Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιρνω τηλ προκορντια κι ερχεται courier/??η πρεπει να στειλω εγω???

 

Άμα είσαι από Αθήνα το πας μόνος σου. Τηλέφωνο από Δευτέρα θα έχουν ξανά την υπηρεσία που έρχεται ο κούριερ και το παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

προς ενημερωση οσων ειναι απο θεσ/νικη,courier δεν ερχεται πλεον σπιτι,ειτε το στελνουμε μονοι μας procordia ειτε τ παμε στη volte-tel,περιοχη σφαγεια..
Link to comment
Share on other sites

προς ενημερωση οσων ειναι απο θεσ/νικη,courier δεν ερχεται πλεον σπιτι,ειτε το στελνουμε μονοι μας procordia ειτε τ παμε στη volte-tel,περιοχη σφαγεια..

 

Συνήθως με την Lg έρχεσαι πρώτα σε επικοινωνία και έρχονται αυτοί να το παραλάβουν με courrier, όχι με procordia. Τουλάχιστον πριν δυο βδομάδες έτσι έκαναν. Από Θεσσαλονίκη πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μετρήσει κανείς πόσες αναφορές υπάρχουν εδώ στο forum για hardware bootloop(που δεν επανέρχεται ούτε με hard reset) σε συσκευές με πλακέτες από 601 και μετά; γιατί έχω την αίσθηση ότι είναι ελάχιστες.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετές.Με την v20g εχει ελαττωθεί το φαινόμενο και καποιες συσκευές δεν θα το πάθουν ποτέ οπως η δική μου.Για hardware παντα.Ο λογος απλός. Η 20g κανει καλύτερη διαχείριση θερμοκρασιας και δύσκολα πολυ δύσκολα θα φτάσει σε σημείο να ξεκολλήσει η κόλλα.Οσοι αναβαθμισαν και την έπαθαν λογικα ειχαν ζορισει αθελα τους την συσκευή με την κάκιστη διαχείριση των προηγούμενων ρομς.
Link to comment
Share on other sites

εγω τα εργα αυτα δεν τα πιστευω με τις κόλλες.....οσοι το επαθαν το επαθαν μολις συνδέθηκαν σε νεο δίκτυο wifi δηλαδη τοσο φωτια πηρε το τηλ που ξεκόλλησαν τα παντα....τριχες....και με την 20g που και καλα δεν ανεβαζει θερμοκρασιες παλι το επαθαν...ναι μπορει να ειχε καποια ελάχιστα με hardware αλλα κατα κυριο λογο ειναι το λογισμικο που το εκαναν σαν τα μουτρα τους....και γι αυτους που δεν το εχουν παθει ακομα το ποιο πιθανο ειναι να εχουν πακετο με δεδομενα οπως εκανα εγω εδω και λιγους μηνες και επειδη εχω κοντα στα 4,5 gb και δεν μπαινω στην διαδικασια να βαζω κωδικους wifi στα μαγαζια που πηγαινω δεν το εβγαλε ξανα.....δηλαδη το καλοκαιρι που λιωνατε στις παραλιες δεν εφυγαν οι κολλες και με μια συνδεση στο wifi εγινε βραστήρας!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Με το 20g το επαθαν γιατι το ειχαν κάψει το κινητακι.Βρες μου ενα με 20g lg g4 που να λειτούργησε μονο με 20g έκδοση ή νεότερη και να έπεσε σε hardware bootloop.

Οσο για το software πρόβλημα συμφωνώ εξαλλου ειναι δικα μου λόγια οπως και ο διαχωρισμός software - hardware.Δεν εχει καμια λογική σε επισκευασμενη συσκευή να πεφτει σε bootloop μεσα σε 2 ωρες και να φτιάχνει με hard reset.Ειναι φαινόμενο software η συγκεκριμένη περίπτωση.

Ουτε αν δουλεύεις data εχει καμια σημασία ουτε το wifi. Και τα δυο τα δουλεύω στο full αν η δικη σου εικασία ηταν πραγματικότητα θα επρεπε να ειχα αλλάξει 4 πλακέτες ή να ειχα κάνει τουλάχιστον ενα hard reset απο bootloop.

Μάντεψε τιποτα απο τα δυο δεν συνεβει.

Link to comment
Share on other sites

Με το 20g το επαθαν γιατι το ειχαν κάψει το κινητακι.Βρες μου ενα με 20g lg g4 που να λειτούργησε μονο με 20g έκδοση ή νεότερη και να έπεσε σε hardware bootloop.

Οσο για το software πρόβλημα συμφωνώ εξαλλου ειναι δικα μου λόγια οπως και ο διαχωρισμός software - hardware.Δεν εχει καμια λογική σε επισκευασμενη συσκευή να πεφτει σε bootloop μεσα σε 2 ωρες και να φτιάχνει με hard reset.Ειναι φαινόμενο software η συγκεκριμένη περίπτωση.

Ουτε αν δουλεύεις data εχει καμια σημασία ουτε το wifi. Και τα δυο τα δουλεύω στο full αν η δικη σου εικασία ηταν πραγματικότητα θα επρεπε να ειχα αλλάξει 4 πλακέτες ή να ειχα κάνει τουλάχιστον ενα hard reset απο bootloop.

Μάντεψε τιποτα απο τα δυο δεν συνεβει.

 

αποψη σου...... ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ εδω μεσα κανουμε εικασιες γιατι δεν ξερει κανεις την αιτια εδω η ιδια η εταιρια δεν την ξερει.....

Edited by athanaso77

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επεσε και το δικο μου,ολο επανεκκινήσεις,κολαει στο logo,δοκιμασα 5-6 ρομ,τα ιδια,εχω ξεκλειδωσει bootloaders,να το στειλω στην lg?τι κανουν αλλαζουν πλακετα,συμφερει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

μαλλον επεσε και το δικο μου,ολο επανεκκινήσεις,κολαει στο logo,δοκιμασα 5-6 ρομ,τα ιδια,εχω ξεκλειδωσει bootloaders,να το στειλω στην lg?τι κανουν αλλαζουν πλακετα,συμφερει?

 

εισαι εκτος εγγύησης επομενος θα δωσεις κανενα 250αρι για πλακετα επομενος πας για καινουριο προσπαθησε να το κανεις μονος σου καποια παιδια εδω μεσα ειπαν πως ξεκολλησε μετα απο πολλες φορες προσπαθειας εφοσον ομως εχεις δοκιμασει ρομ αλλες φοβαμαι οτι εισαι για hardware λουπ...παρολαυτα εγω στην θεση σου θα εβαζα την επισημη και θα παλευα ουτως ωστε σε περιπτωση που μετα απο 15 φορες δεν το καταφερνα να το εστελνα στους ασχετους και επειδη ειναι ταγαρια να παρακαλουσα να αλλαζαν πλακετα εντος εγγυησης εχει γινει και αυτο στο παρελθον αλλα ειναι σπανιο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει πέσει κανένας σε bootloop εδω μεσα με την v20g?

 

ναι και επειδη εισαι καινουριος εδω μεσα 2 σελιδες πισω το εχει γραψει διαβαζε τα προηγουμενα πριν ρωτησεις κατι στο λεω για τους κανονες να μην σε βαλι χερι κανενας moderator

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εισαι εκτος εγγύησης επομενος θα δωσεις κανενα 250αρι για πλακετα επομενος πας για καινουριο προσπαθησε να το κανεις μονος σου καποια παιδια εδω μεσα ειπαν πως ξεκολλησε μετα απο πολλες φορες προσπαθειας εφοσον ομως εχεις δοκιμασει ρομ αλλες φοβαμαι οτι εισαι για hardware λουπ...παρολαυτα εγω στην θεση σου θα εβαζα την επισημη και θα παλευα ουτως ωστε σε περιπτωση που μετα απο 15 φορες δεν το καταφερνα να το εστελνα στους ασχετους και επειδη ειναι ταγαρια να παρακαλουσα να αλλαζαν πλακετα εντος εγγυησης εχει γινει και αυτο στο παρελθον αλλα ειναι σπανιο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι και επειδη εισαι καινουριος εδω μεσα 2 σελιδες πισω το εχει γραψει διαβαζε τα προηγουμενα πριν ρωτησεις κατι στο λεω για τους κανονες να μην σε βαλι χερι κανενας moderator

5-6 rom εχω προσπαθησει να περασω,μια του τουρκου κρατησε μια μερα,τωρα δεν εχω και custom recovery και προσπαθω με γνησιες,lg up.δεν δινω τοσα λεφτα,θα το παλεψω μονος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

5-6 rom εχω προσπαθησει να περασω,μια του τουρκου κρατησε μια μερα,τωρα δεν εχω και custom recovery και προσπαθω με γνησιες,lg up.δεν δινω τοσα λεφτα,θα το παλεψω μονος.

 

να φανταστω πως εκανες συνδεση ως νεος χρήστης οταν το ανοιξες εε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

να φανταστω πως εκανες συνδεση ως νεος χρήστης οταν το ανοιξες εε?

δεν θυμαμαι,τι εννοεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι,τι εννοεις?

 

οταν το ανοιγεις πρωτη φορα μετα το φλασαρισμα σου λεει να συνδεθεις με τον ειδη υπάρχον λογαριασμο google που εχεις η να κανεις συνδεση ως νεος χρηστης ωστε να μην γινει συγχρονισμός των δεδομενων που ειχες στον παλιο ενα διαστημα το πρότεινε η lg μεσο της προκορντια με την λογικη οτι το προκαλούσε κατι στο software που ειχε αποθηκευτεί στον παλιο λογαριασμο και ετσι αποφευγεις να το παθεις.....εμενα για να ειμαι ειλικρινης μια φορα το επαθα και επειδη ειμαι λιγο αρρωστακι με αυτα εφτιαξα ολοκαινουριο gmail και απο τοτε δεν το εχω παθει ποτε....και φυσικα εχω παντα απενεργοποιημενο το google synch

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

οταν το ανοιγεις πρωτη φορα μετα το φλασαρισμα σου λεει να συνδεθεις με τον ειδη υπάρχον λογαριασμο google που εχεις η να κανεις συνδεση ως νεος χρηστης ωστε να μην γινει συγχρονισμός των δεδομενων που ειχες στον παλιο ενα διαστημα το πρότεινε η lg μεσο της προκορντια με την λογικη οτι το προκαλούσε κατι στο software που ειχε αποθηκευτεί στον παλιο λογαριασμο και ετσι αποφευγεις να το παθεις.....εμενα για να ειμαι ειλικρινης μια φορα το επαθα και επειδη ειμαι λιγο αρρωστακι με αυτα εφτιαξα ολοκαινουριο gmail και απο τοτε δεν το εχω παθει ποτε....και φυσικα εχω παντα απενεργοποιημενο το google synch

όταν το επαθες τι εκανες?πως το εφτιαξες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

όταν το επαθες τι εκανες?πως το εφτιαξες?

 

hard reset απο το recovery

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τότε που έβαλα πάντως την 20g κανένα bootloop και ενώ μπαίνω συνέχεια σε άλλα wifi πολλές φορές επίτηδες για να δω αν θα κάνει bootloop. Βέβαια τπτ δεν είναι σίγουρο οπότε εάν πάθω πάλι bootloop θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι και κανονας πως στο πρωτο wifi που θα συνδεθεις θα παρει bootloop. Γιατι και το δικο σου wifi την πρωτη φορα, ως νεο θα το δει. Εγω απο τοτε που το αγορασα εμπαινα συνεχεια σε wifi επειδη δεν ειχα data. Απο οταν εβαλα mm, ειχα μπει σε παρα πολλα σε γειτονιες καφετερειες κλπ. Ξαφνικα καποια στιγμη μου εγινε bootloop υστερα απο 2-3 μηνες απο τη στιγμη που ειχα βαλει mm αντι για λολιποπ. Μονο ο χρονος θα δειξει αν διορθωθει ποτε το προβλημα (αν διορθωνεται με software)
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ειναι και κανονας πως στο πρωτο wifi που θα συνδεθεις θα παρει bootloop

 

Ούτε στο δεύτερο... Ούτε στο τρίτο... κλπ κλπ

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την αλλαγη πλακετας,το μηνυμα του bootloader διαγραφετε?η παραμενει?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

με την αλλαγη πλακετας,το μηνυμα του bootloader διαγραφετε?η παραμενει?

 

διαγράφεται φυσικα αλλη πλακετα ειναι αδερφε το τηλ ειναι σαν καινουριο

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...