Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα από ελληνική developer για να πάω στην αντίστοιχη global dev (6.8.18) για την ακρίβεια μπορώ να το κάνω με download της rom και με dirty flash μέσω twrp ή θα έχω πρόβλημα;
ΖΤΕ BLADE - Samsung Galaxy 3 (i5800) - Google Nexus One - Asus Eee Pad Transformer 10.1" - Lg G Pad 7.0 (V400) - Coolpad F1 - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πριν από λίγο ο Gkalen ανέβασε την dev 6.9.9 (6.0.1). Εγώ κατεβάζω ήδη.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα το http://www.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-2GB-16GB-Smartphone---Gold-370955.html

 

ήθελα να ρωτήσω επειδή είναι η international θήκη με σωστές διαστάσεις που βρίσκω?

 

Στα χαρακτηριστικά γράφει Official Global Version Redmi Note 3

 

αλλα΄έχει τον επεξεργαστή και τα χαρακτηριστικά τοου pro .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. προσπαθησα με την official να ξεκλειδωσω το bootloader και δεν γινεται.. αρα χρειαζεται να κατεβασω μια dev rom. να ειναι η ελληνικη και να μεινει μονιμα η πρεπει να περασω αλλη ελληνικη? ποια προτεινετε?(αν ειναι ευκολο ενα link).
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

Σκέφτομαι να ψωνίσω το συγκεκριμένο κινητό από εδώ, που αυτή τη στιγμή φαίνεται να έχει και την καλύτερη τιμή.

Η ερώτηση είναι, η επιλογή που έχω κάνει στην έκδοση (official international) είναι η σωστή, όσον αφορά μελλοντικές αναβαθμίσεις της MIUI; Δε με απασχολεί να έχει Ελληνικά, αλλά με ενδιαφέρει να μη μου στείλουν καμιά Κινέζικη rom και μπλέξουμε.

Και μια δεύτερη ερώτηση είναι, αν ξέρει κάποιος φίλος που το έχει με Wind να μου πει αν δουλεύει σωστά το 4G, γιατί να πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί λίγο στο αν το συγκεκριμένο μοντέλο υποστηρίζει τελικά την 800άρα συχνότητα. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

Σκέφτομαι να ψωνίσω το συγκεκριμένο κινητό από εδώ, που αυτή τη στιγμή φαίνεται να έχει και την καλύτερη τιμή.

Η ερώτηση είναι, η επιλογή που έχω κάνει στην έκδοση (official international) είναι η σωστή, όσον αφορά μελλοντικές αναβαθμίσεις της MIUI; Δε με απασχολεί να έχει Ελληνικά, αλλά με ενδιαφέρει να μη μου στείλουν καμιά Κινέζικη rom και μπλέξουμε.

Και μια δεύτερη ερώτηση είναι, αν ξέρει κάποιος φίλος που το έχει με Wind να μου πει αν δουλεύει σωστά το 4G, γιατί να πω την αλήθεια έχω μπερδευτεί λίγο στο αν το συγκεκριμένο μοντέλο υποστηρίζει τελικά την 800άρα συχνότητα. :worry:

 

Η συγκεκριμένη έκδοση που παρήγγειλες είναι η international version η οποία υποστηρίζει την 800αρα μπάντα που χρειάζεται για wind. Η συγκεκριμένη συσκευή προορίζεται για τη διεθνή αγορά όχι για Κίνα. Θα είσαι κομπλέ. Απλά πρόσεξε γιατί έχει διαφορετικές διαστάσεις σε σχέση με το προηγούμενο Redmi Note 3 Pro. Αυτό σου το λέω για να προσέξεις με τις θήκες και τα screen protector.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

χθες εκανα την αιτηση και σημερα ηρθε το sms για το ξεκλειδωμα... ισως επειδη ηταν και ποιο πριν ξεκλειδωτο και κλειδωσε με το περασμα τις china stable 8 . τωρα θελω να βαλω την global dev αλλα δεν εχω win 64 ... γινεται? και πως θα παρω buckup χωρις recovery....?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Official σημαίνει ότι η συσκευή "φοράει" μαμά rom dev. Η συγκεκριμένη είναι με ελληνικά κατά 60% (αποτι διαβάζω σε κάθε αναβάθμιση αυτό θα αυξάνεται ) και περνάει updates χωρίς να χρειάζεται εσύ να κάνεις κάτι. Η μπαταρία και οι SIM δεν έχουν θέματα αφού η rom είναι εργοστασιακή . Αυτό το πρόβλημα υπήρχε στις διάφορες κινεζοmulti τις οποίες "περναγαν" τα κινεζομαγα προκειμένου να πουλήσουν την συσκευή.

Η άλλη λύση στο λινκ που δίνεις αφενός πληρώνεις καπέλο κοντά στα 60 euro αφετέρου μπορεί να μπλεξεις με τίποτα custom rom και να μπλεξεις.

 

άρα το βάζω παραγγελία με την Οfficial DEV Global Rom OTA update & Greek Language σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω απαντηστεε μου θελω να αλλαξω την rom σε official

εχω παρει το κινητο απο gearbest αλλα εχουν μια δικη τους οτι να ναι ρομ 7.4.18.0(LHOMIDD)

Θελω να φλασαρω την τελευταια official stable global rom μεσω fastboot και miflash οπως κλασικα γινεται.

Ειναι απαραιτητο να γινουν ολα αυτα εδω που λεει ο φιλος εδω?

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/

Δεν μπορω απλα να χρησιμοποιησω το volume - kai power button κλασσικα?

Πολυ επιφοβα τα βλεπω στο οδηγο τα πραγματα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να η νέα cm 14 φαντάζομαι!:lol::lol:

Εχουνε λίγο δουλειά με την κατασκευή της και για αυτό έχουν χαθεί απο την σελιδα τους.

 

Πάντως η cm13 είναι τρομερή απλα θέλω να ρωτησω 2 πράγματα.. εκανα τις ρυθμίσεις που προτείνει ο dev του radon kernel παταω set on boot για εφαρμογή; Αντιμετωπιζω και ενα θέμα λίγο με το σήμα,το έχω μόνιμα σε 3g με wind και κάποιες φορές χάνει η μπορεί και κλείνει την κάρτα και να μου έρχονται κλήσεις σε μύνημα..το είχα βέβαια και με την miui κάποιες φορές.. υπάρχει toggle που να αλλάζει 2g σε 3g? η κάτι να ενίσχυση το σήμα;

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες από την international έκδοση, οι θήκη ipacky που δεν κάνει (μόνο το μέρος της σιλικόνης χωράει στριμωγμενα). Nilkin temper 2.5d glass το κενό που αφήνει...

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B0cb7WHHLdN0QzR0UzBRUm5xNTg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αξιζει η μεταβαση απο την τελευταία global dev σε gkalen λειτουργεί καλύτερα το τηλ η γίνεται μονο για τα ελληνικά?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη έκδοση που παρήγγειλες είναι η international version η οποία υποστηρίζει την 800αρα μπάντα που χρειάζεται για wind. Η συγκεκριμένη συσκευή προορίζεται για τη διεθνή αγορά όχι για Κίνα. Θα είσαι κομπλέ. Απλά πρόσεξε γιατί έχει διαφορετικές διαστάσεις σε σχέση με το προηγούμενο Redmi Note 3 Pro. Αυτό σου το λέω για να προσέξεις με τις θήκες και τα screen protector.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση ενημέρωση!

Αυτό με τις διαστάσεις πραγματικά δεν τον ήξερα, θα την πατούσα! Αν δεν κάνω λάθος έχουν μια διαφορά στο ύψος 2 mm, πλάτος και πάχος είναι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αξιζει η μεταβαση απο την τελευταία global dev σε gkalen λειτουργεί καλύτερα το τηλ η γίνεται μονο για τα ελληνικά?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του gkalen η ρομ είναι μία λιγάκι πειραγμένη προς το καλύτερο developer Ελληνική ...

Αν αξίζει να πας σε GTV developer ... τότε αξίζει και σε gkalen.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Του gkalen η ρομ είναι μία λιγάκι πειραγμένη προς το καλύτερο developer Ελληνική ...

Αν αξίζει να πας σε GTV developer ... τότε αξίζει και σε gkalen.

Στην ρομ του gkalen μπορώ να περάσω τον radon kernel?

Link to comment
Share on other sites

Στην ρομ του gkalen μπορώ να περάσω τον radon kernel?

Εγώ το είχα δοκιμάσει. Αλλά είναι καλύτερα με τον δικό του Κέρνελ.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς αλλα δεν το χω κάνει.

 

Εγώ το είχα δοκιμάσει. Αλλά είναι καλύτερα με τον δικό του Κέρνελ.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

 

Από ότι έχω καταλάβει είστε πολύ ευχαριστημένοι από την gkalen rom

Έχω την 7.5.2.0 Greek ROM

Με συμβουλεύεται να πάω στην νέα gkalen Dev με android 6;

Αυτά που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η αυτονομία, να είναι pure android και η ποιότητα της φωτογραφικής

Πως είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να επαναφέρω και τις εφαρμογές και τα δεδομένα που έχω στην 7.5.2.0 αφού ξέρω ότι χρειάζεται FULL Wipes ;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση ενημέρωση!

Αυτό με τις διαστάσεις πραγματικά δεν τον ήξερα, θα την πατούσα! Αν δεν κάνω λάθος έχουν μια διαφορά στο ύψος 2 mm, πλάτος και πάχος είναι τα ίδια.

Κοίτα το παραπάνω ποστ μου;)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπορείς αλλα δεν το χω κάνει.

 

Γιωργο καλησπερα, θυμασαι που μεσω teamwier εβαλες drivers στον υπολογιστη μου? Ε, παλι δεν το βλεπει, χωρις να εχω αλλαξει κατι, τι μπορει να φταιει ρε ****το? το βλεπει σαν αγνωστη συσκευη, κανω ενημερωση μεσω διαχειρησης συσκευων και το βλεπει σαν ΜΤΡ, ποτε ομως σαν Redmi note 3

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η cm13 είναι τρομερή απλα θέλω να ρωτησω 2 πράγματα.. εκανα τις ρυθμίσεις που προτείνει ο dev του radon kernel παταω set on boot για εφαρμογή; Αντιμετωπιζω και ενα θέμα λίγο με το σήμα,το έχω μόνιμα σε 3g με wind και κάποιες φορές χάνει η μπορεί και κλείνει την κάρτα και να μου έρχονται κλήσεις σε μύνημα..το είχα βέβαια και με την miui κάποιες φορές.. υπάρχει toggle που να αλλάζει 2g σε 3g? η κάτι να ενίσχυση το σήμα;

 

Αν και όπως σου είχα πει ,δεν έχω πειράξει κάτι απο τις ρυθμίσεις αυτές, ναι αν είναι και θες να μεταβαλλεις καποιες τιμες στο kernel πρέπει να κρίσεις στην εφαρμογή με λειτουργεί έτσι κάθε φορά που ανοίγει το κινητό.

Όσο για το δεύτερο ερώτημα σου δεν έχω άποψη, ίσως γιατί δεν έχω wind αλλά ουτε χάνω κλεισεις ,ουτε πριν με miui ουτε τώρα με cm.Ακόμα και αν για λογους οικονομίας το έχω μόνιμα στο 3g.

Ίσως και αυτό να είναι θεμα,γιατί η μονιμη εντολή 3g ,πιθανόν να μην αφήσει να κανει αυτοματη εναλλαγή σύμφωνα το σήμα που εχεις στην τοτε στιγμή, πχ 3g>2g>3g και οτάν δεν έχει 3g απλα κόβεται το δίκτυο μέχρι να το ξαναβρεί.

Μιλάω παντα υποθετικά,που ίσως και να μην παιζει αυτό.

Δοκίμασε για μια δύο μέρες έχοντας ορίσει το 4g απο τη σιμ αλλά και με ενα έλεγχο πληκτρολογώντας *#*#4636#*#* ώστε να δεις τον τυπο σύνδεσής.

Τέλος αν ειχες την δυνατότητα για αλλαγή νέας Σιμ ίσως είχες καλύτερα αποτελέσματα,αν και είναι το τελευταίο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

θελω να το παραγγειλω για φιλο απο εδω> http://www.geekbuying.com/item/-Spain-Stock-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Dark-Gray-367631.html

η ρομ που φοραει ξερετε αν ειναι ενταξει?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες από την international έκδοση, οι θήκη ipacky που δεν κάνει (μόνο το μέρος της σιλικόνης χωράει στριμωγμενα). Nilkin temper 2.5d glass το κενό που αφήνει...

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B0cb7WHHLdN0QzR0UzBRUm5xNTg

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Φίλε μου την Δευτερα παραλαμβάνω ακριβώς το ίδιο όμως πίστευα ότι ως international θα έχει και Ελληνικα και θα έχω σοβαρό πρόβλημα στην διαχείριση του τηλεφώνου καθώς δεν είμαι γνωστής της Αγγλικής αλλά ούτε και της Κινεζικης!

Θέλω να ρωτήσω εάν μπορώ να περάσω την Οfficial DEV Global Rom OTA update & Greek Language. Το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο και έτοιμο για αλλαγή ROM?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει είστε πολύ ευχαριστημένοι από την gkalen rom

Έχω την 7.5.2.0 Greek ROM

Με συμβουλεύεται να πάω στην νέα gkalen Dev με android 6;

Αυτά που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η αυτονομία, να είναι pure android και η ποιότητα της φωτογραφικής

Πως είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να επαναφέρω και τις εφαρμογές και τα δεδομένα που έχω στην 7.5.2.0 αφού ξέρω ότι χρειάζεται FULL Wipes ;

Δε εχω δοκιμασει την ρομ αλλα για τις εφαρμογές κλπ αμα παρεις εναν μπακ απ απο το cloud στα περνα απο την αρχη..

 

Αλλα τις εφαρμογές καλυτερα να τις περασεις ξανά

Link to comment
Share on other sites

εκτος οτι εχει διαφορες γλωσσες(Ελληνικα δεν εχει) , εχει και αλλο φορτιστη, και κουτι (χωρις κινεζικα γραμματα), και αλλες διαστασεις.. λογικα στην international εκδοση θα περαστουν ολες οι γλωσσες οταν μεταφραστουν με αναβαθμιση, ενω στα κινεζικα ισως και οχι

Τι φορτιστή εχει; βγαλε μια φωτογραφία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...