Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποψηφιος αγοραστής και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: στο geekbuying προσφέρεται η international έκδοση, με την πολυπόθητη μπάντα 800MHz για το 4g. Γνωρίζει κανεις εαν υπάρχει συμβατότητα με τις ήδη υπάρχουσες ROM (το κινητο έρχεται με official global stable). Επίσης το χρυσάφι ειναι πολυ έντονα χρυσής απόχρωσης; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

 

 

Η συσκευή που λες,είναι σε όλα τα χαρακτηριστικά ίδια με τη δικιά μας αλλά λόγω αυτής της ιδιαιτεροτητας με τις μπάντες,έχει άλλη ονομασία (Kate)και πιθανότατα αυτό σημαίνει ότι οι ρομ δε θα είναι οι ίδιες... Λένε επίσης ότι διαφέρει και λίγο στο μέγεθος

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μηπως επειδη ειναι κλειδωμενο δεν βλεπει τιποτα στην θυρα com?

 

Δεν γυρίζει σε edl τότε αν δεν βλέπει τίποτα...

Δεν γίνεται...

Ξανάδοκίμασε να είσαι σε fastboot και να τρέξεις ως διαχειριστής το edl.cmd....

Link to comment
Share on other sites

Δεν γυρίζει σε edl τότε αν δεν βλέπει τίποτα...

Δεν γίνεται...

Ξανάδοκίμασε να είσαι σε fastboot και να τρέξεις ως διαχειριστής το edl.cmd....

 

Μήπως δεν έχει περάσει drivers;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ... δεν παίζει.. θα το βγαζε σαν QHSUSB_BULK.. George.

 

Ρε Georege, απˊ ότι θυμάμαι στο adb devices δείχνει τη συσκευή όταν είναι σε κανονική λειτουργία.

Σε fastboot τη δείχνει με fastboot devices.

Κάνω λάθος;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε Georege, απˊ ότι θυμάμαι στο adb devices δείχνει τη συσκευή όταν είναι σε κανονική λειτουργία.

Σε fastboot τη δείχνει με fastboot devices.

Κάνω λάθος;

 

Ναι σωστά τα λες...

Στην περίπτωση του όμως δεν μπορεί να μπει μέσα στο κινητό για να γυρίσει σε edl/

Γι αυτό του δωσα ενα τροποποιημένο "cmd" που γυρίζει απο fastboot mode σε edl/

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά τα λες...

Στην περίπτωση του όμως δεν μπορεί να μπει μέσα στο κινητό για να γυρίσει σε edl/

Γι αυτό του δωσα ενα τροποποιημένο "cmd" που γυρίζει απο fastboot mode σε edl/

 

Το γνωρίζω.

Έτσι πρέπει να δουλέψει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά μόλις παρέλαβα μέσα σε 2 εργάσιμες από vickmall από eu warehouse,να ρωτήσω μ ήρθε με περίπου 40% μπαταρία,το αφήνω να ξεφωρτίσει τελείως?και μετά το φορτίζω κλανονικά ή θέλει πολλές ώρες?δώστε info pls! Edited by thanasis918
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει να κάνουν αυτό που περιέγραψες, ή και το αντίθετο. Πρώτα φόρτιση και μετά άδειασμα και μετά ξανά φόρτιση.

Αλλά δοκίμασε καλύτερα άδειασμα, φόρτιση, άδειασμα.

 

Προσωπικά δεν έκανα τίποτα :p

Το πήγα μέχρι 10% και μετά το ανέβασα στο 20% και μετά ξανά 10% και μετά το φουλαρα. Ούτε καν προσπάθησα δηλαδή :p

Μην σε αγχωνει, δεν έχουν τέτοια θέματα αυτές οι μπαταρίες, κιας ακούγεται πως όντως αυτό που περιγραφεις κάνει καλό.

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει να κάνουν αυτό που περιέγραψες, ή και το αντίθετο. Πρώτα φόρτιση και μετά άδειασμα και μετά ξανά φόρτιση.

Αλλά δοκίμασε καλύτερα άδειασμα, φόρτιση, άδειασμα.

 

Προσωπικά δεν έκανα τίποτα :p

Το πήγα μέχρι 10% και μετά το ανέβασα στο 20% και μετά ξανά 10% και μετά το φουλαρα. Ούτε καν προσπάθησα δηλαδή :p

Μην σε αγχωνει, δεν έχουν τέτοια θέματα αυτές οι μπαταρίες, κιας ακούγεται πως όντως αυτό που περιγραφεις κάνει καλό.

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

 

πόσες ώρες δηλαδη να το φορτίσω?και πόσες φορές χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

ΤΟ νημα ειναι λιγο μεγαλο και ισως η ερωτηση εχει ξαναγινει. Με τις ειδοποιησεις πως τα παει; Ερχονται κατυθειαν; θελει τιποτα περιεργες ρυθμισεις; Εχω ακουσει διαφορα και επειδη σκεφτομουν να το παρω με την global stable θα ηθελα να γνωριζω τι ακριβως παιζει μην βρεθω προ εκπληξεως. Κατεβαζω το whatsapp ας πουμε και παιζουν ολα η πρεπει να μεταβω σε δυο τρια υπομενου για ρυθμισεις, ειδικες αδειες η ξερωγω τι.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

πόσες ώρες δηλαδη να το φορτίσω?και πόσες φορές χρειάζεται?

 

δεν χρειάζεται τίποτα απ'όλα αυτά. χρησιμοποίησε κανονικά το τηλέφωνο σου μέχρι να πάει στο 20% και μετά φόρτισε το μέχρι το 100% και βγάλτο. αυτά που αναφέρεις με το άδειασμα και με τις πολλές ώρες φόρτιση αφορούν παλαιού τύπου μπαταρίες και όχι τις λιθίου.

 

αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να μην αφήνεις να πέφτει η στάθμη της μπαταρίας κάτω από 20 με 15 % να μην την ξεζουμίζεις δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες αν θυματε κάποιος είναι ξαναπει πριν καιρό ότι τ κινητό όταν κοιμομουν το βράδυ είχε πχ 40% μπαταρία κ όταν ξυπναγα είχε κλείσει είχε αρκετό καιρό ν μου συμβεί και μου ξαμαεγινε χθες,?? Τι μπορεί να φταίει?? Μήπως ή ρομ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι εχω βρει το τηλεφωνο σε ευρωπαικη εκδοση και γραφει οτι υποστηριζει την μπαντα την 800 !! το εχει παρει κανεις ? και εαν αξιζει ?

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371732.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι την ελληνικη 6.8.18 εχω καποιες ερωτησεις... Πως σταματαει η δονηση κατα την πληκτρολογιση ? Γινετε να βαζω τα πληκτρα να αναβουν καποιες συγκεκριμενες ωρες για να μην ειναι συνεχεια αναμενα ?? Και τωρα μια δυσκολη... Ειμαι σε υπογειο και για να εχω σημα εχω την συσκευη της cosmote εξυπνο σημα που δουλευει μονο με 3g δικτυο προσπαθησα να το φτιαξω αλλα δεν καταφερα κατι παιζει να ξερετε πως να το φτιαξω γιατι δεν εχω καθολου σημα εδω μεσα....Ακομα να περασω radon kernel ?? Εχει βελτιωση ?? Ακομα παρατηρησα οτι με την προιγουμενη ρομ μου φενεται οτι φορτιζε ποιο γρηγορα (τωρα θελει περπου 2 ωρες κ κατι για να φορισει πληρες απο το 3-5% μεχρι το 80-90%) και οτι ανεβαζει αρκετη θερμοκρασια κατα την φορτισει...
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι εχω βρει το τηλεφωνο σε ευρωπαικη εκδοση και γραφει οτι υποστηριζει την μπαντα την 800 !! το εχει παρει κανεις ? και εαν αξιζει ?

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371732.html

 

Καποιοι το εχουν παραγγειλει αλλα δεν νομιζω να εχει ερθει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ήδη tracking σε καμία 10αρια ελπίζω να είναι εδω

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

 

Επισης μου στειλανε tracking προχθες απο geekbyuing για την international εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γυρίζει σε edl τότε αν δεν βλέπει τίποτα...

Δεν γίνεται...

Ξανάδοκίμασε να είσαι σε fastboot και να τρέξεις ως διαχειριστής το edl.cmd....

 

Δοκιμάζω σε αλλον υπολογιστή να δω μηπως έχω καλύτερη τυχη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου. Χτές έκανα ενημερώσεις εφαρμογών και ξαφνικά δεν φορτίζει και κάνει επανικήσεις κάθε τόσο. Μήπως λύνετε το π΄ροβλημα ξέρετε γιατί είναι κρίμα ένα 3μηνο που το έχω...

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες αν θυματε κάποιος είναι ξαναπει πριν καιρό ότι τ κινητό όταν κοιμομουν το βράδυ είχε πχ 40% μπαταρία κ όταν ξυπναγα είχε κλείσει είχε αρκετό καιρό ν μου συμβεί και μου ξαμαεγινε χθες,?? Τι μπορεί να φταίει?? Μήπως ή ρομ?

 

Το συστημα καταναλωνει υπερβολικα πολυ την μπαταρια, αλλαξε rom. Το ειχα και εγω αυτο το προβλημα και απλα περασα την GTV-6.8.18 και τωρα εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

έχω ένα πρόβλημα με το κινητό μου. Χτές έκανα ενημερώσεις εφαρμογών και ξαφνικά δεν φορτίζει και κάνει επανικήσεις κάθε τόσο. Μήπως λύνετε το π΄ροβλημα ξέρετε γιατί είναι κρίμα ένα 3μηνο που το έχω...

Ποια rom εχεις τωρα, ποια φοράει.μην γράφετε απερίσκεπτα μονο πράγματα ομως και γενικότητες,εμείς που να γνωρίζουμε χωρίς περισσότερα στοιχεία ,οταν γραφεις οτι το εχεις στην κατοχή σου κανα 3μηνο εχει και ελληνικά σαν γλώσσα το κινητο, το παρελαβες με ελληνικα.:hunter::hunter::hunter::ninja::ninja::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το συστημα καταναλωνει υπερβολικα πολυ την μπαταρια, αλλαξε rom. Το ειχα και εγω αυτο το προβλημα και απλα περασα την GTV-6.8.18 και τωρα εχω το κεφαλι μου ησυχο.

Ας μας πει πρώτα ποια rom εχει τώρα,εσυ μάλλον προτρεχεις και βιάζεσαι να απαντήσεις φιλε μου,:lol::lol::p:D:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή που λες,είναι σε όλα τα χαρακτηριστικά ίδια με τη δικιά μας αλλά λόγω αυτής της ιδιαιτεροτητας με τις μπάντες,έχει άλλη ονομασία (Kate)και πιθανότατα αυτό σημαίνει ότι οι ρομ δε θα είναι οι ίδιες... Λένε επίσης ότι διαφέρει και λίγο στο μέγεθος

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Πολύ με δυσκολεύει αυτή η επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...