Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από official global stable πως περνάμε στην επίσημη dev?

 

Με twrp by cofface για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα κολλήσει στο mi logo στο πρώτο άνοιγμα.. Κανονικά την περνάς κάνοντας όλα τα wipe (data, cache, dalvic, internal και system) ... Εγώ όλες ρομ με twrp by cofface τις περνάω.. Δεν ξέρω αν είναι ο σωστός τρόπος αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα σε ότι και να δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Από official global stable πως περνάμε στην επίσημη dev?

 

Από τον updater της συσκευής μια χαρά περνάει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Από τον updater της συσκευής μια χαρά περνάει.

Δηλαδή από την official stable που έχω μπορώ να περάσω την επίσημη dev

Με τον updater της συσκευής χωρίς πρόβλημα να κολλήσει;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από την official stable που έχω μπορώ να περάσω την επίσημη dev

Με τον updater της συσκευής χωρίς πρόβλημα να κολλήσει;

Σωστά, αλλά αν σου βγάλει error βάλε προηγούμενη έκδοση dev και άστο να σου κάνει αναβάθμιση μόνο του στην τελευταία.

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε RR αλλά και τις άλλες παρεμφερείς cm based Roms, χρησιμοποιείτε εφαρμογές τύπου greenify? Η δεν το θεωρείτε πλέον απαραίτητο?

 

Επίσης, στην RR έχει δοκιμάσει κανείς σας τις επιλογές wakelock blocker ?? Αυξάνει την αυτονομία?

Περιορίζει τα wakelocks, αντιλαμβάνομαι, αλλά με τι αντίτιμο? Δημιουργείται αραγε πρόβλημα στα push notifications ή σε άλλες λειτουργίες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε RR αλλά και τις άλλες παρεμφερείς cm based Roms, χρησιμοποιείτε εφαρμογές τύπου greenify? Η δεν το θεωρείτε πλέον απαραίτητο?

 

Επίσης, στην RR έχει δοκιμάσει κανείς σας τις επιλογές wakelock blocker ?? Αυξάνει την αυτονομία?

Περιορίζει τα wakelocks, αντιλαμβάνομαι, αλλά με τι αντίτιμο? Δημιουργείται αραγε πρόβλημα στα push notifications ή σε άλλες λειτουργίες?

 

Με RR που είμαι είμαι σούπερ ευχαριστημένος. Δε μπαίνω καν στη διαδικασία ενεργειών για καλύτερη μπαταρία. Είναι από μόνη της άψογη!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται! Είναι σουπερ η αυτονομία. Απλά ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο! Θα τεσταρω τις επιλογές και θα επανέλθω.

Να ρωτήσω κάτι άλλο, στα developer options η ταχύτητα των animation γιατί είναι 2χ? Θυμάμαι σε παρεμφερείς ρομς η default ταχύτητα ήταν 1χ και όλοι το κάναμε 0,5χ για να είναι ακόμη πιο γρήγορο..

Εσύ την έχεις αφήσει default στα 2χ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται! Είναι σουπερ η αυτονομία. Απλά ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο! Θα τεσταρω τις επιλογές και θα επανέλθω.

Να ρωτήσω κάτι άλλο, στα developer options η ταχύτητα των animation γιατί είναι 2χ? Θυμάμαι σε παρεμφερείς ρομς η default ταχύτητα ήταν 1χ και όλοι το κάναμε 0,5χ για να είναι ακόμη πιο γρήγορο..

Εσύ την έχεις αφήσει default στα 2χ?

 

Βαλε και τα τρία στο 0.5.

Ουσιαστικά λίγο θυμάμαι τι είχε η κάθε Ρομ,απλά τα αλλαζω παντα.

Όσο για το πρώτο που ρωτησες,είναι ο λογος που ανάλογες Ρομ είναι σχετικά εύκολες στο πείραγμα, αρα την κανεις εσύ πως σου αρέσει.

Μεγάλες τώρα διάφορες δεν θα δεις,εκτώς αν έχεις εφαρμογές που όταν τρέχουν τραβανε!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δει καποιος το σημα lte η 4g με wind?βαζω lte στις ρυθμισεις και το μονο που βλεπω ειναι H+ ενω στην δευτερη σιμ που ειναι η cosmote το βλεπω αμεσως..πατησα *#*#4636#*#* και ειδα οτι ειναι wcma preferred και εχει lte/gsm/cdma αλλα απ οσο ξερω το cdma ειναι για αμερικη,για να εχω αυτοματη εναλλαγή σε lte/wcdma/gsm τι να κανω;Η γραμμη μου ειναι 4g ειμαι με cm13 και 7.2.16 firmware
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει κάποιος να πάει την official Global stable στην rr και εάν ναι είναι εύκολο να την περάσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι με την official global dev στην τελευταία έκδοση.Το ακουστικό έχει χαμηλή ένταση στις κλήσεις πως μπορω να το αυξήσω χωρίς root,kernel tweaks κτλ.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

μετα απο εγκατασταση της επισημης developer rom 7.3.9 οταν ανοιγω τα δεδομενα σε cosmote

δεν εμφανιζει το αντιστοιχο σηματακι των δεδομενων τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο εγκατασταση της επισημης developer rom 7.3.9 οταν ανοιγω τα δεδομενα σε cosmote

δεν εμφανιζει το αντιστοιχο σηματακι των δεδομενων τι μπορει να φταιει?

Ψάξε στο νήμα για πρωτόκολλο apn.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Που να ψάξω στο νήμα αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει

με κάτι συγκεκριμένο

 

Σε αυτό το νήμα ψάξε γιατί έχει απαντηθεί εκατοντάδες φορές. Και στις ρυθμίσεις είναι, αλλά δεν το έχω.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Που να ψάξω στο νήμα αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει

με κάτι συγκεκριμένο

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/22033-XTRV-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%BF-mobile-internet-%CE%B1%CF%80%CF%8E%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1-APN-SOLVED/?pageNo=10&60c7007c

 

Τσεκαρε εδω και θα τα βρεις ολα :)

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Περασα την RR αλλα τρ δεν μου δουλευει το Fingerprint. Ξερετε πως να το φτιαξω;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις goodiex (ή κάπως έτσι;;; ) ;

Υπάρχει κάποιο fix, ψάξε λίγο στο xda thread...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησε κανεις οτι η μπαταρια τελειωνει πιο γρηγορα μετα το update 7.3.9?ενω εκανε περιπου 2 μερες, τωρα σε 1 μερα σχεδον εχει τελειωσει η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν RR 5.8.x βγήκε fix για τα force camera closes στο xda: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/universal-camera-binary-patch-kenzo-n-t3572779

 

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά τα σχόλια είναι θετικά :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν RR 5.8.x βγήκε fix για τα force camera closes στο xda: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/universal-camera-binary-patch-kenzo-n-t3572779

 

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά τα σχόλια είναι θετικά :)

Και σε Los official κάνει δουλειά..

Διορθώνει και το φακό και τα "κρεμασματα" της φωτογραφικής.

 

Αυτό που δε διορθώθηκε (σε εμένα τουλάχιστον - με stock kernel), είναι η αδυναμία της εφαρμογής να τραβήξει βίντεο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γνωρίζετε κάποιο αξιόπιστο μαγαζί απ έξω να βρω φτηνά το redmi note 3 pro; Έιχα στα υπόψην μου το minideal που το είχε στα 124ε αλλά τώρα δεν το έχει.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν RR 5.8.x βγήκε fix για τα force camera closes στο xda: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/universal-camera-binary-patch-kenzo-n-t3572779

 

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά αλλά τα σχόλια είναι θετικά :)

 

απιστευτο.. :P χθες εβαλα παλι miui γιατι δεν αντεξα αλλο τα θεματα τις καμερας..

 

βιντεο παντως εμενα εβγαζε κανονικα. εννοειται δεν εχω δοκιμασει το fix.

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο.. :P χθες εβαλα παλι miui γιατι δεν αντεξα αλλο τα θεματα τις καμερας..

 

βιντεο παντως εμενα εβγαζε κανονικα. εννοειται δεν εχω δοκιμασει το fix.

 

Κι εγώ γύρισα σε lineage 13 για κάμερα κυρίως.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...