Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως αν ενεργοποιήσεις τον εντοπισμό θέσης πιστεύω θα φτιάξει μόνο του.

 

Αν λες το gps τότε κλειστό το έχω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εβαλα stable πανω απο ελληνικη και κολλουσε στο mi logo...ειχα ξεκλειδωμενο κανονικα το bootloader...δεν ξερω τι επαιζε ξανα μπηκα στο twrp και εβαλα παλι την ελληνικη γιατι η global δεν εμπαινε για κανενα λόγο.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα stable πανω απο ελληνικη και κολλουσε στο mi logo...ειχα ξεκλειδωμενο κανονικα το bootloader...δεν ξερω τι επαιζε ξανα μπηκα στο twrp και εβαλα παλι την ελληνικη γιατι η global δεν εμπαινε για κανενα λόγο.

 

Αν την έβαλες με twrp δεν θα μπαινε για κανένα λόγο....

Θέλει τροποποίηση το boot.img ή άλλο twrp που έχει έτοιμο..

Link to comment
Share on other sites

Από GTV Μiui 6.xx.xx. Dev μπορούμε να πάμε σε Global DEV που έχει και OTA και ελληνικά? Πως και αν αξίζει?

 

Μπορείς κανονικά με miflash ....

 

 

Αν μπορείς χωρίς twrp... .ίσως να αξίζει.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω δύο πράγματα. Θέλω να πάρω τηλέφωνο στην κοπέλα, κάτι με 250 ευρώ max. Note 3 και p9 lite είναι καλές επιλογές θεωρώ. Το xiaomi από μπαταρία πώς είναι; Επίσης θα έχει θέμα με ελληνικό μενού, εφαρμογές και δίκτυο; Ρωτάω επειδή είναι κινέζικο και θα το έχει όπως θα της έρθει. Δε θα πειράξει τίποτα. Και δεν ξέρει και δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθεί. Το βρίσκω στο σκρουτζ 170 ευρώ(το μικρό γιατί το μεγάλο δε θα της χρειαστεί, κάνει πολύ απλή χρήση). Δώστε τα φώτα σας.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κανονικά με miflash ....

 

 

Αν μπορείς χωρίς twrp... .ίσως να αξίζει.

 

Πλέον μπορείς να περάσεις twrp στην global dev και να έχεις και ota!!!! Και κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι τουλάχιστον αξιοπρεπέστατη rom.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει καποιος Mokee ρομ για το kenzo?

 

Λοιπόν η Mokee ηταν για μένα η πρώτη custom ROM που έβαλα όταν έφυγα απο την miui.

Την είχα κοντά μήνα μέχρι να πάω σε cm.

Καλη και σταθερή για όσο την κράτησα,το μονο μείον για μένα τα led ,και σε χρώματα και σε παλμό.

Απο τοτε έως τώρα δεν ξέρω αν έχουν γίνει βελτιώσεις αλλά σε σχέση με την cm κατα την γνώμη μου είναι λίγο πιο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με τπτ να ξεπερασω το couldnt verify device παρακαλω βοηθεια

 

κατεβασε την προηγουμενη 6,8,11

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορείς να περάσεις twrp στην global dev και να έχεις και ota!!!! Και κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι τουλάχιστον αξιοπρεπέστατη rom.

 

Το ξέρω ναι.... αλλά νομίζω ότι είναι για λίγο πιο ψαγμένους χρήστες και δεν το προτείνω σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω άλλη μία ερώτηση .στο install της 8.0.1.0 για εγκατασταση superuser πατησα όχι νομίζω στη αρχή αλλά τώρα που άνοιξε η συσκευή μου έχει συνέχεια στις ειδοποιήσεις supersuinstaller.τι πρέπει να κάνω ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ippo88
Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορείς να περάσεις twrp στην global dev και να έχεις και ota!!!! Και κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι τουλάχιστον αξιοπρεπέστατη rom.

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να την περάσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορείς να περάσεις twrp στην global dev και να έχεις και ota!!!! Και κατά την ταπεινή μου γνώμη είναι τουλάχιστον αξιοπρεπέστατη rom.

 

πολύ ενδιαφέρον! κάποιο link?

Link to comment
Share on other sites

Απορια..με την miui 8 global 6.10.13 dev δεν δουλεύει τ Bluetooth??εχω ενα ακουστικό Sony που κατά καιρούς το εχω συνδέσει με πολλές συσκευές αλλά με αυτό το τηλ δεν συνδέεται. Δεν το βλέπει καν ... γιατί???

 

Καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Η CM13 τι λέει από κάμερα;

 

Υπάρχουν δείγματα φωτογραφιών και βίντεο πουθενά;

 

Εδώ είναι ένα 4Κ βίντεο:

και εδώ ένα FHD:

 

Και τα 2 με τη μαμά εφαρμογή

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω δύο πράγματα. Θέλω να πάρω τηλέφωνο στην κοπέλα, κάτι με 250 ευρώ max. Note 3 και p9 lite είναι καλές επιλογές θεωρώ. Το xiaomi από μπαταρία πώς είναι; Επίσης θα έχει θέμα με ελληνικό μενού, εφαρμογές και δίκτυο; Ρωτάω επειδή είναι κινέζικο και θα το έχει όπως θα της έρθει. Δε θα πειράξει τίποτα. Και δεν ξέρει και δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθεί. Το βρίσκω στο σκρουτζ 170 ευρώ(το μικρό γιατί το μεγάλο δε θα της χρειαστεί, κάνει πολύ απλή χρήση). Δώστε τα φώτα σας.

Κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μία ερώτηση, έχω βάλει την ρομ του gkalen 6.10.13 και σήμερα στο άκυρο έβαλα ξυπνητήρι και σε μερικά λεπτά επανεκκίνησε μόνο του και κόλλησε στο mi logo. Μετά από επανεκκίνηση κρατώντας το power button όλα κομπλε. Τώρα έγινε έκανα και ένα wipe dalvik cache και όλα κομπλε. Καμία ιδέα τι μπορεί να παίζει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι ένα 4Κ βίντεο:

και εδώ ένα FHD:

 

Και τα 2 με τη μαμά εφαρμογή

 

το 4k βιντεο φαινεται τελειως εκτος focus (στον τοιχο και οχι πχ στα φυλλα στην αρχη του βιντεο).

προσφατα εκατσα και εγω και εβγαλα δυο βιντεο, ενα 4k και ενα 1080p, το 4k ειναι πραγματικα καλυτερο. και μαλιστα τα ειδα αργοτερα στο monitor του pc μου που ειναι fHD.

επειδη ομως τα δυο αυτα βιντεο σβηστηκαν (οσο καλο και να ειναι το 4k, τρωει απιστευτα πολυ χωρο) θα βγαλω καποια στιγμη αλλα και θα τα ανεβασω και εγω. πιθανοτατα στο συγκεκριμενο σου βιντεο ετυχε γιατι οσο εχω κατσει να τα συγκρινω το 4k τραβαει πολλη λεπτομερεια που δεν φαινεται στο 1080p

 

 

Ρε παιδιά μία ερώτηση, έχω βάλει την ρομ του gkalen 6.10.13 και σήμερα στο άκυρο έβαλα ξυπνητήρι και σε μερικά λεπτά επανεκκίνησε μόνο του και κόλλησε στο mi logo. Μετά από επανεκκίνηση κρατώντας το power button όλα κομπλε. Τώρα έγινε έκανα και ένα wipe dalvik cache και όλα κομπλε. Καμία ιδέα τι μπορεί να παίζει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαλλον απλα καποιο bug.. συμβαινει που και που σε custom roms. καλως εκανες wipe cache/davik cache. αν εχεις τις ανησυχιες σου απλα αναβαθμισε στην επομενη εκδοση μολις βγει ή κανε καθαρη εγκατασταση απο την αρχη.. αλλιως δεν νομιζω πως μπορει κανενας να σου εγγυηθει πως δεν θα το ξανακανει απλα με το wipe cache.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα παρέλαβα μόλις το redmi note 3 pro. ..αλλά δεν έχει όλο το μενού ελληνικά και είναι για έναν θείο μου και θα έχει θέμα. .ενώ το άλλο που έχω είναι κομπλε...απο vickmall πήρα μεmulti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...