Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One M10 Perfume


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το καλο ειναι οτι το home button ειναι αποκλειστικα capacitive οπως στο Α9,γιατι γενικα δεν χωνευω πολυ τα home buttons που πιεζονται.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 830
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το καλο ειναι οτι το home button ειναι αποκλειστικα capacitive οπως στο Α9,γιατι γενικα δεν χωνευω πολυ τα home buttons που πιεζονται.

 

Η αλήθεια είναι ότι η υλοποίηση του home button στο Α9 μου άρεσε και εμένα πολύ...Προσωπικά θα ήθελα να δοκιμαστεί η νέα τεχνολογία που λέγεται ότι έχει ο 820 σύμφωνα με την οποία μπορεί να χρησιμοποιηθεί η οθόνη για αναγνώριση αφής και να μην χρησιμοποιήσει καθόλου button...αλλά δεν βλέπω να χρησιμοποιεί κάνεις αυτήν την δυνατότητα φέτος σύμφωνα με τις φήμες.

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα παίζει να είναι ίδια και με το S7. Νομίζω έκανα όλα όσα ζήτησε ο κόσμος. Αλλαγή design, έφυγε η μαύρη μπάρα, καλύτερη κάμερα. Μένει να δούμε το θέμα μπαταρία

 

Μακάρι να είναι τόσο καλή. Είναι ένα αδύναμο σημείο του m8, m9 που αν το βελτιωσει, μαζί με μια καλή αυτονομία ή συσκευή θα πιάσει ταβάνι

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε περίμενα τόσο καλές πρώτες εντυπώσεις όσον αφορά τη σχεδίαση!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Bασικά φέτος μετά την απόλυτη meh 2015 χρονιά και η samsung και η lg και η htc διορθωνουν τις περσινες αδυναμες τους.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δε περίμενα τόσο καλές πρώτες εντυπώσεις όσον αφορά τη σχεδίαση!

 

στο εξωτερικο ολοι κραζουν που εφυγαν τα ηχεια boomsound.

τα βρισκω το λιγοτερο αχρηστα.

Μαζευουν σκονες ειδικα αν βαζεις το κινητο σε pouch και χρειαζεται να χρησιμοποιεις την συσκευη με προσοχη.

Επισης προσθετουν επιφανεια που δεν ειναι χρησιμοποιησιμη απο τον χρηστη.

Χιλιες φορες οπως ειναι το leak που μοιαζει πολυ με ενα ΜΧ5 παρα το κλασσικο στυλ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ο στερεο ηχος να παραμεινει , εμενα δεν μου πολυ αρεσει αυτο που βλεπω, βεβαια γουστα ειναι αυτα :)

Μην πεσετε να με φατε :lol: αν μοιαζει στο α9 για μενα θα ειναι super .

Εντομεταξυ το νημα του μ9 το σκισαμε ελαφρως θα μας παρουν με τις πετρες , θειε αντρεα :lol::p μηπως ειναι η ωρα να ανοιξεις νεο νημα για το ..... ακομα δεν ξερουμε και πως θα το λενε :lol:

Φιλικα παντα Νεκταριος.:happy:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

ειμαι φοβερα ενθουσιασμενος με το νεο Μ10

 

καλυτερη καμερα θα εχει,ηδη του Α9 ειναι φοβερη ειδικα σε manual(εχει και πανεμορφο μενου)

καλυτερο επεξεργαστη θα εχει,τον τοπ για το 2016 και μαλλον ειναι απροβληματιστος και πολυ δυνατος.

αισθητικα θα ειναι πιο ομορφο γιατι δεν εχει τα bezels.Μου αρεσε αυτο που ειδα σημερα.Πολυ.

καλυτερη οθονη θα εχει σιγουρα.

μπαταρια θα εχει το λιγοτερο του M9+/M9s/M9 αρα σιγουρα 2840.

 

ειλικρινα δεν ξερω τι μπορει να του λειπει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αρχίζω ήδη να κρατάω λεφτά στην άκρη και μάλλον να ετοιμάζω τα m7 m8 a9 για πώληση :p

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά βρε παιδιά κάνετε λες και θα μας πέσουν τα σάλια :lol:

Sorry αλλα Εγω απεναντίας το βρίσκω κακάσχημο.(το m7/m8 κλάσεις ομορφότερο)

Μια κακόγουστη αντιγραφή/κλώνος των Apple/Sammy που το αντιγράφουν με το κιλό όλοι οι Κινεζοι.

 

Είπαμε να μειώσει bezel,να αυξήσει μπαταρια και βελτιώσει κάμερα αλλα να διατηρήσει μια δίκη της ταυτότητα,μια φυσιογνωμία να ξεχωρίζει απο το χαμό των άλλων.

 

Για εμένα μια αποτυχία και μισή αν βγει ετσι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά βρε παιδιά κάνετε λες και θα μας πέσουν τα σάλια :lol:

Sorry αλλα Εγω απεναντίας το βρίσκω κακάσχημο.(το m7/m8 κλάσεις ομορφότερο)

Μια κακόγουστη αντιγραφή/κλώνος των Apple/Sammy που το αντιγράφουν με το κιλό όλοι οι Κινεζοι.

 

Είπαμε να μειώσει bezel,να αυξήσει μπαταρια και βελτιώσει κάμερα αλλα να διατηρήσει μια δίκη της ταυτότητα,μια φυσιογνωμία να ξεχωρίζει απο το χαμό των άλλων.

 

Για εμένα μια αποτυχία και μισή αν βγει ετσι.

δεν πειραζει θα παρω 2 εγω αν βγει ετσι,οποτε ισοφαρισε τις πωλησεις :P :lol:

 

ΥΓ θα το παρεις.... :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά βρε παιδιά κάνετε λες και θα μας πέσουν τα σάλια :lol:

 

Είπαμε να μειώσει bezel,να αυξήσει μπαταρια και βελτιώσει κάμερα αλλα να διατηρήσει μια δίκη της ταυτότητα,μια φυσιογνωμία να ξεχωρίζει απο το χαμό των άλλων

 

Αυτό ακριβώς από την στιγμή που σαν εσωτερικό RAM -CPU etc όλοι βράζουν στο ίδιο καζάνι αυτό που θα με κάνει να δώσω το κάτι παραπάνω είναι η ταυτότητά του... Αυτός είναι και ένας από τους λόγους που δεν προχωράω στο MEizu Pro 5 .Καλό χρυσός ο exynos κτλ αλλά να είναι σαν σαν κοπιά του iphone? Δεν θέλω το κινητό μου να είναι ένα wanna be iphone (αυτός είναι και ο λόγος που είμαι πολύ κρύος με το Α9)

 

Η HTC είναι εταιρία που μέχρι τώρα είχε ταυτότητα ειδικά στις ναυαρχίδες της.

 

Μέταλλο + μπροστά ηχεία = HTC

 

Προσωπικά η εταιρία έχει ταυτιστεί με αυτά τα δυο χαρακτηριστικά αφού και τα χρησιμοποίησε πρώτα και τα εδραίωσε στην αγορά κρατώντας τρεις συνεχόμενες χρονιές.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Το να ακολουθήσει την πεπατημένη δεν μου λέει τίποτα,αντίθετα με απωθεί.

Επέλεξε την εύκολη λυση η HTC ένας κλώνος των άλλων.

 

Δεν νομίζω οτι ο κόσμος ζητούσε αυτο του είδους την αλλαγή.

 

Κατι σαν αυτο θα ήθελε δηλαδη να διατηρήσει τα ηχεία μπροστά με ανασχεδιασμό ετσι ώστε και τα bezel να μειωθούν και το logo ειτε να φύγει ειτε να πηγαινε στο πιο λεπτό bezel απο κατω μαζί με τις βελτιώσεις under the hood και στην κάμερα.

 

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/166053-image/HTC-One-M9-renders---this-phone-is-on-fire.jpg

 

http://media.zenfs.com/en_US/News/BGR_News/htc-one-m9-concept-phone-designer-5.jpg

 

http://www.teknolojisende.com/wp-content/uploads/2015/02/HTC-One-M9-20-MP-Kameras%C4%B1-Kime-Ait.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Το να ακολουθήσει την πεπατημένη δεν μου λέει τίποτα,αντίθετα με απωθεί.

Επέλεξε την εύκολη λυση η HTC ένας κλώνος των άλλων.

 

Δεν νομίζω οτι ο κόσμος ζητούσε αυτο του είδους την αλλαγή.

 

Κατι σαν αυτο θα ήθελε δηλαδη να διατηρήσει τα ηχεία μπροστά με ανασχεδιασμό ετσι ώστε και τα bezel να μειωθούν και το logo ειτε να φύγει ειτε να πηγαινε στο πιο λεπτό bezel απο κατω μαζί με τις βελτιώσεις under the hood και στην κάμερα.

 

http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/166053-image/HTC-One-M9-renders---this-phone-is-on-fire.jpg

 

http://www.teknolojisende.com/wp-content/uploads/2015/02/HTC-One-M9-20-MP-Kameras%C4%B1-Kime-Ait.jpg

 

Καλά έπιασες και εσύ τα πιο φαντασμαγορικά σχέδια... Προσωπικά δεν έχω αυταπάτες ότι θα δώσουν ποτέ κάτι τόσο όμορφο και άρτιο σε επίπεδο hardware γιατί πολύ απλά στις επόμενες 2 γενιές δεν θα έχουν να δώσουν τίποτα και δεν θα πουλάνε...Ας πάρουν 1-2 στοιχεία όμως π.χ τον τρόπο που είναι τα ηχεία. Το έκανε στο Χ9 ας το κάνει και εδώ να πέσουν τα τσιμέντα :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να λέω αν μου αρέσει ή όχι από αυτή την κακή φωτογραφία έχω ένα πράγμα να πω. Δεν είμαστε ευχαριστημένοι με τίποτα. Οι 9 στους 10 πέρσι έλεγαν για τα bezel, τη μαύρη λωρίδα, το μέγεθος της συσκευής, τον ίδιο σχεδιασμό και την κακή φωτογραφική. Μείωσαν τα bezel, έβγαλαν τη μαύρη λωρίδα (κι από ό,τι ακούω και τα κουμπιά από την οθόνη), έβγαλαν τα ηχεία για να μειώσουν το ύψος (μεγάλο λάθος για μένα), άλλαξαν το σχεδιασμό (κάτι που άλλοι που πουλάνε 10πλάσια δεν έκαναν εδώ και πόσα χρόνια) και από αυτά που ακούω κάνουν μεγάλη προσπάθεια στη φωτογραφική.

Και τώρα μιλάμε για ταυτότητα. Αλλά αν έμοιαζε με τα προηγούμενα θα λέγαμε για επανάπαυση και τεμπελιά στο σχεδιασμό. Με τίποτα όμως...;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Kαντε υπομονη πιστευω μεχρι το τελος του μηνα αρχες του αλλου θα ξερουμε τι θα μας δειξει η htc :)

νομιζω πως ο snap 820 ειναι σιγουρακι Αρε htc τι μας κανεις καθε χρονο :lol:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να λέω αν μου αρέσει ή όχι από αυτή την κακή φωτογραφία έχω ένα πράγμα να πω. Δεν είμαστε ευχαριστημένοι με τίποτα. Οι 9 στους 10 πέρσι έλεγαν για τα bezel, τη μαύρη λωρίδα, το μέγεθος της συσκευής, τον ίδιο σχεδιασμό και την κακή φωτογραφική. Μείωσαν τα bezel, έβγαλαν τη μαύρη λωρίδα (κι από ό,τι ακούω και τα κουμπιά από την οθόνη), έβγαλαν τα ηχεία για να μειώσουν το ύψος (μεγάλο λάθος για μένα), άλλαξαν το σχεδιασμό (κάτι που άλλοι που πουλάνε 10πλάσια δεν έκαναν εδώ και πόσα χρόνια) και από αυτά που ακούω κάνουν μεγάλη προσπάθεια στη φωτογραφική.

Και τώρα μιλάμε για ταυτότητα. Αλλά αν έμοιαζε με τα προηγούμενα θα λέγαμε για επανάπαυση και τεμπελιά στο σχεδιασμό. Με τίποτα όμως...;

Είπαμε αλλαγή να κανει αλλα οχι πιστό αντίγραφο των άλλων.

Δηλαδη εσυ αυτήν την αλλαγή ήθελες;;;;;;;

Ένας κλώνος και μισος και τίποτα αλλο;;;;;;;

 

Μια βελτιωμένη εκδοχη του m7/m8 ήθελε με αυτα που όλοι συμφωνούμε δηλαδη μείωση bezel,βελτίωση μπαταρια και κάμερα διατηρώντας την ομως την σχεδιαστική φιλοσοφία του που οι περισσότεροι παλι συμφωνούμε οτι ήταν όμορφο.

 

Αν ειναι να εχω εναν πιστό αντίγραφο των Apple/Samsung και λοιπον Κινέζων προτιμω να εχω στην μούρη το logo της Samsung η της ίδιας της Apple στο φιναλε.

 

Πέρασε ο καιρός που ενα Sense φέρνει την άνοιξη προ πολλού μαλιστα.

Ουτε τα specs λένε τίποτα.

 

Όλα τούμπανα ειναι.

 

Στο ντιζάιν στην διαφορετικότητα κρίνονται όλα και αποτελούν αιτία προτίμησης του ενος απο του αλλου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά έπιασες και εσύ τα πιο φαντασμαγορικά σχέδια... Προσωπικά δεν έχω αυταπάτες ότι θα δώσουν ποτέ κάτι τόσο όμορφο και άρτιο σε επίπεδο hardware γιατί πολύ απλά στις επόμενες 2 γενιές δεν θα έχουν να δώσουν τίποτα και δεν θα πουλάνε...Ας πάρουν 1-2 στοιχεία όμως π.χ τον τρόπο που είναι τα ηχεία. Το έκανε στο Χ9 ας το κάνει και εδώ να πέσουν τα τσιμέντα :rotfl:

 

Αυτο εννοείς δηλαδη ετσι;;

 

http://cdn.ndtv.com/tech/images/htc_one_x9_front_back.jpg

 

Συμφωνώ με ενα μικρό φρεσκάρισμα στο σχεδιασμό επιπλεον να τελειοποιηθεί δηλαδη μειώνοντας κατι τις τα bezel πανω κατω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε αλλαγή να κανει αλλα οχι πιστό αντίγραφο των άλλων.

Δηλαδη εσυ αυτήν την αλλαγή ήθελες;;;;;;;

Ένας κλώνος και μισος και τίποτα αλλο;;;;;;;

 

Μια βελτιωμένη εκδοχη του m7/m8 ήθελε με αυτα που όλοι συμφωνούμε δηλαδη μείωση bezel,βελτίωση μπαταρια και κάμερα διατηρώντας την ομως την σχεδιαστική φιλοσοφία του που οι περισσότεροι παλι συμφωνούμε οτι ήταν όμορφο.

 

Αν ειναι να εχω εναν πιστό αντίγραφο των Apple/Samsung και λοιπον Κινέζων προτιμω να εχω στην μούρη το logo της Samsung η της ίδιας της Apple στο φιναλε.

 

Πέρασε ο καιρός που ενα Sense φέρνει την άνοιξη προ πολλού μαλιστα.

Ουτε τα specs λένε τίποτα.

 

Όλα τούμπανα ειναι.

 

Στο ντιζάιν στην διαφορετικότητα κρίνονται όλα και αποτελούν αιτία προτίμησης του ενος απο του αλλου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο εννοείς δηλαδη ετσι;;

 

http://cdn.ndtv.com/tech/images/htc_one_x9_front_back.jpg

 

Συμφωνώ με ενα μικρό φρεσκάρισμα στο σχεδιασμό επιπλεον να τελειοποιηθεί δηλαδη.

Άσε με εμένα. Εγώ είμαι ήδη δυσαρεστημένος με το κουμπί μπροστά. Αν τουλάχιστον όπως ακούγεται πλαισιώνεται από τα άλλα κουμπιά μπορεί να το καταπιώ αν και θα προτιμούσα software κουμπιά και fingerprint scanner και ηχεία πάνω κάτω. Το θέμα είναι ότι δεν την ορίζω εγώ την αγορά. Το κουμπί μπροστά, κουμπί είναι και θα μπορούσε να έχει 2 σχήματα. Σαν φασόλι όπως της Samsung ή κυκλικό σαν της Apple. Από ό,τι βλέπω είναι στη μέση, ένας κύκλος με πατημένα τα άκρα του (sic). Το εξωγκομένο γυαλί είναι δικό της κι όχι του iPhone 6, από το One X. Το μεταλλικό πίσω μέρος με τις ρίγες είναι δικό της από το Μ7.

Σε μια αγορά λοιπόν που έφτυσε ό,τι άρχισε η HTC και το αγκάλιασε όταν το έκαναν η Apple και Samsung (τώρα έρχονται και οι μειώσεις των ΜΡ) τι περίμενες; Καινοτομία τέλος. Όλοι θα μοιάζουν αυτούς τους 2 που αντέγραψαν τους άλλους ή που πουλάνε δεκάδες εκατομμύρια με το ίδιο σχέδιο εδώ και 6 χρόνια. Αυτό ζήτησε ο κόσμος, αυτό παίρνει.

Υ. Γ. Το αστείο είναι ότι πριν από 6 γενιές galaxy όταν βγήκε το πρώτο όλοι είπαν ότι ήταν στεγνή αντιγραφή του τότε iPhone. Μετά από τόσα χρόνια χρήσης του ίδιου σχεδίου έγινε πια το σχέδιο της Samsung και λέμε ότι την αντιγράφουν κιόλας. Δυστυχώς η αγορά δεν είναι για μικρούς παίχτες...

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Άσε με εμένα. Εγώ είμαι ήδη δυσαρεστημένος με το κουμπί μπροστά. Αν τουλάχιστον όπως ακούγεται πλαισιώνεται από τα άλλα κουμπιά μπορεί να το καταπιώ αν και θα προτιμούσα software κουμπιά και fingerprint scanner και ηχεία πάνω κάτω. Το θέμα είναι ότι δεν την ορίζω εγώ την αγορά. Το κουμπί μπροστά, κουμπί είναι και θα μπορούσε να έχει 2 σχήματα. Σαν φασόλι όπως της Samsung ή κυκλικό σαν της Apple. Από ό,τι βλέπω είναι στη μέση, ένας κύκλος με πατημένα τα άκρα του (sic). Το εξωγκομένο γυαλί είναι δικό της κι όχι του iPhone 6, από το One X. Το μεταλλικό πίσω μέρος με τις ρίγες είναι δικό της από το Μ7.

Σε μια αγορά λοιπόν που έφτυσε ό,τι άρχισε η HTC και το αγκάλιασε όταν το έκαναν η Apple και Samsung (τώρα έρχονται και οι μειώσεις των ΜΡ) τι περίμενες; Καινοτομία τέλος. Όλοι θα μοιάζουν αυτούς τους 2 που αντέγραψαν τους άλλους ή που πουλάνε δεκάδες εκατομμύρια με το ίδιο σχέδιο εδώ και 6 χρόνια. Αυτό ζήτησε ο κόσμος, αυτό παίρνει.

Υ. Γ. Το αστείο είναι ότι πριν από 6 γενιές galaxy όταν βγήκε το πρώτο όλοι είπαν ότι ήταν στεγνή αντιγραφή του τότε iPhone. Μετά από τόσα χρόνια χρήσης του ίδιου σχεδίου έγινε πια το σχέδιο της Samsung και λέμε ότι την αντιγράφουν κιόλας. Δυστυχώς η αγορά δεν είναι για μικρούς παίχτες...

ακριβως αυτο.

 

η HTC ηταν σχεδιαστικα πολυ μπροστα ανεκαθεν.

Φευ! ακομα και το HTC Mozart στην εποχη του ηταν πανεμορφο!

Το Α9/M10 δεν ειναι πολυ μακρια σχεδιαστικα απο αυτο το μακρινο κινητο.

Οπως ειπες η HTC πρωτη εφερε σχεδιαστικες τομες που οι μεγαλοι αντεγραψαν και το κοινο νομιζει τις εφεραν αυτοι.

 

@alextrela το render που ποσταρες παιζει 1,5 χρονο!

ηταν και ειναι το πιο ομορφο render που εχω δει για HTC αλλα δεν θα το δουμε ποτε ετσι.

Το Μ10 αν ειναι οπως στην φωτογραφια μου αρεσει,ξερω ειναι ανωνυμο,ξερω δεν εχει το κατι παραπανω,ξερω μοιαζει με Μeizu,ομως αυτο μαζι με μεταλλικο σωμα με σχεδιασμο HTC+sense θα ειναι κοσμηματακι.

 

για μενα ειναι αρκετο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο εννοείς δηλαδη ετσι;;

 

 

 

Ναι αυτόν τον σχεδιασμό των ηχείων!

 

Το κουμπί μπροστά, κουμπί είναι και θα μπορούσε να έχει 2 σχήματα.

 

Θα μπορούσε να το βάλει και πίσω! Το έχει ξανακάνει στον Μ7 MAX ή όπως λεγόταν. Κάτι που το προτιμώ

 

Όλοι θα μοιάζουν αυτούς τους 2 που αντέγραψαν τους άλλους ή που πουλάνε δεκάδες εκατομμύρια με το ίδιο σχέδιο εδώ και 6 χρόνια.

 

Αυτό δεν θέλω δυστυχώς και αυτό λέω απο την αρχή. Η σειρά Μ έχει ταυτότητα και θεωρώ πως χρειάζεται μικροαλαγές. Αλλά δυστυχώς όπως λες η αγορά είναι κολλημένη.Τέλος πάντων...σε καμιά 20ρια μέρες θα ξέρουμε ακριβώς πως είναι η συσκευή αφού τα τελευταία 2 χρόνια τα κινητά της είχαν διαρρεύσει πολύ πριν την επίσημη παρουσίαση.

Edited by xeretismata
Link to comment
Share on other sites

Για την τοποθέτηση του fingerprint scanner στο MAX πίσω θυμάσαι τι είχε ακούσει τότε. Και μετά ήρθε η LG κι έβαλε όλα τα κουμπιά πίσω και θεωρήθηκε πρωτοποριακό (κι αυτό από ό,τι ακούω πάντως θα σταματήσει). Δεν είναι η αγορά δεκτική σε τίποτα από αυτά που παρουσιάζει η HTC. Και γίνονται mainstream όταν τα δίνει κάποιος από τους 2 μεγάλους. Αντί λοιπόν να κυνηγάει την καινοτομία και να τρώει το κράξιμο, τρέχει τώρα πίσω από τους άλλους προσπαθώντας να υπενθυμίσει ότι όταν τα έκανε αυτή όλοι τα έφτυναν.

Η δημιουργία καινοτομίας όμως έχει κόστος. Το μεταλλικό σώμα με τις ρίγες, η φωτογραφική που προσπαθούσε να βγάζει επαρκείς φωτογραφίες μέρα - νύχτα, τα διπλά ηχεία, ο unibody σχεδιασμός και ό,τι άλλο, ήρθαν με κόστος είτε χρηματικό είτε κακής φήμης σε σχέση με τους άλλους. Για μια εταιρία που παλεύει να σωθεί δεν υπάρχει πια χώρος για παραπάνω κόστη. Αυτό που κάνει τώρα είναι μια τελευταία προσπάθεια ακολουθώντας πια την πεπατημένη και ήδη ξέρω τις αντιδράσεις που θα λάβει. Για μένα ο δρόμος αυτός δεν έχει γυρισμό πια.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Άσε με εμένα. Εγώ είμαι ήδη δυσαρεστημένος με το κουμπί μπροστά. Αν τουλάχιστον όπως ακούγεται πλαισιώνεται από τα άλλα κουμπιά μπορεί να το καταπιώ αν και θα προτιμούσα software κουμπιά και fingerprint scanner και ηχεία πάνω κάτω. Το θέμα είναι ότι δεν την ορίζω εγώ την αγορά. Το κουμπί μπροστά, κουμπί είναι και θα μπορούσε να έχει 2 σχήματα. Σαν φασόλι όπως της Samsung ή κυκλικό σαν της Apple. Από ό,τι βλέπω είναι στη μέση, ένας κύκλος με πατημένα τα άκρα του (sic). Το εξωγκομένο γυαλί είναι δικό της κι όχι του iPhone 6, από το One X. Το μεταλλικό πίσω μέρος με τις ρίγες είναι δικό της από το Μ7.

Σε μια αγορά λοιπόν που έφτυσε ό,τι άρχισε η HTC και το αγκάλιασε όταν το έκαναν η Apple και Samsung (τώρα έρχονται και οι μειώσεις των ΜΡ) τι περίμενες; Καινοτομία τέλος. Όλοι θα μοιάζουν αυτούς τους 2 που αντέγραψαν τους άλλους ή που πουλάνε δεκάδες εκατομμύρια με το ίδιο σχέδιο εδώ και 6 χρόνια. Αυτό ζήτησε ο κόσμος, αυτό παίρνει.

Υ. Γ. Το αστείο είναι ότι πριν από 6 γενιές galaxy όταν βγήκε το πρώτο όλοι είπαν ότι ήταν στεγνή αντιγραφή του τότε iPhone. Μετά από τόσα χρόνια χρήσης του ίδιου σχεδίου έγινε πια το σχέδιο της Samsung και λέμε ότι την αντιγράφουν κιόλας. Δυστυχώς η αγορά δεν είναι για μικρούς παίχτες...

Αυτό το χειρότερο σενάριο για τους εκτός δυαδας

Και δεν νομίζω, που είμαι σίγουρος δηλαδή ότι δεν θα πάρουν τα πάνω τους επειδή ακολουθούν την πεπατημένη.

Η αγορά θα εξακολουθεί να είναι μονοπώλιο από Apple/Samsung και αν είναι ο κόσμος να επιλέξει μεταξύ ιδιων συσκευών θα προτιμήσει τους 2 κυρίως και τα αποφάγια στους άλλους όπως τα λιοντάρια σκοτώνουν μια αντιλοπη και οι υπόλοιποι θα φάνε το περίσσευμα λίγα κόκκαλα λίγη πέτσα και αυτό ήταν.

 

Άντε σειρά να παρει και η LG/Sony να πάρουν το ίδιο δρόμο μπας και δουν προκοπή(τροπος του λέγειν φυσικά διότι είναι γελασμενοι όπως την ίδια μοίρα και η htc θα έχει)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο για renders που είναι όμορφα σας προτρέπω να δείτε τον χρήστη Hasan Kaymak Innovations στο google+. Οι προσπάθειες του είναι πολύ αξιόλογες σε πολλές περιπτώσεις (παλιότερα έφτιαχνε μόνο για HTC), ενώ ειδικά παλιότερα χρησιμοποιούσε συχνά τον μαύρο - κόκκινο συνδυασμό που είχε η HTC σε αρκετές συσκευές και στην ομορφότερη συσκευή που υπήρξε ποτέ κατά τη γνώμη μου, το μαύρο One S.

Υ. Γ. Δυστυχώς στην ίδια μοίρα είναι και η Sony. Φέτος είχε την καλύτερη ιδέα από όλους, να βάλει το fingerprint scanner στο πλάι (αφού η τεχνολογία με τους υπερήχους στην οθόνη δεν είναι ακόμα έτοιμη). Ε και; Κανείς δεν ασχολήθηκε.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Η αγορά και ο κόσμος είναι άπληστος και κατά βάση είναι τα δυο κοινά που τους συνδέουν.

Και δεν δίνουν ευκαιρία σε τρίτους όταν έχουν καθορίσει την ψυχολογία των μαζών και καταναλωτών οι 2 πρώτοι που κατάφεραν την κάθε κρίσιμη περίοδο άνθησης της αγοράς να επικρατήσουν ολοκληρωτικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...