Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 απο fastcardtech


bambis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά ειδικα το nexus 4 95$ δεν παίζεται μακάρι το site να είναι αξιοπιστο. Edited by miltiadesxri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ηταν συσκευασμένο? πήρες αυτό τον 95$(105$)?

Το ευρωπαϊκό 32αρι πήρα

Πλήρης συσκευασία σφραγισμένα παρελκόμενα.

Ζελατινες μαμά μπροστά και πίσω στο κινητό.

Όταν άνοιξε είχε το setup.

Εμένα με κάλυψε πάντως ακόμα και για refurbished

 

(Παιδιά είμαστε offtopic μερικοί ομως και εγώ μαζί)

Link to comment
Share on other sites

Tι ακριβως ειναι το refubrished; Και πως το αποφευγεις στην αγορα σου;

Ανακατασκευή, ελαττωματικά καινούργια κινητά δηλαδή που έχουν αντικαταστήσει αυτό που χάλασε.

To αποφεύγεις με το να ρωτήσεις πριν αγοράσεις και με το να τσεκάρεις τον τίτλο του κινητού και την περιγραφή του.

Link to comment
Share on other sites

Ανακατασκευή, ελαττωματικά καινούργια κινητά δηλαδή που έχουν αντικαταστήσει αυτό που χάλασε.

To αποφεύγεις με το να ρωτήσεις πριν αγοράσεις και με το να τσεκάρεις τον τίτλο του κινητού και την περιγραφή του.

Δεν υπαρχει περιπτωση ομως να σου λενε ψεματα και να σου βγει refubrished ενω σου λενε οτι ειναι καινουριο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση ομως να σου λενε ψεματα και να σου βγει refubrished ενω σου λενε οτι ειναι καινουριο;

Υπάρχει. Έτσι την επαθα εγω αν δεις σε παραπάνω ποστ. Χωρίς να είναι βέβαια αυτός ο κανόνας.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

εχουν στρωσει δεν κανουν πια τετοια:lol:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει περιπτωση ομως να σου λενε ψεματα και να σου βγει refubrished ενω σου λενε οτι ειναι καινουριο;

 

Τέτοια περίπτωση υπάρχει και στο skroutz και σε οποιοδήποτε κατάστημα που δεν είναι επίσημος εισαγωγέας.

Από εκεί και πέρα σε αγορές απ'το εξωτερικό έχεις το paypal για να βρεις το δίκιο σου ενώ εδώ τραβίεσαι με καταγγελίες στους αρμόδιους φορείς.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να ειναι και κλονος; Και με το paypal βγαζεις ακρη να παρεις τα λεφτα σου πισω ή μπα;

Σορυ για τις απανωτες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετος με κινες κλπ :O

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να ειναι και κλονος; Και με το paypal βγαζεις ακρη να παρεις τα λεφτα σου πισω ή μπα;

Σορυ για τις απανωτες ερωτησεις αλλα ειμαι ασχετος με κινες κλπ :O

 

Φίλε μου στο εμπόριο και ειδικά σε site στην άλλη άκρη του κόσμου, όλα είναι πιθανα.

Για κλώνο δεν έχει ακουστεί κανένα περιστατικό όσο καιρό το ψάχνω ( εκτός από αυτά που πουλάνε και το γράφουν ότι είναι κλώνος ), για ανακατασκευασμένα έχουν ακουστεί αρκετά αλλά είναι το ρίσκο της χαμηλής τιμής.

 

Δε κάνει τίποτα, ότι θες στείλε μου pm.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το παρήγγειλα 24/1/16 και έχω πάρει track αλλά δεν έχει φανεί κάτι ακόμα.

Στην παραγγελία του αδερφού μου είχε γίνει το ίδιο αλλά μετά από λίγες μέρες φάνηκαν και ήρθε αρκετά γρήγορα.

Ελπίζω απλά να είναι brand new.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το refubrished μπορει να μην ειναι απαραιτητα αρνητικο, ετσι;

 

Αμα παραλαβει κανεις ας μας πει εντυπωσεις, να δουμε αμα τελικα το site ειναι αξιοπιστο

Link to comment
Share on other sites

Παντως το refubrished μπορει να μην ειναι απαραιτητα αρνητικο, ετσι;

 

Αμα παραλαβει κανεις ας μας πει εντυπωσεις, να δουμε αμα τελικα το site ειναι αξιοπιστο

 

Εξαρτάται τι ανταλλακτικό έχουν βάλει. Σε γνήσια και καινούργια ανταλλακτικά δεν το λες και αρνητικό, στην αντίθετη περίπτωση το λες, αλλά αν αναλογιστείς ότι το note 4 δεν το βρίσκεις στην Ελλάδα ούτε με σπασμένη οθόνη στα 255, είναι δελεαστικό.

Περιμένουμε 3-4 εδώ μέσα το νοτέλι ( μαζί με εμένα ), εγώ σήμερα πήρα και φωτογραφίες τις συσκευής μου με την απόδειξη και το tracking number πάνω του και το έστειλαν οπότε θα πω την γνώμη μου ξανά μόλις παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβε παλικάρι αυτές τις μέρες, που ψηνόμαστε στα κάρβουνα εμείς εδώ μεσα, το SAMSUNG S5 των 175 ευρώ από το fct (διαβάζεται και βρώμικα ε? :X), έκανε όλα τα τεστ γνησιότητας και διαπίστωσε ότι ήταν οκ...:up:

 

Μπορεί ( και ελπίζω :devil: ) να το έχουμε κάνει τόσο θέμα, χωρίς καν να υπάρχει λόγος....:blink:

 

Στις 26 Νοεμβρίου 2008 άνοιξε θέμα στην ενότητα "ΛΟΙΠΑ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ-Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά" και μαντέψτε ποιό κατάστημα αφορούσε το πρώτο μήνυμα.....χα χα χα χα...καλά μαντέψατε....fct...πολύς καιρός δεν έχει περάσει για να είναι τόσο απατεώνες και να συνεχίζουν να πουλάνε??:confused:

Link to comment
Share on other sites

πολύς καιρός δεν έχει περάσει για να είναι τόσο απατεώνες και να συνεχίζουν να πουλάνε??:confused:

 

Μη μου κλέβεις τα λεγόμενα :P :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

έκανε όλα τα τεστ γνησιότητας και διαπίστωσε ότι ήταν οκ...:up:

 

Oταν λες τεστ γνησιοτητας; Αν ειναι refubrished ή αν ειναι κλονος;

Link to comment
Share on other sites

ειχα παραγγείλει απο αυτό το σιτε πριν 1,5 χρονο και του ειχα πει να αλλάξουν λογισμικό(το πλήρωσα κιολας)και ούτε που το bootαραν.Πολυ άγχος για αυτό το σίτε( μη σου βγει ανακατασκευασμενο,μη το ενα μη το άλλο) που για εμενα δεν αξίζει και ας ειναι 30%-40% κατω τις τιμής της Ελλάδας. Έξαλλου μαθαίνεις το ''ο,τι δίνεις παίρνεις '' μονο οταν την πάθεις ...
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί μπορεί να το μπουταραν, αλλά μέχρι να ρθει, τόσο ταξίδι, έσβησε. Μόλις ερχοτανε, έπρεπε να το ξανα-μπουταρεις και θα σουν μια χαρά... Και κάθε φορά που θα το σβηνες, θα ξανα-μπούταρες και κομπλε!!:X :lol:

Όσον αφορά τις εμπειρίες σου, απλά είσαι άτυχος.

Η πλειοψηφία αυτών που αγοράζουν από Κίνα είναι ευχαριστημένη που παίρνει συσκευές στο μισό ή και στο 1/3 της τιμής που θα τις έπαιρναν από Ελλάδα, λόγω διαφημισεω, φόρων κλπ...;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην ερώτηση που τους έκανα αν είναι καινούργιο τόσο το νοτε όσο το g4 απάντησαν θετικά. Επίσης επειδή διάβασα ότι τα ανοίγουν για να βάλουν αυτό το υλικό με τις φούσκες, δεν έρχεται σφραγισμένο. Στην ερώτηση αν επιθυμώ να μην το ανοίξουν για να το περιποιηθουν μέσα και να έρθει σφραγισμένο πάλι απάντησαν θετικά. Ήθελα να ήξερα πόσο τα παίρνουν οι Κινέζοι.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδή διάβασα ότι τα ανοίγουν για να βάλουν αυτό το υλικό με τις φούσκες, δεν έρχεται σφραγισμένο. Στην ερώτηση αν επιθυμώ να μην το ανοίξουν για να το περιποιηθουν μέσα και να έρθει σφραγισμένο πάλι απάντησαν θετικά. Ήθελα να ήξερα πόσο τα παίρνουν οι Κινέζοι.

Κατα πλειοψηφία, οι περισσότεροι κινέζοι αυτό για να είναι σίγουροι για κάθε μελλοντικό πρόβλημα που θα σου βγάλει. ( αν και πολλοί είναι αυτοί που απλά τα κοιτάνε και δεν τα τεστάρουν και πολύ ).

Link to comment
Share on other sites

Κατα πλειοψηφία, οι περισσότεροι κινέζοι αυτό για να είναι σίγουροι για κάθε μελλοντικό πρόβλημα που θα σου βγάλει. ( αν και πολλοί είναι αυτοί που απλά τα κοιτάνε και δεν τα τεστάρουν και πολύ ).

 

Συμφωνώ. Πριν κανένα μήνα πήρα από βικμαλ. Το άνοιξαν για να περάσουν ρομ κ δεν έκαναν κάποια προσθήκη προστατευτικου υλικού. Δεν χωρούσε κιόλας μέσα στην αυθεντική συσκευασία. Απέξω οκ το τυλιξαν, δεν έχω παράπονο

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Πριν κανένα μήνα πήρα από βικμαλ. Το άνοιξαν για να περάσουν ρομ κ δεν έκαναν κάποια προσθήκη προστατευτικου υλικού. Δεν χωρούσε κιόλας μέσα στην αυθεντική συσκευασία. Απέξω οκ το τυλιξαν, δεν έχω παράπονο

 

Προσθήκη προστατευτικού υλικού στο κινητό δεν κάνουν εκτός από την συσκευασία του δέματος που προσέχουν να είναι προστατευτική, εγώ είπα για έλεγχο συσκευής πριν την αποστολή που και το vickmall το κάνει απλά μπορείς να τους πει ότι δεν θες και το σέβονται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί μπορεί να το μπουταραν, αλλά μέχρι να ρθει, τόσο ταξίδι, έσβησε. Μόλις ερχοτανε, έπρεπε να το ξανα-μπουταρεις και θα σουν μια χαρά... Και κάθε φορά που θα το σβηνες, θα ξανα-μπούταρες και κομπλε!!:X :lol:

Όσον αφορά τις εμπειρίες σου, απλά είσαι άτυχος.

Η πλειοψηφία αυτών που αγοράζουν από Κίνα είναι ευχαριστημένη που παίρνει συσκευές στο μισό ή και στο 1/3 της τιμής που θα τις έπαιρναν από Ελλάδα, λόγω διαφημισεω, φόρων κλπ...;)

 

5 συσκευες εχω αγορασει απο κινα μεχρι τωρα.Αυτο που θελω να πω ειναι καλυτερα να κανεις μια αγορα απο ενα καλο γνωστο κινεζικο καταστημα παρα απο ενα αλλο που απλα θα εχει εκπτωση 20-30Ε.

Link to comment
Share on other sites

5 συσκευες εχω αγορασει απο κινα μεχρι τωρα.Αυτο που θελω να πω ειναι καλυτερα να κανεις μια αγορα απο ενα καλο γνωστο κινεζικο καταστημα παρα απο ενα αλλο που απλα θα εχει εκπτωση 20-30Ε.

 

Θα ''συμφωνήσω''.... βέβαια τώρα δεν ξέρεις πόσο σημαντικά είναι για κάποιον τα 30 ευρώ μιας και με 30 ευρώ παραπάνω αλλάζεις κατηγορία συσκευής στα κινέζικα. Επίσης δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις την τιμή που έχει η συσκευή του θέματος, αλλά δεν είναι 30 ευρώ φθηνότερο αλλά 170ευρώ φθηνότερο. Τώρα αν εσένα σου περισσεύουν αγόρασε από εκεί που θες, το αν αξίζει ή όχι το κρίνει ο καθένας με βάση τα δικά του στάνταρ. Προσωπικά και μεταχειρισμένο να μου το δώσουν θα είμαι ικανοποιημένος μιας και εδώ στο Ελλαδιστάν ούτε με σπασμένη οθόνη δεν το βρίσκω στα 260.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...