Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικο,το λεω γιατι εβαλαν διπλη καμερα στο j7 pro που η σειρα j ειναι κατωτερη της A. Σιγουρα ακομα και διπλη να ειναι ,δεν θα φτανει σε ποιοτητα την καμερα ναυαρχίδας.
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην ψαρωνετε με την διπλη καμερα.Την εχουν για κολπακια μετα η κατα την ληψη.Η J κατηγορια ειναι κατωτερη σε καμερα απο την Α.Ειχα το J7 2016 8 μηνες και του 17 2 μηνες.Μεχρι που παιζοντας με το Α5 16 του αδερφου μου ειδα την διαφορα.Το Α5 2016 ειναι ποιοτικως σαν καμερα σε αποσταση αναπνοης με το S6<ειχα και αυτο περισυ καλοκαιρι.το εδωσα για τα γνωστα κουσουρια,ελλειψη ραδιου καρτα μνημης,χαλια αυτονομια>.Αν αληθευει οτι δεν υπαρχει ois στο Α του 18,μπορει και να εχει μακαρι,θα το κτυπησω και εγω,...η σαμμυ εσκεμμενα μεγαλωσε το χασμα στην καμερα με την S κατηγορια<το ois ειναι χαρακτηριστικο της S μονο>.....μωρε του 16 το μοντελο μια χαρα κινητακι πληρες ειναι,μονο θα ηθελα 5,5 οθονη αλλα δυστυχως το α7 16 δεν κυκλοφορησε επισημα.....:mad: Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Νικο,το λεω γιατι εβαλαν διπλη καμερα στο j7 pro που η σειρα j ειναι κατωτερη της A. Σιγουρα ακομα και διπλη να ειναι ,δεν θα φτανει σε ποιοτητα την καμερα ναυαρχίδας.

 

νομιζω οτι ειναι οπως τα λεει ο φιλος απο κατω.

 

 

Μην ψαρωνετε με την διπλη καμερα.Την εχουν για κολπακια μετα η κατα την ληψη.Η J κατηγορια ειναι κατωτερη σε καμερα απο την Α.Ειχα το J7 2016 8 μηνες και του 17 2 μηνες.Μεχρι που παιζοντας με το Α5 16 του αδερφου μου ειδα την διαφορα.Το Α5 2016 ειναι ποιοτικως σαν καμερα σε αποσταση αναπνοης με το S6<ειχα και αυτο περισυ καλοκαιρι.το εδωσα για τα γνωστα κουσουρια,ελλειψη ραδιου καρτα μνημης,χαλια αυτονομια>.Αν αληθευει οτι δεν υπαρχει ois στο Α του 18,μπορει και να εχει μακαρι,θα το κτυπησω και εγω,...η σαμμυ εσκεμμενα μεγαλωσε το χασμα στην καμερα με την S κατηγορια<το ois ειναι χαρακτηριστικο της S μονο>.....μωρε του 16 το μοντελο μια χαρα κινητακι πληρες ειναι,μονο θα ηθελα 5,5 οθονη αλλα δυστυχως το α7 16 δεν κυκλοφορησε επισημα.....:mad:

 

Βεβαια επειδη ειχα Α5 μαζι με ολα τα S απο s6 και μετα, θεωρω πως η αποσταση ειναι μεγαλη, γιατι και μονο που δε σου δινει 4Κ βιντεο, manual ρυθμισεις και πιο καλο αισθητηρα, υπαρχει διαφορα σε ολους τους τομεις. Απλα τη μερα ειναι δυσκολο να εχεις κακη φωτο, οκ, ομως απο σουρουπου και περα η διαφορες μεγαλωνουν. Τωρα για το νεο μοντελο, ας ερθει με το καλο και βλεπουμε, να φρεσκαρω και γονεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το 4κ βίντεο ΚΑΛΟ είναι να υπάρχει αλλά στην ουσία οι περισσότεροι τραβούν.με 1080 ΛΟΓΟ όγκου.τουλάχιστον ΌΣΟΥΣ γνωρίζω εγώ δεν το χρησιμοποιεί κανείς.Επιπλεον ΑΝ θυμάμαι ΚΑΤΆ την εγραφη 4κ αφαιρούν πολλά καλούδια όπως hdr,ois κτλ ΟΠΌΤΕ ΔΩΡΟ άδωρο.Ειχα ΠΈΡΙΣΥ το καλοκαίρι και το Α5 και το S6 σε ΧΡΉΣΗ σε καλοκαιρινές διακοπές και δεν τρελάθηκα με την διαφορά μεταξύ τους στην κάμερα.Το Α ειδικά στην λειτουργία "Νυκτα"μια χαρά φωτο βγαζει. Όπως και να εχει τόσο ψειρας δεν ειμαι.οποιος ΘΈΛΕΙ χειροποίητες ρυθμίσεις ΠΆΕΙ σε s7.Εγω με ένα καλό φακό και ois ειμαι καλημμενος.Ετσι το Α του 18 τρώει ΆΚΥΡΟ από τα αποδυτηρια. ΑΝ ειναι να δώσω χρηματα του χρόνου θα προτιμησω ΚΑΝΈΝΑ s7 edge....

Αν υπάρχουν χρήματα.Βασικο και αυτό:-)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το Α5 του 2016. Τωρα ειμαι σε S7 Edge. Το μονο που νιωθω οτι εχει παραπανω το S7 ειναι το led notification. Οταν εσπασε η οθονη του A5 και πηγα στο S7 δεν ενιωσα οτι πηγα σε πολυ καλυτερη συσκευη... Εντυπωσιακο το ασημι S7 Edge αλλα μια χαρα ηταν και το A5. Εχω δοκιμασει και αλλα κινητα απο τοτε αλλα ειδικα σε θεμα καμερας το Α5 ειναι ακομα ψηλα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A7 2016 DUOS :-)

 

Λίγο ακριβό...

Μετά xiaomi τι γίνεται βρε παιδιά; ;;

Πολύ οικονομικά..

Εδώ στη Λάρισα...σε όποιο κατάστημα κι αν πας...τα προωθούν πάρα πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Λίγο ακριβό...

Μετά xiaomi τι γίνεται βρε παιδιά; ;;

Πολύ οικονομικά..

Εδώ στη Λάρισα...σε όποιο κατάστημα κι αν πας...τα προωθούν πάρα πολύ....

Τα Xiaomi πλέον τα φέρνει επίσημα στην Ελλάδα η info quest, γι'αυτό και υπάρχει τώρα αυτή η προώθηση....

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ξεχάσεις amoled ΟΘΌΝΗ και ποιότητα κάμερας μπορεις να παρεις οτι θελεις....το Α7.16 έχει κάτω από 300.Τα χιαομι είναι καλά σαν επιδοσεις,μετριότητα όμως σε καμερα και οθονη
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το διπλό μήνυμα.Μολις ηρθε ΑΝΑΒΆΘΜΙΣΗ 64mp.Λετε να είναι αυτή για βελτίωση επιδόσεων κάμερας και ηχου;Ειδομεν.Για την ώρα το εχω σε αναμονή γιατί είμαι έξω.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην nougat έχει μειωθεί πολύ ο ήχος από το μεγάφωνο η μου φαίνεται εμένα;;;; Ο ήχος κλήσης και μηνυμάτων δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου. Μόνο σε μένα συμβαίνει;;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλατε την 7αρα...αυξήθηκε η ram και η μνήμη; ;

Φίλος που πήρε το χιαομι redmi 4x όταν έκανε την αναβάθμιση στην 7αρα..αυξήθηκε και η ram και η μνήμη..

Link to comment
Share on other sites

Από χθες μου πετάει αυτό το μήνυμα κάθε 5 λεπτα!!!! Χωρίς να έχω προσθέσει τίποτα καινούριο στην συσκευή. Κ ενώ σβήνω αρχεία και εφαρμογές συνεχίζει να το πετάει! Ξέρει κανείς τι να κάνω; 3c6ddf1a77c25a6abfd9c26107110c32.jpg

Αν πατήσω εδώ που λέει εκκαθάριση θα σβήσει τίποτα που το χρειάζομαι;;; 789f3594b75d5147aba0819468ad4c8c.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Κανε clear το cache να ελαφρυνει. Ειτε με εφαρμογη ειτε κλεινοντας το και με το συνδιασμο home, power, volume up.Σε παει στο recovery και επιλεγεις clear cache και εκτελεις με power.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανε clear το cache να ελαφρυνει. Ειτε με εφαρμογη ειτε κλεινοντας το και με το συνδιασμο home, power, volume up.Σε παει στο recovery και επιλεγεις clear cache και εκτελεις με power.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με εφαρμογή πως γίνεται;; Εχω το SD Maid. Γίνεται κάπως με αυτό;

 

Edit

Έβαλα το Clean Master και μου απελευθέρωσε 1GB... Κάτι είναι κ αυτό!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγες μερες οταν τσεκαρω για ενημερωσεις μου λεει το Λογισμικό εχει τροποποιηθει μεκαι δεν μπορει να λαβει μονο αν χρησιμοποιήσω το smart switch.

Root δεν του εκανα και με root checker δεν το βλεπει ροοτ το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρέα.Αυτο που βλέπω και γουσταρω στην κάμερα,ΓΙΑ όποιον ασχολείται,είναι πως σε συνθήκες τεχνητού φωτισμου,στην περίπτωση μου,στις παιδικές γιορτουλες των παιδιών ΜΟΥ,σκηνικό τουρτα κερακια,παιδια να περνάνε από εμπρός κατά την λήψη,χαμηλος φωτισμός ΚΤΛ δεν ΧΆΝΕΙ το FOCUS.Μονο στο s6 Κ το N8 ΤΟ εχω δει αυτό.Ολα ΌΣΑ πέρασαν από τα χερια μου Α7 του 15, J7 κτλ χωρίς OIS σε τέτοιες συνθήκες ΌΛΟ με το δακτυλο στην οθόνη ήμουν γιατί έχανα εστιαση συνεχεια...οποτε ΘΑ προσπεράσω στο επομενο ΚΙΝΗΤΌ μου ΤΗΝ Α κατηγορία του 18...τι θα παρω ειδομεν!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρέα.Αυτο που βλέπω και γουσταρω στην κάμερα,ΓΙΑ όποιον ασχολείται,είναι πως σε συνθήκες τεχνητού φωτισμου,στην περίπτωση μου,στις παιδικές γιορτουλες των παιδιών ΜΟΥ,σκηνικό τουρτα κερακια,παιδια να περνάνε από εμπρός κατά την λήψη,χαμηλος φωτισμός ΚΤΛ δεν ΧΆΝΕΙ το FOCUS.Μονο στο s6 Κ το N8 ΤΟ εχω δει αυτό.Ολα ΌΣΑ πέρασαν από τα χερια μου Α7 του 15, J7 κτλ χωρίς OIS σε τέτοιες συνθήκες ΌΛΟ με το δακτυλο στην οθόνη ήμουν γιατί έχανα εστιαση συνεχεια...οποτε ΘΑ προσπεράσω στο επομενο ΚΙΝΗΤΌ μου ΤΗΝ Α κατηγορία του 18...τι θα παρω ειδομεν!!

 

Καλησπέρα, πως μπορώ να βρω τις ρυθμισεις χαμηλού φωτισμού?

Link to comment
Share on other sites

το βίντεο δεν μπορείς να το πειράξεις.Την ΦΩΤΟ με την λειτουργία Νύκτα ΚΆΝΕΙΣ ΚΑΛΉ δουλεια
Link to comment
Share on other sites

Από χθες μου πετάει αυτό το μήνυμα κάθε 5 λεπτα!!!! Χωρίς να έχω προσθέσει τίποτα καινούριο στην συσκευή. Κ ενώ σβήνω αρχεία και εφαρμογές συνεχίζει να το πετάει! Ξέρει κανείς τι να κάνω; 3c6ddf1a77c25a6abfd9c26107110c32.jpg

Αν πατήσω εδώ που λέει εκκαθάριση θα σβήσει τίποτα που το χρειάζομαι;;; 789f3594b75d5147aba0819468ad4c8c.jpg

 

Μια απο τα ίδια και σε μενα. Με αρκετο ελευθερο χωρο τοσο στο κινητο οσο και στην SD. Ξερουμε τι μπορει να παιζει???

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ίδια και σε μενα. Με αρκετο ελευθερο χωρο τοσο στο κινητο οσο και στην SD. Ξερουμε τι μπορει να παιζει???
Ιδέα δεν έχω.... Με έσωσε το clean Master! Κατέβασε το κάνε έναν καθαρισμό να ησυχάσεις από τις ειδοποιησεις
Link to comment
Share on other sites

Ιδέα δεν έχω.... Με έσωσε το clean Master! Κατέβασε το κάνε έναν καθαρισμό να ησυχάσεις από τις ειδοποιησεις
Σβήσε την κασέ (cache) που λένε οι βλαχοκομπιουτεράδες.

 

Στάλθηκε από το SM-T561 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου εβγαλε αυτο το μηνυμα περι μνημης και με το clear master κατι μερες τωρα δεν το εχει ξαναβγαλει..
Link to comment
Share on other sites

φίλος μετά την nougat έχει σοβαρά θέματα με κολλήματα ,κρασαρίσματα κτλ. Κάναμε επαναφορά μπας και συνέλθει αλλά τα ίδια. Είναι γενικό το θέμα μετά την αναβάθμιση ή κάτι δεν του έχει κάτσει καλά?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...