Jump to content

Samsung Galaxy A5 (2016 edition)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καποιος που να ξερει αν θα παρει 7.0 το κιν ξερει;ενδιαφερομαι να το παρω.βοηθεια καποιος;;;ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Samsung Galaxy A5 (2016) Android Nougat Update: Not confirmed but likely to get:what:

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια κανεις δεν εχει βαλει tempered glass η καποια σωστη μεμβρανη στο κινητο να μου προτεινει ?

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τώρα ένα από ebay και ο μόνος λόγος που πατάει καλύτερα είναι γιατί είναι πιο στενό από το πρώτο του Πλαισίου. Αλλά ΔΕΝ αγκαλιάζει όλη την οθόνη και το βράδυ που φωτίζεται η οθόνη φαίνεται έντονα το τελείωμα γύρω γύρω του tempered glass. Θα πάω για ζελατίνα μάλλον όπως παλιά..
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια κανεις δεν εχει βαλει tempered glass η καποια σωστη μεμβρανη στο κινητο να μου προτεινει ?

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

 

Όσοι έχουμε βάλει τζαμακι αφήνει κενό στα πλαϊνά.

Νομίζω ότι αυτό που πουλάει το πλαίσιο άφηνει το λιγότερο κενό. 1 χιλιοστο στη κάθε πλευρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πήρα τώρα ένα από ebay και ο μόνος λόγος που πατάει καλύτερα είναι γιατί είναι πιο στενό από το πρώτο του Πλαισίου. Αλλά ΔΕΝ αγκαλιάζει όλη την οθόνη και το βράδυ που φωτίζεται η οθόνη φαίνεται έντονα το τελείωμα γύρω γύρω του tempered glass. Θα πάω για ζελατίνα μάλλον όπως παλιά..

 

Βάλε ένα λινκ από το ebay αν είναι εύκολο

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε βάλει τζαμακι αφήνει κενό στα πλαϊνά.

Νομίζω ότι αυτό που πουλάει το πλαίσιο άφηνει το λιγότερο κενό. 1 χιλιοστο στη κάθε πλευρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάλε ένα λινκ από το ebay αν είναι εύκολο

Δεν με χαλαει το κενο στα πλαινα αλλα θελω η ακρες του tempered εστω εκει που φτανουν να κολλανε σωστα χωρις να φαινεται οτι βρισκονται ατον αερα

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα λινκ από το ebay αν είναι εύκολο

 

Αυτό πήρα, πιο στενό από του Πλαισίου που πήρα αρχικά.

http://www.ebay.co.uk/itm/291704456592?_trksid=p2057872.m2748.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επικοινώνησα με το κατάστημα και θα επιστρέψω το κινητό με δική τους χρέωση. Παραδέχτηκε ότι έχει γίνει λάθος και βρέθηκε και άλλη συσκευή της ίδιας παρτίδας η οποία είναι ρουταρισμένη. Δε χρειάστηκε να πω οτιδήποτε άλλο αφού η συσκευή ήταν ρουταρισμένη από την αρχή.

 

Εγώ θα το επιστρέψω στο κατάστημα και θα πάρω τα χρήματά μου πίσω και αυτό θα βρει άκρη με τον προμηθευτή του.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά επικοινώνησα με το κατάστημα και θα επιστρέψω το κινητό με δική τους χρέωση. Παραδέχτηκε ότι έχει γίνει λάθος και βρέθηκε και άλλη συσκευή της ίδιας παρτίδας η οποία είναι ρουταρισμένη. Δε χρειάστηκε να πω οτιδήποτε άλλο αφού η συσκευή ήταν ρουταρισμένη από την αρχή.

 

Εγώ θα το επιστρέψω στο κατάστημα και θα πάρω τα χρήματά μου πίσω και αυτό θα βρει άκρη με τον προμηθευτή του.

Πάλι καλά που έβαλες εύκολα ακρη και δεν σου έκανε "νερά"

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Δεν με χαλαει το κενο στα πλαινα αλλα θελω η ακρες του tempered εστω εκει που φτανουν να κολλανε σωστα χωρις να φαινεται οτι βρισκονται ατον αερα

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

 

Αυτο εννοω,,οτι στις 2 πλευρες δε κολλαει σωστα. Παντως δεν ειναι στο αερα,δε μπαινει σκονη απο κατω εκει στις 2 πλευρες.

Και ειναι θεμα συνηθειας..δε θα εχεις προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο πλαισιο κανουν την τοποθετηση οι ιδιοι?

 

ναι τη κανουν αν το ζητησεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό πήρα, πιο στενό από του Πλαισίου που πήρα αρχικά.

http://www.ebay.co.uk/itm/291704456592?_trksid=p2057872.m2748.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Τη παραγγειλα και βλεπουμε ...οικονομικη ειναι..ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εννοω,,οτι στις 2 πλευρες δε κολλαει σωστα. Παντως δεν ειναι στο αερα,δε μπαινει σκονη απο κατω εκει στις 2 πλευρες.

Και ειναι θεμα συνηθειας..δε θα εχεις προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι τη κανουν αν το ζητησεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τη παραγγειλα και βλεπουμε ...οικονομικη ειναι..ευχαριστω...

Οκ ευχαριστω

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη του είναι υπερευαισθητη στην αφή η είναι ιδέα μου? Έχω παρατηρήσει ότι πάω να αγγιξω ένα εικονίδιο και το επιλέγει πολλές φορές πριν καν ακουμπήσει το δάχτυλο μου καλά καλά στην οθόνη. Όχι πάντα! Επίσης τυχαίνει πολλές φορές να ξεκλειδώνω την οθόνη και να πατιεται κάτι άλλο από μόνο του χωρίς να έχω προσπαθήσει να το επιλέξω εγώ.

 

Ας πούμε πριν από λίγο ξεκλειδώνω το κινητό με το αποτύπωμα και με το που ανοίγει η οθόνη πατάει και ανοίγει μόνο του το instagram. Χωρίς να έχω καν το χέρι μου στην οθόνη

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εχει τρομερη αποκριση αλλα εγω δεν εχω προβλημα. Μηπως εχεις καποια θηκη που δεν καθεται καλα; Αν ναι δοκιμασε χωρις τη θηκη. Λογω του 2.5 γυαλιου ειναι ευαισθητο στις ακρες.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει τρομερη αποκριση αλλα εγω δεν εχω προβλημα. Μηπως εχεις καποια θηκη που δεν καθεται καλα; Αν ναι δοκιμασε χωρις τη θηκη. Λογω του 2.5 γυαλιου ειναι ευαισθητο στις ακρες.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι ούτε θήκη ούτε κάποιο γυαλί! Αλλά μου έκανε εντύπωση...

Σου τα κάνει κ εσένα αύτα?

Νόμισα ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το δικό μου

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Όχι ούτε θήκη ούτε κάποιο γυαλί! Αλλά μου έκανε εντύπωση...

Σου τα κάνει κ εσένα αύτα?

Νόμισα ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το δικό μου

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Δεν είναι πρόβλημα ακόμα και η άπειρο ελάχιστη επαφή είναι σαν να το πατάς. Και στο s3, s4 και στο note 3 συμβαίνει αυτό. Για μένα δεν είναι πρόβλημα απλά είναι η πολύ καλύτερη απόκριση του panel σε σχέση με τα lg που έχεις συνηθίσει και έχω συνηθίσει

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άει στο καλό και νόμιζα ότι είχα έκτο δάχτυλο αόρατο στο χέρι.. :lol:

 

Μου συμβαίνει κι εμένα πολλές φορές, άνοιγμα εφαρμογών, πάτημα σε πλήκτρο του πληκτρολογίου που δεν πάτησα εγώ.. τόση ευαισθησία τελικά ε; Μερικές φορές εκνευρίζει πάντως η αλήθεια είναι, υπάρχει ευαισθησία ακόμα κι απ'το "περίσσιο" κομμάτι δερματος που διαθέτει το χέρι μας ανάμεσα στον αντίχειρα και τον δείκτη, πάω να πατήσω κάτι με τον αντίχειρα του αριστερού χεριού μου εκεί πάνω δεξιά κι υπάρχει "ανταπόκριση" στα κάτω αριστερά πρώτα! Βρε τι πάθαμε.. :lol:

 

Καλύτερα έτσι όμως πάρα σαν κάτι άλλες οθόνες που θέλουν πάτημα/πέρασμα του δαχτύλου δυο και τρεις φορές για να αντιληφθούν την επαφή. :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Έχει φοβερή απόκριση το κινητό.

Πάντα είχα Samsung κορυφαία αλλά και αυτό εδώ είναι δα κορυφαίο.

Στα LG (G4 πχ) είναι άστα, ενώ σε κάτι άλλες συσκευές θες ακόμα και σκεπάρνι για να ακούσει χαχαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει φοβερή απόκριση το κινητό.

Πάντα είχα Samsung κορυφαία αλλά και αυτό εδώ είναι δα κορυφαίο.

Στα LG (G4 πχ) είναι άστα, ενώ σε κάτι άλλες συσκευές θες ακόμα και σκεπάρνι για να ακούσει χαχαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα λέω κ εγώ τι γίνεται... Χαχαχα.

 

Άλλη ερώτηση παιδιά. Όταν έχω την οθόνη ανοιχτή και μου κάνουν κλήση μου βγάζει πάνω πάνω ένα pop up με την εισερχόμενη κλήση. Πράγμα που δεν με βολεύει. Γίνεται όταν χτυπάει το τηλέφωνο να φαίνεται σε όλη την οθόνη?

 

Κάνω χαζές ερωτήσεις άλλα έχω χρόνια να πιάσω στα χέρια μου Samsung.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του Α5 από σήμερα και εγώ...:) Μιας και το S2 που είχα σαν 2η συσκευή μου απεβίωσε πρόσφατα :( ήθελα να το αντικαταστήσω με μια mid-range και αν και ήμουν δύσπιστος για τις συσκευές με τις ενσωματωμένες μπαταρίες τελικά είπα να το δοκιμάσω...Στο note μου έχει λείψει το ραδιόφωνο δεν μπορώ να πω και είναι παρήγορο που το έχω στο Α5 όπως το είχα και στο S2. Επίσης έχω συνηθίσει το led notification στο note και τώρα θα πρέπει να το αποχωριστώ στο Α5 αν και το S2 επίσης δεν είχε αλλά anyway δεν μπορούμε να τα θέλουμε όλα δικά μας... :p Πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές...Ακόμα είμαι σε φάση στησίματος...μου ήρθε και ένα πολύ μικρό update με το καλησπέρα περίπου 16mb αν πρόσεξα καλά...Για τα λεφτά του σε συνδυασμό με τα specs του μια χαρά συσκευή μπορώ να πω!Θα επανέλθω για απόδοση μπαταρίας και με μια ποιο γενική εικόνα... ;)

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να προτείνω μια θήκη που πήρα σήμερα που μέχρι στιγμής μου δίνει καλή εντύπωση.http://www.mobiletrade.gr/thikes-tempered-glass/smartphones/samsung/7104-379658-thiki-jelly-ultra-slim-tpu-0-5mm-diafani-with-front-back-for-samsung-a5-a510-2016-detail
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Τι αισθηση αφηνει η οθονη με την θηκη οταν την καλυπτει? Αλλαζει η αποκριση στο πατημα? Βασικα, τι φαση η θηκη αυτη?!??!
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει τετοια. Προσφερει προστασια. Εχει καλουτσικη αποκριση αλλα η οθονη χανει και λογικο ειναι.

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5 (2016 edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...