Jump to content

Bluboo Xfire 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά ακουγεται, αν και λίγο χωρίς βάθος, σα ραδιοφωνακι, αλλα χωρις πρόβλημα.

 

Με γεια φιλε το κινητο.Σε ποσες μερες σου ηρθε εσενα στα χερια σου και μεσο ποιας ταχυδρομικης ??? Ναι μια χαρα κινητο ειναι γιατι το εχω δουλεψει και εγω...Το δικο μου εμενα ακομη να μου ερθει να παρει μαλλον ερχετε απο την ολλανδια της αμερικης δεν υπαρχει αλλη δικαιολογια... Ελεος αυτη η post nl .... Απο 7/3 λεει οτι εχει φυγει και εχει σταλθει για ελλαδα... Εν το μεταξυ το εγραψα στο tiny deal οτι η παραγγελεια εχει αργυσει παρα πολυ (απο 16/2) και οι κινεζοι απαντανε οτι ναναι μου ειοαν οτι και καλα τοσο αργουν γιατι το εδω ταχυδρομει αργει κλπ και να περιμενω αλλες 2-3 εβδομαδες και θα μου ερθει... ελεος... Βρε παιδια τοσο πολυ αργουν ?? Και σε ποσες μερες μπορει κανεις να ζητησει τα λεφτα του πισω αν εχει παρει μεσο paypal ??? :wacko: :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

3 βδομαδες έκανε, με NL post. Εγώ δεν έχω παράπονο από την nlpost, εκτός από μία φορά. Κάνουν σταθερά 3 βδομαδες..

Ένα αρνητικό που βρήκα στο κινητό είναι ότι έχει μόνο 5gb, και δε φαίνονται παραπάνω, αλλά σα να έχει 5 σύνολο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευτυχως σημερα ειδα στο truck της post nl το The item has arrived in the country of destination οποτε απο αυριο οπου ναναι μεστην εβδομαδα πιστευω θα φανει και στο ελληνικο σαιτ τον ελτα και θα το παραλαβω με το καλο...!!!Αντε γιατι εσκασα ποια ... :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευτυχως σημερα ειδα στο truck της post nl το The item has arrived in the country of destination οποτε απο αυριο οπου ναναι μεστην εβδομαδα πιστευω θα φανει και στο ελληνικο σαιτ τον ελτα και θα το παραλαβω με το καλο...!!!Αντε γιατι εσκασα ποια ... :p

 

Παιδια τελικα σημερα μετα απο τοσο καιρο το ελαβα το κινητο..!!! Ειναι παρα πολυ καλο και ομορφο και λειτουργει μια χαρα!!

Για τα λεφτα του ειναι σουπερ χωρις δευτερη σκεψη !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ για την γυναίκα.Για τα λεφτά του είναι μια χαρά το κινητό.Απλώς έχω δύο θεματάκια τα οποία θέλω να ρωτήσω εάν τα έχει κάποιος άλλος.

Από μέσα ακούγεται σαν να έχει λασκάρει μία βίδα κάπου και να κόβει βόλτες και o ανιχνευτής αποτυπωμάτων ενώ τον έχω απενεργοποιημένο μόλις τον ακουμπήσω ανάβει η οθόνη για ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα και εγώ για την γυναίκα.Για τα λεφτά του είναι μια χαρά το κινητό.Απλώς έχω δύο θεματάκια τα οποία θέλω να ρωτήσω εάν τα έχει κάποιος άλλος.

Από μέσα ακούγεται σαν να έχει λασκάρει μία βίδα κάπου και να κόβει βόλτες και o ανιχνευτής αποτυπωμάτων ενώ τον έχω απενεργοποιημένο μόλις τον ακουμπήσω ανάβει η οθόνη για ξεκλείδωμα.

 

Για την βιδα δεν μπορω να εκφερω γνωμη.

Για τον ανιχνευτη εγω δεν τον χρησιμοποιω. Ομως μια επαναφορα ρυθμισεων τωρα που ειναι ακομα καινουριο, ισως το διορθωνε.

Παντως τραβα και ενα βιντεακι μηπως παρεις και κανενα παρτιαλ ρεφαντ! :rolleyes:

 

Με την ευκαιρεια εδω να πω οτι το κινητακι ειναι απο τα λιγα που μου εχει αρεσει τοσο πολυ! Το κανω πολυ κεφι αν και εχουν περασει πολλαααα απο τα χερια μου!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Επιτέλους το βρήκα από Ελλάδα. ναι ξέρω θα μου πείτε ακριβότερο από το να το έπαιρνα από εξωτερικό αλλά με ενδιέφερε πολύ η εγγύηση που δίνει το Ελληνικό κατάστημα σε ότι και να μου συμβεί. Δείτε εδώ
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το βρήκα από Ελλάδα. ναι ξέρω θα μου πείτε ακριβότερο από το να το έπαιρνα από εξωτερικό αλλά με ενδιέφερε πολύ η εγγύηση που δίνει το Ελληνικό κατάστημα σε ότι και να μου συμβεί. Δείτε εδώ

 

Οχι βρε φιλε και 120!:X

Σορυ αλλα τα θεωρω πολλα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή η τιμή για Ελλάδα, με τους φόρους κλπ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα έλεγα ότι είναι η καλύτερη τιμή για 3g κινητό με 1gb ram/8gb rom όταν απο Ελλάδα μέχρι τα 120€ υπάρχουν οι παρακάτω επιλογές με 4g,2gb ram και 16gb rom σε 5" συσκευές αλλά και άλλες στις 5.5" θα μου πεις χωρίς finger id αλλά πέρα από αυτά το bluboo είναι πιο κάτω κατά την γνώμη μου Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το βρήκα από Ελλάδα. ναι ξέρω θα μου πείτε ακριβότερο από το να το έπαιρνα από εξωτερικό αλλά με ενδιέφερε πολύ η εγγύηση που δίνει το Ελληνικό κατάστημα σε ότι και να μου συμβεί. Δείτε εδώ

 

Σχεδόν στη διπλάσια τιμή σε σχέση με την Κίνα... Δεν ξέρω αν όντως συμφέρει και τι ακριβώς εγγύηση σου παρέχει το κατάστημα... Αν είναι να το στέλνουν αυτοί στην Κίνα για επισκευή αντί για εσένα και θα κάνεις 3 μήνες να το ξανά δεις, δεν έχει και καμία διαφορά από το Κινεζομάγαζο...

 

Αν είναι να δώσεις 120€ για κινητό, καλύτερα πάρε ένα Xiaomi από Κίνα, που έχουν και μικρότερη πιθανότητα να εμφανίσουν πρόβλημα, σε σχέση με άλλα κινητά Β' και Γ' κατηγορίας...

 

Αυτά τα 2 καταστήματα, μια χαρά είναι:

 

http://www.geekbuying.com/item/BLUBOO-Xfire-2-5-0inch-2-5D-IPS-HD-Screen-3G-Smartphone-Android-5-1-1GB-8GB-MTK6580-1-2GHz-Quad-Core-8-0MP-Touch-ID---Gold-362495.html

 

http://www.banggood.com/BLUBOO-Xfire-2-5-inch-Android-5_1-MTK6580-1_2GHz-Quad-core-Smartphone-p-1031381.html?admitad_uid=548c34ac57336e1638df9aeb176991a3

Link to comment
Share on other sites

στην αρχή ήθελα να πάρω το elephone trunk που Ελλάδα έχει τα ίδια λεφτά, όμως 3 φιλαράκια το πήρανε και στους 3 χάλασε με διαφορετικά προβλήματα. σαυτά τα λεφτά είναι για μένα η καλύτερη επιλογή. για 119 ευρώ μιλάμε. δεν μπορούνε τα Ελληνικά eshop να το πουλήσουν πιο κάτω. Ελληνικό κράτος βλέπε. μια χαρά συσκευή είναι το xfire 2 είμαι πολύ ικανοποιημένος και σιγουρα αξίζει τα 120
Link to comment
Share on other sites

στην αρχή ήθελα να πάρω το elephone trunk που Ελλάδα έχει τα ίδια λεφτά, όμως 3 φιλαράκια το πήρανε και στους 3 χάλασε με διαφορετικά προβλήματα. σαυτά τα λεφτά είναι για μένα η καλύτερη επιλογή. για 119 ευρώ μιλάμε. δεν μπορούνε τα Ελληνικά eshop να το πουλήσουν πιο κάτω. Ελληνικό κράτος βλέπε. μια χαρά συσκευή είναι το xfire 2 είμαι πολύ ικανοποιημένος και σιγουρα αξίζει τα 120

 

Ποτέ Elephone, πεταμένα λεφτά... Όλα τους τα κινητά έχουν προβλήματα, όπως και τα UMI... Σαπιοκουβαδες! Η Bluboo φαίνεται πολύ πιο σοβαρή σαν εταιρία, αν και πιο άγνωστη.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως το πήρα όπως είπα από εδώ και το κατάστημα μου υποσχέθηκε σε περίπτωση ελαττωματικού άμεση αντικατάσταση με καινούριο και σε περίπτωση βλάβης service στην Ελλάδα και αν δεν φτιάχνεται πάλι αντικατάσταση. οπότε έτσι το σκέφτηκα και το πήρα από εδώ. είχα δει και εγώ τις τιμές που παίζουν έξω, αλλά επειδή έχω ψωνίσει πάρα πολλές φορές από κίνα, έχουν βγει αρκετά πράγματα ελαττωματικά και δεν βγάζεις άκρη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγώ πάντως το πήρα όπως είπα από εδώ και το κατάστημα μου υποσχέθηκε σε περίπτωση ελαττωματικού άμεση αντικατάσταση με καινούριο και σε περίπτωση βλάβης service στην Ελλάδα και αν δεν φτιάχνεται πάλι αντικατάσταση. οπότε έτσι το σκέφτηκα και το πήρα από εδώ. είχα δει και εγώ τις τιμές που παίζουν έξω, αλλά επειδή έχω ψωνίσει πάρα πολλές φορές από κίνα, έχουν βγει αρκετά πράγματα ελαττωματικά και δεν βγάζεις άκρη

 

Αγαπητε σε αυτη την τιμη ομως παιρνεις 2 και μισο homtom ht3 κι εχω κσκη εμπειρια με service εδω δηλαδη στο φτιαξανε και ξαναχαλασε κλπ και χασε δυο τρεις μηνες στο περιμενε με τα περα δωθε

Με 125 παιρνεις οντως απο σοβαρο μαγαζι το redmi note 2 που δεν εχει καμια σχεση με αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
παιδες επειδη το σκεφτεται ο αδερφος μου για την γυναικα του να παρει ενα φθηνο τηλεφωνο, υπαρχουν θηκες/tempered glass/διαφορα αλλα πραγματακια για το κινητο; εχει παρει τπτ το ματι σας;
Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη το σκεφτεται ο αδερφος μου για την γυναικα του να παρει ενα φθηνο τηλεφωνο, υπαρχουν θηκες/tempered glass/διαφορα αλλα πραγματακια για το κινητο; εχει παρει τπτ το ματι σας;

 

Εγω το εφερα για συγγενη απο gearbest. Μαζι παραγγειλα και αυτο http://www.gearbest.com/cell-phone-accessories/pp_315831.html . Ειναι μια απλη διαφανη θηκη που συνηθως ερχεται δωρο με πιο ακριβα κινητα και tempered glass για το κινητο. Ριξε μια ματια στο aliexpress για αλλες θηκες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Εγώ παρήγγειλα δύο xfire 2 με διαφορετικές ημερομηνίες από κατάστημα του εξωτερικού, από τα λεγόμενα μεγάλα των κινέζων και μου βγήκαν και τα 2 ελαττωματικά, επιστρέφοντάς τα πίσω. Βέβαια η εταιρεία με διαβεβαίωσε ότι θα μου στείλει νέα και αναμένω να δω τι θα μου βγουν και αυτά.

Το πρώτο μετά από 25 ημέρες χρήσης κατά την κλήση σε άλλο αριθμό, έπαυσε να με ακούει ο συνομιλητής και εγώ άκουγα την φωνή μου σαν loop. Μετά από εργοστασιακές ρυθμίσεις το πρόβλημα δεν λύθηκε και έφυγε για την πατρίδα του.

Το δεύτερο του αδερφού μου, μετά από 4 ημέρες έπαυσε να λειτουργεί το φωτοκύτταρο που κάνει να σβήνει η οθόνη όταν το τηλέφωνο έρχεται κοντά στο κεφάλι, με αποτέλεσμα να ακουμπάει το αυτί στο εικονίδιο του ηχείου και να επέρχεται σε ανοιχτή ακρόαση με άμεσο κίνδυνο να προδοθεί κανείς αν τυχόν μιλάει με καμιά γκόμενα και η γυναίκα είναι κοντά. Τα αποτελέσματα θα είναι από σπασμένο κινητό μέχρι σπασμένο κεφάλι.

Άρα για μένα τα bluboo πρέπει να έχουν ένδειξη σαν τα τσιγάρα, ότι κατά την χρήση υπάρχει κίνδυνος κεφαλαλγίας από ενδεχόμενη πρόσκρουση συζυγικής κατραπακίασης. Αυτά και συγγνώμη για το μακροσκελές...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες, αυτό ειναι κινητό που παίρνουμε ΓΙΑ τις γυναίκες.. με τα αντίθετα αποτελέσματα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες, αυτό ειναι κινητό που παίρνουμε ΓΙΑ τις γυναίκες.. με τα αντίθετα αποτελέσματα

 

Δεν το είχα σκεφθεί, άρα σωστοί οι κινέζοι, μας σκέφτονται....... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σημερα που τσεκαρα μου ηρθε καινουργιο ΟΤΑ με ημερομηνια 9/8. Εκανα την αναβαθμιση και μεχρι τωρα ολα καλα :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...