Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

especially για μένα βγήκε αυτό flash sale.....για να με διαολίσουν...:devil: :devil:

 

Τι έγινε τελικά? Διαολιστηκες??

Εδώ άρχισα να διαολιζομαι ακόμη και εγώ που το έχω για να το δοκιμασω και σε άλλο χρώμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην αρχή επειδή η παραπληροφόρηση πήγαινε σύννεφο είχα κάνει 3εις αιτήσεις..:lol::lol:

Ωραια θα ξεκλειδώσεις τοτε 3 κινητά χα χα :p:lol::D:lol:,εγώ μια έκανα τουλάχιστον αρα τέλος ο λογαριασμός μου δεν έχει άλλο ξεκλείδωμα από μένα χα χα. :lol::lol::lol::p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στην συζήτηση λίγο αργά, αλλά να απαντήσω όσον αφορά το ξεκλείδωμα. Μπορείς, αρκεί να έχει περάσει μήνας, να ξεκλειδώσεις και άλλη συσκευή (εννοείται πρώτα βγάλτε sim για ασφάλεια). Δοκιμασμένο (έχω ξεκλειδώσει συνολικά 3 xiaomi, αλλά με 2 διαφορετικούς λογαριασμούς miui).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στην συζήτηση λίγο αργά, αλλά να απαντήσω όσον αφορά το ξεκλείδωμα. Μπορείς, αρκεί να έχει περάσει μήνας, να ξεκλειδώσεις και άλλη συσκευή (εννοείται πρώτα βγάλτε sim για ασφάλεια). Δοκιμασμένο (έχω ξεκλειδώσει συνολικά 3 xiaomi, αλλά με 2 διαφορετικούς λογαριασμούς miui).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι συμφωνούμε απολυτά το γράψαμε αν διαβάσεις νωρίτερα και εγώ το τόνισα και το διευκρίνισα,τώρα το γυρίσαμε λιγο στο χαβαλέ,μας δαιμόνια σε αυτός ο demakhs :p:p:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τελικά? Διαολιστηκες??

Εδώ άρχισα να διαολιζομαι ακόμη και εγώ που το έχω για να το δοκιμασω και σε άλλο χρώμα

 

Κοντά 160 ευρώ βγαίνει....:blink: :blink:

 

Μα θέλει και ρώτημα? :tease: :fool:

 

Δεν το χτύπησα απλά, το τσάκισα!! :chair: :chair:

 

:whistle: :whistle: :whistle:

"Ανάθεμα την ώρα,

κατάρα τη στιγμή,

τέτοια τιμή στο τούμπανο,

να πάει ανεπιστρεπτιιιιιιιιι!!!!"

:whistle: :whistle: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι...η ρομ παιζει ρολο στη διαρκεια μπαταριας? δηλαδη εννοω η οφισσιαλ κινεζικη στειμπλ εχει διαφορα με την ελληνικη στειμπλ?ολες αυτες η μετρησεις για sot 8-9-10 ωρες που λενε οτι βγαζει το κινητο με τι ρομ ειναι?γιατι λεω να το παρω με την οφισσιαλ κ να ν μην μπλεξω με ξεκλειδωματα και φλασαρισματα, ποια ειναι καλυτερη σε μπαταρια απο της δυο?...ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας! Edited by spiross4
Link to comment
Share on other sites

Με την global stable πάρτην.....δε θα δεις φοβερές και τρομερές και διαφορές στη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Αν και εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6751044#post6751044 , αναφέρεται ότι με την chinese stable 7.3.6 είναι βελτιωμένη τρομερά η κάμερα στις νυχτερινές λήψεις, όπου "έπασχε" η συσκευή! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η miui 8 για το note 3 θα είναι Marshmallow based; Επίσης - έχει δοκιμάσει κανείς CM 13; πέρα από κάποια ψιλobugs διαβάζω στο xda πως έχει ακόμη καλύτερη μπαταρία, πάντα πάνω από δεκαωρο οθόνης ( λογικό μου ακούγεται λόγω Marshmallow)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η miui 8 για το note 3 θα είναι Marshmallow based; Επίσης - έχει δοκιμάσει κανείς CM 13; πέρα από κάποια ψιλobugs διαβάζω στο xda πως έχει ακόμη καλύτερη μπαταρία, πάντα πάνω από δεκαωρο οθόνης ( λογικό μου ακούγεται λόγω Marshmallow)

 

Ποια είναι τα bugs γνωρίζεις ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η miui 8 για το note 3 θα είναι Marshmallow based; Επίσης - έχει δοκιμάσει κανείς CM 13; πέρα από κάποια ψιλobugs διαβάζω στο xda πως έχει ακόμη καλύτερη μπαταρία, πάντα πάνω από δεκαωρο οθόνης ( λογικό μου ακούγεται λόγω Marshmallow)

 

Εγώ διάβασα ότι με το τελευταίο update της cm στις 04/06 έχει γίνει πια daily driver και από τότε με τρώει το χέρι μου να την περάσω!

Λογικά τέλη ιουλιου θα βγει η Greek miui 8, επομένως η θα κάνω υπομονή μέχρι τότε η θα αλλάξω σε cm, αν δω ότι έχουν εξαλειφθεί τα bugs..

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει cm ας μας πει παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα ότι με το τελευταίο update της cm στις 04/06 έχει γίνει πια daily driver και από τότε με τρώει το χέρι μου να την περάσω!

Λογικά τέλη ιουλιου θα βγει η Greek miui 8, επομένως η θα κάνω υπομονή μέχρι τότε η θα αλλάξω σε cm, αν δω ότι έχουν εξαλειφθεί τα bugs..

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει cm ας μας πει παιδιά!

 

Υπομονή Μαρία. Θα σε αποζημιώσει η Miui 8. Παρέλαβες τη θήκη; Ήταν αυτό που ήθελες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση για διευκρινηση (να ειμαι σιγουρος) παιδια.

Εχω παραγγειλει το τηλ απο Minideal (δεν μου πηγαινε η καρδια να το απατησω :lol: ολα απο εκει τα εχω παρει) με την Orignal ROM (αγγλικά & κινέζικο)

Αυτη αν δεν κανω λαθος ειναι η Οfficial dev ετσι; Θελω με το που ερθει να πεσει εγχειρηση για ''ελληνικα εντοσθια'' :D εξου και η ερωτηση μην κανω καμια μλκα :X

Να ειμαστε και τυχεροι με το τελ.....ειο :X και ολα καλα :happy:

 

Παιδια σορρυ απλα προσπεραστηκε, αν γνωριζει καποιος, ευχαριστω :O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ απλα προσπεραστηκε, αν γνωριζει καποιος, ευχαριστω :O

Οχι δεν ειναι αυτην del rom που έγραψες και παρήγγειλες,απο οτι κοίταξα λίγο εσύ το έκανες παραγγελία με αυτήν Orignal ROM( english&chinese) δεν πειράζει όμως μην ανησυχείς η del rom περνιέται μετά εύκολα μεσώ uploader με αναβάθμιση πάνω σε αυτην ..

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ απλα προσπεραστηκε, αν γνωριζει καποιος, ευχαριστω :O

 

Μπορει να ειναι η dev μππρει και η stable

 

Δες την υπογραφη του geoanto555,να σου λυθουν ολες οι αποριες ή στην πρωτη σελιδα το "συχνες ερωτησεις"

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι η dev μππρει και η stable

 

Δες την υπογραφη του geoanto555,να σου λυθουν ολες οι αποριες ή στην πρωτη σελιδα το "συχνες ερωτησεις"

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι καθαρά η stable Orignal ROM( english&chinese)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μια ερωτηση για διευκρινηση (να ειμαι σιγουρος) παιδια.

Εχω παραγγειλει το τηλ απο Minideal (δεν μου πηγαινε η καρδια να το απατησω :lol: ολα απο εκει τα εχω παρει) με την Orignal ROM (αγγλικά & κινέζικο)

Αυτη αν δεν κανω λαθος ειναι η Οfficial dev ετσι; Θελω με το που ερθει να πεσει εγχειρηση για ''ελληνικα εντοσθια'' :D εξου και η ερωτηση μην κανω καμια μλκα :X

Να ειμαστε και τυχεροι με το τελ.....ειο :X και ολα καλα :happy:

 

καλησπέρα φιλε,

 

ακριβως ετσι το παρηγγειλα κι εγω από Κινα από το ιδιο μαγαζι.

πανευκολο να το κανεις ελληνικο.

καταρχην, κανε εγγραφη στο σαιτ της xiaomi και ζητα κωδικο ξεκλειδωματος (εγω επισημη δικαιολογια εγραψα "θελω να βαλω ελληνικη γλωσσα". σε 10 μερες το πολυ θα σου ερθει κωδικος ξεκλειδωματος στο κινητο σου, τον οποιο και θα χρησιμοποιησεις οταν με το καλο παραλαβεις το κινητο.

 

σημαντικο:

εμενα, δεν ξεκλειδωνοταν ο bootloader με την διαδικασια που προτεινουν τα παιδια, και με χρηση του κωδικου αυτου. εφτανε στο 50% και διακοπτοταν.

η λυση ειναι, μεσα απ το κινητο, να κανεις "αναβαθμιση λογισμικου".

εννοω ετσι οπως θα σου ερθει απο Κίνα, να κανεις "αναβαθμιση".ειναι ενα μπλε εικονιδιο νομιζω.

 

μετα, ξαναδοκιμαζεις ξεκλειδωμα bootloader μς τις οδηγιες και πετυχαινει.

ακομα πιο μετα, ειναι πανευκολο να βαλεις το TWRP και την ελληνικη εκδοση είτε της stable είτε της dev.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή Μαρία. Θα σε αποζημιώσει η Miui 8. Παρέλαβες τη θήκη; Ήταν αυτό που ήθελες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

 

Θα περιμένω μάλλον Κυριακο και ελπίζω να μας αρέσει η νέα ρομ!

Από μέρα σε μέρα φτάνει και η θηκουλα που προτεινες, είμαι σίγουρη ότι θα συνάδει με τις περιγραφές:)

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω μάλλον Κυριακο και ελπίζω να μας αρέσει η νέα ρομ!

Από μέρα σε μέρα φτάνει και η θηκουλα που προτεινες, είμαι σίγουρη ότι θα συνάδει με τις περιγραφές:)

 

Δοκιμασμενη εδω και 3εις μερες στο Mi4 η Miui V8, απλα Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Η. Κανανε την καμερα ΠΑΡΑ πολυ καλη, και το περιβαλλον εχει τελειοποιηθει!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμενη εδω και 3εις μερες στο Mi4 η Miui V8, απλα Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Η. Κανανε την καμερα ΠΑΡΑ πολυ καλη, και το περιβαλλον εχει τελειοποιηθει!

 

Ασ'το καλό, δεν περίμενα τόσο θετικά πρώτα σχόλια! Κάτι πήρε το μάτι μου δυστυχώς για "τραγική διαχείριση μπαταρίας" Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, κάνω ένα μινι συγκριτικό για την καμερα νυχτα όταν ημουν με την 7.2.5 νομίζω και τώρα με την 7.3.6. Προσπάθησα να τις βγάλω σχεδόν στις ίδιες συνθήκες και από την ίδια γωνία και αν δείτε τα exif τα κατάφερα στο iso και στην ταχύτητα. Αυτό που έχω να παρατηρήσω είναι ότι ενώ τότε τις έβγαλα στο αυτόματο με iso 800 περίπου, σήμερα χρειάστηκε να επιστρατεύσω το Manual γιατί στο αυτόματο μου ανεβαζε το iso πανω από 1400..

Στο δικό μου μάτι υπάρχει διαφορά, αν εστιάσετε ας πούμε στην πρώτη φωτό, στη μία δεν μπορείς καν να διαβάσεις το ενοικιαζεται που είναι κολλημένο στο κουρείο και με την 7.3.6 φαίνεται αρκετά καλά. Και στη δεύτερη αν εστιάσεις στα γκράφιτι που είναι δεξιά στη φωτό, πάλι φαίνεται μια διαφορά..

Αρκετά είπα, τα συμπεράσματα δικά σας...

 

28/3/2016

[/url]

 

28/3/2016

%5Burl=https%3A//flic.kr/p/FLvsnR%5D%5Bimg%5Dhttps://c4.staticflickr.com/2/1485/26101586755_c368ecbebe_z.jpg[/url]

 

8/6/2016

%5Burl=https%3A//flic.kr/p/Hwn6B1%5D%5Bimg%5Dhttps://c3.staticflickr.com/8/7393/27254238570_34e8e5d0b8_z.jpg[/url]

 

Και προσθέτω και άλλες δύο βραδινές που έβγαλα σήμερα..

%5Burl=https%3A//flic.kr/p/HN4Kn3%5D%5Bimg%5Dhttps://c1.staticflickr.com/8/7482/27431917512_fdfe761b2f_z.jpg[/url]

 

και αυτή με iso 3153 στο αυτόματο...όπου δεν είχε λόγο να ανέβει τόσο ψηλά..

%5Burl=https%3A//flic.kr/p/HwnpTw%5D%5Bimg%5Dhttps://c1.staticflickr.com/8/7654/27254300080_a3006dd6b1_z.jpg[/url]

 

Η ίδια στο manual με iso 400

%5Burl=https%3A//flic.kr/p/Hwnnd1%5D%5Bimg%5Dhttps://c5.staticflickr.com/8/7311/27254291060_7866789aef_z.jpg

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Σε χρυσό το έχει κανείς να μου πει εντυπώσεις?

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παράγγειλα με τον αδερφό μου το κινητακι 3/32 από vickmall κι ενώ βαλανε sgpost, όταν μας έστειλαν από το κατάστημα το tracking number, αυτό είχε κατάληξη NL και στο track17 λέει Netherlands post. Έχει συμβεί σε κανένα σας κάτι αντιστοιχο;

μην αγχωνεσαι και σε μενα το ιδιο,επικοινωνησα μαζι τους και μου ειπαν αυτο που σου ειπε ο φιλος,εχει προβλημα το SG

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω μάλλον Κυριακο και ελπίζω να μας αρέσει η νέα ρομ!

Από μέρα σε μέρα φτάνει και η θηκουλα που προτεινες, είμαι σίγουρη ότι θα συνάδει με τις περιγραφές:)

Από αυτά που βλέπω και διαβάζω φαίνεται πολύ καλή η 8. Καλώς να σου έρθει και η θηκούλα. :)

Σε χρυσό το έχει κανείς να μου πει εντυπώσεις?

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι πολύ εντυπωσιακό το χρυσό. Δεν το μετάνιωσα που το πήρα σ' αυτό το χρώμα. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/b825b5c83c69ff5bd6df7c50fa962829.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Σε χρυσό το έχει κανείς να μου πει εντυπώσεις?

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είναι ωραίο το χρυσό, απαλό γλυκό και όχι έντονο.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...