Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω να σου απαντησω,αλλα γιατι να πας στο 7;

 

καλλιτερη αυτονομια βασικα συν οτι δε μου καθεται καλα στο ματι το 8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλλιτερη αυτονομια βασικα συν οτι δε μου καθεται καλα στο ματι το 8

ειναι χαλια η εχει μια μικρη διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

ειναι χαλια η εχει μια μικρη διαφορα;

 

Η αυτονομια εχει φτιαξει στα ιδια επιπεδα με την 7 μετα απο καποιες αναβαθμισεις τουλάχιστον σε global dev official που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία για όσους "φοβάστε" το miui 8 με τις τελευταίες αναβαθμίσεις σε official global dev είναι σούπερ.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161115/56df16ac27b3d887d38a0bf4442b4473.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161115/7e6ec022f548aab54e5a9b8d980d0dea.jpg

 

Στάλθηκε από RN3P

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι κάτι πολύ γενικό. Το κυριότερο είναι την χρήση που κανει ο κάθε χρήστης στην συσκευή του.

Ίσως για μένα αυτά τα νούμερα οθόνης έρχονται δεύτερα, σημαντικό είναι ποσο αντέχει η μπαταρία με τον ίδιο τροπο λειτουργίας (1,2,3 μέρες) μέχρι να ξαναμπεί στην πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο το έχω από Γερμανία αγορασμένο και φοράει MIUI 8 Global 6.11.3 | Beta με την οποία στέλνει και το vickmall.

Τα screenshots είναι με χρήση 80% Wi-Fi και 20% data.

Μόνο με data είναι γύρω στις 6 sot και 4+ σε πλοηγό (GPS κτλ.)

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες με cyanogen σκέφτομαι να ξανά γυρίσω στην miui. Η μπαταρία Δεν έχει διαφορά. Και μερικές φορές τρώει κάτι κολλήματα στο wake up και Δεν ανάβει η οθόνη μέχρι να του κάνω force reset. Μπορώ να περάσω την official miui? Έχω αλλάξει και το firmware με αυτό που δίνει η CM.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες με cyanogen σκέφτομαι να ξανά γυρίσω στην miui. Η μπαταρία Δεν έχει διαφορά. Και μερικές φορές τρώει κάτι κολλήματα στο wake up και Δεν ανάβει η οθόνη μέχρι να του κάνω force reset. Μπορώ να περάσω την official miui? Έχω αλλάξει και το firmware με αυτό που δίνει η CM.

Νομίζω μέσω fastboot.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες με cyanogen σκέφτομαι να ξανά γυρίσω στην miui. Η μπαταρία Δεν έχει διαφορά. Και μερικές φορές τρώει κάτι κολλήματα στο wake up και Δεν ανάβει η οθόνη μέχρι να του κάνω force reset. Μπορώ να περάσω την official miui? Έχω αλλάξει και το firmware με αυτό που δίνει η CM.

 

Καλημέρα! Τσέκαρε κ τον bootloader αν έχει κλειδώσει ή όχι.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μολις παρελαβα τη συσκευη μου απο vickmall, η οποια ηρθε με MIUI 8 Global 6.9.29 | Beta και με αριθμο εκδοσης MMB29M. Εχει κανονικα play store και google εφαρμογες, καθως και ελληνικη γλωσσα. Επισης, υπαρχει η δυνατοτητα ενημερωσης σε 6.11.3. Θα μπορω να κανω κανονικα τις ενημερωσεις και θα ειναι χωρις bugs η συγκεκριμενη εκδοση ή να προχωρησω σε καποια αλλαγη?
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που βλέπω ως international είναι ενα 5ιτσο 3s.........

Αυτό είναι? Δεν έχει σε 3 note pro??

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Ξέμεινα από lenovo k3 note και παρήγγειλα χθες τέτοια ώρα περίπου το 16gb από gearbest μέσω nl post στα 120€.

Μετά από πόσο καιρό τα στέλνουν, γνωρίζετε? Όπως επίσης και πόσο κάνουν να έρθουν?

Το lenovo από to2c επίσης με nl post είχε κάνει 10-12 μέρες. Στο gearbest λέει για 15-30.

 

Είχα βολευτεί με τις 5,5" και τώρα που είμαι με ένα neo v, ούτε να γράψω μήνυμα δεν μπορώ... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

 

για να μην μακρυγορο ..... ειχα κάνει παραγγελία απο geekbuying το XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO Ιnternational Version στις 31/10 και ακομα δεν εχει φυγει ...ολο λένε οτι θα έρθει και μπουρδες.....

 

Μου πρότειναν αυτο σε αντικατασταση για να μην περιμένω http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-369192.html

 

Ξεπερνώντας το θέμα της 800 μπαντας

 

Δεδομένου οτι αυτο δεν παιρνει OTA ... θα μπορέσω να του περασω κάποια rom για δέχετε ΟΤΑ updates?

Λέει οτι είναι base android 5 δεν μπορει να παρει android 6?

 

Αν μπορει να απαντήση κάποιος άμεσα θα βοηθησει πολύ αλλιως να ζητήσω refund γιατι τα νευρα μου έχουν γίνει τσαταλια :p

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ . Μηπως να πήγαινα σε αυτό καλύτερα ? http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Helio-X20-3GB-64GB-Smartphone---Gray-373016.html

Edited by SavasF
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες με cyanogen σκέφτομαι να ξανά γυρίσω στην miui. Η μπαταρία Δεν έχει διαφορά. Και μερικές φορές τρώει κάτι κολλήματα στο wake up και Δεν ανάβει η οθόνη μέχρι να του κάνω force reset. Μπορώ να περάσω την official miui? Έχω αλλάξει και το firmware με αυτό που δίνει η CM.

Αν απενεργοποιήσεις το live display από τις ρυθμίσεις, δεν θα σου το ξανακάνει..είναι γνωστό bug της cm, απλά κλείσε το live display.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους....

 

για να μην μακρυγορο ..... ειχα κάνει παραγγελία απο geekbuying το XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO Ιnternational Version στις 31/10 και ακομα δεν εχει φυγει ...ολο λένε οτι θα έρθει και μπουρδες.....

 

Μου πρότειναν αυτο σε αντικατασταση για να μην περιμένω http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-369192.html

Ξεπερνώντας το θέμα της 800 μπαντας

 

Δεδομένου οτι αυτο δεν παιρνει OTA ... θα μπορέσω να του περασω κάποια rom για δέχετε ΟΤΑ updates?

Λέει οτι είναι base android 5 δεν μπορει να παρει android 6?

 

Αν μπορει να απαντήση κάποιος άμεσα θα βοηθησει πολύ αλλιως να ζητήσω refund γιατι τα νευρα μου έχουν γίνει τσαταλια :p

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ . Μηπως να πήγαινα σε αυτό καλύτερα ? http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Helio-X20-3GB-64GB-Smartphone---Gray-373016.html

καλησπερα!κανε refund και πηγαινε στο vicmall αν σε ενδιαφερει το redmi note 3 pro(αυτο εχω και ειναι θηριο!!αν παραγγειλεις θα παραγγειλεις με china official dev...οταν τα παραλαβεις σε περιπου 18 μερες(τοσο το παρελαβα εγω) περνας την ελληνικη rom dev η stable απο το ελληνικο καταπληκτικο φορουμ(xiaomi miui hellas) για το 4 που αναφερεις να σου στειλουν αντι για το redmi note 3 pro δεν εχω αποψη...οπως και να εχει το vicmall ειναι απολυτα καρατσεκαρισμενα αξιοπιστο και after sale value!!!και βεβαια μπορεις να πας απο 5 σε 6 αλλα σε developer rom ..ακομα stable σε 6 δεν εχει βγει... Edited by saili
προσθεση σχολιων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!κανε refund και πηγαινε στο vicmall αν σε ενδιαφερει το redmi note 3 pro(αυτο εχω και ειναι θηριο!!αν παραγγειλεις θα παραγγειλεις με china official dev...οταν τα παραλαβεις σε περιπου 18 μερες(τοσο το παρελαβα εγω) περνας την ελληνικη rom dev η stable απο το ελληνικο καταπληκτικο φορουμ(xiaomi miui hellas) για το 4 που αναφερεις να σου στειλουν αντι για το redmi note 3 pro δεν εχω αποψη...οπως και να εχει το vicmall ειναι απολυτα καρατσεκαρισμενα αξιοπιστο και after sale value!!!και βεβαια μπορεις να πας απο 5 σε 6 αλλα σε developer rom ..ακομα stable σε 6 δεν εχει βγει...

 

Σε ευχαριστώ φιλε μουγια την απαντηση το ιδανικο είναι να αποφυγω τα φλασαρισματα..... αλλα στην προκειμενη περιπτωση για να μπορεσω να ξεμπερδεψω με το θεμα ελεγα μηπως το επερνα και έβαζα καποια rom που μπορει να παρει ΟΤΑ Updates.

 

Αρα υπάρχει κάποια που θα μπορω να περάσω στο παρακάτω http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-369192.html για να ξεμπερδεύω?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φιλε μουγια την απαντηση το ιδανικο είναι να αποφυγω τα φλασαρισματα..... αλλα στην προκειμενη περιπτωση για να μπορεσω να ξεμπερδεψω με το θεμα ελεγα μηπως το επερνα και έβαζα καποια rom που μπορει να παρει ΟΤΑ Updates.

 

Αρα υπάρχει κάποια που θα μπορω να περάσω στο παρακάτω http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-369192.html για να ξεμπερδεύω?

 

Ευχαριστώ

 

 

Η official international δεν σου κάνει που δίνει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στην cyanogen γνωρίζει κάποιος που είναι η ρύθμιση για να ξεκλειδώνει το κινητό με τον proximity sensor... Την βρήκα στις ρυθμίσεις του gravity box αλλά δεν δουλεύει... Υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις τις κανονικές; ευχαριστώ Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Η official international δεν σου κάνει που δίνει?

 

Αν υποστηριζει ΟΤΑ μου κανει....φυσικα ... αλλα αυτοι απο το chat μου ειπαν οτι δεν υποστηριζει...........

Edited by SavasF
Link to comment
Share on other sites

εχει και νοτε 3 προ ιντερνασιοναλ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441128

 

Σε ευχαριστώ πολύ..

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηριζει ΟΤΑ μου κανει....φυσικα ... αλλα αυτοι απο το chat μου ειπαν οτι δεν υποστηριζει...........

Για να σου είπαν ότι δεν υποστηρίζει δεν είναι ή official international αλλά ή γνωστη multi με τα προβλήματα. Το πιθανότερο είναι ότι θα σου έρθει με multi και θα ακολουθησεις τον οδηγό unofficial to official και βάζοντας την official stable ή dev θα είσαι κομπλε με ΟΤΑ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...