Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για δοκίμασε ξανά με αυτή και πες μας

 

Η ίδια είναι.. δεν άλλαξε κάτι απ΄οτι βλέπω.

Και βαριέμαι να ξαναστήνω απο την αρχή ..

 

ΥΓ.

Φίλε μου ρθε αναλαμπή και θυμήθηκα ότι έιχα ενεργοποιημένο τον λογαριασμο σε ενα inew v3.

To σβησα και λεω ας δοκιμάσω. Και ξεκλειδωσε..

Δεν ξέρω αν παιζει ρόλο.. αλλα έγινε

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το παρήγγειλα και εγώ σε χρυσό 3/32 από vickmall.

 

Να ρωτήσω όσους το έχουν σε χρυσό. Είστε ευχαριστημένοι από το χρώμα; ρωτάω γιατί άκουσα σε ένα review ότι ροζίζει λίγο στον ήλιο και έχω μπει σε σκέψεις αν έκανα καλά που το πήρα σε χρυσό.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα τσεκάρω τώρα αν ξεκλείδωσε ξέρει κανείς;

Την διαδικασία την έκανε αλλά πάλι στο recovery του δεν μπαινει.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ σε χρυσό 3/32 από vickmall.

 

Να ρωτήσω όσους το έχουν σε χρυσό. Είστε ευχαριστημένοι από το χρώμα; ρωτάω γιατί άκουσα σε ένα review ότι ροζίζει λίγο στον ήλιο και έχω μπει σε σκέψεις αν έκανα καλά που το πήρα σε χρυσό.

Το έχω εγώ και είναι λίγο "γυναικείο" αλλά εμένα δε με χαλάει προσωπικά μιας και σκοπεύω να του "φορέσω" μαύρη θήκη που θα το κάνει λιιιιγο πιο "αντρουά" :o :p

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια είναι.. δεν άλλαξε κάτι απ΄οτι βλέπω.

Και βαριέμαι να ξαναστήνω απο την αρχή ..

 

ΥΓ.

Φίλε μου ρθε αναλαμπή και θυμήθηκα ότι έιχα ενεργοποιημένο τον λογαριασμο σε ενα inew v3.

To σβησα και λεω ας δοκιμάσω. Και ξεκλειδωσε..

Δεν ξέρω αν παιζει ρόλο.. αλλα έγινε

ο λογαριασμός που βάζω εγώ δεν είναι σε άλλο κινητό όμως. μήπως έβαλες την καινούριο dev rom? μπορεί να φαίνεται ίδια αλλά μέσα δεν ξέρουμε τι αλλαγές έχει

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ο λογαριασμός που βάζω εγώ δεν είναι σε άλλο κινητό όμως. μήπως έβαλες την καινούριο dev rom? μπορεί να φαίνεται ίδια αλλά μέσα δεν ξέρουμε τι αλλαγές έχει

 

Όχι δεν την άλλαξα όπως ήταν το αφησα.

Δοκίμασε την αν θέλεις.. κάπου διάβασα ότι ίσως άλλαξαν κάτι αλλά ειναι ακριβώς τα ίδια mb..

Μόλις έβαλα την Ελληνική stable ,, παει πολύ καλά.

Αν το πετύχεισ με το ξεκλείδωμα και πας να την βάλεις στο τελος κάνε τα κλασικα wipe γτ δεν δουλευει τίποτα.

Ούτε καν μπαίνει στις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε λάβει unlock SMS μπορείτε να μας πείτε αν έχει μεσα κάποιο κωδικό ή είναι απλά ενημερωτικό;

 

Δεν έχει κωδικό όχι.. Ουσιαστικά δεν χρειάζεται να σου έρθει καν σμσ..

Αν πας εκεί που εκανες την αίτηση και σου δίνει να κατεβάσεις το mi unlock εισαι έτοιμος...

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχουν οδηγιες πως απο την multilanguage παμε στη global stable?:!:

 

Ξέρει κανένας τελικα?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συνήθως μετά από πόσο καιρό οι τιμές εμφανίζουν πτώση?

 

Εχει πεσει μεσα σε ενα μηνα σχεδον 30$.

Ποσο το θες δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις δε χρειαζεται το sms; μπορεις να ξεκλειδωσεις ετσι;

 

Το σμσ ειναι ένας τρόπος να σε ειδοποιήσουν ότι εισαι οκ.. Δεν σου λέει κάτι.

Υπάρχουν ατομα που δεν τους ήρθε σμσ "λογο wind" και ξεκλείδωσαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε συνέχεια στην εφαρμογή για ξεκλείδωμα....εμένα ξεκλειδωσε με dev rom μετα απο πολλές προσπάθειες και μετά το ξεκλείδωμα δοκίμασα παλι και κολλούσε παλι στο 50%...τέλος πάντων δουλεψε, εχω περάσει recovery και τελευταία dev απο miui.gr και απλα το κινητό τα σπάει. Η αυτονομία της μπαταρίας ειναι φοβερή! Είμαι απο τις 8 το πρωί εως τις 11 το βράδυ με φυσιολογική χρήση στο 60%! Το μόνο μελανο σημείο η κάμερα στο σκοτάδι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε συνέχεια στην εφαρμογή για ξεκλείδωμα....εμένα ξεκλειδωσε με dev rom μετα απο πολλές προσπάθειες και μετά το ξεκλείδωμα δοκίμασα παλι και κολλούσε παλι στο 50%...τέλος πάντων δουλεψε, εχω περάσει recovery και τελευταία dev απο miui.gr και απλα το κινητό τα σπάει. Η αυτονομία της μπαταρίας ειναι φοβερή! Είμαι απο τις 8 το πρωί εως τις 11 το βράδυ με φυσιολογική χρήση στο 60%! Το μόνο μελανο σημείο η κάμερα στο σκοτάδι...

 

Είδες κάποια διαφορά απο την official; Εγώ μόλις έβαλα την stable για αυτό ρωτάω..

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

τελικα εκλεισε..

θα αγορασω απο geek το pro 3/32 στα 236,15 δολλαρια "εκτος αν ξερει κανεις καπου να βγει φτηνοτερα"

 

μπορω να το παραγγειλω με την global?

η αμεσως επομενη καλυτερη ρομ ειναι η αγγλοκινεζικη?

ζεστενεται? δηλαδη το καλοκαιρι θα εχω θεμα?

 

οι θηκες που δινουν οι κινεζοι 7-8-9 δολλαρια λενε τιποτα?

Καλησπέρα φίλε. Επειδή και εγώ το έχω βάλει στο μάτι για αγορά η πιο φθηνή τιμή αυτή την στιγμή είναι στο minideal

Απλα δεν εχω ξαναπαρει απο Κινα και ειμαι διστακτικος με το καταστημα γιατι οι περισσότεροι στο φόρουμ προτείνουν vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Για 6$ δε το παιρνεις απο το σιγουρο vickmall?

 

Απλα έλεγα να πάω για το 16αρι που η τιμή του στο minideal είναι 17 euro περίπου μικρότερη από vickmall.

Link to comment
Share on other sites

10$ διαφορα εχει το 16αρι.

 

Δεν το εχω διασταυρωσει τι παιζει με τις ισοτιμιες αλλα βλεπω λαθος;

minideal

vickmall

Link to comment
Share on other sites

Μη κοιτας σε ευρω τις τιμες.

Παντα σε δολλαρια.

Εγω σε δολλαρια βλεπω 10$ διαφορα.

Δηλαδη καπου 8Ε.

Κατ εμε για τοσο μικρη διαφορα μη το σκεφτεσαι καν,δαγκωτο vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Μη κοιτας σε ευρω τις τιμες.

Παντα σε δολλαρια.

Εγω σε δολλαρια βλεπω 10$ διαφορα.

Δηλαδη καπου 8Ε.

Κατ εμε για τοσο μικρη διαφορα μη το σκεφτεσαι καν,δαγκωτο vickmall.

 

Ευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα. Δεν εχω ξαναπαρει απο Κινα θα ειναι το πρωτο μου. Απλα αναμενω εως ενα 10ημερο ακομα και θα αγορασω απο vickmall μιας και ακουω τα καλυτερα. Τωρα αν η αναμονη ειναι λαθος και μου βγει ξινή δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Είδες κάποια διαφορά απο την official; Εγώ μόλις έβαλα την stable για αυτό ρωτάω..

 

Όχι κάτι το τρομερό... Είναι root, καθαρή απο κινεζιες και μου φαίνεται καλύτερη μπαταρία..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσους παιδεύονται με το ξεκλείδωμα του bootloader ας δοκιμάσουν να κάνουν sign out στο mi account kai να επιλέξουν delete all from this device και να ξανασυνδεθούν. Το δοκίμασα και ξεκλείδωσε με την πρώτη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσους παιδεύονται με το ξεκλείδωμα του bootloader ας δοκιμάσουν να κάνουν sign out στο mi account kai να επιλέξουν delete all from this device και να ξανασυνδεθούν. Το δοκίμασα και ξεκλείδωσε με την πρώτη.

5 φορές το έκανα, τίποτα δεν γίνεται

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...