Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν με το καλό έρθει, μάλλον το Α5 θα έχεις για δεύτερο...:)

Λες και θα με νοιαξει αν το παθει δεύτερη φορά. Αφού πλέον έχω άλλο κινητό :p

Ποτέ πια το g4 κυρια συσκευή!

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού επέλεξες να το κρατήσεις,θα σου πρότεινα να το έχεις ως κυρια συσκευή και μιας και είσαι γυναίκα και εχεις τσάντα όταν είσαι εκτός περιοχής σου ή σε κάποιο ταξίδι να έχεις backup το Samsung το οποίο είναι καλό τηλέφωνο αλλά σίγουρα υποδεεστερο του g4.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αφού επέλεξες να το κρατήσεις,θα σου πρότεινα να το έχεις ως κυρια συσκευή και μιας και είσαι γυναίκα και εχεις τσάντα όταν είσαι εκτός περιοχής σου ή σε κάποιο ταξίδι να έχεις backup το Samsung το οποίο είναι καλό τηλέφωνο αλλά σίγουρα υποδεεστερο του g4.

Το θέμα είναι ότι δεν του έχω πλέον εμπιστοσύνη γιατί έχω ακούσει παιδιά που είπαν εδώ ότι μετά το πρώτο σέρβις το επαθαν ξανά μετα από κάποιο διάστημα. Οπότε δεν μπορώ να είμαι κάπου έξω και να με αφήσει ξανά. Όπως δεν μπορώ και να κρατάω δύο συσκευές μαζί μου. Οπότε το ανάποδο θα γίνει.... Κυρια συσκευή θα έχω το Samsung Galaxy A5 2016 και το g4 τα το έχω για φωτογραφίες και μπακαπ

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω κατι..μηπως ειμαστε λιγο απολυτοι οτι δεν προκειται να διορθωθει το προβλημα;μηπως υπερβαλουμε λιγο;δηλαδη να θεωρησουμε σα δεδομενο οτι αυτη η συσκευη παντα θα χαλαει κ ποτε δεν προκειται να φτιαχτει.μα ποτε..;;
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορει να ειναι κανεις απολυτος. Με τα μεχρι στιγμης δεδομενα μιλαμε, οχι με τη φαντασια μας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να πω κατι..μηπως ειμαστε λιγο απολυτοι οτι δεν προκειται να διορθωθει το προβλημα;μηπως υπερβαλουμε λιγο;δηλαδη να θεωρησουμε σα δεδομενο οτι αυτη η συσκευη παντα θα χαλαει κ ποτε δεν προκειται να φτιαχτει.μα ποτε..;;

 

απο τον Ιανουάριο μεχρι σημερα αν ηταν να λυθει θα ειχε λυθει.....ξερουν οτι εκαναν φτωχοδουλεια και δεν υπαρχει λυση κονομισαν απο τις πωλήσεις του μιας και ειχε τιμη μηνιάτικου μισθου πριν το 2010 και σκασιλα τους εσυ τi καημό βγαζεις....εξου και η συνεχεια κατασκευης ιδιας ποιότητας βλεπε g5 v10 με αντιστoιχο προβλημα....παει πεταξε το πουλακι βλεπω τιμες σκρουτζ για g4 g3 και απλα με πιάνει γελοντας!!354 λεει το 3αρι!!!αχχαχαχαχαχ......οσοι υπερμαχοι του τηλ μείνατε ειναι ζήτημα χρονου να κανετε ενα ποστ μια μερα με πολλα συμβολα καντηλιών....τωρα διαβαζα μια ανακοίνωση της samsung και λεει το 85% αυτων που πηραν το Note 7-βομβα με την δυνατοτητα αντικαταστασης που εδωσε η εταιρια για οποιαδήποτε συσκευη αλλη,θελουν να παρουν οχι απαραίτητα samsumg αυτοι επέλεξαν παλι samsung και αυτο γιατι ετσι κερδισε τον προβληματισμενο πελατη.....νομιζω πως ολοι εδω αν μας εκανε και εμας ετσι η lg παλι lg θα παίρναμε....αλλαααααααα......τωρα δεν σκεφτόμαστε ουτε οδοντοβουρτσα της σαπιας αυτης εταιρίας να παρουμε!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

@KIRIS δεν έχεις άδικο φίλε... Πάει και για πλυντήρια τώρα η δουλειά.. Χαχαχα :)

http://m.enikos.gr/el/international/418327,Anakaloyntai-28-ekat-plynthria-royxwn-ths-Samsung.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

@KIRIS δεν έχεις άδικο φίλε... Πάει και για πλυντήρια τώρα η δουλειά.. Χαχαχα :)

http://m.enikos.gr/el/international/418327,Anakaloyntai-28-ekat-plynthria-royxwn-ths-Samsung.html

 

δεν ξερω αν ειναι ειρωνικό το υφος σου δεν μπορω να καταλαβω το θεμα ομως ειναι οτι κανει κινήσεις υπερ του πελατη και εγω αυτο κραταω.....ειναι αλλιως να σε πνιγει το δικαιο και να μην το βρισκεις και ειναι αλλιως το λαθος μιας εταιριας να το αναγνωριζει υπερ του καταναλωτη και να σέβεται τα λεφτουδακια του.....την ειχα σε καντήλια την samsung μαζι φυσικα με τα αθλια μηλοφωνα αλλα με αυτες τις κινήσεις το επομενο θα ειναι samsung και ας το χρυσοπληρώσω και το μπαχατελι αυτο που εδωσα 400 δεν το χαρικα ποτε και θα παει στα σκουπιδια.....η κοπελιτσα παραπανω εδωσε ποσα λεφτα για να το εχει στο συρταρι λεει να βγαζει καμια φωτο που και που.....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ που εφτασαν εναν ανθρωπο που ισως μαζευε ευρω ευρω να παρει ενα καλο τηλ.....αν το αγοραζα 150 ευρω θα ελεγα νταξει κλαιν αλλα 400 που εδωσα και 500+που εδωσαν οταν βγηκε καποια παιδια ειναι για κρεμασμα η lg

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πάλι σήμερα το imei της συσκευής να δω σε τι φάση βρίσκεται στο σέρβις και μου έβγαλε κατάσταση Waiting Spare Part

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πάλι σήμερα το imei της συσκευής να δω σε τι φάση βρίσκεται στο σέρβις και μου έβγαλε κατάσταση Waiting Spare Part

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Περιμένουν για μητρική

Μην βάζεις πολύ συχνά παντός μην πάθει κάνα bootloop το σύστημα τους

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουν για μητρική

Μην βάζεις πολύ συχνά παντός μην πάθει κάνα bootloop το σύστημα τους

 

ΕΛτζισεπσιον :lol: Κανουν ενημερωση το σαιτ τους, μεσα απο LG G4 :lol::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουν για μητρική

Μην βάζεις πολύ συχνά παντός μην πάθει κάνα bootloop το σύστημα τους

Ναι το κατάλαβα ότι δεν έχουν μητρικές και μπήκε παλι στην άκρη το κινητό....

Χαχαχαχαχαχα λες;;;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομαδα! Ηθελα να ρωτησω αν εχω κανει unlock τον bootloader και εχω περασει custom rom τι γινεται; Τωρα βεβαια εβαλα παλι stock αλλα η εγγυηση χαθηκε σωστα; Ποιο θα ειναι το τίμημα ξερετε; Εμενα το ρημαδι το επαθε πανω σε custom rom και νομιζα φταιει αυτη! απο τοτε εχω αλλαξει ρομ πανω απο 30 φορες!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομαδα! Ηθελα να ρωτησω αν εχω κανει unlock τον bootloader και εχω περασει custom rom τι γινεται; Τωρα βεβαια εβαλα παλι stock αλλα η εγγυηση χαθηκε σωστα; Ποιο θα ειναι το τίμημα ξερετε; Εμενα το ρημαδι το επαθε πανω σε custom rom και νομιζα φταιει αυτη! απο τοτε εχω αλλαξει ρομ πανω απο 30 φορες!!!

 

220€ νομιζω θα ειναι το τιμημα. Δεν εχεις εννοειται εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

@KIRIS ... αστείο έκανα φίλε μου να ελαφρυνω την ατμόσφαιρα με αυτό το καταραμένο thread του bootloop που ξεφτίλησε ουσιαστικά την συσκευή και την εταιρεία κατά βάθος....για αυτό κι εγώ έκανα την υπέρβαση και πήρα το Samsung,αν και 1η φορά κινητό της δεν το μετάνιωσα καθόλου... ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

απο τον Ιανουάριο μεχρι σημερα αν ηταν να λυθει θα ειχε λυθει.....ξερουν οτι εκαναν φτωχοδουλεια και δεν υπαρχει λυση κονομισαν απο τις πωλήσεις του μιας και ειχε τιμη μηνιάτικου μισθου πριν το 2010 και σκασιλα τους εσυ τi καημό βγαζεις....εξου και η συνεχεια κατασκευης ιδιας ποιότητας βλεπε g5 v10 με αντιστoιχο προβλημα....παει πεταξε το πουλακι βλεπω τιμες σκρουτζ για g4 g3 και απλα με πιάνει γελοντας!!354 λεει το 3αρι!!!αχχαχαχαχαχ......οσοι υπερμαχοι του τηλ μείνατε ειναι ζήτημα χρονου να κανετε ενα ποστ μια μερα με πολλα συμβολα καντηλιών....τωρα διαβαζα μια ανακοίνωση της samsung και λεει το 85% αυτων που πηραν το Note 7-βομβα με την δυνατοτητα αντικαταστασης που εδωσε η εταιρια για οποιαδήποτε συσκευη αλλη,θελουν να παρουν οχι απαραίτητα samsumg αυτοι επέλεξαν παλι samsung και αυτο γιατι ετσι κερδισε τον προβληματισμενο πελατη.....νομιζω πως ολοι εδω αν μας εκανε και εμας ετσι η lg παλι lg θα παίρναμε....αλλαααααααα......τωρα δεν σκεφτόμαστε ουτε οδοντοβουρτσα της σαπιας αυτης εταιρίας να παρουμε!!!

 

απλά να σημειώσω ότι το νοτε 7 εξερράγη. Δεν είχαν άλλη επιλογή από την ανάκληση.

Και μάλιστα προσπάθησαν και αυτοί στην αρχή με μπάλωμα.

Σημαντική σημείωση: Δεν δουλεύω στην LG και το κινητό είναι αυτή τη στιγμή στο service bootlooped.

Έχω μείνει με ένα χαρισμένο προ μηνός iphone 4 για το φόβο των Ιουδαίων.. Και ψάχνω να βρω τι θα κάνω

ΑΠΟΡΩ γιατί δεν έχουν 1.000.000 πλακέτες διαθέσιμες για να επισκευάζονται άμεσα τα κινητά. Τι σημαίνει αναμονή?

Link to comment
Share on other sites

Ειστε εσεις που ανησυχειτε μην ξανα παθετε bootloop, ειμαι και εγω που ανησυχω μηπως ΔΕΝ το παθω στους επομενους 10 μηνες εγγυησης που απομενουν. (και δεν ανανεωθει η εγγυηση πλακετας)

Σκεψου τωρα να μου παθει hardware bootloop στους 24 μηνες και μια μερα. :lol:

 

Θα παρω σβαρνα τους δρομους και θα συνδεομαι σε οποιο wifi βρισκω κατα ριπας.

Link to comment
Share on other sites

@nemaki το είχα σκεφτεί κι εγώ για το δικό μου, το οποίο ήταν τελείως απροβληματιστο, τελικά εδόθη πριν κάνα δίμηνο περίπου πηγαίνοντας στο τωρινό s7 edge.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ειστε εσεις που ανησυχειτε μην ξανα παθετε bootloop, ειμαι και εγω που ανησυχω μηπως ΔΕΝ το παθω στους επομενους 10 μηνες εγγυησης που απομενουν. (και δεν ανανεωθει η εγγυηση πλακετας)

Σκεψου τωρα να μου παθει hardware bootloop στους 24 μηνες και μια μερα. :lol:

 

Θα παρω σβαρνα τους δρομους και θα συνδεομαι σε οποιο wifi βρισκω κατα ριπας.

 

@nemaki το είχα σκεφτεί κι εγώ για το δικό μου, το οποίο ήταν τελείως απροβληματιστο, τελικά εδόθη πριν κάνα δίμηνο περίπου πηγαίνοντας στο τωρινό s7 edge.

Όσο προσπαθείς να το πάθει επίτηδες δεν θα το παθει. Θα το παθει στα ξαφνικά όταν το θες το κινητό και πλεον είσαι σίγουρος ότι είσαι η εξαίρεση στον κανόνα και την γλυτωσες! Νόμος Μέρφυ!! :D

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση για οποιον γνωριζει και συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει απαντηθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες.Εχω το κινητο απο καλοκαιρι του 2015 το οποιο σημαινει οτι εγγυηση γιοκ.Τον Γεναρη του 2016 παθαινω το bootloop και μεσω eshop το στελνω για επισκευη.Προχτες μου το ξαναπαθαινει για 2η φορα και ενω εχει αλλαχτει η πλακετα.Τωρα δηλαδη για οποια επισκευη χρεωνομαι κανονικα??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση για οποιον γνωριζει και συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει απαντηθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες.Εχω το κινητο απο καλοκαιρι του 2015 το οποιο σημαινει οτι εγγυηση γιοκ.Τον Γεναρη του 2016 παθαινω το bootloop και μεσω eshop το στελνω για επισκευη.Προχτες μου το ξαναπαθαινει για 2η φορα και ενω εχει αλλαχτει η πλακετα.Τωρα δηλαδη για οποια επισκευη χρεωνομαι κανονικα??

Η εγγυηση ειναι για δύο χρόνια.

Όχι. Έχεις εγγύηση αλλά μόνο πλακέτας! Οτιδήποτε άλλο το χρεώνουν σε σένα μετά την λήξη της εγγύησης. Μόνο το bootloop θα σου φτιάξουν δωρεάν. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν τα παιδιά.

 

Edit :δεύτερη φορά bootloop ο άνθρωπος.... Καλά κρασιά!! Πότε πια εμπιστοσύνη στο συγκεκριμένο κινητό!!!

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Και μου την εκανε σε ωρα δουλειας που βασιζομαι πολυ στο κινητο.Παλι καλα..Θα φτιαχτει και θα το δωσω σε καποιον δικο μου.G4 και γενικα LG ουτε να μου τα χαρισουν πλεον.Ευχαριστω για την ενημερωση φιλε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση για οποιον γνωριζει και συγγνωμη εκ των προτερων αν εχει απαντηθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες.Εχω το κινητο απο καλοκαιρι του 2015 το οποιο σημαινει οτι εγγυηση γιοκ.Τον Γεναρη του 2016 παθαινω το bootloop και μεσω eshop το στελνω για επισκευη.Προχτες μου το ξαναπαθαινει για 2η φορα και ενω εχει αλλαχτει η πλακετα.Τωρα δηλαδη για οποια επισκευη χρεωνομαι κανονικα??

 

Τι πλακέτα σου έβαλαν τότε, 512;

Link to comment
Share on other sites

220€ νομιζω θα ειναι το τιμημα. Δεν εχεις εννοειται εγγυηση.

 

δηλαδη δεν αξιζει να το παω μπας και μου το κανουν χωρις να το υπολογίσουν ετσι; Μιλησα σημερα με lg και μου ειπαν να το παω για να το στειλουν αθηνα!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν αξιζει να το παω μπας και μου το κανουν χωρις να το υπολογίσουν ετσι; Μιλησα σημερα με lg και μου ειπαν να το παω για να το στειλουν αθηνα!

Εδώ κοιτάνε να γλυτωσουν λεφτά από συσκευές που δεν είναι με ξεκλείδωτο bootloader. Πολύ φοβάμαι ότι θα σε χρεωσουν κανονικά. Αν και κατά την γνώμη μου δεδομένου ότι το πρόβλημα είναι καθαρά hardware και οφείλεται σε αστοχια υλικού δεν θα έπρεπε

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...