Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλος μου ξέχασε τον κωδικό ξεκλειδώματος της συσκευής του και από τις πολλές προσπάθειες βγάζει να περιμένουμε 120 λεπτά. Μπορούμε να το ξεμπλοκαρουμε με κάποιον τρόπο πιο γρήγορα; είναι με κλειδωμένο bootloader και δεν έχει mi account.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

flash fastboot rom......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

flash fastboot rom......

Μου γράφει ότι έχει κλειδωμένο bootloader και δεν προχωράει με miflash.

Έχει την developer ch en.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει ότι έχει κλειδωμένο bootloader και δεν προχωράει με miflash.

Έχει την developer ch en.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πως πας να το φλασάρεις σε fastboot mode?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μυλτι.διαβασε στο πρωτο μηνυμα στο συχνες ερωτησεις.καλο ειναι να την αλλαξεις εχει προβληματα

Έχεις κάποιο link γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη?

 

Aλλαγή από unofficial σε official ρομ ή Ελληνική.(redmi note 3 pro)

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ήμουν σίγουρος....

Πρέπει να πας σε edl mode αλλά έχει διαδικασία λίγο μεγαλύτερη...

Μισό να σου δώσω λινκ και ένα αρχείο που θα σου χρειαστεί.

 

Απόσυμπιέζεις αυτό στην επιφάνεια εργασίας του υπολογιστή σου και ενώ είσαι σε fastboot τρέχει το edl.cmd.

Ακολουθείς αυτόν τον οδηγό..

Link to comment
Share on other sites

Για να προετοιμαστώ όταν έρθει η ώρα... κάπου διάβασα ότι για την cyanogen πρέπει να περάσουμε πρώτα

twrp και μετά τη rom + gapps σωστά; και πριν απ' όλα να ξεκλειδώσω τον bootloader;

 

Θα ήταν καλύτερα να περάσω την miui 8 αντί της CM;

Έχω περάσει CM13 σε ένα Xiaomi Redmi / Hongmi 1s και το κινητό πετάει!

και πιστεύω ότι θα κάνει εξίσου ή και καλύτερη δουλειά στο note 3 αλλά είμαι σε δίλημμα με την miui 8

Link to comment
Share on other sites

Για να προετοιμαστώ όταν έρθει η ώρα... κάπου διάβασα ότι για την cyanogen πρέπει να περάσουμε πρώτα

twrp και μετά τη rom + gapps σωστά; και πριν απ' όλα να ξεκλειδώσω τον bootloader;

 

Θα ήταν καλύτερα να περάσω την miui 8 αντί της CM;

Έχω περάσει CM13 σε ένα Xiaomi Redmi / Hongmi 1s και το κινητό πετάει!

και πιστεύω ότι θα κάνει εξίσου ή και καλύτερη δουλειά στο note 3 αλλά είμαι σε δίλημμα με την miui 8

 

Είναι πιο ελαφρύ γενικά το λογισμικό αυτό...

Εγώ δεν θα έπαιρνα xiaomi για να βγάλω το miui(αν και το χω κανει)

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που εχει παρει απο geekbuying το κιν αμα μπορει να μου στειλει ενα πμ να ρωτησω κατι
Link to comment
Share on other sites

Για να προετοιμαστώ όταν έρθει η ώρα... κάπου διάβασα ότι για την cyanogen πρέπει να περάσουμε πρώτα

twrp και μετά τη rom + gapps σωστά; και πριν απ' όλα να ξεκλειδώσω τον bootloader;

 

Θα ήταν καλύτερα να περάσω την miui 8 αντί της CM;

Έχω περάσει CM13 σε ένα Xiaomi Redmi / Hongmi 1s και το κινητό πετάει!

και πιστεύω ότι θα κάνει εξίσου ή και καλύτερη δουλειά στο note 3 αλλά είμαι σε δίλημμα με την miui 8

 

Μέχρι να πάρεις την απόφαση να βάλεις cm καλό είναι πρωτα ρίξε μια ματια εδώ http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-t3431866

και όπου μπλοκάρεις ρωτά και εδώ.

Αλλά εν συντομία περνάς ενα απο τα recovery που είναι για αυτές τις ROM ,μετα. firmware + cm ROM + gaps και τελος κατα την γνώμη μου άλλο kernel.

Link to comment
Share on other sites

Για να προετοιμαστώ όταν έρθει η ώρα... κάπου διάβασα ότι για την cyanogen πρέπει να περάσουμε πρώτα

twrp και μετά τη rom + gapps σωστά; και πριν απ' όλα να ξεκλειδώσω τον bootloader;

 

Θα ήταν καλύτερα να περάσω την miui 8 αντί της CM;

Έχω περάσει CM13 σε ένα Xiaomi Redmi / Hongmi 1s και το κινητό πετάει!

και πιστεύω ότι θα κάνει εξίσου ή και καλύτερη δουλειά στο note 3 αλλά είμαι σε δίλημμα με την miui 8

 

Αν σου αρέσει το vanilla Android περισσότερο από το MIUI, τότε μην το σκέφτεσαι καν. Δε θα το μετανιώσεις. Και χωρίς να αλλάξεις kernel θα είσαι άρχοντας.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν σίγουρος....

Πρέπει να πας σε edl mode αλλά έχει διαδικασία λίγο μεγαλύτερη...

Μισό να σου δώσω λινκ και ένα αρχείο που θα σου χρειαστεί.

 

Απόσυμπιέζεις αυτό στην επιφάνεια εργασίας του υπολογιστή σου και ενώ είσαι σε fastboot τρέχει το edl.cmd.

Ακολουθείς αυτόν τον οδηγό..

 

Ευχαριστω

Κολλάω στην αρχη όμως

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

Κολλάω στην αρχη όμως

 

Έχεις ενεργοποιήσει το debug mode στο κινητό;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει το debug mode στο κινητό;

 

Ειναι κλειδωμενο δεν μπορω

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κλειδωμενο δεν μπορω

 

Αν έκανες τα βήματα του υπολογιστή αυτό δεν το χρειάζεσαι,,,,

Τρέχεις το edl.cmd κ πας να δεις πως το βλέπει στην διαχείριση συσκευών (com θυρες)

Στην ουσία συνεχίζεις μετά το βήμα adb reboot edl..

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες τα βήματα του υπολογιστή αυτό δεν το χρειάζεσαι,,,,

Τρέχεις το edl.cmd κ πας να δεις πως το βλέπει στην διαχείριση συσκευών (com θυρες)

Στην ουσία συνεχίζεις μετά το βήμα adb reboot edl..

 

Δυστυχως δεν βλεπει τιποτα στις θύρες com...:(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο που δεν εχω παρει ακομη το update miui 8? εχω global stable 7.5.3 . Που μπορω να το βρω να το περασω χειροκινητα με το mipc suite ή απλα μεσω του updater?
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες τα βήματα του υπολογιστή αυτό δεν το χρειάζεσαι,,,,

Τρέχεις το edl.cmd κ πας να δεις πως το βλέπει στην διαχείριση συσκευών (com θυρες)

Στην ουσία συνεχίζεις μετά το βήμα adb reboot edl..

 

Μηπως επειδη ειναι κλειδωμενο δεν βλεπει τιποτα στην θυρα com?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θέμα με το gmail, ενώ εχω ενεργοποιημένο το συγχρονισμό δε χτυπάνε οι ειδοποιήσεις.

Επίσης μια εφαρμογή ξυπνητήρι που χρησιμοποιώ κλείνει με το restart. Στο vanilla android του moto g δεν γινόταν αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θέμα με το gmail, ενώ εχω ενεργοποιημένο το συγχρονισμό δε χτυπάνε οι ειδοποιήσεις.

Επίσης μια εφαρμογή ξυπνητήρι που χρησιμοποιώ κλείνει με το restart. Στο vanilla android του moto g δεν γινόταν αυτό

Σου ερχονται ειδοποιησεις; Ή πρεπει να μπεις στην εφαρμογή να δεις αν εχεις μειλ;

 

Για το ξυπνητήρι δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Edit: έχει πλάκα γιατί τυχαία ο dev του radon μόλις έγραψε πως ίσως προσθέσει ακριβώς αυτό που ζητάω..

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

 

Και λίγες ώρες μετά έφτιαξε ξεχωριστή εφαρμογη ΜΟΝΟ για cm/AOSP (προς το παρόν τουλάχιστον) για όποιον ενδιαφέρεται..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3449753

 

 

Edit: καιιιιιιι πριν 4 ώρες την παράτησε :p λάθος μου που το έστειλα πριν διαβάσω όλες τις εξελίξεις. Παρόλαυτα είναι εκεί αν την θέλετε και λογικά θα δουλεύει.

Με προβλημάτισε λιγο ένα ποστ στην πρώτη σελίδα που λέει ότι μόνο καλό δεν κάνεις στην μπαταρία κατεβάζοντας την ταχύτητα φόρτισης.

Ξερουμε κάτι πάνω σε αυτό;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Γειά και από εμένα. χρόνια πριν ειχα ασχοληθεί με το άθλημα ρομ και κερνελ... Τώρα πλέον δεν εχω το χρόνο.

θα το ρωτήσω στα ίσα.

Ψάχνω ενα δικαρτο κινητό με 5,5 οθόνη. ασχολούμαι μς την φωτογραφία και μου αρέσει να τις εχω και στο κινητό. Οπότε θα ήθελα μια καλή οθόνη. σίγουρα όχι όπως η amoled του galaxy s3 που έχω.

με ζορίζει η έλλειψη ξεχωριστης θέση για κάρτα μνήμης.

στα 32 gb πόσο αφήνει ελεύθερο για φωτογραφίες βίντεο?

απο χρήση σε παιχνίδια σχεδόν καθόλου. χρειάζομαι όμως καλό ηχείο και καλο σήμα wifi. ραδιο καθόλου.

κάνει αυτό το κινητό για μένα? έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο ισως με καλύτερη οθόνη - κάμερα και οχι τοσο καλο επεξεργαστή?

Ευχαριστώ και sorry για το oft topic

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από εμένα. χρόνια πριν ειχα ασχοληθεί με το άθλημα ρομ και κερνελ... Τώρα πλέον δεν εχω το χρόνο.

θα το ρωτήσω στα ίσα.

Ψάχνω ενα δικαρτο κινητό με 5,5 οθόνη. ασχολούμαι μς την φωτογραφία και μου αρέσει να τις εχω και στο κινητό. Οπότε θα ήθελα μια καλή οθόνη. σίγουρα όχι όπως η amoled του galaxy s3 που έχω.

με ζορίζει η έλλειψη ξεχωριστης θέση για κάρτα μνήμης.

στα 32 gb πόσο αφήνει ελεύθερο για φωτογραφίες βίντεο?

απο χρήση σε παιχνίδια σχεδόν καθόλου. χρειάζομαι όμως καλό ηχείο και καλο σήμα wifi. ραδιο καθόλου.

κάνει αυτό το κινητό για μένα? έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο ισως με καλύτερη οθόνη - κάμερα και οχι τοσο καλο επεξεργαστή?

Ευχαριστώ και sorry για το oft topic

 

Το κινητο εχει πολυ καλη οθονη.οχι amoled.

Αμα θες να βγαζεις φωτο συνεχεια καλυτερα να δεις κατο αλλο καθως αυτο το βραδυ δεν τα παει πολυ καλα.

Επισης παιρνει καρτα μνημης αλλα με 1 σιμ οχι με 2.

Αν θες ρωτα στο κομματι της επιλογης συσκευης,να σου πουνε πιο εμπειροι στο θεμα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Υποψηφιος αγοραστής και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής: στο geekbuying προσφέρεται η international έκδοση, με την πολυπόθητη μπάντα 800MHz για το 4g. Γνωρίζει κανεις εαν υπάρχει συμβατότητα με τις ήδη υπάρχουσες ROM (το κινητο έρχεται με official global stable). Επίσης το χρυσάφι ειναι πολυ έντονα χρυσής απόχρωσης; Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...