Jump to content

Bluboo Xfire 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε σε αυτες τις τιμες, 10$ διαφορά ειναι 15+% διαφορά..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε σε αυτες τις τιμες, 10$ διαφορά ειναι 15+% διαφορά..

 

Μάλλον δεν ψάχνεις σωστά για δες καλύτερα..Και δεν πιστεύω με 2-3 ευρώ διαφορά να

είναι κριτήριο για κάποιον να μην πάρει ένα κινητό.... :ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για να δώσω νεότερη ενημέρωση σχετικά με τις εντυπώσεις μου:

Δοκίμασα το fingerprint id και ξεκλειδώνει άμεσα.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά από αρκετές δοκιμές κλήσης καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το ακουστικό του στερείται μπάσων συχνοτήτων και είναι λίγο πιο χαμηλής έντασης από αυτό που έχω συνηθίσει.

Οι άνω παρατήρηση προκύπτει από κλήσεις που έγιναν και σε gsm αλλά και του hangouts, fb messenger, Skype. To εξωτερικό του ηχείο πάντως είναι επαρκές αν και αυτό στερείται μπάσων συχνοτήτων. Είναι όμως υψηλής έντασης.

Τελικά λέω να το κρατήσω για εκεί που το προωρίζω.

Η μπαταρία του φαίνεται να βγάζει 2ήμερο. Επίσης επειδή δεν έχει bloatware τα επίπεδα ram διατηρούνται χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενημερωση, αλλα οι πληροφοριες ειναι στα Κινεζικα. :cry:

Την περασε κανεις?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για να δώσω νεότερη ενημέρωση σχετικά με τις εντυπώσεις μου:

Δοκίμασα το fingerprint id και ξεκλειδώνει άμεσα.

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά από αρκετές δοκιμές κλήσης καταλήγω στο συμπέρασμα ότι το ακουστικό του στερείται μπάσων συχνοτήτων και είναι λίγο πιο χαμηλής έντασης από αυτό που έχω συνηθίσει.

Οι άνω παρατήρηση προκύπτει από κλήσεις που έγιναν και σε gsm αλλά και του hangouts, fb messenger, Skype. To εξωτερικό του ηχείο πάντως είναι επαρκές αν και αυτό στερείται μπάσων συχνοτήτων. Είναι όμως υψηλής έντασης.

Τελικά λέω να το κρατήσω για εκεί που το προωρίζω.

Η μπαταρία του φαίνεται να βγάζει 2ήμερο. Επίσης επειδή δεν έχει bloatware τα επίπεδα ram διατηρούνται χαμηλά.

 

Μου ηρθε ενημερωση, αλλα οι πληροφοριες ειναι στα Κινεζικα. :cry:

Την περασε κανεις?

 

Παιδια μπορει καποιος απο τους 2 σας που το εχετε να ανεβασετε 2-3 φωτο να το δουμε και εμεις ?? Δεν ειναι δα και τοσο δυσκολο ...!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου, το κινητό δεν είναι πια στα χέρια μου. Το έδωσα στον άνθρωπο για τον οποίο προορίζονταν. Ίσως μετά το σκ που θα το ξαναδώ, να ενημερώσω αλλά και να ποστάρω περιεχόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενημερωση, αλλα οι πληροφοριες ειναι στα Κινεζικα. :cry:

Την περασε κανεις?

 

Ρε συ Ευάγγελε , μιας και βλέπω ότι απο τα χέρια σου έχουν περάσει πολλά απο τα τελευταία κινητα σε εύρος τιμών απο 55 μέχρι 65 ευρώ,

πως το βλέπεις το Xfire2 σε σχέση πχ με το Leagoo Alfa 5 που έχω , και νομίζω πως πέρασε και απο τα δικά σου χέρια?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Ευάγγελε , μιας και βλέπω ότι απο τα χέρια σου έχουν περάσει πολλά απο τα τελευταία κινητα σε εύρος τιμών απο 55 μέχρι 65 ευρώ,

πως το βλέπεις το Xfire2 σε σχέση πχ με το Leagoo Alfa 5 που έχω , και νομίζω πως πέρασε και απο τα δικά σου χέρια?

 

Φιλε μου επεσες σε ανθρωπο που τα LEAGOO τα εχει σε πολυ εκτιμηση.

Το Αλφα 5 το εχει η γυναικα μου. Αψογο τηλεφωνακι χωρις προβληματα, οτι πρεπει για καποιον χωρις πολλες απαιτησεις η για δωρακι!

Το Xfire 2, επισης ομορφο τηλεφωνο με πιο εφετζιδικη παρουσια επισης για καποιον χωρις πολλες απιτησεις. Στα μειον οτι ακους πολυ χαμηλα τον συνομιλητη σου και στην χαλια γραμματοσειρα που σου εμφανιζει τα μνμ (viper, Wats up κλπ).

Ειναι και πιο ακριβο!

Απο καμερα, σημα και μπαταρια, τα ιδια ειναι. Απλα ικανοποιητικα.

Α! και το απντειτ το εκανα, κανενα προβλημα, ουτε διαπιστωσα καποια σημαντικη αλλαγη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επεσες σε ανθρωπο που τα LEAGOO τα εχει σε πολυ εκτιμηση.

Το Αλφα 5 το εχει η γυναικα μου. Αψογο τηλεφωνακι χωρις προβληματα, οτι πρεπει για καποιον χωρις πολλες απαιτησεις η για δωρακι!

Το Xfire 2, επισης ομορφο τηλεφωνο με πιο εφετζιδικη παρουσια επισης για καποιον χωρις πολλες απιτησεις. Στα μειον οτι ακους πολυ χαμηλα τον συνομιλητη σου και στην χαλια γραμματοσειρα που σου εμφανιζει τα μνμ (viper, Wats up κλπ).

Ειναι και πιο ακριβο!

Απο καμερα, σημα και μπαταρια, τα ιδια ειναι. Απλα ικανοποιητικα.

Α! και το απντειτ το εκανα, κανενα προβλημα, ουτε διαπιστωσα καποια σημαντικη αλλαγη.

 

Φιλε βαγγελη μπορεις να μου πεις εσυ η καποιος αλλος πως στα μηνυματα βαζεις τους 160 χαρακτηρες και οχι τους 70 που εχει μαμα??

Με αλλη εφαρμογη με καποιον αλλον τροπο γιατι στης ρυθμισεις δεν πτο εχει πουθενα αυτην την επιλογη..και στελει sms με 70.. :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε βαγγελη μπορεις να μου πεις εσυ η καποιος αλλος πως στα μηνυματα βαζεις τους 160 χαρακτηρες και οχι τους 70 που εχει μαμα??

Με αλλη εφαρμογη με καποιον αλλον τροπο γιατι στης ρυθμισεις δεν πτο εχει πουθενα αυτην την επιλογη..και στελει sms με 70.. :confused:

 

Προσωπικα χρησιμοποιω πολυ το viper και σπανια στελνω μνμ. Ομως διαβαζω απο αλλους φιλους οτι χρησιμοποιουν εφαρμογες τριτων και εχουν λυσει το προβλμα. Ισψς καποιος αλλος φιλος σε βοηθησει πρισσοτερο.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά εναντι του ανταγωνισμού (Blackview bv2000, Homtom ht3, x5, Alfa 5...), μόνο σε εμφάνιση και touch ID το διαφοροποιει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εναντι του ανταγωνισμού (Blackview bv2000, Homtom ht3, x5, Alfa 5...), μόνο σε εμφάνιση και touch ID το διαφοροποιει;

 

Προσθεσε και την ποιοτητα κατασκευης.

Για αξιοπιστια που ειναι το πιο σημαντικο, ειναι νωρις ακομη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το BV2000 ειναι σε αλλη κλαση ,το μοντελο που ειναι συγκρισιμο se ayth thn periptvsh ειναι το BV2000s.

 

Δεν συμφωνω καθολου σε αυτο. Εκτος αν αναφερεσε στην ελλειψη 4g.

Δεν ειναι σε τιποτα αλλο κατωτερο το Xfire.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο είναι κουκλί και ποιότητα κατασκευής του είναι αριστη γιά τα λεφτά τού . Μόνο πού δεν ξέρω το sar της συσκευής πόσο να είναι ...!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth και ξενοιασες

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Περιμενω απο μερα σε μερα το κινητο.. Ειση το track της postb nl μου λεει απο της 07-03-2016 20:18 The item is on transport to the country of destination

Ενταξει ειναι 3ημερο θα μου πειτε κλπ αλλα ελεος ποσες μερες θελει απο ολλανδια...Εκτος αν εχει ενδιαμεσα και

αρκετες στασεις για να μαζεψουν κιαλλα και απλα δεν το γραφουν στο σαιτ... Μολις ερθει και το στησω full review..!! :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω απο μερα σε μερα το κινητο.. Ειση το track της postb nl μου λεει απο της 07-03-2016 20:18 The item is on transport to the country of destination

Ενταξει ειναι 3ημερο θα μου πειτε κλπ αλλα ελεος ποσες μερες θελει απο ολλανδια...Εκτος αν εχει ενδιαμεσα και

αρκετες στασεις για να μαζεψουν κιαλλα και απλα δεν το γραφουν στο σαιτ... Μολις ερθει και το στησω full review..!! :p :p

 

Κλεισανε τα συνορα, δεν το εμαθες? :p

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παραλαμβανω αύριο, είναι εδώ από την Παρασκευή βεβαια.. Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω με τίποτα είναι πού βρίσκεται το δέμα μου μόλις έρχεται.. Ο Δήμος μου εχει δύο ΕΛΤΑ, ένα πιο κεντρικό και ένα κοντά στο σπιτι μου, πρώτα πάει στο πρώτο και μετα στο δεύτερο, αλλά την πρώτη μέρα δεν είναι ούτε στο κεντρικό υποκατάστημα, ούτε μαζί με τον ταχυδρόμο, ενώ το tracking μου το δείχνει ότι έχει φτάσει στο πρώτο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παραλαμβανω αύριο, είναι εδώ από την Παρασκευή βεβαια.. Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω με τίποτα είναι πού βρίσκεται το δέμα μου μόλις έρχεται.. Ο Δήμος μου εχει δύο ΕΛΤΑ, ένα πιο κεντρικό και ένα κοντά στο σπιτι μου, πρώτα πάει στο πρώτο και μετα στο δεύτερο, αλλά την πρώτη μέρα δεν είναι ούτε στο κεντρικό υποκατάστημα, ούτε μαζί με τον ταχυδρόμο, ενώ το tracking μου το δείχνει ότι έχει φτάσει στο πρώτο..

 

Sorry, μπέρδεψα τα κινητά κι έκανα άκυρο σχόλιο. :lol:

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Βρε στο Bluboo xfire 2 είμαστε, αλλά ναι έχω παραλάβει και το bv2000 (όχι s).

Εμένα η διαδρομή είναι στάνταρ, ταχυδρομειο 1 --> επόμενη μέρα ταχυδρομειο 2. Απλά την ημέρα που φτάνει στο 1, δεν το βρίσκω ούτε στο κατάστημα, αλλά ούτε και το φέρνει ο ταχυδρόμος σπίτι, δεν ξερω πού βρίσκεται δηλαδή για να το πάρω νωρίτερα. Και ετσι αν πέσει και Παρασκευή όπως τώρα, χάνω 3-4 μέρες.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βρε στο Bluboo xfire 2 είμαστε, αλλά ναι έχω παραλάβει και το bv2000 (όχι s).

Εμένα η διαδρομή είναι στάνταρ, ταχυδρομειο 1 --> επόμενη μέρα ταχυδρομειο 2. Απλά την ημέρα που φτάνει στο 1, δεν το βρίσκω ούτε στο κατάστημα, αλλά ούτε και το φέρνει ο ταχυδρόμος σπίτι, δεν ξερω πού βρίσκεται δηλαδή για να το πάρω νωρίτερα. Και ετσι αν πέσει και Παρασκευή όπως τώρα, χάνω 3-4 μέρες.

 

Μπέρδεψα τα κινητά! Δεν πρόσεξα τον τίτλο, πριν λίγο ξύπνησα, sorry... :p Μ' αρέσει που έγραφα στο τέλος για τα ΕΛΤΑ, πως είμαστε λίγο Offtopic... :lol: :rotfl:

 

Kι εμένα στους Αμπελοκήπους Αθηνών, πρώτα πηγαίνουν τα δέματά μου στο κεντρικό κατάστημα στη Λ. Μεσογείων και μετά τα φέρνουν πιο πάνω, στο ΕΛΤΑ της περιοχής μου... Λογικά αύριο, μπορεί και να παραλάβεις το Xfire 2. Πες μας εντυπώσεις. Ενδιαφέρον κινητάκι, αλλά μεγάλη υποβάθμιση σε σχέση με το 1ο... Το BV2000s με τα ίδια specs και προσφορά στα $40 που πήρα, το θεωρώ πολύ καλύτερο deal... Θα δούμε. :)

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα, το κινητό τηρουμένων των αναλογιών είναι καταπληκτικό για τα λεφτά του. Η κατασκευή είναι άριστη, πολύ καλό πιάσιμο, αίσθηση, μεγεθος και κουμπια. Το touch Id λειτουργεί υποδειγματικα, πιάνει πάντα, ξεκλειδωνει, ενώ βγάζει και πολύ γρήγορα φωτογραφίες, δε βγάζει κιχ οσες φορές και να τραβήξεις.

Οι φοτος δεν είναι οι καλύτερες, αλλά είναι γρήγορο και έχει και μπροστινό φλας.

Ο ήχος είναι πολύ καθαρός.

Το skin δε μ'αρέσει πολύ, αλλά λεπτομέρεια. Η οθόνη είναι καλή, αλλά επιμένουν να βάζουν ζελατίνα μαγειρέματος αντί για screen protector και δεν καταλαβαίνεις τίποτα αν δεν το βγάλεις. Η μπαταρία μου φάνηκε έτσι και έτσι το λίγο που το επεξεργάστηκα.

Προτείνεται.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα, το κινητό τηρουμένων των αναλογιών είναι καταπληκτικό για τα λεφτά του. Η κατασκευή είναι άριστη, πολύ καλό πιάσιμο, αίσθηση, μεγεθος και κουμπια. Το touch Id λειτουργεί υποδειγματικα, πιάνει πάντα, ξεκλειδωνει, ενώ βγάζει και πολύ γρήγορα φωτογραφίες, δε βγάζει κιχ οσες φορές και να τραβήξεις.

Οι φοτος δεν είναι οι καλύτερες, αλλά είναι γρήγορο και έχει και μπροστινό φλας.

Ο ήχος είναι πολύ καθαρός.

Το skin δε μ'αρέσει πολύ, αλλά λεπτομέρεια. Η οθόνη είναι καλή, αλλά επιμένουν να βάζουν ζελατίνα μαγειρέματος αντί για screen protector και δεν καταλαβαίνεις τίποτα αν δεν το βγάλεις. Η μπαταρία μου φάνηκε έτσι και έτσι το λίγο που το επεξεργάστηκα.

Προτείνεται.

 

Καλοριζικο και χαιρομαι που σου αρεσει και σενα (γιατι ημουν μονος μου μεχρι τωρα):)

Πες μου μονο αν ακους καλα τον συνομιλητη σου.

Εγω περιμενω ακομη ενα σε χρυσαφι που μου αρεσει πολυ.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλά ακουγεται, αν και λίγο χωρίς βάθος, σα ραδιοφωνακι, αλλα χωρις πρόβλημα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...