυχτερινες. Το να διαλέγουμε τις καλύτερες δεν οδηγεί σε σωστά συμπεράσματα τον κόσμο που διαβαζει.

 

Μην το υπεραναλυσουμε παλι με αυτό το θέμα ηδη το τραβήξαμε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Τις ποσταρω για έναν απλό λόγο. Δεν έχω DSLR οπότε βασίζομαι στο κινητό για να τραβήξω φωτογραφίες στα ταξίδια μου και θεωρώ ότι το αποτέλεσμα είναι παραπάνω από ικανοποιητικό. Πιτσιρίκια δεν έχω, αν είχα θα ποσταρα λογικά αντίστοιχες φωτογραφίες στις οποίες θα φαινόταν αν ήταν γρήγορο το focus ή όχι. Αλλά με την αποτύπωση χρωμάτων νομίζω δεν υπάρχει (σοβαρό) θέμα ιδίως από τι στιγμή που το exposure μπορεί να ρυθμιστεί on the go στα γρήγορα.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

HTC 10 auto >>>>>>>>>ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ:p

33428969770_8c8d7c7838_b.jpgIMAG0229 by Vasileios Kallioras, on Flickr

32731437610_07817f9a4e_b.jpgIMAG0127 by Vasileios Kallioras, on Flickr

33088601620_3e0213510f_b.jpgIMAG0174 by Vasileios Kallioras, on Flickr

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη αυτη με το δεντρο πολυ μου αρεσε!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα το S7 και έχω το HTC10, πως να το κάνουμε το 10αρι τραβάει καλύτερα και ιδικά βράδυ στις φώτο βλέπεις τα πραγματικά χρώματα. Ξεθωριασμενα χρώματα σε καμιά περίπτωση παντός. Το μόνο που με ταλαιπωρεί λίγο είναι η ταχύτητα του focus. Γενικά αν δεν πιάσεις ο ίδιος τις συσκευές να τραβήξεις φώτο είναι δύσκολο να κρίνεις. Και κάτι τελευταίο όλα τα συγκριτικά που έχουν γίνει είναι όταν τους πρώτους δύο μήνες, όμως η κάμερα με τα update που έχει πάρει μέχρι σήμερα ειναι πολύ καλύτερη. Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Είχα το S7 και έχω το HTC10, πως να το κάνουμε το 10αρι τραβάει καλύτερα και ιδικά βράδυ στις φώτο βλέπεις τα πραγματικά χρώματα. Ξεθωριασμενα χρώματα σε καμιά περίπτωση παντός. Το μόνο που με ταλαιπωρεί λίγο είναι η ταχύτητα του focus. Γενικά αν δεν πιάσεις ο ίδιος τις συσκευές να τραβήξεις φώτο είναι δύσκολο να κρίνεις. Και κάτι τελευταίο όλα τα συγκριτικά που έχουν γίνει είναι όταν τους πρώτους δύο μήνες, όμως η κάμερα με τα update που έχει πάρει μέχρι σήμερα ειναι πολύ καλύτερη.

Οταν λες πως να το κάνουμε δηλαδή, τι εννοείς γίνεται με κάποιο τρόπο αυτό? Είναι σαν να λες με το έτσι θέλω καλα το αντιλαμβάνομαι?

Το έχει γνωστός μου το 10 και το περιεργαστηκα 2 3 φορές εβγαλα κάποιες φωτο συγκρινα με το δικό μου. Κάπου χάνει το ένα καπου το αλλο. Εξ ου και η ισοβαθμία που έχουν στην βαθμολογία του dxomark.

Οσον αφορά τα ατονα χρώματα το λεω ξανα έχει αναφερθεί απο μέλη που δεν έχουν σχέση με καμια απο τις 2 συσκευές που συζητάμε ώστε να υπάρχει θέμα προκατάληψης και οχι μόνο απο εμας.

Link to comment
Share on other sites

Finn. δεν τις ειχα δει αυτες.πραγματικα εξαιρετικες. Το HTC 10 εδω πραγματικα δειχνει τη θεση του.:D

 

 

 

Είχα το S7 και έχω το HTC10, πως να το κάνουμε το 10αρι τραβάει καλύτερα και ιδικά βράδυ στις φώτο βλέπεις τα πραγματικά χρώματα. Ξεθωριασμενα χρώματα σε καμιά περίπτωση παντός. Το μόνο που με ταλαιπωρεί λίγο είναι η ταχύτητα του focus. Γενικά αν δεν πιάσεις ο ίδιος τις συσκευές να τραβήξεις φώτο είναι δύσκολο να κρίνεις. Και κάτι τελευταίο όλα τα συγκριτικά που έχουν γίνει είναι όταν τους πρώτους δύο μήνες, όμως η κάμερα με τα update που έχει πάρει μέχρι σήμερα ειναι πολύ καλύτερη.
Πολυ σωστη τοποθετηση. Eiδικα η αποτυπωση χρωματων και το βραδυ ειναι top.

 

Το S7 εχει περασει και απο τα χερια μου και δεν ειναι μεσα στα top 3 παντως αυτη τη στιγμη. Στην 5αδα των καλυτερων ναι.

 

Βασικα δεν ειναι τυχαιο οτι τα 2-3 ατομα που αναφερουν για τα ατονα χρωματα ειναι χρηστες των S7- S7EDGE τα οποια εχουν υπερτονισμενα χρωματα μακρια απο τα φυσικα.

Οταν ομως ολες οι φωτο που τραβας απο τα κινητα αυτα ειναι ετσι, τα συνηθιζεις και σου φαινονται ατονα τα πραγματικα χρωματα.

Γενικα το HTC 10 μπορεις να πεις οτι βγαζεις φωτογραφιες που μπορεις να κρατησεις στη συλλογη σου αντικαθιστωντας μια compact μηχανη.

 

 

Εχει και το ΗΤC 10 μειονεκτηματα στην καμερα,και εννοω μειονεκτηματα σε πολυ συγκεκριμενους τομεις που ο ανταγωνισμος υπερεχει,

συγκεκριμενα 2 πραγματα που υπαρχουν σε διαφορετικες συσκευες οι οποιες ομως χανουν στο συνολο του αποτελεσματος τους απο το HTC 10.

Edited by THEO_LEGEND

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Dripping ftw!

Google Pixel XL

33019826123_34486f908a_c.jpgIMG_20170322_112438 by ΝΙΚΟΣ Π., on Flickr

 

Σταμάτα ότι κάνεις και ΒΓΑΖΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ. :lol:

 

Θα ήθελα πολύ μερικά αυτόματα hdr+ on και off σε βραδινές λήψεις.

 

Παρακαλώ; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο στο τρέξιμο με το μωρό και τη δουλειά και δεν έχω προλάβει να το ευχαριστηθώ το κινητό.Θα προσπαθήσω να βγάλω κάποια δείγματα βραδινά.

 

Στάλθηκε από το Pixel XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στα γρήγορα έτσι χαζομάρες να δούμε το αυτόματο θα ήθελα :)

 

Ότι μπορείς. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dripping ftw!

Google Pixel XL

33019826123_34486f908a_c.jpgIMG_20170322_112438 by ΝΙΚΟΣ Π., on Flickr

Δωσε δειγματα στο λαο...:)

Τα pixel παιζουν στις top 3 συσκευες και εχουμε δει ελαχιστα δειγματα εδω μεσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

HDR+ ON

33020841493_02655a7eb5_c.jpgIMG_20170404_144250 by ΝΙΚΟΣ Π., on Flickr

 

HDR+ OFF

33705214191_3a89b35ae5_c.jpgIMG_20170404_144257 by ΝΙΚΟΣ Π., on Flickr

 

Google Pixel XL

Auto

33793934306_ca2059430b_c.jpgIMG_20170404_104713-01 by ΝΙΚΟΣ Π., on Flickr

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

That's what I'm talking about.

 

Συνέχισε με όοοτι μπορείς.

 

Ιδανικά:

 

Μακρινό (θέα από μπαλκόνι)

Μακρινό βράδυ με φώτα

Μακρινό βράδυ σχεδόν σκοτάδι

Εσωτερικός χώρος καλά φωτισμένος

Εσωτερικός χώρος με παράθυρο που μπαίνει φως στο κάδρο για να δούμε την αντίθεση

Κοντινό με κάτι να φαίνεται στο background να δούμε πώς κάνει bokeh.

 

:) Προφανώς ζητάω πολλά, αλλά ότι μπορέσεις καλοδεχούμενο!

Link to comment
Share on other sites

Htc 10 auto

 

33706043111_b442a8735d_c.jpg2017-04-04_03-45-35 by Guardian, on Flickr

 

Htc 10 Matte Black Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

HTC 10

33686653412_5bef5db3ed_c.jpg20170402_195103 by Kostas Krith, on Flickr

 

33801795616_406c8b0a5b_c.jpg20170402_165846 by Kostas Krith, on Flickr

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...