Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην 8.1.1.0 stable τι γίνεται με τα notifications εχετε και άλλοι προβλήματα? Δεν δουλεύουν σωστά.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν οντως εχεις το kenzo, η καλυτερη επιλογη ειναι η γνησια τηε xiaomi..

Τζαμακια τωρα, απο 70-80 λεπτα και κανουν την δουλεια τους μια χαρα.

 

Αν εχεις kate, μια δυο υπαρχουν μονο, ενω η γνησια ειναι πανακριβη.

 

Κανε και μια αναζητηση στα νηματα και των δυο συσκευων και θα βρεις οτι θελεις.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου, έχω πάρει αυτό https://www.skroutz.gr/s/8909064/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-16GB.html γιατί θέλω να το κάνω δώρο και βιαζόμουν. Εχω διαβάσει αρκετές σελίδες πίσω και δεν βρήκα, αν μπορείς να βοηθήσεις με κάποια link θα με βοηθούσες.

Edited by xristosle

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Τώρα επειδή έχει περάσει πολύς καιρός και δεν έχω παρακολουθήσει της εξελίξεις για το κινητό θέλω να μου προτείνετε αν έχει βγει καμιά καινούρια ελληνική ρομ η ακόμα την παλιά έχουμε, γιατί θέλω να την περάσω.

 

Χρόνια Πολλά

 

Έχει κυκλοφορήσει η official global stable 8.1.1.0 με Android 6.0.1 και ελληνικά. Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους cm13..μετα απο πολλες προσπαθειες μου εμφανισε το δαχτυλικο αποτυπωμα και ολα δουλευουν μια χαρα και αποτυπωμα και καμερα..αφου εσπασα τα νευρα μου δοκιμαζοντας ολες τις εκδοσεις της cm13 με καμια να μην μου εμφανιζει το δαχτυλικο αποτυπωμα εκανα τα εξης:αλλαξα το twrp περνωντας αυτο που εχει προτεινει ο filosofos και περασα με την σειρα και ολα μαζι το τελευταιο firmware την τελευταια εκδοση της cm13 το fix για το goodix fingerprint και την τελευταια εκδοση του radon kernel..εκανα reboot και διαπιστωσα πως δεν ειχα περασει τα gapps..τελικα μου εμφανισε το αποτυπωμα φλασαρα αργοτερα τα gapps και ολα πηγαν καλα..παραθετω τα links που χρησιμοπιησα

alka twrp http://www.mediafire.com/?febttn8piu0vfae

firmware https://drive.google.com/o...mJBVElMYWNRVDQ

cm13 rom https://download.cyanogenmod.org/?device=kenzo τελευταια εκδοση cm13 17/11

fingerprint fix http://www.mediafire.com/file/carlo4...oodix_FP_8.zip

radon kernel http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=69875363&postcount=5028

gapps http://opengapps.org/ arm64 pico

 

Μετά από καιρό έκατσα να ασχοληθώ. Επιβεβαιώνω ότι με αυτόν τον τρόπο δουλεύει επιτέλους το FP (goodix). To μόνο θέμα είναι ότι αν βάλεις app του τύπου "turn off the screen" τότε τρώει κόλλημα και δεν ξεκλειδώνει την οθόνη. Αν την απεγκαταστήσεις λειτουργεί κανονικά πάλι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ χρόνια πολλά!! ξέρει κανείς αν απο updater μπορείς να πας απο global dev σε global stable??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ χρόνια πολλά!! ξέρει κανείς αν απο updater μπορείς να πας απο global dev σε global stable??

 

μπορεις...αμα πετυχει αλλιως θες φλας...

Link to comment
Share on other sites

μπορεις...αμα πετυχει αλλιως θες φλας...

αυτό θέλω να αποφύγω... το έχεις δοκιμάσει?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

τι sot εχει το κινητο παιδια? ειμαι αναμεσα σαυτο και το 4

 

Από το 4 θεωρώ πως έχει καλύτερη κυρίως λόγω των a72 πυρήνων και γενικά της χαμηλότερης συχνότητας στον cpu ... Προσωπικά με cyanogen βγάζω από 5 ώρες μέχρι 8 μισή ανάλογα την χρήση.. Οι 5 κυρίως θα βγουν με βρ γιατί τρώει πολύ μπαταρία το γυροσκοπιο... Υπολόγιζε με μια μέση χρήση δεδομένων και WiFi μπορείς να φτάσεις τις 7 είτε με cyanogen είτε με miui(αν είναι καλή).

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Γενικά εχει τρομερό sot είτε με miui είτε με cm (η lineageOs πλεον ) εγω απλα παρατηρώ οτι η miui εχει πιο επιθετικό app kill και λιγο πιο καλη μπαταρια αν και πλέον ολα ίδια μου φαίνονται.. πιο vr εχεις και χρησιμοποιείς;
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει η official global stable 8.1.1.0 με Android 6.0.1 και ελληνικά. Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Φίλε μου αυτή η ρομ τα ελληνικά της είναι καλά όπως και στην ελληνική ρομ; Και αν μπορείς να μου στείλεις έναν οδηγό θα με βοηθούσε πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γενικά εχει τρομερό sot είτε με miui είτε με cm (η lineageOs πλεον ) εγω απλα παρατηρώ οτι η miui εχει πιο επιθετικό app kill και λιγο πιο καλη μπαταρια αν και πλέον ολα ίδια μου φαίνονται.. πιο vr εχεις και χρησιμοποιείς;

 

Το shinecon μαζί με joystick.. Πολύ καλή αγορά για 16 ευρώ από Κίνα.. Το προτείνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω για της απαντησεις...αλλα τι ειναι το βρ (vr) που λετε;

 

Virtual reality headset.. Εικονική πραγματικότητα... Ουσιαστικά είσαι σε first person και μπορείς να γυρίσεις 360 μοίρες και να δεις τριγύρω σου.. Σαν το 3d σκέψου αλλά μπορείς να στριφογυρνας... Είναι πολύ ωραία εμπειρία για ένα 20 ευρώ.. Ειδικά σε τοπία

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την συσκευή εδώ καί ένα 6μηνο περίπου. Εδώ και λίγες μέρες δεν ανοίγουν τα mobile data χωρίς να έχω πειράξει κάτι. Ξέρεις να μου πει κάποιος τι φταίει?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την συσκευή εδώ καί ένα 6μηνο περίπου. Εδώ και λίγες μέρες δεν ανοίγουν τα mobile data χωρίς να έχω πειράξει κάτι. Ξέρεις να μου πει κάποιος τι φταίει?

Ευχαριστώ!

 

πηγαινε ρυθμισεις -> σιμ -> apn -> και στα προτοκολλα apn διαλεξε ipv4/ipv6 και στα 2

 

 

 

Λίγο πιο πίσω έχει απαντήσει ένα παλικάρι... Λογικά αυτό πρέπει να είναι.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Ενδιαφέρομαι για το note 3 pro και θα ηθελα να μου πείτε αν αξίζει σε σχεση με το p9 lite

Και επισης επειδή εχω wind τι παίζει με την 800 αρα μπάντα και αν θα εχω πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την συσκευή εδώ καί ένα 6μηνο περίπου. Εδώ και λίγες μέρες δεν ανοίγουν τα mobile data χωρίς να έχω πειράξει κάτι. Ξέρεις να μου πει κάποιος τι φταίει?

Ευχαριστώ!

 

καλησπέρα,

Το έχει βρει κάποιος (το πρόβλημα παρουσιαστηκε μετά απο update) 2-3 σελίδες πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους.

Ενδιαφέρομαι για το note 3 pro και θα ηθελα να μου πείτε αν αξίζει σε σχεση με το p9 lite

Και επισης επειδή εχω wind τι παίζει με την 800 αρα μπάντα και αν θα εχω πρόβλημα.

 

αν και δεν εχω το p9 lite δεν νομιζω πως θα ηταν μια αναβαθμιση που θα εκανα. αλλα αυτο εξαρταται και τι ζητας. το rn3 pro ειναι αναβαθμιση και απο τα τελευταια flagships αν κοιτας την μπαταρια πανω απ ολα :P κατα τα αλλα εγω προσωπικα δεν θα εκανα αυτη την αλλαγη.. δεν περιμενα για τιποτα καλυτερο.

 

παντως για το αλλο που ρωτας, αν παρεις την international εκδοση (που καλα θα κανεις) τοτε δεν θα εχεις το παραμικρο προβλημα. το international ειναι και αυτο που κυκλοφορει πλεον ελλαδα :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει η official global stable 8.1.1.0 με Android 6.0.1 και ελληνικά. Μέχρι τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Φίλε μου αυτή η ρομ τα ελληνικά της είναι καλά όπως και στην ελληνική ρομ; Και αν μπορείς να μου στείλεις έναν οδηγό θα με βοηθούσε πολύ

 

κανονικά έχει τα ελληνικά. Έχει οδηγό στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση απλά αυτο που δεν διατύπωσα σωστά είναι οτι ειμαι ανάμεσα σε redminote 3pro και p9 lite. Όσο για το θέμα με τις μπάντες ολα οκ τότε, αφού πρόκειται αν το αγοράσω να το πάρω από Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Και το kenzo και το Kate είναι τα ίδια, απλά είναι το 4g με την wind.Αλλά κατα με το 4g το θεωρώ κάπως σαν πολυτέλεια αλλά και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας, χωρίς λογο,κάποιες φορες.Εξωτερικό που το δουλεψα τις μέρες που περασαν δεν είχα θέμα με κανένα δίκτυο.

Αυτό όμως που με βολεψε ηταν το GPS,ηταν απόλυτο κατα την διάρκεια επιστροφής μου οδικός.

Βέβαια με cm13 όλα τα παραπάνω. Απλά περιμένω να περάσουν οι γιορτές να πειραματιστω μια και θα έχω χρόνο περισσότερο με την 14.1.

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω το p9 lite δεν νομιζω πως θα ηταν μια αναβαθμιση που θα εκανα. αλλα αυτο εξαρταται και τι ζητας. το rn3 pro ειναι αναβαθμιση και απο τα τελευταια flagships αν κοιτας την μπαταρια πανω απ ολα :P κατα τα αλλα εγω προσωπικα δεν θα εκανα αυτη την αλλαγη.. δεν περιμενα για τιποτα καλυτερο.

 

παντως για το αλλο που ρωτας, αν παρεις την international εκδοση (που καλα θα κανεις) τοτε δεν θα εχεις το παραμικρο προβλημα. το international ειναι και αυτο που κυκλοφορει πλεον ελλαδα :)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση απλά αυτο που δεν διατύπωσα σωστά είναι οτι ειμαι ανάμεσα σε redminote 3pro και p9 lite. Όσο για το θέμα με τις μπάντες ολα οκ τότε, αφού πρόκειται αν το αγοράσω να το πάρω από Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά με υγεία χαρά και ευτυχία!!!

Είμαι μία πολύ ικανοποιημένη κάτοχος του Xiaomi redmi note 3 pro (με αγγλοκινεζική version, δεν την έχω αλλάξει) αλλά έχω μία απορία:

έχω την 8.1.3.0 (LHNCNDI) αλλά android version 5.0.2 LRX22G!!

Δεν θα έπρεπε να έχω την marshmallow?

 

Γνωρίζει κανείς να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να βοηθήσει;

 

Σε μερικούς κάνει λίγο παραπάνω να έρθει η ενημέρωση.

Μην ανησυχείς.

Πήγαινε στο ρυθμίσεις>σχετικά με το τηλ>ενημερώσεις συστήματος και πάτα το έλεγχος για ενημερώσεις κάθε μέρα και θα στο βρει σε λίγες μέρες αν δεν προσέχεις στις ειδοποιήσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...