Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά μόλις έγινα μελος στο φόρουμ, για να γραψω-ξεσπάσω σχετικά με το bootloop και την LG.

Το κινητο το είχα αγορασει πριν 3 μηνες περίπου και στης 1 μια αυγουστου εμφανιστηκε και σε εμένα αυτο το πρόβλημα, το πήγα στο καταστήμα που το αγόρασα, αυτοι στην αντιπροσωπία και είναι απο της 4 εκεί χωρίς καμία ενημέρωση μέχρι σημέρα, που πήρα το κατάστημα να μου δωσουν τον αριθμό της αντιπροσωπιας μπας και βγάλω άκρη, αν και με διαβεβαιωσε πως μεχρι τεταρτη το πολύ θα το έχω. Αυτό όμως που με νευρίασε όσον αφορά την LG, ήταν το ότι μου είπε πως άπαξ εμφανιστεί αυτό το πρόβλημα μια φορά είναι σίγουρο σχεδόν πως θα ξαναεμφανιστει κατα 99,9% και πως αν θέλω μόλις το πάρω πίσω να το πουλήσω σε κάποιον ιδιώτη (γιατί τα μεγάλα καταστήματα ξέρουν τι παιζει και δεν τα παίρνουν), να πάρω πισω μέρος από τα λεφτά μου και να πάρω άλλο κινητό. Προφανώς δεν πρόκειται να κανω κάτι τέτοιο γιατί το θεωρώ μεγάλη κοροιδια προς τον ανθρωπο που θα το πάρει, αλλά το αναφέρω γιατί είναι απαράδεκτο απο την LG να μην αντικαταστεί το κινητό με ενα g4 που δεν είναι ελλατωματικο, εφόσον απ'ότι φαίνεται δεν υπάρει μόνιμη λύση!

Ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά για έμενα που εμπιστεύτικα προιόν της lg! Προφανώς σαν εταιρία δεν σέβεται καθόλου τους αγοραστές και δεν έχει καθόλου αξιοπρεπεία! Εντάξει όλοι τα λεφτά μας θέλουν , αλλά αυτό ειναί ξεφτίλα να σου πουλάνε ελλατωματικό προιόν και το μόνο που σου προσφέρουν να είναι συνεχέις επιδιορθώσεις κάθε φορά που τα παίζει, μέχρι να σου φτάσουν στο πάτωμα από το πρήξιμο και να πάρεις αλλο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εστελνε καποιος ενα mail στην LG εξω και τους ρωτουσε...γιατι αφου δηλωσαν οτι ηταν θεμα πλακετων hardware (οπου ισχυριζονται πως επιδιορθωσαν τις νεες πλακετες) τωρα το σερβις σε επαναλαμβανομενα bootloop εξακολουθει και αντικαθιστα τις πλακετες. ?

Μου φαινεται πως η lg οφειλει ξανα μια απαντηση, μιας και η πρωτη δεν ισχυει.

Καλο θα ηταν να σταλει ενα ερωτημα με την δηλωση στο τελος πως η επισημη απαντηση τους (ή και η αποφυγη απαντησης) θα δημοσιευθει στο ελληνικο forum μιας και ολοι περιμενουν την απαντηση της.

Ειμαι περιεργος τι θα απαντουσαν.

Link to comment
Share on other sites

Αν εστελνε καποιος ενα mail στην LG εξω και τους ρωτουσε...γιατι αφου δηλωσαν οτι ηταν θεμα πλακετων hardware (οπου ισχυριζονται πως επιδιορθωσαν τις νεες πλακετες) τωρα το σερβις σε επαναλαμβανομενα bootloop εξακολουθει και αντικαθιστα τις πλακετες. ?

Μου φαινεται πως η lg οφειλει ξανα μια απαντηση, μιας και η πρωτη δεν ισχυει.

Καλο θα ηταν να σταλει ενα ερωτημα με την δηλωση στο τελος πως η επισημη απαντηση τους (ή και η αποφυγη απαντησης) θα δημοσιευθει στο ελληνικο forum μιας και ολοι περιμενουν την απαντηση της.

Ειμαι περιεργος τι θα απαντουσαν.

 

Ειμαι σιγουρος πως ανα τον κοσμο εχουν στειλει χιλιαδες mail!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι Αμερική τι έχει γίνει.

Διότι Ευρώπη είναι για τον .......

 

είδαμε πόσο διαφορετική ήταν η αντίδραση Ευρώπης - Αμερικής...με το θέμα της VW.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τη 20g εχει πεσει κανεις σε bootloop;πολυ μαζικη ηταν η αναβαθμιση σε ολες τις χωρες,κατι που δε συνηθιζει η Lg....ενδιαφερον κινηση...

 

Εχει πεσει ενας συμφορουμιτης. 1-2 σελιδες πισω διαβασε.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια με τη 20g εχει πεσει κανεις σε bootloop;πολυ μαζικη ηταν η αναβαθμιση σε ολες τις χωρες,κατι που δε συνηθιζει η Lg....ενδιαφερον κινηση...

 

Μην αυταπατάσαι... δεν θα αλλάξει κάτι (στο συγκεκριμένο πρόβλημα) με μια αναβάθμιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τη 20g εχει πεσει κανεις σε bootloop;πολυ μαζικη ηταν η αναβαθμιση σε ολες τις χωρες,κατι που δε συνηθιζει η Lg....ενδιαφερον κινηση...

 

Ενδιαφέρον είναι ότι ακόμα και με νέα πλακέτα δεν ηρεμεις

Είμαι ένας από τους τυχερούς της νέας αναβάθμισης :X

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον είναι ότι ακόμα και με νέα πλακέτα δεν ηρεμεις

Είμαι ένας από τους τυχερούς της νέας αναβάθμισης :X

 

εγω παντως το εχω βγαλει στο σφυρί 6 μηνες ειναι κομπλε αλλα λεω να παω στο 5αρι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα μοιραστώ και εγώ την ιστορία μου, πριν από έναν μήνα έπαθα bootloop στο LG V10 μέσα σε 5 μήνες (σειρά 512) αγορασμένο από το kinito.gr. Αφού επικοινώνησα και μου είπαν να το στείλω με δικά μου έξοδα, μετά από μήνα με περνούν να μου πουν ότι επισκευάστηκε και θα μου το στείλουν με ΜΟΝΟ 5 ευρό μεταφορικά :lol: . Την λέω την κοπέλα ότι υποχρεούστε από το νομό να καλύψετε εσείς τα έξοδα άλλα δεν άκουγε, έλεγε ότι πληρώνω επειδή αυτοί με γλυτώνουν από την ταλαιπωρία της επισκευές (άκου να δεις!) άλλα δεν κάθισα να το πιέσω γιατί χρειαζόμουν την συσκευή. Μου το στέλνουν ανοίγω την συσκευασία παρατηρώ ότι το είχαν στείλει arvato και ότι είχε γίνει αλλαγή πλακέτας (σειρά 612) ΑΛΛΑ παρατηρώ ότι το ηχείο του κινητού είναι πατικωμένο προς τα μέσα :mad:(το ηχείο λειτουργεί κανονικά στην χαμηλή ένταση..). Θα μιλήσω αύριο πρωί με το κατάστημα να δω τι θα γίνει, γιατί πραγματικά αυτό είναι απαράδεκτο. Ξέρει κάνεις σε αυτήν την περίπτωση τι μπορώ να απαιτήσω από το κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα μοιραστώ και εγώ την ιστορία μου, πριν από έναν μήνα έπαθα bootloop στο LG V10 μέσα σε 5 μήνες (σειρά 512) αγορασμένο από το kinito.gr. Αφού επικοινώνησα και μου είπαν να το στείλω με δικά μου έξοδα, μετά από μήνα με περνούν να μου πουν ότι επισκευάστηκε και θα μου το στείλουν με ΜΟΝΟ 5 ευρό μεταφορικά :lol: . Την λέω την κοπέλα ότι υποχρεούστε από το νομό να καλύψετε εσείς τα έξοδα άλλα δεν άκουγε, έλεγε ότι πληρώνω επειδή αυτοί με γλυτώνουν από την ταλαιπωρία της επισκευές (άκου να δεις!) άλλα δεν κάθισα να το πιέσω γιατί χρειαζόμουν την συσκευή. Μου το στέλνουν ανοίγω την συσκευασία παρατηρώ ότι το είχαν στείλει arvato και ότι είχε γίνει αλλαγή πλακέτας (σειρά 612) ΑΛΛΑ παρατηρώ ότι το ηχείο του κινητού είναι πατικωμένο προς τα μέσα :mad:(το ηχείο λειτουργεί κανονικά στην χαμηλή ένταση..). Θα μιλήσω αύριο πρωί με το κατάστημα να δω τι θα γίνει, γιατί πραγματικά αυτό είναι απαράδεκτο. Ξέρει κάνεις σε αυτήν την περίπτωση τι μπορώ να απαιτήσω από το κατάστημα.

Να απαιτήσεις μπορείς, αλλά λίγα θα καταφέρεις, το ποιο πιθανό να τραβήξει μέχρι δικαστήρια αν επιμένεις και αυτό είναι μερικά χρόνια χαλαρά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα μοιραστώ και εγώ την ιστορία μου, πριν από έναν μήνα έπαθα bootloop στο LG V10 μέσα σε 5 μήνες (σειρά 512) αγορασμένο από το kinito.gr. Αφού επικοινώνησα και μου είπαν να το στείλω με δικά μου έξοδα, μετά από μήνα με περνούν να μου πουν ότι επισκευάστηκε και θα μου το στείλουν με ΜΟΝΟ 5 ευρό μεταφορικά :lol: . Την λέω την κοπέλα ότι υποχρεούστε από το νομό να καλύψετε εσείς τα έξοδα άλλα δεν άκουγε, έλεγε ότι πληρώνω επειδή αυτοί με γλυτώνουν από την ταλαιπωρία της επισκευές (άκου να δεις!) άλλα δεν κάθισα να το πιέσω γιατί χρειαζόμουν την συσκευή. Μου το στέλνουν ανοίγω την συσκευασία παρατηρώ ότι το είχαν στείλει arvato και ότι είχε γίνει αλλαγή πλακέτας (σειρά 612) ΑΛΛΑ παρατηρώ ότι το ηχείο του κινητού είναι πατικωμένο προς τα μέσα :mad:(το ηχείο λειτουργεί κανονικά στην χαμηλή ένταση..). Θα μιλήσω αύριο πρωί με το κατάστημα να δω τι θα γίνει, γιατί πραγματικά αυτό είναι απαράδεκτο. Ξέρει κάνεις σε αυτήν την περίπτωση τι μπορώ να απαιτήσω από το κατάστημα.

Βασικά η είδηση εδώ εκτός απο το απαράδεκτο σέρβις και πως μπορείς να βρείς το δίκιο σου,είναι ότι το V10 έβγαλε bootloop....

Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο ή θα έχουμε τα ίδια μαζικά προβλήματα όπως με το G4.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο συγγνώμη Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις στο Reddit τώρα πρόσφατα δημοσιεύτηκαν καινούργια post από χρήστες που άρχισαν να παθαίνουν bootloop. Επίσης έβγαλε και άρθρο το android authority που λέει ότι και το v10 μάλλον έχει το ίδιο πρόβλημα με το g4 Και αναμένει απάντηση από την LG.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά η είδηση εδώ εκτός απο το απαράδεκτο σέρβις και πως μπορείς να βρείς το δίκιο σου,είναι ότι το V10 έβγαλε bootloop....

Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο ή θα έχουμε τα ίδια μαζικά προβλήματα όπως με το G4.

 

το εχει βγαλει υπαρχει σιζιτιση σε μεγαλα forum στο εξοτερικο απλα συσκευες ειναι πολυ πολυ λιγοτερες (σαν συνολο σε σχεση με το g4) για αυτο και ακουγεται λιγο

 

αλλο να βγαλει πχ προβλιμα ενα audi a3 (εκκατομιρια κυκλοφορούν) και αλλο να βγαλει ενα r8 (ελάχιστα ειναι)

 

ποιο θα ακους ποιο πολυ?

Link to comment
Share on other sites

Arvato γιατί το έστειλαν και όχι procordia?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο λάθος που επικοινωνίσες με το κατάστημα και όχι με lg hellas.

Θα σε έστελναν κουριερ δωρεάν και θα πήγαινε στο procordia...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Που να ξερω.. Θα ρωτήσω αύριο το καταστημα.

 

γιατι η procordia ειναι το επίσημο service δεν ασχολείται με συσκευές που δεν έρχονται επίσημα στην ελλαδα (απο οτι ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

γιατι η procordia ειναι το επίσημο service δεν ασχολείται με συσκευές που δεν έρχονται επίσημα στην ελλαδα (απο οτι ξέρω)

Αν είναι Ευρωπαϊκή συσκευή την αναλαμβάνει κανονικά η procordia.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Ευρωπαϊκή συσκευή την αναλαμβάνει κανονικά η procordia.

 

μόνο καποια πράγματα και αυτό με μεγαλη αναμονη (αμεσα ανταλλακτικά δεν έχουν)

Link to comment
Share on other sites

μόνο καποια πράγματα και αυτό με μεγαλη αναμονη (αμεσα ανταλλακτικά δεν έχουν)

Οχι ουτε καν.. σε ευρωπαϊκη συσκευή η procordia αναλαμβανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ εκτος απο αντικατασταση με νεα συσκευη ή πιστωτικο επιστροφής χρηματων

 

 

Και γενικότερα η αρβατο ειναι οτι χειρότερο.. Αποτελει λογο να μην παρω αλλη μαρκα συσκευης περα απο lg και samsung (service smartec) που εχουν σχετικα υποδειγματικο service.. νομιζω εκτος αρβατο φτιαχνονται και τα lenovo..

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τότε πως γίνεται ένα καταστημα με τόσες καλές και πολλές βαθμολογίες (tokinito.gr). Να στέλνει για service σε μια εταιρία με κακή φημη.
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως συνεργαζονται και με τα 2... στην αρβατο μπορουν να πάνε τα παντα γιατι συνεγαζεται με ολους παρολο που ειναι ασχετοι.. λογικα το μαγαζι διαλεξε να το στειλει πακετο και με αλλα κινητα αλλων εταιρειων μια και καλη ή απλως δεν ηξερε οτι υπαρχει τετοια διαφορά..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει τελικά κάποια επίσημη καταγγελία στην LG σχετικά με το ρημάδι που πουλάει για κινητό?

Σε σημερινή επικοινωνία με Procordia και LG μου είπαν τα γνωστά ότι δεν έχουν ακόμα πλακέτες, οι μεν ότι δεν έχουν συσκευή αντικατάστασης και ότι δεν έχουν ευθύνη οι δε...

 

Έχει ψάξει κανείς πως μπορούμε να κινηθούμε νομικά? Όπως και πολλοί άλλοι είμαι χωρίς κινητό από αρχές Αυγούστου και κανείς δεν μπορεί να με πληροφορήσει αν και πότε θα επισκευαστεί. (για να περιμένω να ξαναχάλσει).

 

Σκέφτομαι να προχωρήσω σε καταγγελία στην ένωση καταναλατών ή και εγω δεν ξέρω που..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...