Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα,ειμαι για να το παιρνω (με snapdragon).Εχω 4 ερωτησεις

 

1.Eρχεται επισημα με Miui 8 android 6 based η κατι αλλο?Εχει δωσει η εταιρια στο συγκεκριμενο τηλ android 6 επισημα?

 

2.Απο 3rd party roms (cm13/AOSP based) υπαρχουν 100% bugless roms?

 

3.Ειναι αξιοπιστο το Geekbuying?Εχει την καλυτερη τιμη απ οτι εχω δει μεχρι τωρα.

 

4.Μπορουν να χρησιμοποιησουν και οι 2 sim 4G (oχι απαραιτητα ταυτοχρονα,εννοω και οι 2 θεσεις των sim,θα κανω την πατεντα με την διπλη ταινια για να εχει 2 sim+sd card ταυτοχρονα)

 

Ευχαριστω!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εχω το εξεις πρόβλημα. Δεν μ ερχονται οι ειδοποιησεις απο Facebook και Instagram. Δηλαδή έρχονται μόνο οταν ανοίω την εφαρμογή.. Πως γίνεται να φαίνονται πανω στην μπαρα?
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κάνεις mi account για να έχεις backup οταν το χρειαστείς.

Ενημερώσεις θά παίρνεις και χωρις αυτο αρκεί βέβαια να εχεις official ρομ

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μπορω να το κανω εχοντας πανω οποιαδηποτε ρομ; Δηλαδη αν βαλω cyanogenmod και την ωρα που την βαζω κλειδωσει παλι η διαδικασια με το mi unclock το ξεκλειδωνει το κινητό ή θα χρειαστώ άλλο τροπο;

 

Αν ξεκλειδωθεί μία φορά official μετά το ξανα ξεκλειδώνεις με όποια και να είσαι..

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνετε; 6.9.29 ελληνική, 6.9.29 gkalen ή 6.9.29 global και γιατί; ευχαριστώ

 

Καλημέρα στην παρέα. Είμαι με GTV 6.8.18 αρκετό καιρό και το μόνο bug που έχω παρατηρήσει είναι με την αυτόματη περιστροφή οθόνης. Καμιά φορά κολλάει και πρέπει να την κάνω off - on Και στρώνει.

 

Το πρόβλημα περνώντας σε Miui 8 είναι η μπαταρία. Πλέον είμαι σταθερά στις 5.5 με 6+ ώρες οθόνης και το θεωρώ λίγο καθώς με Miui 7 και πάλι Beta έκδοση είχα το λιγότερο 7+. Το Android system από το 4-5% πήγε στο 19%! Ίσως αυτό κάνει τη δουλειά.

 

Θεωρώ το μεγάλο ατού του κινητού εξαφανίστηκε και έτσι θέλω να περάσω μία έκδοση που να τα πηγαίνει αρκετά καλά με την μπαταρία. Τουλάχιστον με μία μέση χρήση ένα 7ωρο.

 

Μπορούμε να κάνουμε κάποιες προτάσεις με βάση και τις εμπειρίες σας;

 

Ευχαριστώ!

 

εσύ τι χρειάζεσαι;

ελληνική είναι και του gkalen 6.9.29 (την οποία έχω και είμαι ευχαριστημένος)

Ελληνικά έχει και η Global Dev 6.9.29

Όλες είναι με MIUI 8 που παρουσιάζει όχι τόσο καλή διαχείριση στη Μπαταρία (-15% κατά εκτίμησή μου) καθώς είναι νωρίς ακόμα...

 

Αν ξεκλειδωθεί μία φορά official μετά το ξανα ξεκλειδώνεις με όποια και να είσαι..

 

 

Οποτε σε θεμα διαχειρισης και καταναλωσης μπαταριας είναι καλυτερη η MIUI 7 !!!!!!!!!!!!!!!

σε θεμα καμερας εχει βελτιωθει στην MIUI 8;

οποτε να παραμεινω στην 7.5.2.0(greek stable) ή να δοκιμασω την gkalen 6.9.29 έστω και αν η μπαταρια ειναι λιγο χειροτερη;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδωθεί μία φορά official μετά το ξανα ξεκλειδώνεις με όποια και να είσαι..

 

εισαι εξαιρετικος φιλε...να σαι καλα για την πολυτιμη βοηθεια σου ...επιτελους εβαλα σε μια ταξη τα περι bootloader...απο εκει και περα ολα ειναι τυφλωσουρτις εφοσον εχω μεσα twrp

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επιβεβαιώσω κι εγώ για τις γρήγορες αποστολές από Κίνα με SG post, στην περίπτωση που κάποιος έχει ενδοιασμούς και φοβάται μήπως αργήσει η παραλαβή του δέματος. Έκανα την παραγγελία μου από Geekbuying ([Official International Version]Xiaomi Redmi Note 3 Pro 5.5 Inch) την Πέμπτη 22/9/16 και ώρα Ελλάδος 22:00 (αποστολή tracking no στις 26/9). 13 μέρες μετά το κινητό είναι στην Ελλάδα μια ανάσα από το σπίτι μου, εντυπωσιακό κατ' εμέ! :) Λογικά αύριο θα το' χω.

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 01-10-2016 0: ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-10-2016 09:34 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 04-10-2016 12:44 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 05-10-2016 06:12 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 05-10-2016 08:05 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,ειμαι για να το παιρνω (με snapdragon).Εχω 4 ερωτησεις

 

1.Eρχεται επισημα με Miui 8 android 6 based η κατι αλλο?Εχει δωσει η εταιρια στο συγκεκριμενο τηλ android 6 επισημα?

 

2.Απο 3rd party roms (cm13/AOSP based) υπαρχουν 100% bugless roms?

 

3.Ειναι αξιοπιστο το Geekbuying?Εχει την καλυτερη τιμη απ οτι εχω δει μεχρι τωρα.

 

4.Μπορουν να χρησιμοποιησουν και οι 2 sim 4G (oχι απαραιτητα ταυτοχρονα,εννοω και οι 2 θεσεις των sim,θα κανω την πατεντα με την διπλη ταινια για να εχει 2 sim+sd card ταυτοχρονα)

 

Ευχαριστω!

 

1. Η dev εκδοση εχει android 6..η stable ακομα 5..

 

2.δ εν γνωριζω να σου απαντησω.υπαρχουν καποιες καλες αλλα 100% bugless δεν ξερω

 

3.ειναι αλλα στελνει με multi οποτε εχεις μια βαβουρα για να την αλλάξεις

 

4. Και οι 2 αλλα οχι ταυτόχρονα

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ το πρόβλημα με τα ακουστικά (το είχα γράψει πριν 10 σελίδες). Δεν δουλεύει το μικρόφωνο από τα ακουστικά, δουλεύει το μικρόφωνο του τηλεφώνου. Δεν φταίνε τα ακουστικά. Δοκίμασα 4 ακουστικά. Τα ίδια δουλεύουν κανονικά σε άλλο ίδιο τηλέφωνο (RN3 Pro) με GTV 7.5.2

 

Το ίδιο έχω κι εγώ με Global Dev Stable. 6.9.29

Παρατήρησα όμως ότι το μικρόφωνο της συσκευής (στο κάτω μέρος) παραμένει ενεργό.

Ίσως κάποια ρύθμιση περί ευαισθησίας μικροφώνου (αντίσταση) να ευθύνεται.

Με αυθεντικά XIAOMI ακουστικά έχετε το ίδιο θέμα?

Acer X960 Windows Mobile 6.1 --> Samsung Galaxy Core Duos i8262 --> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

3.ειναι αλλα στελνει με multi οποτε εχεις μια βαβουρα για να την αλλάξεις

 

ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

multi εννοεις multilanguage rom (official international οπως την ονομαζουν) αυτες που τις πειραζουν αυτοι και βαζουν ελληνικα μονοι τους?

Αν ειναι αυτο δεν με πειραζει,ετσι κι αλλιως θα ξεκλειδωσω bootloader και θα την αλλαξω κατευθειαν την rom

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις!

 

multi εννοεις multilanguage rom (official international οπως την ονομαζουν) αυτες που τις πειραζουν αυτοι και βαζουν ελληνικα μονοι τους?

Αν ειναι αυτο δεν με πειραζει,ετσι κι αλλιως θα ξεκλειδωσω bootloader και θα την αλλαξω κατευθειαν την rom

Α οκ .

Απλα η διαδικασια ειναι: unofficial to official-> unlock-> custom

Αλλα σε βλεπω διαβασμενο οποτε καλα θασαι

Link to comment
Share on other sites

Α οκ .

Απλα η διαδικασια ειναι: unofficial to official-> unlock-> custom

Αλλα σε βλεπω διαβασμενο οποτε καλα θασαι

 

Η αναγκη με εκανε..!Με το Coolpad f1 που ειμαι τωρα αλλαζω καθε βδομαδα σε αναζητηση της τελειοτητας..λολ!

Αυτος ειναι και ο λογος που θελω να παρω το note,πολυς χαμενος χρονος με τα φλασαρισματα και τωρα που εχω βαλει miui 8 μου αρεσε πολυ και κυριως γι αυτο θα κανω την μεταβαση.Και φυσικα για τα open sources του snapdragon..

 

Αnyway,μην τα πολυλογω,ευχαριστω για την βοηθεια και πολυ πιθανον να τα λεμε συντομα εδω!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση εκ μέρους φίλου που ενδιαφέρεται για το κινητό: Έχει κανένας δύο κάρτες πχ κοσμοτε και βονταφον με τις αντίστοιχες εφαρμογές; Δουλεύουν και οι δύο; Δείχνουν σωστά το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση εκ μέρους φίλου που ενδιαφέρεται για το κινητό: Έχει κανένας δύο κάρτες πχ κοσμοτε και βονταφον με τις αντίστοιχες εφαρμογές; Δουλεύουν και οι δύο; Δείχνουν σωστά το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας;

 

Εχω και τις 2 και δουλευουν εξαιρετικα και οι 2:happy:

Link to comment
Share on other sites

Από της 6 προσπαθώ να περάσω την china dev για να κάνω unlock τον bootloader χωρίς αποτέλεσμα. Κατεβάζω από το en.miui.com την china dev (Qualcom) και εκεί που πάω να την περάσω μέσω του updater στο κινητό μου βγάζει couldn't verify update. Τι και αν κατέβασα πιο παλιές εκδόσεις τι κι αν άλλαξα το όνομα σε update.zip τι και αν το άλλαζα φακέλους. Τίποτα δεν είχε αποτέλεσμα. Να συμπληρώσω οτι έχω την global stable 8.0.5.0 (LHOMIDG). Καποια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα κάποια θεματακια μαζεμένα με το κινητό.. Πρώτον, έκανε επανεκκίνηση μετά από κλήση, δεύτερο άλλαξαν οι ρυθμίσεις στα εικονίδια και στους φακέλους του nova launcher και τρίτο μια άσχετη εφαρμογή (genie akinator) ξεκίνησε μόνη της δύο τρεις φορές ενώ ήταν κλειδωμένη η οθόνη. Έχει να κάνει με το ότι είναι unofficial η rom η οφείλεται σε κάποιο πρόγραμμα ιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δε ξέρω αν έχει συζητηθεί,με μία γρήγορη αναζήτηση που έκανα δε βρήκα κάτι, έχω τις 2 τελευταίες εβδομαδιαίες του gkalen (πολύ καλές btw) και δε θυμάμαι αν είναι σε αυτή 6.9.29 ή τη προηγούμενη που δεν άναβει το led όταν ή μπαταρία φτάνει στο τέλος. Είναι κάποια ρύθμιση ή το έχουν απενεργοποιήσει;

Link to comment
Share on other sites

Θα ψάξεις στο εικονίδιο security του κινητου σου να δώσεις autostart στις ειδοποιήσεις των εφαρμογών που θέλεις.

Στο ίδιο εικονίδιο θα ψάξεις τα permissions για τις ίδιες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Από της 6 προσπαθώ να περάσω την china dev για να κάνω unlock τον bootloader χωρίς αποτέλεσμα. Κατεβάζω από το en.miui.com την china dev (Qualcom) και εκεί που πάω να την περάσω μέσω του updater στο κινητό μου βγάζει couldn't verify update. Τι και αν κατέβασα πιο παλιές εκδόσεις τι κι αν άλλαξα το όνομα σε update.zip τι και αν το άλλαζα φακέλους. Τίποτα δεν είχε αποτέλεσμα. Να συμπληρώσω οτι έχω την global stable 8.0.5.0 (LHOMIDG). Καποια βοηθεια?

Προσπαθείς να περάσεις China developer πάνω από GLOBAL stable... Εννοείται πως δεν γίνεται μέσω του updater. Δοκίμασε με την global developer μέσω updater, λογικά την developer θα την πάρει (και μπορείς και με αυτή να ξεκλειδώσεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Εχω και τις 2 και δουλευουν εξαιρετικα και οι 2:happy:

Πως; Εχω την whatsup στην 2 και δεν μου κανει ενημερωση αμα δεν κλεισω την σιμ 1

Link to comment
Share on other sites

Geo2500

Τι θα πει λογικά ξεκλειδωσε....

Τι σχέση έχουν τα 32bit ?

Κάπου το χασες....

Γραφε εδώ .....

Δεν έχεις και χώρο για νέα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθείς να περάσεις China developer πάνω από GLOBAL stable... Εννοείται πως δεν γίνεται μέσω του updater. Δοκίμασε με την global developer μέσω updater, λογικά την developer θα την πάρει (και μπορείς και με αυτή να ξεκλειδώσεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλά στην πρώτη σελίδα στις συχνές ερωτήσεις γράφει αυτό:

 

Έχω official stable και θέλω να βάλω Dev rom για να ξεκλειδώσω bootloader.

Έχουμε 3 επιλογές

1.Κατεβάζουμε την ρομ (ZIP) στον υπολογιστή μας και την αντιγράφουμε στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου μας.Ανοίγουμε την "εφαρμογή" updater και από τις 3εις τελίτσες

επιλέγουμε το Choose update package.

2.Mε το MiSuite. Προσοχή δουλεύει σε τηλέφωνα που έχουν official rom.

ΟΔΗΓΟΣ

3 Ο "ΚΑΚΟΣ" τρόπος και πιο επικίνδυνος, ο οδηγός της multi rom πιο πάνω.

 

Κατάλαβα κάτι λάθος??

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στην πρώτη σελίδα στις συχνές ερωτήσεις γράφει αυτό:

 

Έχω official stable και θέλω να βάλω Dev rom για να ξεκλειδώσω bootloader.

Έχουμε 3 επιλογές

1.Κατεβάζουμε την ρομ (ZIP) στον υπολογιστή μας και την αντιγράφουμε στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου μας.Ανοίγουμε την "εφαρμογή" updater και από τις 3εις τελίτσες

επιλέγουμε το Choose update package.

2.Mε το MiSuite. Προσοχή δουλεύει σε τηλέφωνα που έχουν official rom.

ΟΔΗΓΟΣ

3 Ο "ΚΑΚΟΣ" τρόπος και πιο επικίνδυνος, ο οδηγός της multi rom πιο πάνω.

 

Κατάλαβα κάτι λάθος??

Καλά και σωστά σου έγραψε ο φιλος Coolgreek προηγούμενα δεν γίνεται να την περασεις κατέβασε global developer μέσω updater και λογικα θα στην περάσει,αν είχες China official stable τοτε ναι με China developer θα στην περνούσε,τωρα έχεις GLOBAL stable θέλει να κατεβάσεις global developer.:ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στην πρώτη σελίδα στις συχνές ερωτήσεις γράφει αυτό:

 

Έχω official stable και θέλω να βάλω Dev rom για να ξεκλειδώσω bootloader.

Έχουμε 3 επιλογές

1.Κατεβάζουμε την ρομ (ZIP) στον υπολογιστή μας και την αντιγράφουμε στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου μας.Ανοίγουμε την "εφαρμογή" updater και από τις 3εις τελίτσες

επιλέγουμε το Choose update package.

2.Mε το MiSuite. Προσοχή δουλεύει σε τηλέφωνα που έχουν official rom.

ΟΔΗΓΟΣ

3 Ο "ΚΑΚΟΣ" τρόπος και πιο επικίνδυνος, ο οδηγός της multi rom πιο πάνω.

 

Κατάλαβα κάτι λάθος??

Αν και δεν γράφει κάτι ο οδηγός γι αυτό να σου πω ότι τότε δεν υπήρχε η global developer..

Επίσης για να μην σε αφήσω να παιδεύεσαι το κινητο μπορεί να πάρει μέσω updater μόνο την τελευταία

Lollipop ρομ που είναι η 6,8,18..

Κατα τ άλλα ισχύει ότι σου είπαν τα παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

Έχετε και οι υπόλοιποι με ελληνική dev 6.9.29 θέμα με τα widgets που εξαφανίζονται μετά από restart της συσκευής ή είμαι ο μόνος; Αν βάλω stable θα λυθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα; και κάτι ακόμα τι παραπάνω έχει το Android 6 από το Android 5.1 σε miui; ευχαριστώ... Ελπίζω να μην κουραζω με τις πολλές ερωτήσεις μου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...