Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω 1000 σελίδες θέλω την βοήθεια σας. Ποια έκδοση να προτιμήσω? Αν και κάτοχος coolpad που το έχω πειράξει (είμαι λίγο σχετικός με φλασαρισματα) θα το δώσω στην γυναίκα μου. Με ποια rom να το προτιμήσω? θα έχει playstore-gapps? Από ποιο μαγαζί προτείνετε (vickmall, geek buying, bangood, etc.)? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατέβασε την 8,18 και περνα την..

Αν σου κάνει κόλπα ξανα προσπάθησε να αναβαθμίσεις σε stable 8.

Μην δοκιμάζεις να βάλεις την 6,9,9..

 

καλημέρα φίλε @deni

Κ στην 8.18 ενώ ξεκινάει τη διαδικασία, μετά το reboot έχει μείνει εδώ που ήμουν στην global stable.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να ανακαλύψω αν έχει ξεκλείδωτο bootloader το κινητό. Πατάω fastboot devices στο adb και δεν μου βγάζει κάτι. Πατάω "fastboot oem device-info" και μου λέει waiting for device και δεν γίνεται τίποτα. Το κινητό είναι σε fastboot mode.

Τι να κάνω;

Πως να απεμπλακεί το κινητό χωρίς να κάνω ζημιά;

Πατημένο το power button μέχρι να κλείσει η συσκευή.

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό. Επειδή μου είναι αδύνατο να διαβάσω 1000 σελίδες θέλω την βοήθεια σας. Ποια έκδοση να προτιμήσω? Αν και κάτοχος coolpad που το έχω πειράξει (είμαι λίγο σχετικός με φλασαρισματα) θα το δώσω στην γυναίκα μου. Με ποια rom να το προτιμήσω? θα έχει playstore-gapps? Από ποιο μαγαζί προτείνετε (vickmall, geek buying, bangood, etc.)? Ευχαριστώ

Καλησπέρα. Από εσένα εξαρτάται αν θες να ασχοληθείς ή όχι. Αν δε θες να ασχοληθείς: α)Και σε ενδιαφέρει να έχεις ελληνικό μενού (63% ελληνικά στο μενού) το παραγγέλνεις με Official Global Dev οπότε παίρνεις και αναβαθμίσεις ΟΤΑ, β) και δεν σε πειράζει να έχεις αγγλικό μενού (θα έχεις ελληνικό πληκτρολόγιο) παραγγέλνεις με Official Global stable (παίρνεις και αναβαθμίσεις ΟΤΑ). Αν είσαι μάχιμος και θες να περάσεις ελληνικές ή ξένες custom κάνεις παραγγελία με Official China Dev και παράλληλα κάνεις αίτηση για ξεκλείδωμα του bootloader. Πάρ το από Vickmall που είναι πιο εύκολο να επιλέξεις και με τι ρομ θες να σου έρθει. Αναλυτικές οδηγίες θα βρεις σε λινκ στο πρώτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Πατημένο το power button μέχρι να κλείσει η συσκευή.

 

Ευχαριστώ. Δεν μπορώ να δω αν είναι κλειδωμένος ο bootloader. Θα προχωρήσω σε flash global official με βάση αυτόν τον οδηγό.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/

 

Λέει ότι δεν έχει σημασία αν είναι κλειδωμένος ή όχι

 

'Εχω βάλει συνέντευξη μητσοτάκη να βλέπω παράλληλα. Δεν ξέρω αν είναι καλό σημάδι.

Edited by marduk132003
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω την ελληνική stable 7.2.2.Θελω να περάσω μια πιο καινούρια έτσι για αλλαγή. Διάβασα για τη ρομ του gκalen τα καλύτερα. Επειδή μπερδευτηκα λίγο,υπαρχει και η ελληνική dev, και stable miui 8? Γενικά η καλύτερη ποια είναι. Και σαν διαδικασία την περνάω από twrp με φουλ wipe. Dalvik cache Και data?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω την ελληνική stable 7.2.2.Θελω να περάσω μια πιο καινούρια έτσι για αλλαγή. Διάβασα για τη ρομ του gκalen τα καλύτερα. Επειδή μπερδευτηκα λίγο,υπαρχει και η ελληνική dev, και stable miui 8? Γενικά η καλύτερη ποια είναι. Και σαν διαδικασία την περνάω από twrp με φουλ wipe. Dalvik cache Και data?

Οποια υπαρχει σε gkalen υπαρχει και σε ελληνικη gtv...

 

Σε οποια και να πας θα χρειαστει wipe data καθως θα πας σε μιυι8...τωρα αμα πας στην τελευταία dev θελει μια αλλη διαδικασία..

 

 

Εγω ειμαι φαν των γκαλεν

Link to comment
Share on other sites

μετά από restore από προηγουμενο backup που είχα κάνει το τηλέφωνο δεν αναγνωριζη το μοτίβο ξεκλειδοματος, και είμαι σίγουρος ότι δεν κάνω λάθος. υπάρχει καμιά λύση, η πάλε όλα από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εντοπισα ενα καμενο pixel, τι κανουμε σε αυτη τη περιπτωση? το κινητο ειναι αγορασμενο απο vickmall
Link to comment
Share on other sites

Οποια υπαρχει σε gkalen υπαρχει και σε ελληνικη gtv...

 

Σε οποια και να πας θα χρειαστει wipe data καθως θα πας σε μιυι8...τωρα αμα πας στην τελευταία dev θελει μια αλλη διαδικασία..

 

 

Εγω ειμαι φαν των γκαλεν

 

Μπορείς να εξηγήσεις τη διαδικασία;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

τελικα με την 800αρα στο kenzo υπαρχει κατι ..? δουλευει κατι αξιοπιστα σαυτο το θεμα?

ευχαριστω

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Κ στην 8.18 ενώ ξεκινάει τη διαδικασία, μετά το reboot έχει μείνει εδώ που ήμουν στην global stable.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Την 18 την global έτσι;

Πάλεψε το.. στην ανάγκη βάλε την 8 πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω την διαδικασία

 

Εντάξει δεν βλέπω κάτι διαφορετικό από τα γνωστά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

18 μερες με china post, "3C Boutique" ο πωλητης. :)

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να πάω από την 7.5.1.0 στην 8.0.1.0?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έγραψα πριν μερικές μέρες τα παρακατω:

 

Μία βδομάδα σχεδόν με την MIUI 8 GTV stable ερχόμενος από 7.5.1 GTV και εχω να πω μόνο τα καλύτερα!!!

 

1. Πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας!! Επιστρεψαμε στις 8+ ώρες οθόνης με ανοιχτά data και wifi, nonstop!

2. Έχω την αίσθηση αρκετά καλύτερης κάμερας αλλά με χαλάει που δεν μπορώ να αλλάξω μπροστά και πίσω κάμερα με swipe

3. Ένα κλικ πιο γρήγορη σε όλα ή ROM!

4. Μου αρέσει που στην μπάρα ειδοποιησεων βγαίνει το πόσες ώρες θέλει για να φορτιστεί πλήρως!

5. Με 2000+ επαφές περασμένες δεν νιώθει το κινητό!

6. Ελαφρώς καλύτερος proximity sensor

 

Υπενθύμιση ότι έκανα update μέσα από τον updater και όχι με TWRP και διαγραφή data ούτε factory reset!!!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

φλασαρα και εγω την τελευταια cm13 μιας και αρχισα να βαριεμαι με miui.. και πολυ αντεξα :p μια ζωη στοκ αντροιντ, τωρα νιωθω στο σπιτι μου :)

το αν και κατα ποσο αξιζε θα σας πω αυριο μεθαυριο.. μεχρι στιγμης βολιδα η cm αν και ηδη ξερω μερικα πραγματακια που θα μου λειψουν :p

 

btw δεν μου κλειδωσε καν τον bootloader..

Link to comment
Share on other sites

φλασαρα και εγω την τελευταια cm13 μιας και αρχισα να βαριεμαι με miui.. και πολυ αντεξα :p μια ζωη στοκ αντροιντ, τωρα νιωθω στο σπιτι μου :)

το αν και κατα ποσο αξιζε θα σας πω αυριο μεθαυριο.. μεχρι στιγμης βολιδα η cm αν και ηδη ξερω μερικα πραγματακια που θα μου λειψουν :p

 

btw δεν μου κλειδωσε καν τον bootloader..

 

για πες τι θα σου λειψει και τι σε ενθουσιασε.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μάλλον σε φάση brick. Δεν ανοιγεί και βγάζει μόνο το mi όταν πατάω το power. Σε fastboot μπαίνει. Όλα αυτά διότι δεν περνούσε η τελευταία global stable μου έβγαζε ότι δεν υπάρχει χώρος. Τώρα κατεβάζω μία 7.2.5... κάτι, που υποτίθεται ότι περνάει. Θα μπορέσω να την περάσω από την στιγμή που δεν ανοίγει το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Στο γυρισμό προσεχε..

καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση

Από GTV 6.9.9 MIUI V8 6.0 Marshmallow υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε πίσω σε 5.1 v8 stable χωρίς να χάσουμε το imei το έχει δοκιμάσει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

βαλε περισσότερα δάχτυλα και θα ειναι καλυτερα τα πραγματα!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απλα χαραμίζεις την καρτα sim με αυτο το τρόπο για μενα δεν υπαρχει λογος να το κανει κανεις!!αλλα φυσικα αυτη ειναι η δικια μου γνωμη!!

 

δουλευει μια χαρα το εχω κανει εγω αλλα με προσοχη και 2 καρτες και sd

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση

Από GTV 6.9.9 MIUI V8 6.0 Marshmallow υπάρχει τρόπος να γυρίσουμε πίσω σε 5.1 v8 stable χωρίς να χάσουμε το imei το έχει δοκιμάσει κανείς ?

 

Με restore μόνο προς το παρών... Απ΄οτι φαίνεται είναι σε θέμα partition efs.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μάλλον σε φάση brick. Δεν ανοιγεί και βγάζει μόνο το mi όταν πατάω το power. Σε fastboot μπαίνει. Όλα αυτά διότι δεν περνούσε η τελευταία global stable μου έβγαζε ότι δεν υπάρχει χώρος. Τώρα κατεβάζω μία 7.2.5... κάτι, που υποτίθεται ότι περνάει. Θα μπορέσω να την περάσω από την στιγμή που δεν ανοίγει το κινητό;

Έχασα μερικές μέρες από τη ζωή μου αλλά μάλλον τα κατάφερα. Πρέπει να ξαναβάλεις μέσω adb σε reboot από το command prompt. Μετά μπήκε η 7.2.5.1 και γίνεται η διαδικασία, ανοίγει το κινητό. Ίδομεν..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...