Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι βέβαια.... Με global developer αν το πάρεις ,που είναι official είναι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ πατριωτικά το πήρες....:lol::lol:

 

Δεν πολυκατέχω γι αυτό και ρώτησα :( Τι ακριβως να ζητήσω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν πολυκατέχω γι αυτό και ρώτησα :( Τι ακριβως να ζητήσω?

 

Ότι θέλεις το κινητό με official global developer rom....Αυτό.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δουλευει κανονικα .

 

εβαλες το 8.0.2.0 ?

 

την κατεβαζει τωρα ..... γραφει πια λαθη διορθωνει .. και μαλλον θα κανει και για το δικο σου θεμα[/QU

 

ολα φαινονται ενταξει

Με την 8.0.2.0 δν έφτιαξε το πρόβλημα με την επιλογή ταπετσαρίας ΚΑΙ μου χάλασε τον proximity sensor στην τηλ κλήση, όταν το βγάζω από το αυτί δεν ανοίγει η οθόνη.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος τι ειναι οι Κινουμενες εικονε; συστηματος που εχει στο μενου μπαταρια και αποδοση?Λεει αποκρυψη κινουμενων εικονων -αυξανει την αποδοση της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια.... Με global developer αν το πάρεις ,που είναι official είναι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ πατριωτικά το πήρες....:lol::lol:

 

Ούτε καν, απλά πες ένα newbie και τελείωσες... άντε πες και απλά είμαι γυναίκα χωρίς σάλτσες και θα βοηθήσουν ακόμα περισσότερο:lol:

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν, απλά πες ένα newbie και τελείωσες... άντε πες και απλά είμαι γυναίκα χωρίς σάλτσες και θα βοηθήσουν ακόμα περισσότερο:lol:

 

:lol::lol: οκ.....Μου φάνηκεεε:X

 

Το καλύτερο ήταν να πει ψηλή ξανθιά πρασινομάτα εεε;;

Link to comment
Share on other sites

Σαν χαζός:p κάνε reboot recovery και ξανά install και όλα θα είναι οκ..

 

χαχαχα μου εκοψε και το εκανα πριν το δω απο εσενα :P εε αφου σαν χαζος το εκανα δεν το σκεφτηκα καν χαχα

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα μου εκοψε και το εκανα πριν το δω απο εσενα :P εε αφου σαν χαζος το εκανα δεν το σκεφτηκα καν χαχα

 

Αν δεν κάνεις wipe internal δεν σβήνονται φώτο κλπ.... μην παιδεύεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έλαβα κι εγώ το xiaomi μου, το αγόρασα απο vickmall με official dev cn rom, λοιπον είναι πανέμορφο, πολύ γρήγορο και με προεγκατεστημένο το Google play, όπως τους το ζήτησα αλλά... δεν μου κατεβάζει εφαρμογές απο το Google play, βγάζει ενα μήνυμα "error retrieving information from server [DF-DLA-15],δεν ξερω πραγματικα τι ειναι?Ξερει κανεις τι ειναι?Η' πως διορθωνεται?αυτο σημαινει οτι δεν θα μπορω να το χρησιμοποιω?Πολλες ερωτησεις το ξερω αλλα ειμαι σε απογνωση....help
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω πρόβλημα!

Γενικά έχω ασχοληθεί με αλλαγές ρομ για xiaomi και έχω αλλάξει σε αρκετά κινητά.

Πριν 4 ημέρες παρέλαβα ένα redmi note 3 pro της μητέρας μου από geekbuying και μου ήρθε με global.

Έτσι είπα να περάσω την developer stock για να μπορέσω να ξεκλειδώσω τον bootloader και να περάσω την ελληνική stock.

Πρώτη φορά έπεσα σε πρόβλημα. Ενώ ακολούθησα κανονικά τα βήματα μόλις τελείωσε το mi flash (succesfull) και πήγα να το ανοίξω, μου έκανε bootloop.

Από εκεί και πέρα μιας και έχω κανονικά πρόσβαση σε download mode δοκίμασα ξανά και ξανά την ίδια διαδικασία..αλλά τίποτα.

Είπα να τραβήξω ένα βίντεο μπας και μπορέσει κανείς να με βοηθήσει:

 

 

 

Δουλεύω με windows 10 64-bit

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων. :)

 

https://youtu.be/2TCO_v8AwoU

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνεις wipe internal δεν σβήνονται φώτο κλπ.... μην παιδεύεσαι..

 

Ναι το φωτο μου διεφυγε δεν ηθελα να φυγουν το system ηθελα να καθαρισει παει πολυ smooth το κιν τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έλαβα κι εγώ το xiaomi μου, το αγόρασα απο vickmall με official dev cn rom, λοιπον είναι πανέμορφο, πολύ γρήγορο και με προεγκατεστημένο το Google play, όπως τους το ζήτησα αλλά... δεν μου κατεβάζει εφαρμογές απο το Google play, βγάζει ενα μήνυμα "error retrieving information from server [DF-DLA-15],δεν ξερω πραγματικα τι ειναι?Ξερει κανεις τι ειναι?Η' πως διορθωνεται?αυτο σημαινει οτι δεν θα μπορω να το χρησιμοποιω?Πολλες ερωτησεις το ξερω αλλα ειμαι σε απογνωση....help

 

με την china dev θα μεινεις; ή την θες για ξεκλειδωμα;

 

σβησε τον λογαριασμο απο το play store,κανε εκκαθαριση και ξανα συνδεση..

 

γενικα η cn μπορει να σε παιδεψει λιγο με το playstore

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις έλαβα κι εγώ το xiaomi μου, το αγόρασα απο vickmall με official dev cn rom, λοιπον είναι πανέμορφο, πολύ γρήγορο και με προεγκατεστημένο το Google play, όπως τους το ζήτησα αλλά... δεν μου κατεβάζει εφαρμογές απο το Google play, βγάζει ενα μήνυμα "error retrieving information from server [DF-DLA-15],δεν ξερω πραγματικα τι ειναι?Ξερει κανεις τι ειναι?Η' πως διορθωνεται?αυτο σημαινει οτι δεν θα μπορω να το χρησιμοποιω?Πολλες ερωτησεις το ξερω αλλα ειμαι σε απογνωση....help

 

Μπορεις να μας πεις με τι ρομ ηρθε?lollipop η mm?.Τι νουμερα εχει η ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται στο σκρουτζ έχει πέσει στα 199€ το Pro...
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται στο σκρουτζ έχει πέσει στα 199€ το Pro...

 

Στο best price εχει 192.99 το.3/32 gold

Link to comment
Share on other sites

Το Geekbuying απο που στέλνει? HK ? με απλό ταχυδρομείο?

Κανα μήνα δηλαδή να έρθει στα χέρια μας?

 

 

σημερα παρελαβα 2 κινητα, από το μαγαζι που λες, και στα πακετα (αυτα που φερνει ο ταχυδρομος, εξωτερικα) επανω εχει ημερομηνιες 5 και 6 Σεπτεμβριου αντιστοιχα (τα παρηγγειλα με μια ημερα διαφορα).

 

oι παραγγελιες μου ειχαν γινει 1 και 2 Σεπτεμβριου αντιστοιχα.

 

γενικα, εκανε μερικες εργασιμες ημερες να μου στειλει tracking number, περιπου 7 εργασιμες.

 

περισσοτερες εντυπωσεις αργοτερα.

 

θα σας πω και κατα ποσο ταιριαζουν εστω και με το ζορι οι θηκες σιλικονης, τοτε δεν θυμαμαι αν ηξερα την διαφορα στις διαστασεις.

 

ΥΓ.

μιλαω για το international μοντελο εγω, αρα στο αλλο θεμα πρεπει να γραψω.

 

Παντως, αντιστοιχη παραγγελια από vickmall του redmi 3s international, παραγγελθηκε στις 7 Σεπτ. και ελαβα στις 21 Σεπτ. από Χονγκ Κονγκ με ζελατινα στο κουτακι του.

άρα μια εβδομαδα αργοτερο το geekbuying χοντρικά. ε

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή τη θήκη, την εχει κανεις να πει εντυπωσεις ;

 

http://www.ebay.com/itm/191915480248?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=490982398238&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή τη θήκη, την εχει κανεις να πει εντυπωσεις ;

 

http://www.ebay.com/itm/191915480248?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=490982398238&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Οχι αλλα ωραια ειναι θα παρω και εγω μια :ρ

Link to comment
Share on other sites

Kongeo1994 το βρήκα τελικά με πολλή προσπαθεια και το διορθωσα το play store,ευχαριστώ πολύ παιδιά!για το ξεκλειδωμα που λες,θέλω να βάλω την ελληνική ρομ,μου είχατε πει εδώ να πάρω αυτή την ρομ για να είναι πιο εύκολη ή μετάβαση,κοιτά δεν ξέρω από αυτά και φοβάμαι οτι θα τα μπερδεξω,χαζή ερώτηση εαν δεν κάνω καλά την διαδικασία για την ελληνική ρομ θα χαλάσει το κινητό?ή μπορώ να το επαναφέρω κάπως και να το προσπαθήσω ξανά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Johnbakk δεν ξέρω που βλέπω με τι ρομ που ηρθε το κινητό για να σου πω,αν με προσανατολισεις σου λέω!

Link to comment
Share on other sites

Kongeo1994 το βρήκα τελικά με πολλή προσπαθεια και το διορθωσα το play store,ευχαριστώ πολύ παιδιά!για το ξεκλειδωμα που λες,θέλω να βάλω την ελληνική ρομ,μου είχατε πει εδώ να πάρω αυτή την ρομ για να είναι πιο εύκολη ή μετάβαση,κοιτά δεν ξέρω από αυτά και φοβάμαι οτι θα τα μπερδεξω,χαζή ερώτηση εαν δεν κάνω καλά την διαδικασία για την ελληνική ρομ θα χαλάσει το κινητό?ή μπορώ να το επαναφέρω κάπως και να το προσπαθήσω ξανά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Johnbakk δεν ξέρω που βλέπω με τι ρομ που ηρθε το κινητό για να σου πω,αν με προσανατολισεις σου λέω!

Αμα εχεις σκοπο να βαλεος ελληνικα μην ταλαιπωρεισαι να το σεταρεις γιατι θα πρεπει να το ξαναφτιαξεις μετα..

 

Ειναι ευκολη διαδικασια.υπαρχουν πια και βιντεο οδηγοι...

 

Και να κάνεις κατι θα σωθει κατα 99%

 

 

Ανεβασε ενα σκρινσοτ απο το about phone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω πρόβλημα!

Γενικά έχω ασχοληθεί με αλλαγές ρομ για xiaomi και έχω αλλάξει σε αρκετά κινητά.

Πριν 4 ημέρες παρέλαβα ένα redmi note 3 pro της μητέρας μου από geekbuying και μου ήρθε με global.

Έτσι είπα να περάσω την developer stock για να μπορέσω να ξεκλειδώσω τον bootloader και να περάσω την ελληνική stock.

Πρώτη φορά έπεσα σε πρόβλημα. Ενώ ακολούθησα κανονικά τα βήματα μόλις τελείωσε το mi flash (succesfull) και πήγα να το ανοίξω, μου έκανε bootloop.

Από εκεί και πέρα μιας και έχω κανονικά πρόσβαση σε download mode δοκίμασα ξανά και ξανά την ίδια διαδικασία..αλλά τίποτα.

Είπα να τραβήξω ένα βίντεο μπας και μπορέσει κανείς να με βοηθήσει:

 

 

 

Δουλεύω με windows 10 64-bit

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων. :)

 

https://youtu.be/2TCO_v8AwoU

 

Νομίζω στο βίντεο βιάζεσαι να το κλείσεις. Αργεί πολύ στο πρώτο bootαρισμα καθώς δημιουργεί την cache. Δεν ξέρω βέβαια αν περίμενες περισσότερο σε φλασάρισμα εκτός βίντεο και δεν ξεκινούσε εν τέλει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή τη θήκη, την εχει κανεις να πει εντυπωσεις ;

 

http://www.ebay.com/itm/191915480248?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=490982398238&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Έχω την αντίστοιχη θήκη εγώ. Πολύ καλή προσαρμογή, δεν γλιστράει καθόλου και ταιριάζει στο κινητό. Αρκετά καλή, και λεπτή.

Link to comment
Share on other sites

Kongeo1994 σε ευχαριστώ και παλι για την βοήθεια αν εχεις κάνα λινκ να μου στειλεις με βίντεο για το δικο μου κινητό με official dev,θα σου ήμουν υποχρεη,σου στελνω και το screenshot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλά δεν θα καταφέρω να ανεβάσω την εικόνα μου βγάζει οτι είναι μεγάλη δεν μ'αφηνει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...