Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung


mixalis0mcp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο αν κάποιος μπαίνει εδω μέσα θα γνωρίζει συνεπώς υπάρχουν τόσοι άνθρωποι που βλέπουν μία αγγελία οπουδήποτε αλλού και το παίρνουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο κουτί του ιταλικού s4 υπάρχει imei πάνω στο κουτί?

Μήπως με αυτό βρεις ποιος είχε αγοράσει το s4 'η από που?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αν βρεις ποιο μαγαζί τα είχε εισάγει και σε ποιον το είχαν πουλήσει.

 

Λίγο δύσκολο βέβαια...

 

'Η ψάξε στο ίντερνετ μήπως κι αυτό έχει δηλωθεί από κανέναν σε κάποιο φόρουμ ως κλεμμένο..

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να ΜΗΝ αναγράφονται ονόματα εταιριών. Το myphone.gr ΔΕΝ είναι δικαστήριο για να βγάλει απόφαση. Δεν είναι Αστυνομία να συλλάβει κανέναν.

 

Το θέμα είναι στα χέρια της αστυνομίας από ότι κατάλαβα, άρα δεν έχει λόγο να συνεχίζεται εδώ. Γίναμε όλοι Πουαρώ...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μπορώ να φορτίζω το tablet και το smartphone με τον ίδιο φορτιστή; Είναι Samsung και οι δύο συσκευές.

Στην εικόνα φαίνονται ο προδιαγραφές των φορτιστών.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Χαιρετω.

Βρηκα αυτο σημερα,και ειδα ενδιαφεροντα πραγματα που μπορει να περιλαμβανει το τηλεφωνο αυτο.Θα δειξει ποια απ'αυτα θα γινουν πραγματικοτητα.

http://thegalaxynote4.com/

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Βρηκα αυτο σημερα,και ειδα ενδιαφεροντα πραγματα που μπορει να περιλαμβανει το τηλεφωνο αυτο.Θα δειξει ποια απ'αυτα θα γινουν πραγματικοτητα.

http://thegalaxynote4.com/

 

Οφείλω να ομολογήσω πως μου κίνησες τη περιέργεια και μου έκοψες τη φόρα για αγορά συσκευής μέσα στο καλοκαίρι..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνουν καμιά πατάτα να μεγαλώσουν τα μπεζελ/διαστάσεις το 4 θα "σπέρνει" .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
http://www.gsmarena.com/detailed_images_of_galaxy_note_4_leak-news-9298.php

Μαμεί και δέρνει o διάδοχος...:yahoo:

Super φαίνεται, έχει και μεταλλικό bezel και τετράγωνο S-Pen!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνουν καμιά πατάτα να μεγαλώσουν τα μπεζελ/διαστάσεις το 4 θα "σπέρνει" .

...oργώνννει ειπαμε...:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.expertreviews.co.uk/android-phones/1400481/samsung-galaxy-note-4-specs-release-date-price-rumours?_mout=1&utm_campaign=newsletter&utm_medium=email&utm_source=newsletter

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βασικά δεν είναι ίδιοι αυτοί οι φορτιστές. Ο ένας δίνει ρεύμα 1 Αμπέρ και ο άλλος 2. Αν φορτίσεις το tablet με τον φορτιστή του 1Α θα αργήσει πολύ να φορτίσει, και αν φορτίσεις το τηλέφωνο με τον φορτίστη 2Α του τάμπλετ, θα πιέσεις τη μπαταρία παραπάνω και θα της μειώσεις τη διάρκεια ζωής. Οπότε καλύτερα θα ήταν να φορτίζεις την κάθε συσκεύη με το δικό της φορτιστή..
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
εχει κανεις το Samsung s5611 θελω να ρωτησω.... αν το τηλ με ακουστικα συνδεμενα οταν σε καλουν χτυπαει μονο στα ακουστικα η και στο μεγαφωνο?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ένα πολύ ενδιαφέρον τηλέφωνο.

Χωρίς αφή.

Με 5άρα καμερα με AF/LED

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί το LED να χρησιμοποιηθεί ως φακός.

Και αν τα Ελληνικά κινητά έχουν τυπωμένους πάνω Ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Πόσοι έχετε το κινητό;

 

Από το εγχειρίδιο χρήσης δεν έβγαλα καμμία άκρη για τα παραπάνω.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δεν ξέρω αν είναι στο κατάλληλο νήμα,αλλά αν δεν,παρακαλώ βάλτε το όπου πρέπει.

Μου στείλανε ένα newsletter σήμερα,με διάφορα νέα,ένα από τα οποία είναι ένα βιντεάκι,με τίτλο,"πόσο μεγάλη είναι η Samsung";Να λοιπόν,για να το μάθετε.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πολυ καλο τηλεφωνο. Η μπαταρια κραταει 28 μερες με ελαφρια χρηση και 2G. Η καμερα πολυ καλη με auto focus. Επισης εχει δυνατοτητα εγγραφης φωνης των κλησεων. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας.εχω το εξης προβλημα

 

Εχω το κινητο samsung GT-E1050

το οποιο δεν αγορασα καινουργιο το αγορασα απο καποιο αλλο ατομο εδω και 3 μηνες.

οταν ξεκινησα να χρησημοποιο το κινητο αυτο μετα απο λιγες μερες αρχισε το εξης προβλημα.

 

λοιπον φαινομενικα ειναι σαν να με παιρνει καποιος κληση με αποκρυψη

 

με τις εξης διαφορες ομως απο τις κανονικες κλησεις με αποκρυψη.

 

1)δεν ακουγετε τιποτα

δηλαδη οταν καποιος σε παιρνει με αποκρυψη και δεν μιλαει ακουγεται ενας ηχος οτι δηλαδη προκειτε για

κανονικη κληση ασχετα που δεν μιλαει καταλαβαινεις οτι προκειτε για κληση

ο ιδιος ηχος ακουγετε και χωρις αποκρυψη πχ εαν εγω παρω απο το ενα κινητο στο αλλο και τα εχω διπλα-διπλα

θα ακουγετε καποιος ηχος οτι τα κινητα ειναι ανοιχτα και σε κληση

 

σε αυτο που συμβαινει σε εμενα μολις απαντησω την κληση ειναι οτι δεν ακουγετε απολυτως τιποτε σαν να παρεις το οποιοδηποτε

κινητο και να το βαλεις στο αυτι σου χωρις να κανεις κληση το ιδιο ακουγετε και σε μενα.

 

2)οι κλησεις δεν φαινονται μετα στο αρχειο των κλησεων σαν να μην υπαρξαν ποτε.

ενω ολες οι υπολοιπες κλησεις ακομη και αυτες που με παιρνουν με αποκρυψη φαινονται μετα στο αρχειο των κλησεων με ωρα και ημερομηνια

οι συγκεκριμενες "κλησεις" δεν εμφανιζονται ποτε.

 

3)δεν μπορω να βαλω ανοιχτη ακροαση σε αυτες τις κλησεις ενω σε ολες τις αλλες ακομη και σε αυτες με αποκρυψη μπορω να βαλω

ανοιχτη ακροαση

 

4)οι φαινομενικες κλησεις δεν τερματιζονται ποτε.δηλαδη ενω χτυπαει κανονικα γραφοντας unknown οταν το σηκωνω εκτος οτι δεν ακουγετε καν

κληση μετα μια μερα το αφησα ανοιχτο ολη την νυχτα για να τον χρεωσω οποιος και αν ηταν αλλα ολη την νυχτα αυτο εγραφε 16 ωρες φαινοταν σαν να ειναι ανοιχτο

 

5)οταν ειναι "υποτιθετε" σε ανοιχτη κληση εαν το παω διπλα σε ανοιχτα ηχεια υπολογιστη δεν ακουγετε μπιπ-μπιπ-μπιπ οπως θα επρεπε αλλα τιποτα!

 

κατα την διαρκεια που φαινομενικα ηταν σε ανοιχτη κληση το κινητο μου με πηραν και αλλα νουμερα απο πισω καθως κι εγω ο ιδιος πηρα στο κινητο μου

 

οταν επαιρνα εγω στο κινητο μου εκεινη την ωρα χτυπουσε κανονικα σαν να μην ειναι σε κληση ενω επρεπε κανονικα να ειναι σε αναμονη.

κι αλλοι που με πηραν εκεινη την ωρα ελεγαν μετα τι επαθα και δεν το σηκωνα αλλα κανενας δεν ειπε για αναμονη η οτι μιλουσα.

τελικα το εκλεισα στις 16 ωρες

 

Αυτο το φαινομενο δεν παρουσιασετε συγκεκριμενες ωρες η μερες

 

 

κινητο αλλαξα αλλα για 5 μερες μονο και δεν ειχα κατι παρομοιο στο αλλο κινητο.

αν και στο συγκεκριμενο κινητο εχουν περασει πολλες φορες 5 μερες χωρις να συμβει αυτο

εκτος απο αυτο δεν μπορεσα να κρατησω το αλλο κινητο για περισσοτερες απο 5 μερες διοτι το samsung αυτο με βολευει υπερβολικα λογω

της υπερβολικης αντοχης της μπαταριας του ενω το αλλο κινητο αυτο που ειχα για 5 μερες ηταν ψιλο-διαλλυμενο.

 

ποτε δεν εχει συμβει 2 φορες την ιδια μερα.

πιθανων να συμβαινει και οταν δεν το παιρνω χαμπαρι πχ.κοιμαμαι δεν το σηκωνω και μετα δεν βλεπω την αναπαντητη.

οπως δεν ειχα και κατι παρομοιο στο προηγουμενο κινητο που ειχα που διαλυθηκε μιας και αυτο το κινητο το εχω περιπου 3 μηνες τωρα

 

προσφατα ενεργοποιησα την υπηρεσια κακοβουλων κλησεων της cosmote.οποιος δεν ξερει τι ειναι αυτη η υπηρεσια ας ψαξει προτου απαντησει.

για 15 μερες που ηταν ενεργη η υπηρεσια δεν ειχα (οπως ηταν αναμενομενο!) καμμια αλλη κληση με αποκρυψη.

 

το φαινομενο παρατηρηθηκε 1 φορα αυτες της 15 μερες οπου το σηκωσα και σημειωσα την ημερομηνια και την ωρα.

 

μετα το 15ημερο παρελαβα τον φακελο απο την cosmote οπου αναφερε οτι για το χρονικο διαστημα που ηταν ενεργοποιημενη η υπηρεσια

κακοβουλων κλησεων δεν ειχα καμμια κληση με αποκρυψη.

 

πραγμα αληθες μεν

αλλα αυτο που μοιαζει σαν να με παιρνει καποιος με αποκρυψη τι ειναι αραγε?????????????

 

 

πηρα τηλ στην cosmote τους ειπα το προβλημα μου και μου ειπαν οτι μπορω να ζητησω επανεξεταση του θεματος αλλα εαν δεν ειναι κληση

με αποκρυψη δεν ειναι δικο τους το θεμα και δεν εχουν ιδεα τι μπορει να ειναι.

 

δεν ζητησα επανεξεταση.δεν πιστευω οτι ειναι λαθος της cosmote.ειμαι πεπεισμενος οτι δεν προκειτε περι κλησης αλλα περι κατι αλλου που μοιαζει με κληση.

 

αρα ειναι καθαρα προβλημα το κινητου.δεν ξερω τι μπορει να ειναι αυτο.μπορει κανεις να με βοηθησει?

 

σκεφτομαι να ρωτησω την samsung αν και διαισθανομαι οτι θα μου πουν οτι δεν εχουν ιδεα.

το φαινομενο εχει παρατηρηθει παρα πολλες φορες και ειναι αρκετα ενοχλητηκο καθως και ανυσυχω.

Link to comment
Share on other sites

καποια κινητα της samsung εχουν την λεγομενη "ψευδη κληση" η οποια ενεργοποιηται κρατωντας το navi button πατημενο προς τα κατω για 2-3 sec και μετα απο 10 sec σε καλει μονο του τηλεφωνο , και να απαντησεις δεν ακουγεται τιποτα ,και ουτε καταγραφετε η κληση ,πιθανον να ειναι αυτο...φιλικα

 

Υ.Γ. η κληση αυτη με ειχε βολεψει πολλες φορες οταν ηθελα να αποφυγω κατι η καποιους..:;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απλό flip-phone για την μάνα μου για το οποίο όμως έχω μία ερώτηση: πως μπορώ να αλλάξω το ringtone και να βάλω ένα custom, δικό μου; Βλέπετε η μάνα μου έχει συνηθίσει να ακούει ένα συγκεκριμένο ήχο, αν γίνεται να περαστεί στο τηλεφωνάκι θα ήταν σούπερ. Στα μενού του δεν βρήκα κάτι. Το τηλέφωνο νομίζω δεν δέχεται ούτε καν MMS ώστε να το έστελνα έτσι.

 

Κατέβασα Samsung PC Studio αλλά όταν συνδέω το τηλέφωνο δεν το βρίσκει. Είμαι σε Windows 7 64bit.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Κατἀ αρχἀς πὀσο σἰγουρος μπωρεἰ να εἰναι ο αγοραστἠς ενὀς προιὀντος,ὀτι αυτὀ που αγορἀζει απο κατἀστημα εντὀς της ελληνικἠς επικρἀτειας,το καλὐπτει η εδὠ ελληνικἠ αντιπροσωπεἰα. #Το πἀθημα# Ἐγινε η αγορἀ ενὀς κινητοὐ τηλεφὠνου απο μεγἀλο κατἀστημα μἐσω e-shop. Στον 1χρὀνο λειτουργἰας το τηλἐφωνο χἀλασε.Πἠγε στο σἐρβις της εταιρεἰας και απο εκεἰ στην αντιπροσωπεἰα. Μετἀ απο συνομιλἰα με την αντιπροσωπεἰα μας δἠλωσε τα εξἠς, ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΗΝΙΤΟ SAMSUNG S4 MINI DUAL. ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΝΑΜΙΜΠΙΑ ΑΦΡΙΚΗ, στην απὀδειξη ἠ τιμολὀγειο επ ουδενἰ αναφἐρεται αυτο. Η ΠΡΑΞΗ ΑΥΤΗ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΣΥΜΦΩΝΙΑ ΣΥΝΟΜΟΛΟΓΗΜΕΝΩΝ ΙΔΙΟΤΗΤΩΝ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ. ΣΗΜ. η παραεισαγωγἠ δεν εἰναι παρἀνομη. ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΑΥΤΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...