Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One M10 Perfume


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για μενα περιμενετε την τελικη μορφη.λογικα θα εχει αυτη τη μορφη μπροστα.πισω ελπιζω να διατηρησει τη καμπυλοτητα που βολευει στο χερι.οσο για τα ηχεια ,μιλαμε για τη σειρα Μ ,με σημα κατατεθεν τον ηχο οποτε ;) προβλεπω θετικη εκπληξη...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για μενα περιμενετε την τελικη μορφη.λογικα θα εχει αυτη τη μορφη μπροστα.πισω ελπιζω να διατηρησει τη καμπυλοτητα που βολευει στο χερι.οσο για τα ηχεια ,μιλαμε για τη σειρα Μ ,με σημα κατατεθεν τον ηχο οποτε ;) προβλεπω θετικη εκπληξη...

Κάποιος που δηλώνει ότι το είδε λέει ότι το πίσω μέρος είναι πάλι καμπύλη με τις "μυτερές" άκρες του Μ7. Ίδωμεν...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160207/74ab252f4e88f6dbde1788245773b192.jpg

Αυτό είναι και το render που δίνει. Αν και ακούγεται ότι θα έχει laser και διπλή φωτογραφική. Το μέγεθος λέει είναι ίδιο με του Μ9 στις 5.2 ίντσες.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μαλιστα ειναι ομορφουλι :) αλλα 5,2 :( εδω ζοριζομαι με τις 5 του μ8 αμαν ρε μαμοτο καθε χρονο ανεβαινει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μαλιστα ειναι ομορφουλι :) αλλα 5,2 :( εδω ζοριζομαι με τις 5 του μ8 αμαν ρε μαμοτο καθε χρονο ανεβαινει.

 

αν το μεγεθος ειναι το ιδιο με το Μ9,τοτε πιστεψε με δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Το Μ9 ειναι πιο μαζεμενο απο το Μ8.

στο render θα εβαζα και μια διπλη καμερα πισω τυπου M9+ supreme camera και θα επιανα την τελειοτητα.

πανεμορφο.

 

φετος που η σαμμυ μενει σχεδιαστικα στασιμη,και η LG βαζει το fingerprint μαλλον πισω(πραγμα που δεν μου αρεσει)

2 εταιριες μενουν

Sony,που αν δεν ειχε τον 810 ενα Ζ5 θα το αγοραζα(βρισκω το πλαινο πληκτρο φοβερη ιδεα και λατρευω το σχεδιο των Ζ)

HTC...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

To leak με την πίσω όψη από ποιο site το είδες; Γιατί είναι πρώτη φορά που το βλέπω και στα περισσότερα γνωστά δεν έχει αναφερθεί. Ούτε οι δυο γνωστοί του twitter για θέματα της HTC το έχουν δώσει.

 

Η αλήθεια είναι πως ξεκάθαρα ακολουθεί την γραμμή του Α9(κάτι που ακούγεται καιρό τώρα) από πίσω χωρίς τόσο μεγάλη επιρροή από το iphone στα δικά μου μάτια :lost:

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως δεν αναφέρεται πουθενά στην μπροστά όψη το logo της εταιρίας κάτι που δεν νομίζω να το έχει ξανακάνει. Αυτό με βάζει σε σκέψεις για το κατά πόσο είναι η τελική μορφή της συσκευής :ninja:

 

Αν ισχύει πάντως ότι θα ανέβει 0.2 inches και θα είναι σε μέγεθος Μ9 τότε ίσως και να αξίζει η απώλεια των ηχείων...

Link to comment
Share on other sites

επισης αν το προφιλ ειναι αυτο,ο σχεδιασμος ειναι αλα NOTE5 που ειναι edge στο πισω μερος.

τελειο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

To leak με την πίσω όψη από ποιο site το είδες; Γιατί είναι πρώτη φορά που το βλέπω και στα περισσότερα γνωστά δεν έχει αναφερθεί. Ούτε οι δυο γνωστοί του twitter για θέματα της HTC το έχουν δώσει.

 

Η αλήθεια είναι πως ξεκάθαρα ακολουθεί την γραμμή του Α9(κάτι που ακούγεται καιρό τώρα) από πίσω χωρίς τόσο μεγάλη επιρροή από το iphone στα δικά μου μάτια :lost:

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως δεν αναφέρεται πουθενά στην μπροστά όψη το logo της εταιρίας κάτι που δεν νομίζω να το έχει ξανακάνει. Αυτό με βάζει σε σκέψεις για το κατά πόσο είναι η τελική μορφή της συσκευής :ninja:

 

Αν ισχύει πάντως ότι θα ανέβει 0.2 inches και θα είναι σε μέγεθος Μ9 τότε ίσως και να αξίζει η απώλεια των ηχείων...

Σε ένα φόρουμ στους xda είναι μαζεμένοι ένα σωρό καμμένοι και μαζεύουν ότι πληροφορία υπάρχει για τα one. Χρόνια τώρα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η HTC να καταφέρει να βγει από το βούρκο που βρίσκεται με αυτή τη συσκευή. Πάραυτα στα αρνητικά του βάζω το μέγεθος της οθόνης. Η 4.7 του Μ7 ήταν άψογη του Ε8 ήταν ανεκτή του Μ9EW (ME) που έχω τώρα όμως είναι μεγάλη για τα γούστα μου. Όμως είναι πραγματικά το μοναδικό κινητό που με έπεισε μετά από 3 χρόνια να αποχωριστώ το Μ7, για μένα το κορυφαίο τηλέφωνο Android έως τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω η HTC να καταφέρει να βγει από το βούρκο που βρίσκεται με αυτή τη συσκευή. Πάραυτα στα αρνητικά του βάζω το μέγεθος της οθόνης. Η 4.7 του Μ7 ήταν άψογη του Ε8 ήταν ανεκτή του Μ9EW (ME) που έχω τώρα όμως είναι μεγάλη για τα γούστα μου. Όμως είναι πραγματικά το μοναδικό κινητό που με έπεισε μετά από 3 χρόνια να αποχωριστώ το Μ7, για μένα το κορυφαίο τηλέφωνο Android έως τώρα...

Αμα μειωθουν τα bezel και γενικοτερα οι εξωτερικες διαστασεις της συσκευης, οι 5-5.2 ιντσες ειναι το ιδανικο μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα κανένα θέμα με τον σχεδιασμό μέχρι τώρα, όταν όλοι έκραζαν "πάλι τα ίδια" κτλ

Τα ωραιότερα κινητά ήταν της σειράς Μ.

Αυτό που βλέπω τώρα μου θυμίζει iPhone μπροστά και προσωπικά δεν μου αρέσει στην μία αυτή φωτό. Είμαι σίγουρος βέβαια ότι το ίδιο θα λένε όσοι έλεγαν "βγάλτε τα ηχεία, βγάλτε την μαύρη γράμμη" κτλ, κλασσικά πάντα κάτι μυρίζει και βρωμάει. Αναμένω και τις τελικές φωτό.

 

Όσον αφορά στο μέγεθος, έχοντας πάει εδώ και μήνες στο μεγάλο Moto X Style να πω ότι στον χειρισμο δεν έχω πρόβλημα και το συνηθίζεις πολύ εύκολα. Το πρόβλημα είναι στην μεταφορά γιατί σε τσέπες κτλ δεν είναι ότι πιο άνετο. Το Μ9 αντίθετα είναι πιο μικρό και μια χαρά. Το βασικό για μένα είναι να έχει καλή μπαταρία και σοβαρή κάμερα. Στα υπόλοιπα έτσι κι αλλιώς δεν είχε θέμα. Δύσκολα όμως πλέον μπορεί να ξεχωρίσει μια συσκευή Android από hardware. Τα ίδια specs πάνω κάτω. Η διαφορά είναι για μένα προσωπικά στο software.

Τώρα με το Stock Android που έχω, μου λείπουν κάποια πράγματα από το Sense, όπως αντίστοιχα μου αρέσουν πολύ οι προσθήκες της Moto (Μοto Voice, Moto Display) σε αντίθεση με ένα Νέξους. Η HTC πολύ δύσκολα θα μπορέσει να κάνει τη διαφορά στο hardware, τουλάχιστον ας βγάλει μια συσκευή που δεν θα υστερεί κάπου και με το κλασσικά σταθερό Sense γιατί είναι κρίμα να τη χάσουμε ως εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

To άρθρο στο XDA

http://www.xda-developers.com/htc-one-m10-renders-surface/

specs :

5.2″ QHD AMOLED

Snapdragon 820

4GB of RAM

32GB of internal storage

12-UltraPixel rear camera, with laser autofocus

feature that will not be seen on the M10: the front-facing BoomSound speakers

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτό που με φοβίζει είναι η amoled οθόνη.... αν έχει τα κορεσμένα χρώματα της Samsung ...... στο m9 απολαμβάνεις λευκό και πραγματικά χρώματα......
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτό που με φοβίζει είναι η amoled οθόνη.... αν έχει τα κορεσμένα χρώματα της Samsung ...... στο m9 απολαμβάνεις λευκό και πραγματικά χρώματα......

 

Να σε φοβίζει το γεγονός ότι ως τώρα μόνο τα Samsung έχουν τις κορυφαίες oled εν αντιθέσει με τις ips που έβλεπες και άλλους να χουν καλές προτάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Να σε φοβίζει το γεγονός ότι ως τώρα μόνο τα Samsung έχουν τις κορυφαίες oled εν αντιθέσει με τις ips που έβλεπες και άλλους να χουν καλές προτάσεις...

Ακριβώς ετσι.

Με εξαίρεση την Samsung και την MS/Nokia με τα Lumia που εχουν top of the top συνολική υλοποίηση ολες οι αλλες προτάσεις άλλων OEM πάσχουν με κατώτερα συνολικά αποτελέσματα σε OLED/Amoled panel.

 

Δεν αρκεί δηλαδη ο κατασκευαστής να πετάξει απλά μια Amoled πανω στο σασί αλλα να εχει προβεί σε διεργασίες για μέγιστοποιηση της αποδοσης φωτεινότητας,πιστότητας χρωματων κλπ με χρηση κάποιων φίλτρων η άλλων τεχνολογιών εξισου.

 

Εκει ειναι το στοίχημα για την HTC αν το κατέχει το αντικείμενο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ετσι.

Με εξαίρεση την Samsung και την MS/Nokia με τα Lumia που εχουν top of the top συνολική υλοποίηση ολες οι αλλες προτάσεις άλλων OEM πάσχουν με κατώτερα συνολικά αποτελέσματα σε OLED/Amoled panel.

 

Δεν αρκεί δηλαδη ο κατασκευαστής να πετάξει απλά μια Amoled πανω στο σασί αλλα να εχει προβεί σε διεργασίες για μέγιστοποιηση της αποδοσης φωτεινότητας,πιστότητας χρωματων κλπ με χρηση κάποιων φίλτρων η άλλων τεχνολογιών εξισου.

 

Εκει ειναι το στοίχημα για την HTC αν το κατέχει το αντικείμενο.

http://www.phonearena.com/news/Zoom-enhance-the-alleged-One-M10-photo-reveals-front-fingerprint-scanner-unattractive-looks_id78101

 

Περιμένεις ότι υπάρχει έστω και μία στο εκατομμύριο να καταφέρει κάτι η HTC; Στο άρθρο εδώ την κατακρίνουν γιατί το κουμπί έχει το σχήμα που έχει, σε ένα σχέδιο που ακόμα είναι θεωρία. Και δίπλα ακριβώς υπάρχουν 10 άρθρα για το S7, για το πόσο πιάνει στο antutu, για το πόσες ώρες πιάνει η μπαταρία και άλλα πράγματα που ακόμα δεν ξέρουμε. Δεν υπάρχει σωτηρία...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/news/Zoom-enhance-the-alleged-One-M10-photo-reveals-front-fingerprint-scanner-unattractive-looks_id78101

 

Περιμένεις ότι υπάρχει έστω και μία στο εκατομμύριο να καταφέρει κάτι η HTC; Στο άρθρο εδώ την κατακρίνουν γιατί το κουμπί έχει το σχήμα που έχει, σε ένα σχέδιο που ακόμα είναι θεωρία. Και δίπλα ακριβώς υπάρχουν 10 άρθρα για το S7, για το πόσο πιάνει στο antutu, για το πόσες ώρες πιάνει η μπαταρία και άλλα πράγματα που ακόμα δεν ξέρουμε. Δεν υπάρχει σωτηρία...

Αυτα που λέγαμε στην προηγούμενη σελίδα δυστυχώς επιβεβαιώνονται οπως αναμενόταν.

Υπαρχει ενα δίπολο Apple- Samsung και όλοι υπόλοιποι που θα λογίζονται ως κλώνοι-αντιγραφείς και με αυτο το τροπο θα αντιμετωπιζονται απο τον τύπο,forum,blog,site και τον απλό κοσμο.

Δίκοπο μαχαίρι αυτο που παει να κανει η htc απλά ακολουθώντας την πεπατημένη.

Θα πάρει την στάμπα του κλώνου αντιγραφέα και αυτο μονο θετικό δεν ειναι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ας δώσει ένα τηλέφωνο που να μην αφήνει "υπόλοιπα" και οι χρήστες θα βρουν το δρόμο τους.

 

Νευραλγική κίνηση θα είναι να το λανσάρει με μία φιλική τιμή όπως έκανε κάποτε η LG με το G2 και μπήκε στις τσέπες πολλών περισσότερων,

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εξαπλώθηκε βλέπω η δυσφορία για την επικείμενη σχεδιαστική αλλαγή όπως βγαίνει τελευταία.

RIP HTC Design

http://www.theverge.com/2016/2/5/10923614/rip-htc-design

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Το να ακολουθήσει την πεπατημένη δεν μου λέει τίποτα,αντίθετα με απωθεί.

Επέλεξε την εύκολη λυση η HTC ένας κλώνος των άλλων.

 

Δεν νομίζω οτι ο κόσμος ζητούσε αυτο του είδους την αλλαγή.

 

Κατι σαν αυτο θα ήθελε δηλαδη να διατηρήσει τα ηχεία μπροστά με ανασχεδιασμό ετσι ώστε και τα bezel να μειωθούν και το logo ειτε να φύγει ειτε να πηγαινε στο πιο λεπτό bezel απο κατω μαζί με τις βελτιώσεις under the hood και στην κάμερα.

 

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/166053-image/HTC-One-M9-renders---this-phone-is-on-fire.jpg

 

http://media.zenfs.com/en_US/News/BGR_News/htc-one-m9-concept-phone-designer-5.jpg

 

http://www.teknolojisende.com/wp-content/uploads/2015/02/HTC-One-M9-20-MP-Kameras%C4%B1-Kime-Ait.jpg

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν βγαζει κατι τετοιο...θα το αγοραζα εχθες...

Δυστυχως το M10 ειναι ασχημο,iphonιζει...ελεγα απο το Μ7 να παω στο Μ10 αλλα ΜΕ ΑΥΤΟ TO DESIGN OXI.Με βλεπω με samsung edje.Το μονο που μου αρεσε μετα το Μ7...

Τελικα μετα το m7-m8,HTC=RIP

Link to comment
Share on other sites

Εξαπλώθηκε βλέπω η δυσφορία για την επικείμενη σχεδιαστική αλλαγή όπως βγαίνει τελευταία.

RIP HTC Design

http://www.theverge.com/2016/2/5/10923614/rip-htc-design

 

Γενικά απεχθάνομαι την συνωμοσιολογία :ninja: αλλά αυτό το πράμα ακόμη δεν τον είδαμε γιάννη τον βαφτίσαμε από πολλά μεγάλα sites

(phonearena,verge etc) δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι μου κάνει :X Δεν πιστεύω ότι έχουν κανένα μεγάλο ζόρι με την HTC οι μεγάλοι του παιχνιδιού αλλά αυτό το συντονισμένο μόλις βγήκε η πρώτη διαρροή να την ξεσκίζουν με βάση κάτι τόσο θεωρητικό με ξεπερνάει...Τι να πω :worry:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάντως δεν είναι δημοσιογραφία και σίγουρα δεν υπάρχει αντικειμενικότητα.

Είναι απαράδεκτοι οι τύποι.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να σκοτωσουν τους μικρους γιατι τα μεγαλα ψαρια τους θρεφουν.

Οπως με την VW/Audi ενα πραγμα...

 

προφανως ειναι γελοιο αυτο που συμβαινει και πλεον ειμαι σιγουρος οτιδηποτε εφτιαχνε η HTC κατι θα εβρισκαν να πουν.

γι αυτο δεν δινω σημασια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ποια συνωμοσιολογία και απαράδεκτη δημοσιογραφία ρε παιδιά.;;;;;

Και να εξοντώσουν τους μικρούς!!!!!

Το παραπάνω thread απο το the verge ειναι απο το forum οπου υπαρχουν δεκάδες ενότητες στυλ myphone οπου σε καθε θεματική ενότητα ο απλός κόσμος οι χρήστες εκφράζουν τις σκέψεις,προβληματισμούς τους.

http://www.theverge.com/forums

 

Δεν εχει καμια σχέση με την κεντρική σελίδα θεμάτων του συγκεκριμένου site.

 

Οπως εμείς σχολιάζουμε ο καθε ένας απο εμάς εδω τα πρώτα leaks ετσι κάνουν και αυτοί.

Και ειναι απόλυτα λογικό καποιοι να μην μας αρεσει προς τα που κινείται το πράγμα απο την πλευρά της εταιριας ενω αλλοι να μην εχουν θέμα.

 

Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Του Phonearena ήταν άρθρο.

Δεν χρειάζεται να φτάσουμε στο 2016 για να μάθουμε τον ρόλο που παίζουν όλα τα μεγάλα σάιτ στο εξωτερικό.

Είναι απίστευτη η κακόπιστη και υπερβολική κριτική που γίνεται πάντα σε συγκεκριμένες εταιρείες, την ίδια στιγμή που αποθεώνουν κάθε είδους χαζομάρα αρκεί π.χ. να έχει το μήλο πάνω της.

Link to comment
Share on other sites

Για το verge δεν ξέρω αλλά για ότι έχει στο όνομα arena ξέρω τι περιμένω. Πριν 2 χρόνια το gsmarena είχε βγάλει καλύτερο το μετριότατο και κακάσχημο S5 σε σχέση με το Μ8 γιατί λέει γλιστράει στο χέρι. Η Samsung και η Apple να πουλάνε κι όλοι οι άλλοι...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...