Jump to content

Asus ZenFone Max‏


Pyro13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην οθονη εχει lag?

 

Εννοείται

Είναι Τέzα στο bloat

Δες review sto YouTube

Από hardware εξαιρετικό

Από software οτιναναι

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 153
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις αγόρασα απο to gearbest to asus zenfone max. Μου απάντησαν οτι δεν έχει Ελληνικά. Ισχύει κάτι τέτοιο? Επισής στις προδιαγραφές αναφέρει οτι είναι για world wide use. Είμαι λίγο άσχετος στα θέματα των κινητών, έκανα καλά που το αγόρασα απο gearbest ή θα έχω θέματα? (δεν το έχω παραλάβει ακόμα είναι σε διαδικασία αποστολής).

 

αν ξέρει κάποιος για το θέμα με τις γλώσσες ας απαντήσει, γιατί έκανα βλακεία απο βιασύνη και τώρα κοντεύω να σκάσω. Αν όντως δεν υποστηρίζει ελληνική γλώσσα, μπορεί να διορθωθεί με κάποιο τρόπο?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

αν ξέρει κάποιος για το θέμα με τις γλώσσες ας απαντήσει, γιατί έκανα βλακεία απο βιασύνη και τώρα κοντεύω να σκάσω. Αν όντως δεν υποστηρίζει ελληνική γλώσσα, μπορεί να διορθωθεί με κάποιο τρόπο?

 

Ή μαμισια ΡΟΜ ειναινη κινεζοαγγλικη, χωρίς gaaps

Κυκλοφορούν και πειραγμενες ww,multilingual+gaaps

Φλασαρε μία τετοια

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά όπως προανέφερα είμαι άσχετος απο smartphone. Μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο καλύτερα αυτό το "φλασάρισμα" πως ακριβώς γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται

Είναι Τέzα στο bloat

Δες review sto YouTube

Από hardware εξαιρετικό

Από software οτιναναι

 

Εγω το βλεπω μια χαρα το κινητο.Δεν εχω δει να σερνεται η οθονη η γενικα κατι αλλο..

Αν θες βαλε το λινκ να δω τι εννοεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά όπως προανέφερα είμαι άσχετος απο smartphone. Μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο καλύτερα αυτό το "φλασάρισμα" πως ακριβώς γίνεται?

Κατα 99.9 τις εκατό θα έχει Ελληνικά ..

Link to comment
Share on other sites

Κατα 99.9 τις εκατό θα έχει Ελληνικά ..

 

Ελληνικά έχει μόνο με custom ROM, αμφιβόλου ποιότητας, συνήθως γιοματες ιους.

Το κινητό με έκδοση CN, εχει επισα κινεζοαγγλικη στοκ ΡΟΜ, χωρίς ελληνικά, χωρίς gaaps.

Λογικα όμως του φίλου θα το στείλανε με την πειραγμενη custom rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω το βλεπω μια χαρα το κινητο.Δεν εχω δει να σερνεται η οθονη η γενικα κατι αλλο..

Αν θες βαλε το λινκ να δω τι εννοεις.

Αν θες δες το review εδω στο φόρουμ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει μόνο με custom ROM, αμφιβόλου ποιότητας, συνήθως γιοματες ιους.

Το κινητό με έκδοση CN, εχει επισα κινεζοαγγλικη στοκ ΡΟΜ, χωρίς ελληνικά, χωρίς gaaps.

Λογικα όμως του φίλου θα το στείλανε με την πειραγμενη custom rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θες δες το review εδω στο φόρουμ

Και εγώ όταν είχα πάρει το ZenFone 5 το ίδιο μου είχαν πει γι'αυτό το λέω και επίσης μου ήρθε το μοντέλο ww όχι φλασαρισμενο γιατί και το κουτί του WW έλεγε,οπότε εγώ θα έλεγα να μην ανησυχεί ο φίλος ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις πληροφορίες, αναμένω την παραλαβή της συσκευής και βλέπουμε.

 

Το μοντέλο είναι κατά 99% CN.

To ερώτημα είναι αν φλασαρει το μαγαζί την ww Rom

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα έχει Ελληνικά δεν κολλάει όσο λένε και ξεχνάω να το φόρτισω.4 μέρες μου βγάζει.όποιος θέλει καλή κάμερα μπαταρία τέρας και ποιότητα το παίρνει
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, ξέρουμε αν η κάμερα του είναι καλύτερη ή στο ίδιο επίπεδο με του xiaomi redmi note 2? Επίσης το lag που λέτε είναι θέμα launcher?
Link to comment
Share on other sites

Να σέρνεται;;

Τι λέτε ρε παιδιά εδώ εγώ έχω το ZenFone 5 4g και ειλικρινά δεν έχει ίχνος απο lag και κολλήματα ;)

Αν πήρατε την έκδοση ww να ξέρετε το κινητό θα σας έρθει με πλήρεις ελληνικά και χωρίς καμία κινεζική εφαρμογη!

Πάντος η υποστήριξη που δίνει η Asus στα κινητά της είναι υποδειγματική και για εμένα πλέον θα είναι η εταιρεία που θα έχω πρώτη για επιλογή συσκευής και στο μέλλον γιατί με τα λεφτά που ζητάει δίνει υπεραρκετά :cool:

 

οι 2 συσκευες -αν και ιδιας εταιριας- δεν εχουν καμια σχεση..!

 

συγκρινεται ενας qualcomm με τον Atom Z2560/80.....!!!

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

οι 2 συσκευες -αν και ιδιας εταιριας- δεν εχουν καμια σχεση..!

 

συγκρινεται ενας qualcomm με τον Atom Z2560/80.....!!!

Μην μπερδευεσαι. Το 4g μοντελο του zenfone 5, φοράει τον 400. δλδ σχεδον ιδιο επεξερργαστη, λιγο πιο γρηγορο και με υποστηριξη 4g ο 410.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς εγώ τελικά την πάτησα. Μου απάντησαν απο gearbest οτι δεν είναι η ww έκδοση και δεν έχει ggaps. Eπίσης διασταύρωσα οτι το λογότυπο zenfone δεν υπάρχει στο πίσω μέρος του κινητού, όπως νομίζω οτι θα έπρεπε κανονικά. Το κινητό δεν το έχω παραλάβει ακόμα αλλά σιγουρεύτηκα οτι τα χρήματα είναι σα να τα πέταξα στα σκουπίδια. Αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να σώσω το θέμα, ας μπει στον κόπο να μου το εξηγήσει, γιατί είμαι άσχετος. Μακριά απο gearbest για το συγκεκριμένο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς εγώ τελικά την πάτησα. Μου απάντησαν απο gearbest οτι δεν είναι η ww έκδοση και δεν έχει ggaps. Eπίσης διασταύρωσα οτι το λογότυπο zenfone δεν υπάρχει στο πίσω μέρος του κινητού, όπως νομίζω οτι θα έπρεπε κανονικά. Το κινητό δεν το έχω παραλάβει ακόμα αλλά σιγουρεύτηκα οτι τα χρήματα είναι σα να τα πέταξα στα σκουπίδια. Αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να σώσω το θέμα, ας μπει στον κόπο να μου το εξηγήσει, γιατί είμαι άσχετος. Μακριά απο gearbest για το συγκεκριμένο κινητό.

Sorry, αλλά στην προκειμένη περίπτωση δεν φταίει το gearbest. Αυτοί μια χαρά σου απάντησαν οταν τους ρώτησες, εσύ οφειλές να ρωτήσεις πριν το αγοράσεις.

Σε κάθε περίπτωση μπορείς να αλλάξεις τη ρομ ή να φλασαρεις gapps.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς εγώ τελικά την πάτησα. Μου απάντησαν απο gearbest οτι δεν είναι η ww έκδοση και δεν έχει ggaps. Eπίσης διασταύρωσα οτι το λογότυπο zenfone δεν υπάρχει στο πίσω μέρος του κινητού, όπως νομίζω οτι θα έπρεπε κανονικά. Το κινητό δεν το έχω παραλάβει ακόμα αλλά σιγουρεύτηκα οτι τα χρήματα είναι σα να τα πέταξα στα σκουπίδια. Αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να σώσω το θέμα, ας μπει στον κόπο να μου το εξηγήσει, γιατί είμαι άσχετος. Μακριά απο gearbest για το συγκεκριμένο κινητό.

Που και πως το διασταυρωσες οτι στο δικο σου δεν εχει το λογοτυπο αφου δεν εχεις παραλαβει ακομα;

 

εδω δειχνει οτι εχει κανονικα το λογοτυπο το κινητο που πουλανε.

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_227583.html

 

Το να περάσεις gapps δεν ειναι δυσκολο και δεν χρειαζεται εξτρα φλασαρισμα απαραιτητα με ευρωπαϊκη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Που και πως το διασταυρωσες οτι στο δικο σου δεν εχει το λογοτυπο αφου δεν εχεις παραλαβει ακομα;

 

Νομίζω αναφέρεται στο "zenfone" κι όχι στο "asus".

 

https://www.asus.com/Phone/ZenFone-Max-ZC550KL/

Στο site της εταιρίας φαίνεται να γράφει και τα 2 στο πίσω μέρος, κάτι που δεν ισχύει για gearbest, minideal κλπ.

Έχει παραλάβει κάποιος το τηλέφωνο και να γράφει και τα 2 απο πίσω;

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς σε αυτό αναφέρομαι. Αν το έχει παραλάβει κάποιος απο site που το δείχνει στη φωτο χωρίς το logo zenfone πάνω απο το ηχείο στο πίσω μέρος ας μας πεί. Απλά το πρόσεξα εκ των υστέρων και αναρωτιέμαι ακόμα και για τη γνησιότητα του κινητού. Οπως είπε και κάποιος παραπάνω, το λάθος είναι δικό μου γιατί αγόρασα επιπόλαια και χωρίς γνώση του αντικειμένου. Παρ'ολα αυτά αν κάποιος μπορεί να αναφέρει κάποιες οδηγίες ή κάποιο link για το πως θα του περάσω την ww version, ας τα παραθέσει εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τιθεται θεμα γνησιοτητας δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις κινητο φτιαγμενο απο τον μπαρμπα μητσο της κινας.Το κινητο θα ειναι της ASUS και επι της ουσιας και ποιοτικα.

Το προβλημα με τις διαφορετικες εκδοσεις και τα λογοτυπα ειναι παιχνιδια της ASUS για να πουλαει στις αγορες που πηγαινει επισημα σε υψηλοτερες τιμες απο οτι κοστολογει στην κινα ή στην ινδια.

Οταν ερθει το κινητο ρωτας εδω στο νημα πως να βαλεις την καλυτερη ρομ που κυκλοφορει για το κινητο σου αν δεις οτι δεν τα καταφερνεις δινεις 10 ευρω σε καποιο παιδι που κατεχει το "αθλημα" και στο κανει αυτος.

Γενικα μην αγχωνεσαι ,ολοι εχουμε περασει απο το σταδιο της πρωτης αγορας απο κινα και ξερω οτι σου φαινεται βουνο αλλα δεν ειναι.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ξερεις κανεις πως αλλαζουμε ρομ?δεν θα με χαλαγε μια πιο ελαφρια.κατα τα αλλα το κινητο ειναι απιστευτο!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση, με κάλυψες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστώ για την απάντηση, με κάλυψες.

 

Δεν τιθεται θεμα γνησιοτητας δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις κινητο φτιαγμενο απο τον μπαρμπα μητσο της κινας.Το κινητο θα ειναι της ASUS και επι της ουσιας και ποιοτικα.

Το προβλημα με τις διαφορετικες εκδοσεις και τα λογοτυπα ειναι παιχνιδια της ASUS για να πουλαει στις αγορες που πηγαινει επισημα σε υψηλοτερες τιμες απο οτι κοστολογει στην κινα ή στην ινδια.

Οταν ερθει το κινητο ρωτας εδω στο νημα πως να βαλεις την καλυτερη ρομ που κυκλοφορει για το κινητο σου αν δεις οτι δεν τα καταφερνεις δινεις 10 ευρω σε καποιο παιδι που κατεχει το "αθλημα" και στο κανει αυτος.

Γενικα μην αγχωνεσαι ,ολοι εχουμε περασει απο το σταδιο της πρωτης αγορας απο κινα και ξερω οτι σου φαινεται βουνο αλλα δεν ειναι.

 

ευχαριστώ για την απάντηση, με κάλυψες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οταν ερθει το κινητο ρωτας εδω στο νημα πως να βαλεις την καλυτερη ρομ που κυκλοφορει για το κινητο σου αν δεις οτι δεν τα καταφερνεις δινεις 10 ευρω σε καποιο παιδι που κατεχει το "αθλημα" και στο κανει αυτος.

 

Ρωτάω και ελπίζω να πάρω απάντηση από κάποιον, αλλιώς θα προχωρήσω στη λύση του 10ευρου!

Tο κινητό ήρθε με την ww_12.8.2.72 αλλά δεν μου δίνει την δυνατοτητα να αναβαθμίσω αυτόματα.

Η asus ανέβασε στο site της την έκδοση ww_12.8.10.82.

 

Πώς μπορώ να περάσω την καινούρια έκδοση;;

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω και ελπίζω να πάρω απάντηση από κάποιον, αλλιώς θα προχωρήσω στη λύση του 10ευρου!

Tο κινητό ήρθε με την ww_12.8.2.72 αλλά δεν μου δίνει την δυνατοτητα να αναβαθμίσω αυτόματα.

Η asus ανέβασε στο site της την έκδοση ww_12.8.10.82.

 

Πώς μπορώ να περάσω την καινούρια έκδοση;;

Κατέβασε την και να την βάλεις όπως ειναι στην εσωτερική μνήμη της συσκευής μετά κάνε επανεκκίνηση και θα σου δείξει πως υπάρχει αναβάθμιση λογισμικού

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus ZenFone Max‏

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...