Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους, ξερουμε αν θα βγει official ευρωπαικη Rom?? Αυτη που υπαρχει τωρα στα καταστηματα δεν ειναι official ετσι δεν ειναι?? Αν αγορασω την official (αγγλικα/κινεζικα) θα βγει update που περιλαμβανει τη ελληνικη γλωσσα η μπα?? Δεν χαιρομαι να μπλεξω με ρουτ κλπ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ δοκιμασα το κόλπο του φίλου και όντως πιάνει σήμα αμέσως μετά από επανεκκίνηση αλλά και μετά από πτήση.

Το θέμα είναι ότι ή άλλη δεν βρίσκει ποτέ σήμα.

Με απλά λόγια ενώ δουλεύουν και τα δύο σλοτ αυτόνομα, μόλις βάλω δύο σιμ δουλεύει μόνο η μία., ανεξαρτήτως σλοτ.

Ημερ.παρ.1/16 από vickmall.

 

Δοκιμασες αυτο

?
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα reboot την συσκευή και με το που ανοιξε το τηλεφωνο μου ζητησε κατευθείαν τα pin και απο της δυο καρτες και βρηκε σημα αμεσως!!!τι να πω παραξενω εχετε δοκιμάσει επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και στρώσει?? και ενας λογος που το επελεξα το τηλεφωνο ειναι για το που ειναι δικαρτο!!!

πια εκδοσή miui εχετε?? σε εμενα ειναι 7.1.16.0

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα reboot την συσκευή και με το που ανοιξε το τηλεφωνο μου ζητησε κατευθείαν τα pin και απο της δυο καρτες και βρηκε σημα αμεσως!!!τι να πω παραξενω εχετε δοκιμάσει επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και στρώσει?? και ενας λογος που το επελεξα το τηλεφωνο ειναι για το που ειναι δικαρτο!!!

πια εκδοσή miui εχετε?? σε εμενα ειναι 7.1.16.0

 

Τι να πω ρε παιδιά, θα με κουφανει το τηλ.

Μόλις τώρα ξανά δοκιμασα και δούλεψαν άμεσα και οι δύο σιμ.Την σιμ με δεδομένα την έχω στο δεύτερο σλοτ.Τι να έφταιγε άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδιά, θα με κουφανει το τηλ.

Μόλις τώρα ξανά δοκιμασα και δούλεψαν άμεσα και οι δύο σιμ.Την σιμ με δεδομένα την έχω στο δεύτερο σλοτ.Τι να έφταιγε άραγε;

 

Οταν υπαρχουν bug μη ψαχνεις λογικη εξηγηση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οταν υπαρχουν bug μη ψαχνεις λογικη εξηγηση :lol:

 

Σωστός!!!

Εντάξει τώρα ησυχασα ,πως δεν είναι hardware προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

πως να χωρεσετε 2 sim ΚΑΙ SD... :lol:

 

http://miui.vn/forum/threads/dung-full-2-sim-1-the-nho-tai-sao-khong.10453/#post-187060

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν νομιζω να επιχειρησω να κανω κατι τετοιο παντως.τουλαχιστον προς το παρων

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!! ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ Τ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΙΝΗΤΟ!:D ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ4.. ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ Κ ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ.. ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΝΜΤΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΝ ΝΟΗΜΑ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ.. ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ MULTI-LANGUAGE Κ ΔΕ ΘΥΜΑΤΑΙ.. Κ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ Κ ΓΩ ΑΝ ΔΕ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΩ ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.. ΛΕΤΕ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ? Ή ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ MULTI-LANGUAGE ΜΕ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ.. ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβα,δε συνδεεται η 2η σιμ?

Δεν εχω και Mini sim για να δοκιμασω και εγω να δω.

Παντως λογικα θεμα software θα ειναι,δεδομενου οτι σχεδον copy paste απο το Note 3 ειναι το κινητο απο αποψη hardware.

 

Επειδή είσαι παλιός στο φόρουμ και στα νήματα της Xiaomi συχνότατος επισκέπτης θα μου επιτρέψεις στο σημείο αυτό να σε διορθώσω.Το Pro εκτός του σχήματος μόνο copy paste δεν είναι στα υπόλοιπα.Καταρχήν η αλλαγή του επεξεργαστή αναγκαστικά επιφέρει τεράστιες αλλαγές στη αρχιτεκτονική και στην διαχείρηση των πόρων του συστήματος.Για όσους έχουν και τα 2 κινητά εξαιτίας αυτού θα δουν μια μικρή αλλά όχι ασήμαντη αυτονομία του pro σε σχέση με το απλό.Σχετικά με τα slot των καρτών σιμ μιλάμε για τεράστια αλλάγη αφού το απλό είναι μόνο dual sim ενώ το pro έχει την δυνατότητα και χρήσης κάρτας μνήμης.Σε αυτό που συμφωνούμε είναι ότι το θέμα με τις 2 σιμ δεν πρέπει να είναι hardware.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είσαι παλιός στο φόρουμ και στα νήματα της Xiaomi συχνότατος επισκέπτης θα μου επιτρέψεις στο σημείο αυτό να σε διορθώσω.Το Pro εκτός του σχήματος μόνο copy paste δεν είναι στα υπόλοιπα.Καταρχήν η αλλαγή του επεξεργαστή αναγκαστικά επιφέρει τεράστιες αλλαγές στη αρχιτεκτονική και στην διαχείρηση των πόρων του συστήματος.Για όσους έχουν και τα 2 κινητά εξαιτίας αυτού θα δουν μια μικρή αλλά όχι ασήμαντη αυτονομία του pro σε σχέση με το απλό.Σχετικά με τα slot των καρτών σιμ μιλάμε για τεράστια αλλάγη αφού το απλό είναι μόνο dual sim ενώ το pro έχει την δυνατότητα και χρήσης κάρτας μνήμης.Σε αυτό που συμφωνούμε είναι ότι το θέμα με τις 2 σιμ δεν πρέπει να είναι hardware.

 

Δε διαφωνω σε αυτο που λες.

Απλα οσο αφορα τη κατασκευη στο σημειο του dual sim δεν θα εχει αλλαξει κατι,μιας και απλα θα προστεθηκαν οι επαφες για την sd.

Τα αλλα σχετικα με τον επεξεργαστη δεν αφορουν τη κατασκευη εκει.

Οποτε κατι στο software πιστευω θα ειναι καθως ειναι η 2η ρομ που βγαινει για αυτο ουσιαστικα η .16

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νέο για multi language rom για το τηλεφωνο? και κάτι άλλο δεν έχουμε εβδομαδιαίο update κάθε Παρασκευή αν δεν κάνω λάθος εε??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νέο για multi language rom για το τηλεφωνο? και κάτι άλλο δεν έχουμε εβδομαδιαίο update κάθε Παρασκευή αν δεν κάνω λάθος εε??

 

Από vickmall εδώ και μια εβδομάδα είναι όμως unofficial.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιώντας και τις δύο σιμ,μου έβγαλε κάποια ρύθμιση στο μενού του ήχου τέρμα κάτω.(dock insert sound).

Τι είναι αυτό παίδες; Και που το τσεκαρω δεν βλέπω κάποια διαφορά στον ήχο

Link to comment
Share on other sites

Από vickmall εδώ και μια εβδομάδα είναι όμως unofficial.

 

που μπορουμε να την βρουμε και εμεις ξερει κανεις??αν και δεν πιστευω να αργήσει να βγει και επισημη multi language !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την ώρα που γράφω έχω μπαταρία 52% υπολοιπο με οθόνη 4:23λεπτά.

Εντάξει μιλάμε για μπαταρία "βράχο" δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα, ή unofficial multi που παιζει στα κινεζομαγαζα δεν παίρνει ota, κατανοητό... Αν αργοτερα βγει ομως official multi, αυτη θα παιρνει ota κανονικα???

Αν πάρουμε το κινητό με την official English/Chinese, και αργότερα βγει official multi, πως την περνάμε? Θα χρειαστεί unlock και root, και να κάνουμε αυτή τη διαδικασία για άδεια για unlock?

Link to comment
Share on other sites

Άρα, ή unofficial multi που παιζει στα κινεζομαγαζα δεν παίρνει ota, κατανοητό... Αν αργοτερα βγει ομως official multi, αυτη θα παιρνει ota κανονικα???

Αν πάρουμε το κινητό με την official English/Chinese, και αργότερα βγει official multi, πως την περνάμε? Θα χρειαστεί unlock και root, και να κάνουμε αυτή τη διαδικασία για άδεια για unlock?

οπως τα λες ειναι.απλα αροτερα οταν βγει official multi θα βγαλουν κ τα τσακαλια απο ελλαδα μια καλη ρομ,οποτε εμεις εκεινη περιμενουμε.αφου βεβαια πρωτα μαθουμε λεπτομερειες γι το ξεκλειδωμα της bootloader

Link to comment
Share on other sites

Άρα, ή unofficial multi που παιζει στα κινεζομαγαζα δεν παίρνει ota, κατανοητό... Αν αργοτερα βγει ομως official multi, αυτη θα παιρνει ota κανονικα???

Αν πάρουμε το κινητό με την official English/Chinese, και αργότερα βγει official multi, πως την περνάμε? Θα χρειαστεί unlock και root, και να κάνουμε αυτή τη διαδικασία για άδεια για unlock?

 

Φίλε μου εάν θες αποκλειστικά Ελληνικά και δεν πολυασχολησε με ρομ παρτω με μουλτι από Κινα και μην δινεις σημασία μια χαρά θα είναι το κινητό.Τωρα εαν εχεις γενικά ξανασχοληθεί με ρομ και συνεχιζεις να έχεις ελεύθερο χρονο ακολούθησε την διαδικασία που σου ειπε ο προήγουμενος φίλος απλά τωρα είναι αρκετά πιο πολυπλοκη η διαδικασία λογο κλειδωμένου bootloader

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μηνυμα οτι αποδεχτηκαν την αιτηση για ξεκλειδωμα.

Μια βδομαδα ακριβως εκαναν.

Αντε ελπιζω μεσα στη βδομαδα,αφου θα βγει στην ινδια να προχωρησει το θεμα και να βγαλουν και dev.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μηνυμα οτι αποδεχτηκαν την αιτηση για ξεκλειδωμα.

Μια βδομαδα ακριβως εκαναν.

Αντε ελπιζω μεσα στη βδομαδα,αφου θα βγει στην ινδια να προχωρησει το θεμα και να βγαλουν και dev.

1 Εβδομάδα; Καλά είναι! Τι member είσαι στο miui; Και εγώ έκανα αίτηση ξεκλειδώματος την Δευτέρα (κι ας μην έχει φτάσει ακόμη στα χέρια μου το κινητό). Να δω πότε θα στείλουν απάντηση!

Είμαι σίγουρος πως θα κυκλοφορήσουν dev rom σύντομα, ελπίζω και official multi.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

1 Εβδομάδα; Καλά είναι! Τι member είσαι στο miui; Και εγώ έκανα αίτηση ξεκλειδώματος την Δευτέρα (κι ας μην έχει φτάσει ακόμη στα χέρια μου το κινητό). Να δω πότε θα στείλουν απάντηση!

Είμαι σίγουρος πως θα κυκλοφορήσουν dev rom σύντομα, ελπίζω και official multi.

 

Gold member.

Ειχα φροντισει να φτασω πριν ερθει το κινητο,οποτε με το που ηρθε εβαλα το account και εκανα αιτηση.

Πιστευω οτι εαν μπεις απλα φτιαξεις το προφιλ κτλ που παιρνεις καποιους ποντους ,θα εισαι οκ.

Απλα οπως ειπα δε το κοβω να δεχονται αιτηση χωρις συνδεδεμενο λογαριασμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...