Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One M10 Perfume


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.droid-life.com/wp-content/uploads/2016/02/Cad6N2VWcAEgqzU.jpg

 

HTC One M10 Perfume: Χαρακτηριστικά

 

Αρχίζουν σιγά σιγά οι φήμες για το επερχόμενο M10, έχουμε και λέμε λοιπόν:

 

Android 6.0.1 Marshmallow

HTC Sense 8

5.1in 2560x1440 display, possibly AMOLED

Qualcomm Snapdragon 820 processor

Adreno 530 graphics

4GB RAM

32GB storage (with microSD slot)

12-UltraPixel main camera with laser-assisted autofocus with OIS

Fingerprint scanner in home button (Samsung-style)

 

Σύμφωνα με τις πληροφορίες που υπάρχουν θα πρέπει να ξεχάσουμε τα διπλά 'Boomsound' ηχεία.

 

Πηγή: VentureBeat

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο και φαίνεται και από τα αποτελέσματα της εταιρίας τα δυο τελευταία τρίμηνα. Αν και κατά την γνώμη μου δεν υπολείπεται σε τίποτα απολύτως σε σχέση με τις άλλες ναυαρχίδες πέρα από την κάμερα.

 

Ο λόγος που έκανα την αναφορά στην πτώση τιμής είναι ότι με παραξενεύει η απότομη πτώση τις τελευταίες μέρες... Η συσκευή ήταν καρφωμένη +100 ευρώ πάνω από το s6 το τελευταίο τετράμηνο παρά το ότι το μ9 ήταν στα αζήτητα.

 

Ελπίζω η HTC να μην με απογοητεύσει με το μ10... υπεράνθρωπη υπομονή έκανα να την περιμένω να βγάλει μια συσκευή που δεν θα χωλαίνει αρκετά σε έναν τομέα. Βέβαια τα πρώτα leaks που άρχισαν να βγαίνουν δεν είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικά αφού ακούγεται για υιοθέτηση της σχεδιαστικής γραμμής του α9. Πράγμα που σημαίνει πιθανή απομάκρυνση των ηχείων, κάτι που το βρίσκω τέρμα λάθος αλλά τέλος πάντων.

Για μένα το Μ10 είναι η τελευταία ευκαιρία που δίνω στο Android. Μετά το μαύρο 2015 που δεν πήρα συσκευή εξαιτίας των μέτριων υλοποιήσεων και των προβληματικών εκδόσεων Android περιμένω κάτι καλύτερο το 2016.

Edited by kollatos
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Μ10 είναι η τελευταία ευκαιρία που δίνω στο Android. Μετά το μαύρο 2015 που δεν πήρα συσκευή εξαιτίας των μέτριων υλοποιήσεων και των προβληματικών εκδόσεων Android περιμένω κάτι καλύτερο το 2016.

Υπερβολές, δεν υπάρχει τέλειο τηλέφωνο, και τι θα πάρεις; ήμουν φαν της Apple, και αυτή δε με κάλυπτε, όποιο και να πάρεις κάπου θα υστερεί

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές, δεν υπάρχει τέλειο τηλέφωνο, και τι θα πάρεις; ήμουν φαν της Apple, και αυτή δε με κάλυπτε, όποιο και να πάρεις κάπου θα υστερεί

Καλά σίγουρα. Αλλά αυτό το περσινό με το Android ήταν απελπισία. Ό,τι είχε Snapdragon είχε θέματα. Το LG έβαλε κατώτερο επεξεργαστή. Το S6 ήταν το γνωστό galaxy των τελευταίων ετών στα χρώματα του Φλωρινιώτη. Και πάνω σε όλα αυτά βάλε και την lollipop που έβγαλε σε όλους προβλήματα (η αλήθεια βέβαια είναι ότι μόνο τα διάβαζα γιατί με το Μ7 δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα). Δεν ξέρω... Η apple μου χαμογελάει πιο πολύ από ποτέ, αλλά έχει ελλείψεις που δεν ξέρω αν μπορώ να ανεχτώ.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι στο Μ10 δε θα υπάρχει η μαύρη μπάρα με το λογότυπο της HTC πως το σχολιάζετε;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω φίλε, ίσως δεν ξέρουμε τι θέλουμε, ας κάνω μια σύγκριση με το iPhone 6 που υπάρχει στην οικογένεια, μπαταρία; m9 πολύ καλύτερη, κάμερα; m9 καλύτερη, όσο και να μας φαίνεται παράξενο, ιδικά η μπροστά κάμερα δε παίζεται με τίποτα, θερμοκρασίες; πάνω κάτω τα ίδια, μιλάω για ίδια χρήση (μόνο στην αναβάθμιση τρόμαξα), δε ξέρω τι περισσότερο ζητά κάποιος από ένα κινητό, οι εταιρίες και οι διαφημιστές μια χαρά κάνουν την δουλειά τους, μας βάλανε για τα καλά στο λουκι, σαφώς και υπάρχουν κινητά που δε μας καλύπτουν, αλλά όταν μιλάμε για ναυαρχιδες πιστεύω ότι το 90% χρηστών αυτών των κινητών μας καλύπτει, αντε και βγήκε το m 10 τι πιστεύεις ότι θα αλλάξει; καλύτερη κάμερα; ε και; ίσως να έχει χάλια μπαταρία η οτιδήποτε άλλο, τεσπα, είπα την άποψή μου
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω φίλε, ίσως δεν ξέρουμε τι θέλουμε, ας κάνω μια σύγκριση με το iPhone 6 που υπάρχει στην οικογένεια, μπαταρία; m9 πολύ καλύτερη, κάμερα; m9 καλύτερη, όσο και να μας φαίνεται παράξενο, ιδικά η μπροστά κάμερα δε παίζεται με τίποτα, θερμοκρασίες; πάνω κάτω τα ίδια, μιλάω για ίδια χρήση (μόνο στην αναβάθμιση τρόμαξα), δε ξέρω τι περισσότερο ζητά κάποιος από ένα κινητό, οι εταιρίες και οι διαφημιστές μια χαρά κάνουν την δουλειά τους, μας βάλανε για τα καλά στο λουκι, σαφώς και υπάρχουν κινητά που δε μας καλύπτουν, αλλά όταν μιλάμε για ναβαρχιδες πιστεύω ότι το 90% χρηστών αυτών των κινητών μας καλύπτει, αντε και βγήκε το m 10 τι πιστεύεις ότι θα αλλάξει; καλύτερη κάμερα; ε και; ίσως να έχει χάλια μπαταρία η οτιδήποτε άλλο, τεσπα, είπα την άποψή μου

Κι όμως. Μέχρι πέρσι κάθε επόμενη γενιά ήταν καλύτερη από την προηγούμενη. Έχοντας περάσει και από τα 3 (one X, M7, M8) μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι το κάθε επόμενο ήταν καλύτερο του προηγούμενου (για το άλμα από το desire στο one X δε θα το σχολιάσω καν). Θέλεις σε μπαταρία; Θέλεις σε σχέδιο; Θέλεις σε καινοτομία; Θέλεις στο απόλυτο ραφινάρισμα που έφερε το Μ8 (κατά τη γνώμη μου η καλύτερη συσκευή που βγήκε ποτέ από οποιοδήποτε κατασκευαστή); Μπορείς να πεις συγκριτικά το ίδιο για το Μ9 σε σχέση με το Μ8;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω για το m8; όποιος έχει αυτό φυσικά και δεν πάει στο m9 διότι δεν κερδίζει κάτι, όχι μόνο στο m9 αλλά και σε άλλες ναυαρχιδες, εσύ τι πιστεύεις όποιος έχει το m9 θα αξίζει να πάει στο m10; με την καμία, και ας δεν το έχω δει ακόμη, η γι αυτούς που έχουν το iPhone 6, ποιος ο λόγος να πάρει το s; από ένα βαθμό και πάνω όλα είναι θέμα μάρκετινγκ, μας τα πλασαρουν όπως θέλουν
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον φιλο dimtz (...."Δε ξέρω φίλε, ίσως δεν ξέρουμε τι θέλουμε"........) και μαλλον εγω πιστευω οτι ορισμενοι και κινητο που ΙΣΩΣ, ΑΝ, ΜΠΟΡΕΙ και να παρουν σε λιγο καιρο θα ψαχνουν αλλο !! Κλασσικο παραδειγμα με πολλους !! Η αγορα εχει τοσα μοντελα και ολοι μενουν ανικανοποιητοι λογω υπερεπαρκειας !! Αυτο ειναι αλλοστε και το νοημα της αγορας !! (Οπως πολυ σωστα ειπε ο φιλος dimtz :........ "δεν υπάρχει τέλειο τηλέφωνο"........) Η αγορα σε κανει να συνεχιζεις να καταναλωνεις χωρις ποτε να ικανοποιησε !!! Ευτυχως με κινητα δεν εχω αυτο το θεμα !! Πανακριβο το σπορ !!!!!!

Το οτι η καμερα δεν ειναι σουπερ ντουπερ ουλτρα ουαου το οτι η μπαρα δεν ειναι μαυρη το οτι δεν εχει design το οτι δεν εχει 8374568736578466 MP αναλυση το οτι η μπαταρια δεν διαρκει - αφου με τοσες εφαρμογες ειναι τεχνολογικα ΑΔΥΝΑΤΟΝ να διαρκει εκτος και αν ειναι κατασκευασμενη απο κρυπτονιτη και πολλα αλλα που διαβαζω, ειναι απλα μια δικαιολογια καθοτι φαινεται οτι πιο πολλοι gadget θελουν και οχι συσκευη κινητης τηλεφωνιας ! Κριμας......Μια ζωη ολο και κατι θα τους φταιει, ολο και κατι δεν θα εχει, ολο και κατι θα μπορουσε να εχει.....μια ζωη στο ψαξιμο.......Τι να πεις........Και εγω ειμαι ετσι αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ οχι με κινητα αλλα με τα ρολογια της casio....... Οποιος θελει κινητο κινητο δεν θα εχει αυτο το απιστευτο κολλημα με την καμερα που απο οτι καταλαβαινω τελικα απλα δεν ικανοποιει γουστα φωτογραφων σε ικανοποιητικο βαθμο (επειδη πολλοι συκγρινουν το Μ9 με το S6 ας πουμε που τα θεματα της καμερας του Μ9 βελτιωνονται με καποιες ρυθμισεις που επισης διαβασα εδω στο φορουμ απο εναν φιλο και λεει το πως) και ναι μεν υπαρχει διαφορα αλλα στο φιναλε κιολας και δεν ειναι το μονο θεμα και τοσο σημαντικο πια αλλα εχει να κανει με το ποσο απαιτητικοι ειναι ολοι καλιτεχνες φωτοφραφοι, μιας και οι περισσοτεροι ειναι Van Gogh και πως θα δημιουργησουν πινακες με selfies μεσα στην θαλλασα με φωτο στο Ποσειδι και στην Χαλκιδικι με γκομενακια και διαφορα αλλα τοσο αξιολογα πραγματα ? Τρομερο μειονεκτημα !! Τι να πει κανεις.......Οποτε αυτο που διαφαινεται ειναι οτι ουσιαστικα δεν θελει κινητο αλλα: παιχνιδι / καμερα / gadget / καφετιερα / τηλεοραση/ θελει........Period !!!!!

 

 

P.S: πριν απο λιγο καιρο επαιζε και το σεναριο "υπερθερμανση" του Μ9. Τωρα εφυγε πλεον αυτο με το 6αρι και σταματησανε οι κασσανδρες να μιλανε για υπερθερμανση πλεον.......Μηπως με μια αλλη εκδοση του 6 βελτιωθει και η καμερα ? Γιατι το Μ9 εχει ηδη βελτιωσει, την αυτονομια του, το σημα, την ταχυτητα συνδεσημοτητας, και σχεδον ολα εκτος λιγο απο το θεμα της καμερας........

Edited by Nippon1971
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι στο Μ10 δε θα υπάρχει η μαύρη μπάρα με το λογότυπο της HTC πως το σχολιάζετε;

 

Δυστυχώς από την εικόνα που διέρρευσε σήμερα δεν μας αφήνει μόνο η μαύρη μπάρα αλλά παίρνει μαζί της και τα ηχεία :mad: Για τα δικά μου γούστα και θέλω μεγάλο ατόπημα της HTC :X Ήταν η πρώτη που έφερε τα ηχεία μπροστά τα βελτίωσε μέχρι το Μ9 και τώρα που αρχίζει ευτυχώς να υιοθετείται όλο και περισσότερο από άλλες εταιρίες θυμάται να το αποσύρει;

 

Τι να πω... Αφού έχει δείξει πως μπορεί να τα κρατήσει και να αλλάξει μάλιστα κάπως την σχεδιαστική γραμμή των ηχείων (βλέπε nexus 9 και X9-το οποίο δεν μπορώ να βρω ούτε ένα hands on video :ninja: -) για να μην είναι σαν το Μ9.

Το Μ9 για μένα τώρα είναι το ομορφότερο και ποιοτικότερο από πλευράς κατασκευής. Μικρές πινελιές χρειάζονται και όχι να του αλλάξουν τα φώτα.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το Μ9 για μένα τώρα είναι το ομορφότερο και ποιοτικότερο από πλευράς κατασκευής. Μικρές πινελιές χρειάζονται και όχι να του αλλάξουν τα φώτα.

 

 

 

:up::up::up::up::up::up::up::up::up::up::up::up::up:

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Μ10 είναι η τελευταία ευκαιρία που δίνω στο Android. Μετά το μαύρο 2015 που δεν πήρα συσκευή εξαιτίας των μέτριων υλοποιήσεων και των προβληματικών εκδόσεων Android περιμένω κάτι καλύτερο το 2016.

 

To 2015 ειχε 2 με 3 πολυ καλα κινητα ομως δεν περπατησαν λογω προκαταληψης.

Το πιο αδικημενο απο αυτα ειναι το Meizu Pro5.

 

ακομα και σημερα το καλυτερο android σε δυναμη,μπαταρια,ποιοτητα,σημα,ακουστικο,chip ηχου.

 

Το Μ9 οντως ειχε θεματα,ομως παραμενει αξιολογη συσκευη.

 

Προσωπικα μου αρεσει ο σχεδιασμος τυπου Α9 και δεν θελω τα μπροστινα ηχεια.Δεν μου αρεσουν σε ενα κινητο και το λεω ενω ειχα Μ8/M9/OneMini2/M9+

Φετος δεν τους παιρνει.

Καλη καμερα εφτιαξαν με το Α9.

Καλη οθονη επισης εφτιαξαν με το Α9.

Να γραφουν καλα τον κωδικα ξερουν.

και ο 820 ειναι ο cpu που ολοι περιμεναμε.

 

θα πετυχουν.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ας παρουμε μια γευση για το τι ερχεται.........

 

http://htcm10one.com/

Εγώ, αν πάνε όλα καλά, θα περιμένω φίλε το m11 :p, εκτός απροόπτου βέβαια ;)

Link to comment
Share on other sites

Ας παρουμε μια γευση για το τι ερχεται.........

 

http://htcm10one.com/

 

Το ίδιο κινητό έδειχναν και πέρσι ότι και καλά θα ήταν το Μ9 εκεινο.Μακαρι φέτος να κυκλοφορησουν αυτό και να είναι το Μ 10. Πολύ όμορφη συσκευή. Design και μια κάμερα της προκοπής χρειάζεται η htc.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160206/f3ccc65aa75c62daab3bab6a0c245842.jpg
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

απο αυτο αγοραζω 2.

 

Καλημερα δημητρη:) φετος θα μπορεσεις να το παρεις οταν βγει, για τεστ οπως εκανες και με το m9 ?:)

Φιλικα παντα Νεκ:)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Το M10 εινα αυτο ??

 

Έτσι λένε οι πρώτες φήμες...

 

Για μένα δεν είναι άσχημο αλλά 1) δεν έχει ηχεία και 2) το home button μου θυμίζει πολυ meizu για κάποιο λόγο. Μπορεί να είναι και ιδέα μου όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα δημητρη:) φετος θα μπορεσεις να το παρεις οταν βγει, για τεστ οπως εκανες και με το m9 ?:)

Φιλικα παντα Νεκ:)

 

καλημερα Νεκ!

ναι αν δεν με προλαβει άλλος φιλος εδω μεσα ,θα το εχω αμεσως.

 

η συσκευη αυτη μαλλον ειναι,ακομα και το power button ειναι φαγωμενο για να εχει grip οπως στο Α9.

αν εχει και το πισω μερος τυπου Α9/M9+ τελειωσε.

βαλτε και μια ομορφη μπαταρια 3χιλιαρικα και ετοιμο το κινητο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο δείχνει αν είναι αυτό. Μένει να δούμε τι θα κάνει η κάμερα του..αν είναι επιπέδου s6/g4 , το αγόρασα χτες
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Με iPhone 3gs μοιάζει :p

Ο evleaks λέει ότι η φώτο το αδικεί πάντως. Είναι πιο glamorous στην πραγματικότητα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο δείχνει αν είναι αυτό. Μένει να δούμε τι θα κάνει η κάμερα του..αν είναι επιπέδου s6/g4 , το αγόρασα χτες

Η κάμερα παίζει να είναι ίδια και με το S7. Νομίζω έκανα όλα όσα ζήτησε ο κόσμος. Αλλαγή design, έφυγε η μαύρη μπάρα, καλύτερη κάμερα. Μένει να δούμε το θέμα μπαταρία

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...