Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωριζει κανενας για αυτη την θηκη;

https://www.skroutz.gr/s/10471733/OEM-Back-Cover-%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C-Black-Xiaomi-Redmi-Note-3-Note-3-Pro.html

 

αρχικα ειναι ολη μεταλικη; με το σημα τι παιζει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γνωριζει κανενας για αυτη την θηκη;

https://www.skroutz.gr/s/10471733/OEM-Back-Cover-%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CF%8C-Black-Xiaomi-Redmi-Note-3-Note-3-Pro.html

 

αρχικα ειναι ολη μεταλικη; με το σημα τι παιζει;

 

Αυτου του τύπου είναι σχεδόν όλες ίδιες,δηλαδή το πλαίσιο απο αλουμίνιο και η πλάτη απο πλαστικό (Fiberglass).

Όσο για σήμα σε αλλη συσκευή που είχα βάλει παλαιότερα δεν είδα τρελή διάφορα

Για μένα κοιτά καλύτερα απο εξω,πιο οικονομική και αν το μετανιώσεις δεν θα τα πολύ κλαις τα €.

Link to comment
Share on other sites

πείτε καμία γνώμη ρε παιδιά,από 7.3.6 global stable αξίζει να πάω σε 8.0.6.0?

έχει κάποια διαφορά ή να κάτσω εδώ που είμαι;

 

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα , μείνει όπως είσαι.

Γενικά στις παλιότερες ρομ η μπαταρία κρατούσε πιο πολύ.

Αν είναι να κάνεις την αλλαγή θα σου λεγα να ξεκλειδώσεις bootloader και να το κάνεις με miflash.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα , μείνει όπως είσαι.

Γενικά στις παλιότερες ρομ η μπαταρία κρατούσε πιο πολύ.

Αν είναι να κάνεις την αλλαγή θα σου λεγα να ξεκλειδώσεις bootloader και να το κάνεις με miflash.

Είχα πιστέψει πως έχεις εγκαταλήψει το φόρουμ, μη σου πω και τη χώρα την ίδια :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειχα βαλει την 8.2.2 global οταν ειχε βγει. Μπορω να βαλω παλι την 8.1.6 ?

Για πιο λογο τις απεσυραν τις καινουριες ρομ ξερουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ειχα βαλει την 8.2.2 global οταν ειχε βγει. Μπορω να βαλω παλι την 8.1.6 ?

Για πιο λογο τις απεσυραν τις καινουριες ρομ ξερουμε ?

γενικα πάντως κ σε αλλες συσκευές το κάνουν στην 8.2....εχει ενα μηνα που συμβαίνει αυτό τις βγάζουν τις αποσύρουν... ίσως τα έχουν κανει σαλάτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω 2 redmi note 3 pro, το ένα με κατεστραμμένη μητρική και το δεύτερο με σπασμένη οθόνη. Αν προσπαθήσω να βάλω την μητρική (αυτού με την σπασμένη οθόνη) στο άλλο, θα έχω πρόβλημα; (imei, κλπ);

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Την λειτουργική οθόνη βάλε καλύτερα σε αυτό με την καλή μητρική.

 

Μπα το αντιθετο.Πιο ευκολα βγαινει η μητρικη παρα η οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πιστέψει πως έχεις εγκαταλήψει το φόρουμ, μη σου πω και τη χώρα την ίδια :)

Είπα να περάσω να πω ένα καλησπέρα....

Link to comment
Share on other sites

Μπα το αντιθετο.Πιο ευκολα βγαινει η μητρικη παρα η οθονη.

 

Θα θέλει heat gun και να κολλήσει μετά στο άλλο frame λες, ε; Μάλλον δίκιο έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Θα θέλει heat gun και να κολλήσει μετά στο άλλο frame λες, ε; Μάλλον δίκιο έχεις.

 

Για όσους όμως δεν κανουν συχνα αυτή τη δουλειά, αποκόλληση, το πιστόλι θερμού αέρα είναι πολυτέλεια.

Ενα καλό σεσουαρ θα κανείς τη δουλειά σου,τουλάχιστον έτσι έχω βολευτει τις φορες που χρειαζόταν, μετα στεγνωνεις και τα μαλλιά σου!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα θέλει heat gun και να κολλήσει μετά στο άλλο frame λες, ε; Μάλλον δίκιο έχεις.

 

Πρεπει να ξυλωσεις μητρικη ετσι και αλλιως για να βγει οθονη.

Βαλε και οτι θελει αυτοκολλητα κτλ.Ασε που ειναι ταλαιπωρια και η μπαταρια να βγει μιας και ειναι κολλημενη και ευκολα τη σφαζεις.

Παιζει να βγαινει η μητρικη χωρις καν να χρειαστεις να βγαλεις μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μια βοηθεια ρε παιδια. note 3 pro, φοραει ελληνικη 8.1.1.0 κ καταφερε και το μπρικαρε φιλος. κολλημενο στο σημα της MI, μπορει να μπει σε fastmode και σε twrp. απο twrp εκανε εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα δεν επανηλθε. πως το ξεμπρικαρω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, μια βοηθεια ρε παιδια. note 3 pro, φοραει ελληνικη 8.1.1.0 κ καταφερε και το μπρικαρε φιλος. κολλημενο στο σημα της MI, μπορει να μπει σε fastmode και σε twrp. απο twrp εκανε εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα δεν επανηλθε. πως το ξεμπρικαρω?

Αφού μπαίνει σε twrp κάνε wipe system, data, cache, art/dalvik και ξαναπέρασε την rom από την αρχή.

Επίσης δες μήπως κλείδωσε ο bootloader (ενώ είσαι σε fastboot τρέξε την εντολή: fastboot oem device-info).

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρα ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader αλλα μου εβγαλε μια γραμμη ακομα εξτρα με αυτο "Device critical unlocked: true".

φανταζομαι την rom την ιδια που φορουσε να περασω σε μια sd card και να την φλασαρω απο εκει. προχωραω?

Edited by sakkouk
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πτώση εχω μια κιτρινίλα σρην οθόνη. Γνωρίζετε κάποιο μαγαζί για αλλαγη οθόνης και τιμή για οθόνη?

Επειδή είμαι επαρχία ενα κατάστημα με service sony nokia κινητά θα μπορεσει να την αλλάξει? Η που μπορω απο να βρω οθόνη γνήσια?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτή την θήκη αλλά μετά είδα ότι είναι για Special Edition (wtf ρε κινέζοι με τις 34827 εκδόσεις :mad: :confused: ). Από ότι κατάλαβα είναι για 152mm μήκος; Εγώ έχω 150mm θα έχω μεγάλο θέμα; :(
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρα ειναι ξεκλειδωτος ο bootloader αλλα μου εβγαλε μια γραμμη ακομα εξτρα με αυτο "Device critical unlocked: true".

φανταζομαι την rom την ιδια που φορουσε να περασω σε μια sd card και να την φλασαρω απο εκει. προχωραω?

Ναι προχώρα άφοβα. Wipe αυτά που σου είπα, flash και πες μας τι έγινε...

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτή την θήκη αλλά μετά είδα ότι είναι για Special Edition (wtf ρε κινέζοι με τις 34827 εκδόσεις :mad: :confused: ). Από ότι κατάλαβα είναι για 152mm μήκος; Εγώ έχω 150mm θα έχω μεγάλο θέμα; :(

 

Δεν θα κάνει, απλά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την αλλαγή, έβγαλα την μητρική την τοποθέτησα στο παλιό και όλα πάνε ρολόι. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πτώση εχω μια κιτρινίλα σρην οθόνη. Γνωρίζετε κάποιο μαγαζί για αλλαγη οθόνης και τιμή για οθόνη?

Επειδή είμαι επαρχία ενα κατάστημα με service sony nokia κινητά θα μπορεσει να την αλλάξει? Η που μπορω απο να βρω οθόνη γνήσια?

Γνωστός μου πλήρωσε 80€ για αλλαγή οθόνης (σε τοπικό κατάστημα κινητής στην Πτολεμαΐδα).

Κάνε μια ερώτηση εκεί που λες δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Χα... Εγω Κοζάνη είμαι.. Κάπου είχα δει για 34 ευρώ οθόνη. Αλλά δεν θυμάμαι που. Με τόσα ισως την αλλάξω μόνος μου

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...