Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κλειδωμένο είναι.

Από που το αγόρασες;

Μήπως το είχε άλλος πριν από σένα;

Μήπως έκανες δύο αιτήσεις για ξεκλείδωμα με διαφορετικούς αριθμούς τηλεφώνου;

 

Οχι με εναν εχει κανει. Του εχει ερθει και sms οτι εχει αδεια να ξεκλειδωσει το κινητο του. (Το εκανε 2 φορες και εχει για το ιδιο τηλεφωνο 2 10 ψηφια ID) λες να φταιει αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα!

 

Είμαι από χθες με RR το τελευταίο build και με το δικό του recovery (βάζει το TWRP του mic) αλλά δεν έχω καθόλου ήχο στην κλήση. Ούτε τους ακούω ούτε με ακούνε. Μόνο με ενσύρματο hands free δουλεύει όπως πρέπει. Με bluetooth, speaker τίποτα... Το έχει συναντήσει κάνας άλλος; Όχι τπτ, αλλά βαριέμαι να γυρνάω στο backup της CM13 που είχα.

 

ΥΓ. Καλά ε, η RR τα σπάει. Απλά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

 

Είμαι από χθες με RR το τελευταίο build και με το δικό του recovery (βάζει το TWRP του mic) αλλά δεν έχω καθόλου ήχο στην κλήση. Ούτε τους ακούω ούτε με ακούνε. Μόνο με ενσύρματο hands free δουλεύει όπως πρέπει. Με bluetooth, speaker τίποτα... Το έχει συναντήσει κάνας άλλος; Όχι τπτ, αλλά βαριέμαι να γυρνάω στο backup της CM13 που είχα.

 

ΥΓ. Καλά ε, η RR τα σπάει. Απλά.

Καλύτερη και απο τη cm13?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη και απο τη cm13?

Έχει πολλές παραπάνω ρυθμίσεις ειδικά για το UI ε και είναι και Android Nugat με ότι βέβαια συνεπάγεται αυτό :) (βλέπε κρασαρίσματα στην κάμερα) Αλλά το όλο UI μου αρέσει ένα κλικ παραπάνω από την Lollipop. Αν έχεις 1 ώρα χρόνο, τράβα μπακαπ και ρίχτη :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Οχι με εναν εχει κανει. Του εχει ερθει και sms οτι εχει αδεια να ξεκλειδωσει το κινητο του. (Το εκανε 2 φορες και εχει για το ιδιο τηλεφωνο 2 10 ψηφια ID) λες να φταιει αυτο;;

 

Με τον ίδιο λογαριασμό μπορείς να ξεκλειδώσεις άλλο τηλέφωνο μετά από ένα μήνα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο λογαριασμό μπορείς να ξεκλειδώσεις άλλο τηλέφωνο μετά από ένα μήνα.

 

δοκιμάζω και με το δικο μου που εχω ξεκλειδώσει ενα κινητο ιδιο πριν 10 μηνες και κανει τα ιδια!!!

 

Μου εχει σπάσει τα νευρα... HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

Link to comment
Share on other sites

Dev ROM δεν μπορώ να βάλω με τίποτα. Υπάρχει κάποια καλή διαδικασία βίντεο και λινκ ?

Ευχαριστώ

 

Redmi note 3 pro stable global την τελευταία αναβάθμιση από xiaomi. Μέσω update.

Link to comment
Share on other sites

Dev ROM δεν μπορώ να βάλω με τίποτα. Υπάρχει κάποια καλή διαδικασία βίντεο και λινκ ?

Ευχαριστώ

 

Redmi note 3 pro stable global την τελευταία αναβάθμιση από xiaomi. Μέσω update.

 

Γιατί δεν μπορείς να βάλεις dev rom;

Fastboot rom σε edl mode μπσίνει 100%.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

 

Είμαι από χθες με RR το τελευταίο build και με το δικό του recovery (βάζει το TWRP του mic) αλλά δεν έχω καθόλου ήχο στην κλήση. Ούτε τους ακούω ούτε με ακούνε. Μόνο με ενσύρματο hands free δουλεύει όπως πρέπει. Με bluetooth, speaker τίποτα... Το έχει συναντήσει κάνας άλλος; Όχι τπτ, αλλά βαριέμαι να γυρνάω στο backup της CM13 που είχα.

 

ΥΓ. Καλά ε, η RR τα σπάει. Απλά.

Κοιτά το πιο πιθανόν είναι θέμα firmware.

Ήμουν με την τελευταία miui,μονο και μονο να το καθαρισω,έτσι όταν πέρασα την RR απλα δεν πέρασα τίποτα άλλο εκτώς απο ROM και gapps όπου όλα,εκτός κάμερας με τα γνωστά θέματα,παίζουν ιδανικά.

 

Όσο δεν έχω ακόμα όλα τα απαιτούμενα που προσφέρει το xposed η RR είναι μια χαρά.Εξάλλου αν δεις έχει απο LineageOS στα περισσότερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά το πιο πιθανόν είναι θέμα firmware.

Ήμουν με την τελευταία miui,μονο και μονο να το καθαρισω,έτσι όταν πέρασα την RR απλα δεν πέρασα τίποτα άλλο εκτώς απο ROM και gapps όπου όλα,εκτός κάμερας με τα γνωστά θέματα,παίζουν ιδανικά.

 

Όσο δεν έχω ακόμα όλα τα απαιτούμενα που προσφέρει το xposed η RR είναι μια χαρά.Εξάλλου αν δεις έχει απο LineageOS στα περισσότερα ;)

Μα γιαυτό απορώ... την έριξα μετά από full comple wipes και με τπτ δεν έχω ήχο. Επαναφέρω το backup της CM που είχα γιατί δεν παίζει να είμαι συνεχώς με hands free ενσύρματο μάλιστα! Κρίμα, και μου άρεσε πάρα πολύ. Καλά το smooth της, δεν παίζεται! Την έβαλα και σε ένα S2 που μου έχει μένει :)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Μα γιαυτό απορώ... την έριξα μετά από full comple wipes και με τπτ δεν έχω ήχο. Επαναφέρω το backup της CM που είχα γιατί δεν παίζει να είμαι συνεχώς με hands free ενσύρματο μάλιστα! Κρίμα, και μου άρεσε πάρα πολύ. Καλά το smooth της, δεν παίζεται! Την έβαλα και σε ένα S2 που μου έχει μένει :)

 

Εγώ όλα εκτός το system,μια και δεν ήμουν σίγουρος αν γινόταν και εκεί μου πειράζει το firmware.

Έτσι μπήκε με την πρώτη χωρίς παραπάνω πειράγματα και παραμενω με το δικό του kernel.

Την RR την είχα δοκιμάσει για λίγο όταν είχε βγεί η 14.1,απλα να πάρω μια γεύση όπως μετα απο μικρές αλλαγές σε Ρομ έμεινα για καιρό.Μου άρεσε και αφού για την ωρα η LineageOS παραμένει περισσότερο ασταθές επέστρεψα.

Το θετικό πλέον είναι οτι υπάρχουν επιλογές να διαλέξει κάποιος αυτό που του ταιριάζει...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορείς να βάλεις dev rom;

Fastboot rom σε edl mode μπσίνει 100%.

 

Το edl παίζει αλλά δεν την περνάει. Βγάζει error ότι η com δεν κάνει επικοινωνία. Με το miflash program. Μπορείς να μου βάλεις ένα λινκ με την rom που χρειάζεται να μπεί; Πρέπει κάποιο αρχείο να είναι patched?

Link to comment
Share on other sites

Το edl παίζει αλλά δεν την περνάει. Βγάζει error ότι η com δεν κάνει επικοινωνία. Με το miflash program. Μπορείς να μου βάλεις ένα λινκ με την rom που χρειάζεται να μπεί; Πρέπει κάποιο αρχείο να είναι patched?

 

Εδώ είσαι.

Win 10 έχεις;

Drivers έχεις περάσει;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι.

Win 10 έχεις;

Drivers έχεις περάσει;

 

windows 7 32bit. Κάτσε να βρω μηχανημα με 64bit. Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και τον χρόνο σου. Θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

windows 7 32bit. Κάτσε να βρω μηχανημα με 64bit. Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια και τον χρόνο σου. Θα ενημερωσω.

 

Γι' αυτό έχεις αυτά τα προβλήματα.

Ψάξε όμως υπάρχει έκδοση του MiFlash 32bit.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό έχεις αυτά τα προβλήματα.

Ψάξε όμως υπάρχει έκδοση του MiFlash 32bit.

 

ΦΙΛΕ εισαι καταπληκτικος! (βρηκα και μηχανημα 64bit) και η δουλειά έγινε μια χαρά!!!

 

Τωρα θα του περασω του φιλου μου την Ελληνικη DEV. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την πέρασα... αλλά οταν παταω στην ρυθμίσεις κρασσάρει! Εφαρμογες με Playstore κανονικα παιζουν μια χαρα. Αλλα οταν παταω στο ρυθμίσεις χτυπάει και θελει να στείλει αναφορα στην xiaomi. Θα λυθεί μήπως με επόμενη dev ROM ?

Την τελευταια πέρασα MIUI ROM στα Ελληνικά (XTRV_7.2.16/17 MIUI V8) :mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον την πέρασα... αλλά οταν παταω στην ρυθμίσεις κρασσάρει! Εφαρμογες με Playstore κανονικα παιζουν μια χαρα. Αλλα οταν παταω στο ρυθμίσεις χτυπάει και θελει να στείλει αναφορα στην xiaomi. Θα λυθεί μήπως με επόμενη dev ROM ?

Την τελευταια πέρασα MIUI ROM στα Ελληνικά (XTRV_7.2.16/17 MIUI V8) :mad:

Δοκίμασε να περάσεις ξανά "από επάνω" την ίδια ROM, χωρίς δλδ να σβηστεί τπτ.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Mπορει να μου πει κάποιος αν αυτός ο ασύρματος φορτιστής της nillkin http://m.banggood.com/NILLKIN-Magic-Disk-III-Fast-Charge-Edition-Wireless-Charger-for-Samsung-Xiaomi-Huawei-p-1074045.html είναι συμβατός με το τηλέφωνο, γιατί δε βγάζω άκρη
Link to comment
Share on other sites

Mπορει να μου πει κάποιος αν αυτός ο ασύρματος φορτιστής της nillkin http://m.banggood.com/NILLKIN-Magic-Disk-III-Fast-Charge-Edition-Wireless-Charger-for-Samsung-Xiaomi-Huawei-p-1074045.html είναι συμβατός με το τηλέφωνο, γιατί δε βγάζω άκρη

 

το κινητο δεν ειναι συμβατο γενικα με ασυρματη φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις ξανά "από επάνω" την ίδια ROM, χωρίς δλδ να σβηστεί τπτ.

 

Θα το δοκιμάσω αυριο που θα εχω τα χέρια μου το κινητο. (αν και δεν νομιζω οτι φταιει αυτό....)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αυριο που θα εχω τα χέρια μου το κινητο. (αν και δεν νομιζω οτι φταιει αυτό....)

 

Πέρνα πάλι τη ROM, κάνε το σεταρισμα με Αγγλικά και μετά ρύθμισε τη γλώσσα σε Ελληνικά. Σε κάποιες ROM διορθωνοταν το force close μ αυτό το τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα πάλι τη ROM, κάνε το σεταρισμα με Αγγλικά και μετά ρύθμισε τη γλώσσα σε Ελληνικά. Σε κάποιες ROM διορθωνοταν το force close μ αυτό το τρόπο.

 

Εντάξει θα το κάνω αυριο και θα ενημερωσω. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Περασα και αλλη ROM (dev Greek 2 version πιο πισω που αυτη εχω και εγω στο κινητο μου) , εκανα Format, wipe data, wipe cache, wipe dalvik. Αυτα βεβαια τα ειχα κανει και εχτες αλλα παλι τα ιδια κανει και ολα English.

 

Με εχει τρελλανει το κινητο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...