Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεχρι τωρα εχω δοκιμασει μερικα Siemens Κινητα και το 6100

 

Σκεφτομαι να παρω καινουριο κινητο

αλλα δε θελω να χασω 2-3 πραγματακια που μου αρεσουν

πολυ στο siemens cx65 που εχω τωρα

 

1) Δειχνει διαρκεια αναπαντητων κλήσεων (ποση ώρα το αφησε ο

αλλος να χτυπαει)

 

2) Διάρκεια κάθε κλήσης , ώρα κλπ για κάθε κλήση χωριστά (όχι

μόνο την τελευταία)

 

2) Στα sms μπορω να βλέπω τόσο την ώρα που το εστειλα όσο και

την ώρα που παραδόθηκε (π.χ. αν ο άλλος ειχε το κινητο του κλειστο

και παραδωθει μετα απο ώρες). Στα siemens η αναφορα παράδοσης

έρχεται σαν ξεχωριστό μήνυμα

 

3) να έχει μεγαλη χωρητικότητα σε sms (εντάξει το siemens μόνο

100 ειχε)

 

4) Να έχει ειδοποιηση εισερχομενων μηνυματων , κλησεων κλπ με

αναμα κάποιου led ή κάτι παρόμοιο ώστε να βλέπεις με μια ματια

οτι είχες εισερχομενη κλήση

 

Τα κάνει κανένα SAMSUNG αυτά?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Μεχρι τωρα εχω δοκιμασει μερικα Siemens Κινητα και το 6100

 

Σκεφτομαι να παρω καινουριο κινητο

αλλα δε θελω να χασω 2-3 πραγματακια που μου αρεσουν

πολυ στο siemens cx65 που εχω τωρα

 

1) Δειχνει διαρκεια αναπαντητων κλήσεων (ποση ώρα το αφησε ο

αλλος να χτυπαει)

 

2) Διάρκεια κάθε κλήσης , ώρα κλπ για κάθε κλήση χωριστά (όχι

μόνο την τελευταία)

 

2) Στα sms μπορω να βλέπω τόσο την ώρα που το εστειλα όσο και

την ώρα που παραδόθηκε (π.χ. αν ο άλλος ειχε το κινητο του κλειστο

και παραδωθει μετα απο ώρες). Στα siemens η αναφορα παράδοσης

έρχεται σαν ξεχωριστό μήνυμα

 

3) να έχει μεγαλη χωρητικότητα σε sms (εντάξει το siemens μόνο

100 ειχε)

 

4) Να έχει ειδοποιηση εισερχομενων μηνυματων , κλησεων κλπ με

αναμα κάποιου led ή κάτι παρόμοιο ώστε να βλέπεις με μια ματια

οτι είχες εισερχομενη κλήση

 

Τα κάνει κανένα SAMSUNG αυτά?

 

 

το χ200 μου κανει ολα οσα ζητας εκτος απο το 2)a) σου!!!

και με δυνατοτητα αποθηκευσης 200 μηνυματων καιμε κοστος μονο 95ευρω!!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρωτη φορα σκεφτομαι να αγορασω κινητο Samsung.

Διαβασα αρκετες απαντησεις που αφορουν fw για ελληνικα. Να υποθεσω λοιπον, οτι αν το τηλεφωνο εχει αγοραστει εκτος Ελλαδας και δεν εχει ελληνικα δε γινεται η Samsung στην ελλαδα να τα προσθεσει; Οπως πχ γινεται με τα Νοκια, οπου με €15 και fw update γινεται να βαλει κανεις ελληνικα μενου και Τ9.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χθες το βράδυ μου φεύγει το D500 από το τσαντάκι, τρώει τρεις τούμπες, σπάει η οθόνη. Αύριο πάω να αγοράσω καινούργιο...Μετά το εκπληκτικό D500 κόλλησα με την samsung και έτσι είμαι ανάμεσα στα D600, D820 και Ε900. Από την στιγμή που τα χρήματα είναι πάνω κάτω τα ίδια, πείτε μου σας παρακαλώ:

-Γιατί να προτιμήσω το Ε900 αντί του D600;

-To D820 έχει κανένα προσόν απένταντι σε αυτά τα δύο;

-To 6270 της Nokia μπορεί να συναγωνιστεί κανένα από τα παραπάνω; Σε αυτήν την ερώτηση παρακαλώ αντικειμενικότητα!

 

Φυσικά, όπως καταλαβαίνετε, ο πόνος μου για το D500 δεν λέγεται...

Link to comment
Share on other sites

-Γιατί να προτιμήσω το Ε900 αντί του D600;

Εάν εξαιρέσεις τα πλήκτρα του Ε900 που είναι υποκειμενικό θέμα αν σου αρέσουν και μπορείς να τα συνηθίσεις, το Ε 900 είναι ένα πιο μικρό,λεπτό D600 με το νέο menu της Samsung, καλύτερο σχέδιο και πιο νέο. Μόνο καλώδιο για σύνδεση με τηλεόραση δεν έχει στο κουτί, που έχει το D600.

Link to comment
Share on other sites

ποσα ηχεια εχει?γιατι αν δεν κανω λαθος το d600 εχει 2 ετσι?κ κατι αλλο παιχνιδια δεχετε?τελικα το sar value ειναι

0,35 η 1,35?γιατι το 1,35 ειναι πολυ και αν επαληθευτει μαλλον θα το αποχαιρετησω το κινητακι...:(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά προτίμησα τη σίγουρη λύση του D600. Το 6270 o Γερμανός το είχε μόλις 280 ευρώ! Από ποιότητα όμως δεν είχε καμμία σχέση με το D600, τα πλαστικά του ήταν πιο ευτελή, το slider του πολύ λιγότερο ποιοτικό και από όσα είδα στο forum του, έχει βγάλει άπειρα προβλήματα.

Το D820 δεν μου γέμισε το μάτι, αρκετά λεπτό, αρκετά όμορφο, αλλά κάπως μεγελύτερο από το D600.

Οπότε μετακομίζω στο νέο μου forum!

Ο πόνος πάντως για το D500 δεν έχει περάσει. Το πούλησα με την χαλασμένη οθόνη, το ελαφρά κουρασμένο slider και την ψιλοεξαντλημένη μπαταρία 100 ευρώ, τέτοια ζήτηση έχει!

Link to comment
Share on other sites

Φύγε ρε Voodooman ΠΡΟΔΟΤΗΗΗΗ!! :p

 

πολύ ωραίο και το D600, έχουμε και απο αυτό στην οικογένεια :D

Samsung φανατικά :cool:

 

καλοδούλευτο και πιο πολύ προσοχή μην καταλήξει σαν τον πρόγονο

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου πει πως περναμε java games

στο Χ700

 

1.παντως με το pc studio δεν βλεπει

τα αρχεια java . 2. εκανα νεα συνδεση πατησα τα νουμερα

απο τις οδηγιες σε αλλο ποστ στο ιδιο site

βεβαια αλλα δεν συνδεεται το pc με το κινητο

μολις πατησω PPP με βγαζει σε USB kai BLUTOOTH

επιλογες οποια και να διαλεξω κανει reboot

ebala kai blootooth sto pc kai tipota

αν ξερει καποιος ασ βοηθηση

ευχαριστωa οσα του περασα δεν τα αναγνωριζει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται να περαστεί το λογισμικό του Ε900 που είναι τοσο καλύτερο από του D600 στο D600 ?? Η επιλογή που παίζει μουσική στο Background είναι πάρα πολύ ελκυστική...
Link to comment
Share on other sites

Pros olous tous xrhstes E900, E770 kai D800:

 

Kapoioi rwsoi isxyrizontai oti evgalan mia firmware h opoia ksekleidwnei toso tis java efarmoges oso kai to Vibetonz.

Afto shmainei oti mporoume na pername paixnidia xwris na mpainoume sto internet (wap) kai oti mporoume na epileksoume donhsh mazi me hxo klhshs pera apo aftous pou dinontai ws default.

Sxetika me thn firmware kai tous tropous pou mporeite na thn egkatasthsete, plhrofories tha vreite edw alla kai edw.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

σκεφτομαι να αγορασω το x700.

ειδα οτι εχει πολυ καλα χαρακτηριστικα σε καλη τιμη.

ομως εχω αμφιβολιες για τα samsung..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα Samsung εάν ζητάς βασικές λειτουργίες όπως καλή ανάλυση κάμερας και mp3. Δεν έχει Symbian εκτός από 2 μοντέλα αλλά έχει φοβερά design. Εγώ ήμουν Νοkia fun για 7 χρόνια και εδώ και 2 χρόνια το γύρισα σε Samsung και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. :D :D :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει SAMSUNG με Symbian? Κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι γιατί μετά απο 4 Symbian κινητά δεν πιστεύω θα με βόλευε άλλο τηλέφωνο, κυρίως για τον κατάλογο τους, τα ελληνικά και τα πολλά SMS που αποθηκεύουν στον κατάλογο.. Κάμερα, παιχνίδια μπιχλιμπίδια δε με ενδιαφέρει, αλλά οι συσκευές που κυκλοφόρησε φέτος η μαμα φινλανδέζα μου κάνουν πολύ σε παντόφλα (πχ το Ν73 ήθελα αλλά παραείναι μεγάλο & χοντρό, το Ν72 δεν έιναι 3G & είναι παντοφλε, και το Ν71 που πληροί όγκο κ δυνατότητηες είναι κακάσχημο...)

 

Άν έβρισκα ένα Samsung μόνο με δυνατότητα ελλνικών & τηλ. κατάλογο ΝΟΚΙΑ θα το έπαιρνα.. Που όμως.. :(?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει SAMSUNG με Symbian? Κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι γιατί μετά απο 4 Symbian κινητά δεν πιστεύω θα με βόλευε άλλο τηλέφωνο, κυρίως για τον κατάλογο τους, τα ελληνικά και τα πολλά SMS που αποθηκεύουν στον κατάλογο.. Κάμερα, παιχνίδια μπιχλιμπίδια δε με ενδιαφέρει, αλλά οι συσκευές που κυκλοφόρησε φέτος η μαμα φινλανδέζα μου κάνουν πολύ σε παντόφλα (πχ το Ν73 ήθελα αλλά παραείναι μεγάλο & χοντρό, το Ν72 δεν έιναι 3G & είναι παντοφλε, και το Ν71 που πληροί όγκο κ δυνατότητηες είναι κακάσχημο...)

 

Άν έβρισκα ένα Samsung μόνο με δυνατότητα ελλνικών & τηλ. κατάλογο ΝΟΚΙΑ θα το έπαιρνα.. Που όμως.. :(?

 

Ναι υπάρχει Samsung Symbian, όπως το D720 & D730.

 

http://www.symbian.com/phones/index.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

Life is too short so enjoy every second of it...you never know where you will be tomorrow.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ.. Ομολογώ ότι δεν το ήξερα. Απ' ότι κατάλαβα πάντως πρέπει να είναι τουλάχιστον περσυνά μοντέλα γιατί κανένα δεν είναι 3G.. Κρίμα..
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει Samsung Symbian, όπως το D720 & D730.

 

http://www.symbian.com/phones/index.html

 

ναι που ομως δεν τα ειδαμε δυστυχως ποτε:(

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΤΟ Ε800 ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΣΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ EINAI ΑΠΟ TO FLEX FILM ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ.

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ-FIRMWARE ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ(ΚΑΤΑ 99%)CRASH ΣΤΗΝ FLASH ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΝΕΚΡΩΣΕΙ.ΔΕΝ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ SERVICE...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω κινητό και είμαι ανάμεσα στο D520,D500 και D600!

Μου αρέσουν και τα 3 απλά το D600 είναι κομματάκι ακριβο!!

Απ'την άλλη για το D500 διάβασα ότι έχει χαλάσει σε πολλούς η οθόνη και προβλιματίζομαι λίγο!Το D520 είναι στην τιμή που ψάχνω, τα χαρακτηριστικά του με ικανοποιούν αλλά δεν έχω ακόύσει κανέναν να το έχει πάρει..!Ξέρει κανείς.. έχει παρουσιάσει προβλήματα?Εσείς ποιο προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

hello

 

psaxnw ena wraio aplo kinitaki mexri ta parapanw xrimata to opoio na exei bluetooth,cameroula apli(px 1,3mp), at least 40-50mb apothikeutiko xwro, radio, organaser, ktl KAI NA EINAI K WRAIO:p

 

so kataleigw siga siga sta portakia or slider samsung cause nomizw einai ta pio omorfa tis agoras....

 

borei kapoios na mou subiknwsei se 1post poia modela borw na vrw stin greece apo tin vodafone??

sorry gia ton kopo alla pouthena de ta vriskw ola ta samsung kapou sugedrwmena....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά προτίμησα τη σίγουρη λύση του D600. Το 6270 o Γερμανός το είχε μόλις 280 ευρώ! Από ποιότητα όμως δεν είχε καμμία σχέση με το D600, τα πλαστικά του ήταν πιο ευτελή, το slider του πολύ λιγότερο ποιοτικό και από όσα είδα στο forum του, έχει βγάλει άπειρα προβλήματα.

Το D820 δεν μου γέμισε το μάτι, αρκετά λεπτό, αρκετά όμορφο, αλλά κάπως μεγελύτερο από το D600.

Οπότε μετακομίζω στο νέο μου forum!

Ο πόνος πάντως για το D500 δεν έχει περάσει. Το πούλησα με την χαλασμένη οθόνη, το ελαφρά κουρασμένο slider και την ψιλοεξαντλημένη μπαταρία 100 ευρώ, τέτοια ζήτηση έχει!

συντομα θα ξαναγυρισεις πιστευω στην samsung φιλε μου,παντως ευχομαι να μην σου εχει κανενα προβλημα το κινητο σου.καλοριζικο:)

 

Χμμ.. Ομολογώ ότι δεν το ήξερα. Απ' ότι κατάλαβα πάντως πρέπει να είναι τουλάχιστον περσυνά μοντέλα γιατί κανένα δεν είναι 3G.. Κρίμα..

 

κινητα που δυστυχως δεν τα ειδαμε επισημα στην ελλαδα μας παρολο που εδειχναν οτι αξιζαν,μονο απο εξωτερικο μπορουσε κανεις να βρει αλλα ελληνικα no.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

"Rumors say that there is a successor planed.

 

“The company decided to skip demonstration of rotate phones, even though there is the required minimum of these models in development. Another model is on its way, called Cube (pre-title), it will become Serene’s successor, also made in cooperation with B&O. Although B&O made it clear that you can wait even a couple of years before this model will be released. If you look at the phone’s title it becomes clear how the keypad will be placed. The design should stay unique even if it hurts the ergonomics”

Mobile Review.com "

 

 

μαλιστα....:blink:

 

και:

http://www.engadgetmobile.com/2006/09/09/samsung-bando-planning-serene-ii/

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...