Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα, ηθελα τα φωτα σας σχετικα με την ταχεια φορτιση του κινητου, η ερωτηση μου ειναι η εξης: ο φορτιστης 2.0Α που εχουν αλλα samsung, ειναι ιδιος με τον φορτιστη 2.0Α με τον κεραυνο που εχει το α5? ( εννοω μηπως αυτο με τον κεραυνο παρολο που και αυτος ειναι 2.0Α φορτιζει πιο γρηγορα απο εναν φορτιστη 2.0Α που δεν γραφει fast charge? ).
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά με root τι κάνουμε; Μου έχουν λείψει τα καλά του. Υπάρχει κάπου κάποιος σίγουρος οδηγός;

 

Στάλθηκε;

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω ενα τριποδο για να τραβαω σταθερα βιντεο.αυτο εδω ταιριαζει με το κινητο?

 

http://www.katsifas.gr/store/tripodo-gia-kinhto-fwtografikh-mhxanh-benson-010311.html

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από χθες βλέπω ότι μου κλείνει μόνο του το WiFi στην συσκευή. Τι εννοω...

Τη νύχτα αφήνω ανοιχτό το WiFi του σπιτιού στην συσκευή και το πρωί που ξυπνάω βλέπω ότι το κουμπι του WiFi πάνω στην κουρτίνα είναι γκρι!!! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170106/6f28a52fa6410768a4ad0885e17af97a.jpg

Αυτό δεν γίνεται κατά την διάρκεια της μέρας που χρησιμοποιώ την συσκευή συνέχεια. Γίνεται οταν μένει πολλές ώρες σε αδράνεια. Την νύχτα πχ. Το εχει παρατηρήσει άλλος;;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Ρυθμίσεις/wifi/περισσότερα, δες αν έχεις την επιλογή διατήρηση wifi στην αδράνεια ενεργή τικαρισμενη στο πάντα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ηθελα τα φωτα σας σχετικα με την ταχεια φορτιση του κινητου, η ερωτηση μου ειναι η εξης: ο φορτιστης 2.0Α που εχουν αλλα samsung, ειναι ιδιος με τον φορτιστη 2.0Α με τον κεραυνο που εχει το α5? ( εννοω μηπως αυτο με τον κεραυνο παρολο που και αυτος ειναι 2.0Α φορτιζει πιο γρηγορα απο εναν φορτιστη 2.0Α που δεν γραφει fast charge? ).

 

σαν απλος φορτιστης ειναι ιδιος με ολους τους αλλους 5v-2A.

ομως ο συγκεκριμενος εχει μια λειτουργια που ενεργοποιειτε αν υπαρχει τηλ με quick charge και αυτοματα φορτιζει στα 9v 1.5A και η φορτιση γινετε ταχυτερα.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις/wifi/περισσότερα, δες αν έχεις την επιλογή διατήρηση wifi στην αδράνεια ενεργή τικαρισμενη στο πάντα.

Ναι είναι στο παντα. Αν και δεν μου το ξαναεκανε...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι στο παντα. Αν και δεν μου το ξαναεκανε...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Μήπως είχες εξοικονόμηση ανοιχτή ??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα το πήγαινα πίσω από κει που το πήρα!!! Για να το στείλουν σέρβις να δουν τι γίνεται. Λίγων ημερών τηλέφωνο και να σου κάνει resrart δεν ειναι φυσιολογικο. Να το είχες 3-4 μήνες θα σου έλεγα γύρνα το εργοστασιακες ρυθμίσεις για αρχη κ αν δεις ότι συνεχίζει πήγαινε το στο σέρβις. Αλλα λιγων ημερών;;;;

 

Εκτός αν εννοείς ότι πριν από λίγες μέρες παρουσίασε το προβλημα.

Κ όχι ότι το αγόρασες πριν λίγες μερες.

 

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

15 μέρες τόχω, μιλάμε για 3 με 4 φορές νάχει κάνει restart, μήπως με καμιά αναβάθμιση στρώσει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα.Γνωμη μου και εμενα το πας πισω. 3 μηνες τωρα του εψω σκισει την μανα και ουτε ενα restart.καποιο θεμα εχει...
Link to comment
Share on other sites

15 μέρες τόχω, μιλάμε για 3 με 4 φορές νάχει κάνει restart, μήπως με καμιά αναβάθμιση στρώσει?

Καλή Χρονιά!

Άσε τις αναβαθμίσεις.... Πήγαινε το πισω! Αυτό που σου κάνει δείχνει πρόβλημα!! Μπαταρίας κατά πάσα πιθανότητα. Μπορεί αύριο μεθαύριο να αρχίσει ξαφνικά να μη σου κρατάει η μπαταρία και να πέφτει γρήγορα η μπορεί να σου κλείσει και να μην ανάβει λόγω αδύναμης μπαταριας. Τόσα λεφτά έδωσες κρίμα ειναι να κρατήσεις ελαττωματική συσκευή.

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια. μου πεφτει πολυ ευκολα η μπαταρια οποτε τσεκαρα τις ρυθμισεις για να δω τι ποσοστα καταναλωνει η καθε εφαρμογη και οι περισσοτερες ειναι στο 8-10% ενω η οθονη ειναι στο 60% με φωτεινοτητα ρυθμισμενη πιο κατω απο τη μεση. μηπως ξερει κανεις τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, MicroSD 128GB υποστηρίζει, έτσι; Στο GSM arena λέει για μέχρι 256GB, αλλά οκ ήθελα να σιγουρευτω από κάποιον που το έχει δοκιμάσει στην πράξη.

 

Αν ναι, έχει υπόψιν του κανείς καμία καλή προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

128 έχω δοκιμάσει και την υποστηρίζει.

Όλες οι καλές γνωστές μάρκες λειτουργούν μια χαρά εγώ είχα δοκιμάσει

Kingston U1 45 MB/s

Και 256 υποστηρίζει το gsm arena είναι αξιόπιστο

Edited by pasgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα.Γνωμη μου και εμενα το πας πισω. 3 μηνες τωρα του εψω σκισει την μανα και ουτε ενα restart.καποιο θεμα εχει...

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή Χρονιά!

Άσε τις αναβαθμίσεις.... Πήγαινε το πισω! Αυτό που σου κάνει δείχνει πρόβλημα!! Μπαταρίας κατά πάσα πιθανότητα. Μπορεί αύριο μεθαύριο να αρχίσει ξαφνικά να μη σου κρατάει η μπαταρία και να πέφτει γρήγορα η μπορεί να σου κλείσει και να μην ανάβει λόγω αδύναμης μπαταριας. Τόσα λεφτά έδωσες κρίμα ειναι να κρατήσεις ελαττωματική συσκευή.

 

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Ευχαριστώ και καλή χρονιά...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιας και το tempered glass δεν καθεται καλα στο a5 2016 ειδα αυτο:

 

το εχει δοκιμασει κανεις? κανει οντως δουλεια? μηπως χανεται η εγγυηση?

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

το πήρα πριν από μια εβδομάδα, και η ένταση του ηχείου είναι δυνατή από default. Όταν απαντάω ακούγεται τριγύρω ο συνομιλητής μου. Από που ρυθμίζεται?

(Τα κουμπάκια στο πλάι ρυθμίζουν την ένταση αφού ξεκινήσει η συνομιλία).

Link to comment
Share on other sites

μιας και το tempered glass δεν καθεται καλα στο a5 2016 ειδα αυτο:

 

το εχει δοκιμασει κανεις? κανει οντως δουλεια? μηπως χανεται η εγγυηση?

Αν δεν σε βολεύει το tempered glass δεν χρειάζεται να το περάσεις με κάτι, αφού φοράει gorilla glass 4 δεν χρειάζεται κάποια άλλη επιπλέον επίστρωση!!!

Αυτό που είδες πιο πολύ αφορά απλές οθόνες και συνήθως ειναι τρικ για να κερδίζουν κάποιοι έξυπνοι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε βολεύει το tempered glass δεν χρειάζεται να το περάσεις με κάτι, αφού φοράει gorilla glass 4 δεν χρειάζεται κάποια άλλη επιπλέον επίστρωση!!!

Αυτό που είδες πιο πολύ αφορά απλές οθόνες και συνήθως ειναι τρικ για να κερδίζουν κάποιοι έξυπνοι!!!

οκ :) .απλα το φοβαμαι λιγο στις πτωσεις :p

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε βολεύει το tempered glass δεν χρειάζεται να το περάσεις με κάτι, αφού φοράει gorilla glass 4 δεν χρειάζεται κάποια άλλη επιπλέον επίστρωση!!!

 

Εμένα πάντως πρόλαβε και μου εμφανίστηκε μια γρατζουνιά σύριζα στην μπροστά κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Μήπως ξέρει κάποιος πόση ώρα κάνει να φορτίσει με αργό φορτιστή(όχι το δικό του)?Εμένα κάνει γύρω στις 5-6 ώρες.ειναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Μήπως ξέρει κάποιος πόση ώρα κάνει να φορτίσει με αργό φορτιστή(όχι το δικό του)?Εμένα κάνει γύρω στις 5-6 ώρες.ειναι φυσιολογικό?

 

Εξαρταται ποσο αργος ειναι, αμα ειναι στα 500Mah και 5volt παιζει να κανει και τοσο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.ειναι 5ν-0.7Α.αλλα έβλεπα ότι έκανε γύρω στις 3-4 ώρες κ χθες το βράδυ είδα στις 5 ώρες ήταν ακόμα στο 80%.Η μπαταρία όμως σαν κατανάλωση είναι όπως ήταν.δεν μπορώ να πω ότι πέφτει πιο γρήγορα..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου.ειναι 5ν-0.7Α.αλλα έβλεπα ότι έκανε γύρω στις 3-4 ώρες κ χθες το βράδυ είδα στις 5 ώρες ήταν ακόμα στο 80%.Η μπαταρία όμως σαν κατανάλωση είναι όπως ήταν.δεν μπορώ να πω ότι πέφτει πιο γρήγορα..

 

το ειχες ανοιχτο? γιατι αν το εχεις ανοιχτο και το χρησιμοποιεις λογικο ειναι να διαφερει.. παιζει και να μην ανεβαινει καθολου με βαρια χρηση καθως η καταναλωση ειναι ιση περιπου με την ενεργεια που δινεις.

Απο εκει και περα, και εγω στο s7 edge με 0,85 που φορτιζω κανει πανω απο 4-5 ωρες αλλα με βολευει γιατι το αφηνω ολη νυχτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το update Δεκεμβριου που απενεργοποιει τη γρηγορη φορτιση σε μενα δεν εχει ερθει

Ιταλικο μοντελο.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...