Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε-SHOP.GR ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ .ΜΕΤΑ ΑΠΟ 45 ΜΕΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ..........

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχω το Samsung mega 2 g7508q και έχω αγοράσει έναν ανταπτορα για να μπορώ να συνδέω απευθείας usb stick. Συνδέω τον ανταπτορα,βάζω το usb stick αλλά το κινητό δεν το "βλέπει"..... υπάρχει περίπτωση να πρέπει να αλλάξω κάποια ρύθμιση στο κινητό ή να πρέπει να κατεβάσω κάποια εφαρμογή.... το προηγούμενο samsung που είχα με το που έβαζα τον ανταπτορα πριν καν ακόμα βάλω το φλασακι απευθείας το αναγνώριζε..... παρακαλώ για τις γνώσεις σας.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
Εχω samsung galaxy y duos και θελω να ενεργοπισω το λεγομενο horizontal calibration γιατι ο σενορας κινισης εχει προβλημα παρακαλω βοηθηστεμε
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το συγκεκριμένο κινητό έχει πρόβλημα με το μικρόφωνο, στην κανονική ακρόαση( δεν με ακούνε ), ενω όταν το βάζω στην ανοιχτή ο συνομιλητής με ακούει κανονικά .Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό? Ευχαριστώ πολύ!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Έπεσε στα χέρια μου το παραπάνω μοντέλο, με μαμά rom και κλειδωμένο στο δίκτυο της Sprint.

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones/SPH-L600ZKASPR-specs

Μέσα στην έρευνα που έκανα για να δω πως ξεκλειδώνει και τι rom να του περάσω προσπάθησα να δω ποια δίκτυα υποστηρίζει και ποια έχουμε στην Ελλάδα αλλά δεν βγάζω και πολύ άκρη.

Κάποιος ποιο σχετικός με δίκτυα μπορεί να με διαφωτίσει?

Αξίζει τελικά να παλέψω να το ξεκλειδώσω ή να το κρατήσω σαν ένα μικρό ταμπλετάκι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αυτά τα κάνουν πολλοί. Τα αγοράζουν φθηνά από εμπόρους του εξωτερικού. Εγώ πήρα ένα Galaxy J3 2016 δίκαρτο. Ο Γερμανός το είχε 210€ ενώ άσχετο ηλεκτρονικό κατάστημα το είχε 121€. Εννοείται το πήρα από εκεί. Βέβαια ρώτησα ευθέως το κατάστημα αν το καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπία. Μου είπαν ναι. Για σιγουριά την επόμενη μέρα της αγοράς έβαλα ένα φίλο να ρωτήσει τη Samsung ελλάδας αν με βάση το IMEI η συσκευή καλύπτεται και του είπαν ότι ναι καλύπτεται γιατί το κινητό προοριζόταν για χώρα της ευρωπαικής ένωσης. Βέβαια ανοίγοντας τη συσκευή για πρώτη φορά δεν ήταν δύσκολο να καταλάβω ότι προοριζόταν για τη Σλοβακία. Οπότε το κράτησα και δεν τους το έφερα στο κεφάλι.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας. Έχω μια απορία για κάτι. Έχω και κάποιες εικόνες παρακάτω για αυτό το θέμα (Samsung galaxy core 2 ).Στο gmail και στην άλλη εφαρμογή mail δεν μπορώ να κάνω επικόλληση εικόνας απ το πρόχειρο. Στα " Μηνύματα " γίνεται κανονικά. Και στο Yahoo γίνεται. Υπάρχει κάτι στις ρυθμίσεις των εφαρμογών ή στις ρυθμίσεις της συσκευής που πρέπει να κάνω? Και στις δύο περιπτώσεις πρέπει να φτιάξεις το μήνυμα συνημμένο. Και κάτι άλλο τελευταίο. Στο gmail, όταν αρχίζω μήνυμα με κείμενο πρώτα και η εικόνα είναι από κάτω (δηλαδή συνημμένο ) δεν μπορώ να συνεχίσω και άλλο κείμενο κάτω απ την εικόνα. Δεν πάει το πληκτρολόγιο εκεί που θέλω. Αυτά ήθελα να ρωτήσω. Δεν ξέρω τι γίνεται και δεν μπορώ να βγάλω άκρη . Στα " Μηνύματα " το μήνυμα βγαίνει κανονικά και με επικόλληση εικόνας απ το πρόχειρο ενώ στις άλλες περιπτώσεις δε μπορώ να το κάνω. Γειά σας.

https://cloud.tapatalk.com/s/57ffe2ab03ab7/Screenshot_2016-10-12-18-49-58.png?

https://cloud.tapatalk.com/s/57ffe2b05cf50/Screenshot_2016-10-12-18-44-59.png?

https://cloud.tapatalk.com/s/57ffe2b693b06/Screenshot_2016-10-12-18-43-58.png?

https://cloud.tapatalk.com/s/57ffe2d0bb28d/Screenshot_2016-10-12-18-39-20.png?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται στο gmail αυτό. Όταν θέλεις να στείλεις εικόνα τη φορτώνεις στα συνημένα. Επειδή όμως εδώ είσαι off topic το παρόν θέμα κλειδώνεται. Για απορίες - ερωτήσεις γενικού περιεχομένου και λειτουργίας εφαρμογών μπορείς να ρωτάς στο κατάλληλο νήμα της περιοχής του Android.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Ειμαι κατοχος αυτου του σπανιου κινητου αλλα δυστυχως δεν μπορω να βρω πουθενα να αγορασω μπαταρια για το κινητο. Βρηκα 1-2 καταστηματα στο λονδινο αλλα δεν παρεχουν φωτογραφιες και δεν μπορω να τα εμπιστευτω! Εαν καποιος μπορεσει να με βοηθησει θα ειμουν υποχρεος!!!

 

Post raised from the dead!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay θα ψάξεις, με τον τύπο της μπαταρίας όμως (που λογικά φορούσαν και άλλα samsung) και όχι με το μοντέλο ...

 

Συγχαρητήρια πάντως που το έχεις. Έψαχνα πολλά-πολλά χρόνια για να το βρω ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΟΧΙ Δυστυχως κοιταξα και εβαυ και παντου για την μπαταρια αλλα δεν υπαρχει τιποτα απολυτως. Μιλησα με την samsung us kai japan. Δεν υπαρχει ουτε ο κωδικος της μπαταριας στους υπολογιστες τους. Ηταν μια συσκευη που δεν βγηκε στο εμποριο και εγινε discontinued. Την εκανα jumpstart, το κινητο πηρε μπρος αλλα δεν κραταει φορτιση δυστυχως :(. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρεις τον κωδικό της μπαταρίας. Δεν υπάρχει περίπτωση η Samsung να έφτιαξε μια μπαταρία ΜΟΝΟ γι' αυτό το μοντέλο ... σίγουρα ήταν και σε άλλα μοντέλα ... Οπότε αν ψάχνεις με το μοντέλο δε θα τη βρεις, αλλά αν ψάξεις με τη μπαταρία, κάπου θα βρεθεί κάποια αντίστοιχη ... Αλλιώς η λύση σου είναι να την ανοίξεις προσεκτικά και να φτιάξεις μια ίδια ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
αν προερχεται απο χωρα της ευρωπης καλυπτει η εγγυηση.. αν παλι αγοραστει απο χωρα εκτος ευρωπης αλλα το μοντελο δεν εχει ερθει στην Ελλαδα και υπαρχει αποδειξη απο εξω παλι σε καλυπτει!
www.All-In-Stock.com
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ξέρει κάποιος που θα βρω firmware με ελληνική γλώσσα μέσα????

 

παλιο τηλέφωνο αφής 109 ευρώ το πήρα δεν εχει android αλλα δεν θέλω να το πετάξω ...δύσκολο να βρώ ελληνικό firmware..

Link to comment
Share on other sites

παλιο τηλέφωνο αφής 109 ευρώ το πήρα δεν εχει android αλλα δεν θέλω να το πετάξω ...δύσκολο να βρώ ελληνικό firmware..

 

Europian Firmware δοκίμασε το .

http://malikmal98.blogspot.gr/2014/04/download-firmware-samsung-corby-2-gt.html

driver παρε απο εδω http://phonoholix.weebly.com/phone--pc-apps/diy-flashing-samsung-gt-s3850-corby-ii

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...