Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιταω το θεμα αρκετο καιρο, απο περσι θα ελεγα.ηθελα πολυ να το παρω περιμενα πρωτα να πεσει η τιμη,μετα μηπως βρεθει καποια λυση για το προβλημα..ηθελα να εξαντλησω ολες τις πιθανοτητες για την αγορα του συγκεκριμενου,πηρα λοιπον τηλεφωνο σημερα στην procordia και ρωτησα τι γινεται με αυτο το θεμα αν θα βρεθει καποια λυση με το android 7 πχ κλπ και ποσες συσκευες πανε για σερβις καθε μερα. ο υπαλληλος στην αρχη ηταν ευγενικος αλλα μολις ακουσε για g4 μου απαντησε καπως σαν αγανακτισμενος οτι υπαρχουν αρκετες περιπτωσεις που παθαινουν bl αλλα μπορει να μην το παθει ποτε και οτι δεν εχει βρεθει λυση. οποτε λεω ας εχω το κεφαλι μου ησυχο και να παω σε nexus 5x..αλλα θα σκεφτομαι αν το επαιρνα και δεν παθαινε bl..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και να πουλησεις το g4 +- 220Ε για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο θεμα BL ...πρεπει να δωσεις αλλα τοσα για να παρεις ισαξιο κινητο ...αυτο ειναι που με κραταει και δεν δινω το κινητο αυτο
Link to comment
Share on other sites

240 το πούλησα σε λίγο που θα φτάσει στα 360 το g5 με 120+ εισαι κομπλε. Αλλα το παίρνεις το g5 με αυτά που κάνει η παλιοελτζι ;
Link to comment
Share on other sites

και να πουλησεις το g4 +- 220Ε για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο απο θεμα BL ...πρεπει να δωσεις αλλα τοσα για να παρεις ισαξιο κινητο ...αυτο ειναι που με κραταει και δεν δινω το κινητο αυτο

 

τα λεφτα τα ξανά βρίσκεις την χαλασμένη ψυχολογία οχι :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο track it της procordia λεει οτι εγινε Received δηλαδη;;ειναι στο service;;

Ναι φίλε μου.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στείλει και γω το G4 τρεις φορές στο service με μία αλλαγή πλακετας σε 606.Μου κρασαρε πάλι πριν μία εβδομάδα και μου έχει έρθει από χθες στο ταχυδρομείο το δέμα για να το στείλω στο service ξανά, αξίζει τον κόπο ρε παιδιά να μείνω άλλες δέκα μέρες χωρίς κινητό? Τί να κάνω? Πάλι μια από τα ίδια δεν θα είναι και πάλι. Σκέφτομαι να πάω στο ταχυδρομείο και να τους το στείλω πίσω άδειο.
Link to comment
Share on other sites

φιλε για μενα δν αξιζει...πουλα το οσο ειναι εκει η τιμη του...απτη στιγμη που ολα ξανα χαλανε και θελουν 2 και 3 πλακετες τοτε αστο..
Link to comment
Share on other sites

ενταξει απο τη μια μερια στο επισκευαζουν δωρεαν και ανανεωνεται η εγγυηση αλλα ειναι ολη αυτη η ταλαιπωρια και δεν ξερεις ποτε θα σου τυχει παλι. και ποιος αγοραζει τωρα μεταχειρισμενο g4 σε λογικη τιμη? ειδικα αν αναφερθει ποσες φορες επεσε σε bl..
Link to comment
Share on other sites

Παντως η τιμη του εχει ανεβει.και που να σταματησουν τα bootlops τωρα:lol:πως δεν αξιζει...μιλαμε για την καλυτερη συσκευη και απο το g5 για εμενα!πολυ ωραιο τηλεφωνακι το g4.αλλα.......αλλα....
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παντως η τιμη του εχει ανεβει.και που να σταματησουν τα bootlops τωρα:lol:πως δεν αξιζει...μιλαμε για την καλυτερη συσκευη και απο το g5 για εμενα!πολυ ωραιο τηλεφωνακι το g4.αλλα.......αλλα....

 

νομιζω οτι δεν ανεβηκε η τιμη του απλα εκεινα τα σκρουτζομαγαζα που το ειχαν φθηνοτερο δεν το εχουν πλεον ,τους εχουν τελειωσει.

Link to comment
Share on other sites

yap γιατι σιγα σιγα θα εχει και φθορά η συσκευη κλπ θα θέλουν και να την αλλάξουν η απλα θα βαρεθουν

με λιγα λογια θα της βγει ποιο φτηνά απο το να βγαλει παντελώς καινούργιο revision η αντικατάσταση με το g5

 

το κακο της υπόθεσης για την lg ειναι οτι οποιος πάνω απο μια φορα το έπαθε ποτε ξανά δεν θα αγγιξει lg και με αυτα που ακούνε όλοι η υπολιποι το ιδιο...

 

Στην ουσία καθόλου πιο φθηνά δεν θα τους βγει. Ήδη φαίνεται από τις πωλήσεις του G5. Προσωπικά ενώ θέλω να το πάρω, το φοβάμαι με όλα αυτά που έχουν γίνει στο G4 και παρόλο που όσο το είχα δεν έφαγα bl, το σκέφτομαι και το ξανασκεφτομαι και δεν έχω κάνει κίνηση.

Και δεν είμαι μόνο εγώ που σκέφτομαι έτσι. Πόσο φθηνά λοιπόν της βγήκε η ιστορία με το G4;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους, καμία βάσιμη αναφορά bootloop τελευταίων καιρών σε LG G4 DUAL SIM ;

 

και αυτο κανει τα ίδια ήδη ειχαμε στο forum μερικα κρουσματα και "real life" 2 ετυχαν

Link to comment
Share on other sites

και αυτο κανει τα ίδια ήδη ειχαμε στο forum μερικα κρουσματα και "real life" 2 ετυχαν

 

κάποια υπόδειξη, κάποιο link δεν μπορώ να εντοπίσω τις εν λόγο αναφορές !

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

κάποια υπόδειξη, κάποιο link δεν μπορώ να εντοπίσω τις εν λόγο αναφορές !

 

το κινητο το εχω 4 μηνες περιπου και μου παρουσιασε το γνωστο σε ολους boot loop,και από διαφορα forum διαπιστωσα ότι είναι πολλοι αυτοι που εχουν το ιδιο πρόβλημα, αρα δεν αξιζει σε καμια περιπτωση να αγορασει κανεις το lg g4.

https://www.skroutz.gr/s/7264929/LG-G4-Dual-32GB.html

βρες καμία άλλη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το εχω 4 μηνες περιπου και μου παρουσιασε το γνωστο σε ολους boot loop,και από διαφορα forum διαπιστωσα ότι είναι πολλοι αυτοι που εχουν το ιδιο πρόβλημα, αρα δεν αξιζει σε καμια περιπτωση να αγορασει κανεις το lg g4.

https://www.skroutz.gr/s/7264929/LG-G4-Dual-32GB.html

βρες καμία άλλη συσκευή

 

E, ρε, πως αλλάζουν οι καιροί, όταν καεί η δικιά μας γούνα. :X

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδιά, το κινητό μου το έπαθε 2 φορές. Το πρωτο S/N ήταν 512 με το που πηγα να συνδεθώ σε δικτυο έκανε έβγαλε το λογότυπο της LG και δεν ξανα άνοιξε ποτέ. Το στέλνω στην Procordia στις 4 Ιουλίου, σύμφωνα με την αναφορά επισκευής η βλάβη ήταν "freeze (lock up) (hang)" έγινε αντικατάσταση πλακέτας σειρά 606. Το κινητό έρχεται στα χέρια μου την Παρασκευή 15 Ιουλίου και Κυριακή πρωί πάλι την ώρα που πηγα να συνδεθώ σε κάποιο wifi ξανά τα ίδια. Ξανα τηλέφωνα στην LG, για αντικατάσταση ουτε λόγος επειδή δν είναι αγορασμένο απο την LG electronics ( σε ερώτηση εαν ήταν η απάντηση ήταν και παλι αρνητική...WTF?!!). Ξανά τηλέφωνα στην αγενέστατη τύπου δημόσια υπηρεσία Procordia κλπ κλπ. Σήμερα παρέλαβα το κινητό με πλακέτα 607. Αυτή τη φορά η αναφορά επισκευής γράφει βλάβη: "No power On (phone's problem)"

Για γέλια αμφότεροι...

 

Την πρώτη φορά ο υπάλληλος της LG μου είπε οτι μετά την επισκευή θα υπήρχε 1% πιθανότητα να ξαναγίνει. Έτσι και έγινε!! 1% μεσα σε λιγότερο απο 48 ώρες.

 

Προσωπικά LG δεν παίρνω ουτε σε ψυγείο ξανά.

Link to comment
Share on other sites

E, ρε, πως αλλάζουν οι καιροί, όταν καεί η δικιά μας γούνα. :X

 

Η πολύ εξυπνάδα βλάπτει. Καμιά γούνα δεν έπεσε ούτε δικό μου σχόλιο είναι ούτε εχω το dual sim. Άριστο lg g4 602 nl δίχως κανένα πρόβλημα.

Έτσι απλά να εξηγούμαστε για να μη παρεξηγούμαστε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Η πολύ εξυπνάδα βλάπτει. Καμιά γούνα δεν έπεσε ούτε δικό μου σχόλιο είναι ούτε εχω το dual sim. Άριστο lg g4 602 nl δίχως κανένα πρόβλημα.

Έτσι απλά να εξηγούμαστε για να μη παρεξηγούμαστε. ;)

 

Όταν παραθέτουμε σχόλια άλλων, φροντίζουμε να το διευκρινίσουμε.

Καλά έκανες και διόρθωσες την παρεξήγηση.

 

Μήπως όμως ούτε το παρακάτω:

βρες καμία άλλη συσκευή

είναι δική σου γνώμη?
Link to comment
Share on other sites

Όταν παραθέτουμε σχόλια άλλων, φροντίζουμε να το διευκρινίσουμε.

Καλά έκανες και διόρθωσες την παρεξήγηση.

 

Μήπως όμως ούτε το παρακάτω: είναι δική σου γνώμη?

 

Δικη μου ειναι.

Τι θες να του πω πήγαινε τσίμπατο; Θα έπρεπε να ήμουν μέτοχος για να κάνω κάτι τέτοιο σήμερα με την ανεπίτρεπτη συμπεριφορά της lg προς τους καταναλωτές της 1 χρόνο σχεδόν μετά την παρουσία του πρώτου bootloop.

Αν με ρωτούσες αν θα το αγόραζα σήμερα θα σου έλεγα οχι για δυο και μόνο λογούς.

1) Γιατι τελικά το qhd πίνει σαν νεράκι την μπαταρία

2) Μεταπολιτική αξία μιας και μιλάμε για κακοφημισμένο κινητό όπως ολα τα lg τώρα πια.

Είναι και πόσο εύκολα μαζεύει ο καθένας μας το 300αρι.

 

Προσωπικά θα το κρατήσω 2 ακόμα χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Δικη μου ειναι.

Τι θες να του πω πήγαινε τσίμπατο; Θα έπρεπε να ήμουν μέτοχος για να κάνω κάτι τέτοιο σήμερα με την ανεπίτρεπτη συμπεριφορά της lg προς τους καταναλωτές της 1 χρόνο σχεδόν μετά την παρουσία του πρώτου bootloop.

Αν με ρωτούσες αν θα το αγόραζα σήμερα θα σου έλεγα οχι για δυο και μόνο λογούς.

1) Γιατι τελικά το qhd πίνει σαν νεράκι την μπαταρία

2) Μεταπολιτική αξία μιας και μιλάμε για κακοφημισμένο κινητό όπως ολα τα lg τώρα πια.

Είναι και πόσο εύκολα μαζεύει ο καθένας μας το 300αρι.

 

Προσωπικά θα το κρατήσω 2 ακόμα χρόνια.

 

Ενημερωτικά πάντως αυτά που αναφέρεις ίσχυαν και πριν 2 μήνες, όπου τότε δεν είχες την ίδια άποψη.

Εύλογα τίθεται το έρωτημα προς τι αυτή η πλήρης μεταστροφή. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...