Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γρηγορη ερωτηση. Σε ολα τα κινητα της οικογενειας απενεργοποιω google movies, hangouts, gmail, music, talckback, βιβλια, περιπτερο, google plus, ωστε να μην πιανουν χωρο. Στο redminote 3 ομως δεν μου βγαζει την επιλογη (η μαλλον την βγαζει για απενεργοποιηση, αλλα ειναι γκρι και δεν πατιεται) Ξερει κανεις κατι?

Ευχαριστω!

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

. ναι εγώ φίλε έχω δοκιμάσει μια χαρά είναι.προς το παρόν το εχω σε άσπρο κ έχω παραγγείλει κ μαύρο γιατί εμένα είναι το χρυσό κ δεν μ αρέσει καθόλου.αν το βάλεις σωστά είναι σούπερ.

 

Ok ευχαριστώ , γενικά εψαχνα ένα από τα 5.5αρια της xiaomi σε grey γιατί το ήθελα μαύρο μπροστα , αλλά ή τιμή ξεφεύγει . Οπότε πιστεύω είναι ή καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

γιες...πρωτη σελιδα συχνες ερωτησεις!! να περασεις την marshmallow ομως..μην εχεις θεματα με ιμει

 

Το ίδιο ισχύει και για το αντίστροφο? Δηλαδή απο official dev να περάσουμε την official stable? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ισχύει και για το αντίστροφο? Δηλαδή απο official dev να περάσουμε την official stable? Ευχαριστώ.

 

εννοεις αν ισχυει μεσω updater? ναι

 

Αν εννοεις αν εχεις marshmallow πας σε marshmallow για να εισαι ησυχος...

 

Αν εχεις marshmallow και πας σε lollipop εχει ενα ρισκο (καντο με δικια σου ευθυνη)

Αν εχεις lollipop περνας οποια θες..

Link to comment
Share on other sites

εννοεις αν ισχυει μεσω updater? ναι

 

Αν εννοεις αν εχεις marshmallow πας σε marshmallow για να εισαι ησυχος...

 

Αν εχεις marshmallow και πας σε lollipop εχει ενα ρισκο (καντο με δικια σου ευθυνη)

Αν εχεις lollipop περνας οποια θες..

 

Και οι δυο MM, δηλαδη από την Official Global Dev 6.12.22 να περάσω στην Official Global Stable 8.1.1.0. Μέσω updater λοιπόν. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο MM, δηλαδη από την Official Global Dev 6.12.22 να περάσω στην Official Global Stable 8.1.1.0. Μέσω updater λοιπόν. Ευχαριστώ πολύ.

 

ναι αν δεν πετυχει θα χρειαστεις φλας..

Link to comment
Share on other sites

ναι αν δεν πετυχει θα χρειαστεις φλας..

 

Μάλιστα, αξίζει λοιπόν μια δοκιμή. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει κάποιος ας βάλει ένα λινκ με απευθείας κατέβασμα τις τελευταίας rom

Που έχει και ελληνικά μαζί για να την περάσουμε

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καμία εφαρμογή είτε από xposed είτε από play store που να μπορώ να κατεβάσω την γραμμή κατάστασης από την μέση της οθόνης όπως γίνεται στο miui; είμαι με cyanogen και ομολογώ ότι αυτό το χαρακτηριστικό είναι το μόνο που μου λείπει... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καμία εφαρμογή είτε από xposed είτε από play store που να μπορώ να κατεβάσω την γραμμή κατάστασης από την μέση της οθόνης όπως γίνεται στο miui; είμαι με cyanogen και ομολογώ ότι αυτό το χαρακτηριστικό είναι το μόνο που μου λείπει... Ευχαριστώ

Nova launcher.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nova launcher.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB3-850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν θέλω να αλλάξω το θέμα του κινητού.. Θέλω αποκλειστικά μια εφαρμογή για να κάνει αυτό το πράγμα χωρίς να επηρεάζει το interface

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω καιρό να γράψω και ομολογώ ότι έμεινα πίσω στις εξελίξεις.

 

Φοράω την 6.8.18 dev από Miui.gr από την οποία είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Θέλω να ρωτήσω αν έχει βγει σε MM κάποια έκδοση επίσημη σταθερή. Οι αρχικές θυμάμαι είχαν θέμα στην διαχείριση της μπαταρίας με περίπου 5+ ώρες περίπου, την στιγμή που τώρα είμαι στο 6.30 ώρες. Υπάρχει κάτι σταθερό και αξιόλογο για να με βάλει στον κόπο της αναβάθμισης;

 

Υ.Γ προς τους παλιούς του νήματος.

Είχα καιρό να μπω και πλέον δεν βλέπω να γράφει ο μέγιστος, geanto55 (Γιώργος). Όλα καλά με το παλικάρι; ή απλά άλλαξε κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω καιρό να γράψω και ομολογώ ότι έμεινα πίσω στις εξελίξεις.

 

Φοράω την 6.8.18 dev από Miui.gr από την οποία είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Θέλω να ρωτήσω αν έχει βγει σε MM κάποια έκδοση επίσημη σταθερή. Οι αρχικές θυμάμαι είχαν θέμα στην διαχείριση της μπαταρίας με περίπου 5+ ώρες περίπου, την στιγμή που τώρα είμαι στο 6.30 ώρες. Υπάρχει κάτι σταθερό και αξιόλογο για να με βάλει στον κόπο της αναβάθμισης;

 

Υ.Γ προς τους παλιούς του νήματος.

Είχα καιρό να μπω και πλέον δεν βλέπω να γράφει ο μέγιστος, geanto55 (Γιώργος). Όλα καλά με το παλικάρι; ή απλά άλλαξε κινητό;

 

Έχει βγει η stable 8.1.1.0 που βασίζεται σε Android 6 πριν 2 εβδομάδες.. Δεν ξέρω αν αξίζει η αλλαγή ας σου πει κάποιος που έχει miui αν και συνήθως οι πρώτες stable όλο και κάτι θα έχουν από bug ακόμα και οι stable.

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορη ερωτηση. Σε ολα τα κινητα της οικογενειας απενεργοποιω google movies, hangouts, gmail, music, talckback, βιβλια, περιπτερο, google plus, ωστε να μην πιανουν χωρο. Στο redminote 3 ομως δεν μου βγαζει την επιλογη (η μαλλον την βγαζει για απενεργοποιηση, αλλα ειναι γκρι και δεν πατιεται) Ξερει κανεις κατι?

Ευχαριστω!

 

και εγω φιλε αυτο θελω! αν ξερει καποις ας πει πως απενεργοποιουνται google music books και τα αλλα της google

τα παταω και δεν γινεται disable

Link to comment
Share on other sites

και εγω φιλε αυτο θελω! αν ξερει καποις ας πει πως απενεργοποιουνται google music books και τα αλλα της google

τα παταω και δεν γινεται disable

 

Από όσο ξέρω στη MIUI8 δεν μπορείς να κανείς disable τις εφαρμογές της Google. Χρειάζεται root ή κάποια custom ROM.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω καιρό να γράψω και ομολογώ ότι έμεινα πίσω στις εξελίξεις.

 

Φοράω την 6.8.18 dev από Miui.gr από την οποία είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Θέλω να ρωτήσω αν έχει βγει σε MM κάποια έκδοση επίσημη σταθερή. Οι αρχικές θυμάμαι είχαν θέμα στην διαχείριση της μπαταρίας με περίπου 5+ ώρες περίπου, την στιγμή που τώρα είμαι στο 6.30 ώρες. Υπάρχει κάτι σταθερό και αξιόλογο για να με βάλει στον κόπο της αναβάθμισης;

 

Υ.Γ προς τους παλιούς του νήματος.

Είχα καιρό να μπω και πλέον δεν βλέπω να γράφει ο μέγιστος, geanto55 (Γιώργος). Όλα καλά με το παλικάρι; ή απλά άλλαξε κινητό;

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/16575-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Android-5-1-1-%CF%83%CE%B5-Marshmallow-6-0-0-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi/ πολυ καλη! χωρις καθολου bugs και εδω για την αλλαγη απο dev σε stable...https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13866-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-GTV-Rom-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Stable-Dev-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Dev-Stable/?postID=144013&highlight=factory%2Breset%2B%25CE%25BF%25CE%25B4%25CE%25B7%25CE%25B3%25CF%258C%25CF%2582#post144013 Edited by saili
συμπληρωμα..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.

γνωριζετε αν το κινητο εχει μετρητη θερμοκρασιας/υγρασιας εσωτερικου χωρου? κατεβασα καποιες εφαρμογες κ θα ηθελα να ξερω αν μετρανε σωστα. ευχαριστω

 

προς ενημερωση, δεν εχει τελικα, μολις το διαβασα καπου

Edited by crespo_3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

Στο κινητό της κορης μου REDMI NOTE 3 PRO 2/16GB με ROM GTV 7.5 δεν μπαίνει στο 0.facebook.com

Πάροχος είναι η Vodafone

 

Δοκίμασα διαφορες ρυθμίσεις στα APN αλλά δεν κατάφερα τίποτα

 

Μπορεί καποιος να επιβεβαιωσει οτι δουλευει σωστα στο δικο του κινητό και οτι δεν είναι κάποιο bug

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Απο που προτείνετε να παραγγείλω το κινητο αυτη τη στιγμή. Διαβαζω κατι περιεργα για το vickmall. Το δικο μου το ειχα παρει απο εκεί χωρις κανενα προβλημα. Βαρεσαν κανονι άραγε
Link to comment
Share on other sites

Έχω τό συγκεκριμένο κινητό καί επειδή θέλω νά ταξιδέψω σέ Καναδά και Αμερική

Τό πρόβλημα είναι πώς δέν βρίσκω αυτές τις χώρες στις ρυθμίσεις region δηλαδή δέν λειτουργεί εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Έχω τό συγκεκριμένο κινητό καί επειδή θέλω νά ταξιδέψω σέ Καναδά και Αμερική

Τό πρόβλημα είναι πώς δέν βρίσκω αυτές τις χώρες στις ρυθμίσεις region δηλαδή δέν λειτουργεί εκεί;

 

Με μια μικρή επιφύλαξη, Οι ρυθμίσεις region ειναι μονο για την γλωσσα εμφανισης του κινητού, δεν επηρεάζουν σε κατι αλλο την λειτουργια του.

Αυτο που πρεπει να κοιταξεις ειναι αν οι μπαντες συχνοτητων που υποστηριζει το κινητο υπαρχουν στους παροχους της χωρας που θα πας( μου φαινεται απιθανο να εχεις προβλημα).

Οι πιο έμπειροι ας με διορθώσουν αν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τό συγκεκριμένο κινητό καί επειδή θέλω νά ταξιδέψω σέ Καναδά και Αμερική

Τό πρόβλημα είναι πώς δέν βρίσκω αυτές τις χώρες στις ρυθμίσεις region δηλαδή δέν λειτουργεί εκεί;

 

εγω που ημουν καναδα πριν 1 μηνα δεν ειχε θεμα..

 

απο το wifi του montreal ,ρυμθιστηκαν ωρες και κατευθειαν το σημα (επιανα rogers)

 

το μονο ισως που παρατηρησα ηταν οτι ξεφορτιζοταν πιο γρηγορα νομιζω.. και οτι εκει χαλασε το usb καλωδιο... ίσως φταινε οι μπριζες.ισως ηταν τυχαιο..παρε ενα μαζι σου καβατζα

 

 

region δεν πειραξα ποτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Απο που προτείνετε να παραγγείλω το κινητο αυτη τη στιγμή. Διαβαζω κατι περιεργα για το vickmall. Το δικο μου το ειχα παρει απο εκεί χωρις κανενα προβλημα. Βαρεσαν κανονι άραγε

 

Που το διάβασες αυτό για το Vickmall; Μπορείς να δώσεις link;

Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες αυτό για το Vickmall; Μπορείς να δώσεις link;

 

Ειδα ενα μήνυμα εδω ενος φιλου που εκανε καποια παραπονα πριν μερικα ποστ. Ειχα στείλει κ εγω ενα email πριν κανα μηνα σε αυτους να ρωτησω κατι αλλα απαντηση δεν πηρα. Και το συσχετισα και γι αυτο εχω την απορια θελωντας να αγοράσω ενα rn3 pro για την γυναίκα μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...