Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One M10 Perfume


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σου θυμίσω πως το Antutu είναι απλά για τους αριθμολάγνους και δεν λέει απολύτως τίποτα για την καθημερινή εμπειρία χρήσης.

Mα αυτό είναι που προσφέρει η HTC με το Sense, εμπειρία χρήσης. Oι αριθμοί από τα bench πότε δεν μου έλεγαν τίποτα άλλα εφόσον δείχνει και εκεί να είναι μπροστά καλό είναι να ειπωθεί μονό και μόνο για κάποιους που πιστεύουν οτι τα νούμερα παίζουν ρόλο. Τώρα για το ποια εταιρία έχει την καλύτερη συσκευή ?Απλα αυτή που έχει το καλύτερο μάρκετινγκ :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουμε και λέμε:

-2d glass: check!

-full black glass μπροστά silver πίσω: check!

-sensor και πλαϊνά κουμπιά αφής: check!

-Mynextone: 99% CHECK! (Αφήνω και 1% για τη πιθανή μαμακια που μπορεί να κάνει η κατά τα άλλα αγαπητή HTC.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Να σου θυμίσω πως το Antutu είναι απλά για τους αριθμολάγνους και δεν λέει απολύτως τίποτα για την καθημερινή εμπειρία χρήσης.

 

Και κάτι άλλο να έχεις υπόψιν, το οποίο προστίθεται σε αυτό που λέω.

Τα τελευταία χρόνια η Lotus Renault έχει την υψηλότερη τελική ταχύτητα στην F1. Ακολουθεί η Williams, η Force India και η Ferrari.

Η Mercedes έρχεται πέμπτη. Για δες ποιός έχει πάρει τα πρωταθλήματα...

 

Μόνο που εδώ η φάση είναι η απόλυτη πρωτιά. Τέτοια ωμή επεξεργαστική ισχύς σε συνδιασμό με το sense σε λάθος χέρια, μπορεί να είναι επικίνδυνο. :lol:

Εδώ έχουμε και την Renault και την ferrari να είναι το ίδιο αυτοκίνητο.

Άν είχες δουλέψει ποτέ σου Htc και sense , το απόλυτο δηλαδή software σε απόλυτη αρμονία με το hardware, τώρα δεν θα είχες ποστάρει αυτό το μήνυμα. :)

 

Νομίζω ότι στο 10 τα πάντα θα ελέγχονται πλέον με την σκέψη και δεν θα χρειάζεται καν να πατάς την οθόνη. :happy:

Πάντως πέραν της πλάκας, τέτοια δύναμη σε συνδιασμό με το sense θα παρέχει αξεπέραστη εμπειρία χρήσης σε όλα τα επίπεδα. Βάλε και το αισθητικό κομμάτι κι έχεις ένα απόλυτο πάντρεμα. Αντε δε περνάν και οι μέρες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/htc_10_benchmarked_tops_competition-news-17418.php

 

Αλλο ενα αρθρο που δειχνει τα δοντια του το htc 10. Ριχνει στο αντουτου 24.000 ποντους στα αυτια του s7 edge (snapdragon) και 27.000 στο s7 edge (exynos). Οποτε φετος ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!! ΣΕ ΟΛΑ!!!!!!

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/htc_10_benchmarked_tops_competition-news-17418.php

 

Αλλο ενα αρθρο που δειχνει τα δοντια του το htc 10. Ριχνει στο αντουτου 24.000 ποντους στα αυτια του s7 edge (snapdragon) και 27.000 στο s7 edge (exynos). Οποτε φετος ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!! ΣΕ ΟΛΑ!!!!!!

Με 3000mah μπαταρία; Ούτε καν

Απλα τελειο !!!!!!! Hands down !!! Bye bye S7 !!!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που εδώ η φάση είναι η απόλυτη πρωτιά. Τέτοια ωμή επεξεργαστική ισχύς σε συνδιασμό με το sense σε λάθος χέρια, μπορεί να είναι επικίνδυνο. :lol:

Εδώ έχουμε και την Renault και την ferrari να είναι το ίδιο αυτοκίνητο.

Άν είχες δουλέψει ποτέ σου Htc και sense , το απόλυτο δηλαδή software σε απόλυτη αρμονία με το hardware, τώρα δεν θα είχες ποστάρει αυτό το μήνυμα. :)

 

Νομίζω ότι στο 10 τα πάντα θα ελέγχονται πλέον με την σκέψη και δεν θα χρειάζεται καν να πατάς την οθόνη. :happy:

Πάντως πέραν της πλάκας, τέτοια δύναμη σε συνδιασμό με το sense θα παρέχει αξεπέραστη εμπειρία χρήσης σε όλα τα επίπεδα. Βάλε και το αισθητικό κομμάτι κι έχεις ένα απόλυτο πάντρεμα. Αντε δε περνάν και οι μέρες...

 

Πεστα αδερφε...ε δεν θα μας τρελανουν κιολας!!!θυμασαι τι παθανε οταν βγηκε το μ7....φετος θα ερθουν τα χειροτερα!!

 

ΑΓΑΠΑΜΕ Htc...

Link to comment
Share on other sites

Με 3000mah μπαταρία; Ούτε καν

 

 

Ενω αν ειχε μια 5000αρη μπαταρια και ηταν τερμα κατω στα benchmarks θα ενεκρινες ?? Χαχαχαχα !!! Ποτε μου δεν πιστευα οτι θα μιλησουμε για........μπαταρια !! Αλλα θα εχει σουερ διαχειρηση στην μπαταρια ομως !! Ειμαι σιγουρος !!! Οποτε......HELL YEAH !! The best by far !!!

Edited by Nippon1971
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ,ας κρατησουμε κανα καλαθι μικρο για το τελος παιδια :p

 

 

Ναι σιγουρα αλλα ας ξεσπαθωσουμε λιγο γιατι τοτε με το Μ9 που τιποτα δεν ειχε τρωγαμε επιθεση και μας τα πριζανε οι Σαμσουνγακιδες και λεγανε οτι μονο τα AnTuTu benchmark θεωρουν στανταρντ και τετοια !! Σειρα μας τωρα !!!

Με το που κυκλοφορησε το S7 που ολοι τρελενονταν οτι θα ηταν το καλυτερο και το πηραν, μπραφ σκαει τωρα το Μ10 και αντε γεια ! "S7 η μεγαλυτερη απογοητευση του 2016" Χαχαχαχα !

Edited by Nippon1971
Link to comment
Share on other sites

Με 3000mah μπαταρία; Ούτε καν

Ενώ αν ειχε 3300 που έχουν οι άλλοι ,θα είχαμε διπλασια αυτονομία ..Και πάλι παίζει ρόλο η οθόνη που θα έχουν διαλέξει(αν είναι fhd) Και φυσικά Όσο καλύτερο το λειτουργικό τόσο καλύτερη διαχείριση..και ποιος είπαμε έχει το καλύτερο λειτουργικό;;μαντέψετε λάθος δεν είναι το tw

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ενώ αν ειχε 3300 που έχουν οι άλλοι ,θα είχαμε διπλασια αυτονομία ..Και πάλι παίζει ρόλο η οθόνη που θα έχουν διαλέξει(αν είναι fhd) Και φυσικά Όσο καλύτερο το λειτουργικό τόσο καλύτερη διαχείριση..και ποιος είπαμε έχει το καλύτερο λειτουργικό;;μαντέψετε λάθος δεν είναι το tw

 

Παρα μα παρα πολυ σωστα !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι αληθινά αυτά τα σκορ αν και δεν τα κοιτάω ποτέ..

 

Φαίνεται όμως να έχει γίνει πολύ καλή δουλειά σε όλους τους τομείς φέτος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι σιγουρα αλλα ας ξεσπαθωσουμε λιγο γιατι τοτε με το Μ9 που τιποτα δεν ειχε τρωγαμε επιθεση και μας τα πριζανε οι Σαμσουνγακιδες και λεγανε οτι μονο τα AnTuTu benchmark θεωρουν στανταρντ και τετοια !! Σειρα μας τωρα !!!

Με το που κυκλοφορησε το S7 που ολοι τρελενονταν οτι θα ηταν το καλυτερο και το πηραν, μπραφ σκαει τωρα το Μ10 και αντε γεια ! "S7 η μεγαλυτερη απογοητευση του 2016" Χαχαχαχα !

 

Προτείνω να περιορίσετε τις βαρύγδουπες δηλώσεις χωρίς να γνωρίζετε καν για ποια συσκευή μιλάτε!

 

Στο κάτω κάτω εδώ συζητάμε για το Μ10 και ελπίζουμε να είναι αντάξιο των προσδοκιών ανεξαρτήτως των συσκευών της Samsung. Ας μείνουμε στο Μ10 λοιπόν και για όσους ενδιαφέρονται για τα Vs, ας κρίνουν από τα πραγματικά αποτελέσματα όταν με το καλό έρθει η ώρα τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω πολυ μικρό καλάθι, αλλα γύρνα μας στο android ρε htc!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση ,

Πιθανόν, το Antutu και λοιπά.. να είναι για αριθμολάγνους..

Μήπως όμως σε καθημερινή εμπειρία χρήσης , το HTC Sense UI , δεν είναι κορυφαίο ??? Υπάρχει πιο smooth UI , αντίστοιχο σε εμπειρία ios , χωρίς ( ..αν θέλεις ) τα ( ..όποια..) μειονεκτήματα του ios ??

Υστερεί σε κάμερα η HTC , αν αυτό το πετύχει στο HTC 10 ( 12 ultra θέλουμε , όχι πολλά ...) , τότε όντως θα είναι η απόλυτη συσκευή !!

 

Συνονόματε, μιάς και ο Χουάν Πάμπλο είναι ο αγαπημένος μου οδηγός στην F1, θα πω 2 λογάκια.

Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι ή τί είδους μόρφωση έχεις, αλλά θα πρέπει να αρχίσετε να καταλαβαίνετε επιτέλους τί ακριβώς σχολιάζει κάποιος στο μήνυμά του.

Μίλησε ο άλλος για το Antutu, σχολίασα για το Antutu.

Δεν αμφιβάλλω πως το Sense, που το έχω δουλέψει, είναι η F1 των "πειραγμένων" λειτουργικών, αλλά πραγματικά ρε παιδιά, τί σχέση έχει το μήνυμά μου με αυτά που αραδιάζετε εσείς;

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

Ο πραγματικός βασιλιάς είναι εδώ. Ετοιμαστείτε για τον ερχομό του βασιλιά του software...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά αντουτου-ξεντουτου δε μου λένε τίποτα. Σε μια συσκευή κοιταω εμπειρία χρήσης που στη προκειμένη περίπτωση η HTC είναι δεδομένο πως θα το έχει.

Μένει να δούμε αυτονομία και κάμερα που είναι τα βασικά.

Και αν αποδειχθεί δυνατό στη κάμερα παίζει να είναι και η επόμενη συσκευή μου μιας και το μόνο σημείο που χωλαίνουν οι προκατοχοι είναι αυτό...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί από εμάς κάνουμε πολλές φορές λες και είμαστε μέτοχοι της εκάστοτε εταιρείας με τις συσκευές κτλ. Τώρα πιστεύω πως δεν υπάρχει χρήστης που δεν θα ήθελε η HTC να επανέλθει και να πάρει πάλι το κομμάτι της πίτας που έχει χάσει... Κάμερα μπαταρία το μεγαλύτερο στοίχημα για μένα στο m10. Στα άλλα δεν την φοβάμαι. Και ξέρει και μπορεί να δίνει ποιότητα στης συσκευές της.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί από εμάς κάνουμε πολλές φορές λες και είμαστε μέτοχοι της εκάστοτε εταιρείας με τις συσκευές κτλ. Τώρα πιστεύω πως δεν υπάρχει χρήστης που δεν θα ήθελε η HTC να επανέλθει και να πάρει πάλι το κομμάτι της πίτας που έχει χάσει... Κάμερα μπαταρία το μεγαλύτερο στοίχημα για μένα στο m10. Στα άλλα δεν την φοβάμαι. Και ξέρει και μπορεί να δίνει ποιότητα στης συσκευές της.

 

Τα λες απόλυτα σωστά όπως πρέπει. Και γω πραγματικά δεν καταλαβαίνω την διάθεση κάποιων να θάψουν την συσκευή που δεν έχει κυκλοφορήσει καν ακόμα. Πραγματικά τι έχουν να κερδίσουν; Έχω αδυναμία στην HTC και θέλω από καρδιάς να επανέλθει δυναμικά. Μόνο καλό θα κάνει στον ανταγωνισμό και κατά συνέπεια σε εμάς τους καταναλωτές.

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί από εμάς κάνουμε πολλές φορές λες και είμαστε μέτοχοι της εκάστοτε εταιρείας με τις συσκευές κτλ. Τώρα πιστεύω πως δεν υπάρχει χρήστης που δεν θα ήθελε η HTC να επανέλθει και να πάρει πάλι το κομμάτι της πίτας που έχει χάσει... Κάμερα μπαταρία το μεγαλύτερο στοίχημα για μένα στο m10. Στα άλλα δεν την φοβάμαι. Και ξέρει και μπορεί να δίνει ποιότητα στης συσκευές της.

 

Λες και αν βγάλει η HTC καμιά συσκευαρα θα τους απαγορέψει κανείς να το αγοράσουν.

Όλοι θα είμαστε κερδισμένοι όσο ανεβαίνει ο ανταγωνισμός.

Πάντως τέτοιο μένος μόνο στο iPhone συναντάς αντίστοιχο. lol

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί από εμάς κάνουμε πολλές φορές λες και είμαστε μέτοχοι της εκάστοτε εταιρείας με τις συσκευές κτλ. Τώρα πιστεύω πως δεν υπάρχει χρήστης που δεν θα ήθελε η HTC να επανέλθει και να πάρει πάλι το κομμάτι της πίτας που έχει χάσει... Κάμερα μπαταρία το μεγαλύτερο στοίχημα για μένα στο m10. Στα άλλα δεν την φοβάμαι. Και ξέρει και μπορεί να δίνει ποιότητα στης συσκευές της.

 

Ακριβως Νικολα , καμερα και αυτονομια, τα αλλα τα ξερουμε (ποιοτητα κατασκευης κλπ), κορυφη.

Μακαρι να μην τα σκατωσει για να εχουμε επιλογες...

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε, μιάς και ο Χουάν Πάμπλο είναι ο αγαπημένος μου οδηγός στην F1, θα πω 2 λογάκια.

Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι ή τί είδους μόρφωση έχεις, αλλά θα πρέπει να αρχίσετε να καταλαβαίνετε επιτέλους τί ακριβώς σχολιάζει κάποιος στο μήνυμά του.

Μίλησε ο άλλος για το Antutu, σχολίασα για το Antutu.

Δεν αμφιβάλλω πως το Sense, που το έχω δουλέψει, είναι η F1 των "πειραγμένων" λειτουργικών, αλλά πραγματικά ρε παιδιά, τί σχέση έχει το μήνυμά μου με αυτά που αραδιάζετε εσείς;

 

Αγαπητέ φίλε @ sakis543 ,

Χωρίς να έχω καμία διάθεση να έρθουμε σε αντιπαράθεση , το σχόλιό μου ήταν σχετικά με το Antutu ( άλλωστε για το λόγο αυτό έγραψα ΄΄χωρίς παρεξήγηση ΄΄) , και το ότι δεν έχει σημασία όταν η εμπειρία χρήσης μιας συσκευής είναι ανερξάρτητη των αποτελεσμάτων στο Antutu & κάθε Antutu.

Άλλωστε , πάνω στο σχόλιό σου απάντησαν και άλλοι φίλοι.. Αν δεν το κατάλαβα και σε πρόσβαλα , ζητώ συγγνώμη..

 

Είμαι μέλος στο my phone από το 2006 και παρόλο που έχω γράψει λίγα σχετικά μηνύματα , θεωρώ ότι δεν έχω προσβάλει ποτέ κανένα φίλο.. ούτε και τώρα έχω τέτοια πρόεθεση..( μπορείς να ανατρέξεις στα μηνύματά μου )

Η μόρφωση που έχω , δεν έχει καμία σχέση στην κουβέντα μας .. ούτε το πόσο χρονών είμαι..

Σου απαντώ όμως λέγοντας ότι είμαι 39 , με πτυχίο και 2 μεταπτυχιακά και με ήδη επιτυχημένη επαγγελματική καριέρα.

Αυτό , και σε παρακαλώ να σταματήσουμε εδώ τα προσωπικά σχόλια..

( Ζητώ συγγνώμη από τους mods , αλλά έπρεπε να απαντήσω ..)

 

Στο θέμα μας τώρα , ελπίζω το ΗΤC 10 να είναι πραγματικά μια καλή συσκευή , μάλλον θα έιναι ... Το χρειάζεται ο καταναλωτής ( ανεξάρτητα αν είναι οπαδός της εταιρίας ) , αλλά θα είναι καλό και για τον ανταγωνισμό. Αξιόλογες εταιρίες σαν την ΗΤC θα πρέπει να συνεχίζουν να υπάρχουν ..

Ευχαριστώ

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα παρακαλέσω να πέσουν οι τόνοι, δεν βρίσκω πραγματικά ούτε έναν λόγο αντιπαραθέσεων πάνω σε μία συσκευή η οποία δεν κυκλοφορεί καν. Ο καθένας είναι ελεύθερος να εκφράζει την άποψή του, όχι όμως και να κρίνει τις απόψεις των άλλων.

 

Συνεχίστε πολιτισμένα... δε νομίζω ότι αρέσει σε κανέναν να βλέπει τα post του να εξαφανίζονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί από εμάς κάνουμε πολλές φορές λες και είμαστε μέτοχοι της εκάστοτε εταιρείας με τις συσκευές κτλ. Τώρα πιστεύω πως δεν υπάρχει χρήστης που δεν θα ήθελε η HTC να επανέλθει και να πάρει πάλι το κομμάτι της πίτας που έχει χάσει... Κάμερα μπαταρία το μεγαλύτερο στοίχημα για μένα στο m10. Στα άλλα δεν την φοβάμαι. Και ξέρει και μπορεί να δίνει ποιότητα στης συσκευές της.

 

Πολυ σωστα νικο,λιγο πολυ ολοι γνωριζουμε τι θα δουμε.μακαρι φετος να μην μας απογοητευσει.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...