Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1.την πρωτη επιλογη θα σου ελεγα. δεν εχει καποια εκδοση του κινητου αυτου που να εχει την 800αρα μπαντα.

2.ισως καποιες δευτερευουσες μονο συχνοτητες παραπανω. την 800αρα παντως, την περιβοητη δυσευρετη συχνοτητα της wind, όχι.

τουλαχιστον οχι στα χαρτια. στην πραξη δε μπορω να ξερω.

αν μπεισ στο επισημο site της xiaomi, περιοχη Taiwan, αναφερει αναλυτικα τις συχνοτητες.

Eπισης κανονικο ευρωπαικο αυθεντικο φορτιστη, ενω τα κινεζικα, απλα στελνουν και ανταπτορακι για τις ευρωπαικες πρίζες.

Επισης πληρη υποστηριξη ελληνικων, και αναβαθμισεις μεσω wifi.

τα μοναδικα xiaomi που εχουν την 800αρα προς το παρον, ειναι από το geekbuing τα xiaomi redmi note 3pro (5.5 ιντσες) και redmi 3s (5 ιντσες).

 

Φιλικά.

 

Εγω παντως με το mi max δηλωνω υπερευχαριστημενος.σημερα του περασα και την τελευταια ελληνικη rom.

 

Δηλαδή η 800αρα είναι μόνο για wind? Αν είναι έτσι τότε να μη ψάχνω για 800αρα γιατί έχω cosmote. Γιατί νόμιζα πως και η cosmote έχει 800αρα μπάντα? Δεν ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα υπαρχή καπιο φοπουμ για εμας που εχουμε την ορίτζιναλ ρομ ??αγγλοκινεζικι..ευχαριστω

 

Ξανα κάνε την ερώτηση γτ σε χάσαμε..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η 800αρα είναι μόνο για wind? Αν είναι έτσι τότε να μη ψάχνω για 800αρα γιατί έχω cosmote. Γιατί νόμιζα πως και η cosmote έχει 800αρα μπάντα? Δεν ισχύει?

 

800αρα πλεον σε ορισμενα σημεια εχει και η vodafone μιας και συνεργαζονται με την wind.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη το έγραψα λάθος..για εμενα που εχω την ορίτζιναλ ROM...ειμαι στην σωστη σελίδα η υπαρχει καπια αλλη στο myphone?
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη το έγραψα λάθος..για εμενα που εχω την ορίτζιναλ ROM...ειμαι στην σωστη σελίδα η υπαρχει καπια αλλη στο myphone?

 

Αν έχεις το redmi note 3 pro είσαι στο σωστό μέρος..

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τελικα κανεις αν ξεκλειδωνει η 800αρα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να δώ αν το κινητό μου έχει 800 μπάντα;

 

Την 800αρα την έχει μόνο η έκδοση Official International.

Link to comment
Share on other sites

Την 800αρα την έχει μόνο η έκδοση Official International.

 

άλλο ρωτάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς μπορώ να δώ αν το κινητό μου έχει 800 μπάντα;

 

νομίζω πως δεν υπάρχει τρόπος γιαυτό τα βαφτίζουν τα κινέζομαγαζα special έκδοσή με 800άρα τόσο άπλα:cry:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

άλλο ρωτάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

νομίζω πως δεν υπάρχει τρόπος γιαυτό τα βαφτίζουν τα κινέζομαγαζα special έκδοσή με 800άρα τόσο άπλα:cry:

Δε μπορεί, κάποιο serial number θα υπάρχει, είτε έντυπο σε αυτοκόλλητο είτε κάπου κρυμένο στο software.

Link to comment
Share on other sites

άλλο ρωτάει

 

Κατάλαβα τι ρωτάει αλλά δεν έχει νόημα να ψάχνει να βρει την 800αρα όταν έχει αγοράσει πχ το κινητό από το vickmall που δεν φαίρνει Official International version.

Από που το πήρες Γιώργο;

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι ρωτάει αλλά δεν έχει νόημα να ψάχνει να βρει την 800αρα όταν έχει αγοράσει πχ το κινητό από το vickmall που δεν φαίρνει Official International version.

Από που το πήρες Γιώργο;

vickmall eu warehouse

Link to comment
Share on other sites

Είμαι περίπου 20 ώρες με την τελευταία CM13 snapshot

Καθόλου 4G,

3ω 11λ οθόνη

Wifi always on,

GPS always on (το έκλεισα μόνο εχθές το βράδυ).

Data always on χρησιμοποίησα πολύ wifi όμως για ιντερνετ.

 

και μένουν 51%

 

Πρέπει να το δοκιμάσω και με το 4G όμως για να έχω πλήρη σύγκριση με την MIUI

Καλησπέρα φίλε μου μπορείς να μου στείλεις λινκ να την κατεβάσω και εγώ??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι ρωτάει αλλά δεν έχει νόημα να ψάχνει να βρει την 800αρα όταν έχει αγοράσει πχ το κινητό από το vickmall που δεν φαίρνει Official International version.

Από που το πήρες Γιώργο;

Ή μπορεί να θέλει να το πάρει μεταχειρισμένο και να θέλει να ελέγξει αν όντως είναι το international. (Λέμε τώρα...)

Ας μην προσπερναμε τις ερωτήσεις κιας είχες δίκιο αυτή τη φορά :p

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον οδηγό για το 4G που έγραψε ο φίλος παραπάνω. Σε σημείο που s6 edge εχει 4g σε κοσμοτε κάρτα εγώ πήγαινα μέχρι 3G. Δοκίμασα διάφορες μπάντες (18, 19,20,26) που είδα ότι μας λείπουν σε σχέση με το s6 edge αλλά άκρη δεν έβγαλα. Δοκίμασα και το νούμερο που έβαλε ο συμφορουμιτης αλλά πάλι τα ίδια
Link to comment
Share on other sites

vickmall eu warehouse

Γιώργο δεν έχει την 800αρα :). Το Geekbuying φέρνει μόνο απ' όσο ξέρω τη συγκεκριμένη έκδοση.

Ή μπορεί να θέλει να το πάρει μεταχειρισμένο και να θέλει να ελέγξει αν όντως είναι το international. (Λέμε τώρα...)

Ας μην προσπερναμε τις ερωτήσεις κιας είχες δίκιο αυτή τη φορά :p

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

To πήρε από vickmall καινούργιο και το vickmall δε φέρνει αυτή την έκδοση. :) Νόμιζω έτσι είναι πιο εύκολο να διαπιστώσουμε αν έχει στα χέρια του κινητό με την 800αρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον οδηγό για το 4G που έγραψε ο φίλος παραπάνω. Σε σημείο που s6 edge εχει 4g σε κοσμοτε κάρτα εγώ πήγαινα μέχρι 3G. Δοκίμασα διάφορες μπάντες (18, 19,20,26) που είδα ότι μας λείπουν σε σχέση με το s6 edge αλλά άκρη δεν έβγαλα. Δοκίμασα και το νούμερο που έβαλε ο συμφορουμιτης αλλά πάλι τα ίδια

 

Βρήκα τι χρησιμοποιεί το s6 edge. Την band 3 χρησιμοποιεί για το lte εκεί που δεν πιάνω εγώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τον οδηγό για το 4G που έγραψε ο φίλος παραπάνω. Σε σημείο που s6 edge εχει 4g σε κοσμοτε κάρτα εγώ πήγαινα μέχρι 3G. Δοκίμασα διάφορες μπάντες (18, 19,20,26) που είδα ότι μας λείπουν σε σχέση με το s6 edge αλλά άκρη δεν έβγαλα. Δοκίμασα και το νούμερο που έβαλε ο συμφορουμιτης αλλά πάλι τα ίδια

 

Η 800άρα παίζει μπάλα μόνο στη wind και τη vodafone. Άρα δεν ήσουν σε θέση να το επαληθεύσεις ή μη. Όσο για τη διαφορά με το s6 προφανώς πρέπει να παίζει ρόλο ο δέκτης του κινητού. Αλλά οι μπάντες δε φταίνε. Για να δοκιμαστεί η 800άρα χρειάζεται wind καλύτερα (αλλιώς vodafone), επαρχία και 2 κινητά...

Link to comment
Share on other sites

Απλα η ερώτηση ηταν αν ξέρουμε ακριβως τις συχνότητα που διαθέτει μια συσκευή. Τίποτα άλλο,αν πειραξουμε κάτι να γνωρίζουμε αν όντως άλλαξε κάτι η όχι.

Στό rn2 με *#*#3646633#*#* εμπαινες και έβλεπες https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Attachment/6972-band-mode-sim-1-jpg/,εδώ δεν παίζει κάτι ανάλογο.

Μονο με καμια εφαρμογή σαν αυτο https://goo.gl/ju6is0 αλλά την free version.

Ακόμα δεν ξέρω αν βρει κανεις κάτι απο εδώ μέσα με τους κωδικούς..

http://mobilespecs.net/phone/codes/Xiaomi/Xiaomi_Redmi_Note_3.html

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν έχει την 800αρα :). Το Geekbuying φέρνει μόνο απ' όσο ξέρω τη συγκεκριμένη έκδοση.

 

To πήρε από vickmall καινούργιο και το vickmall δε φέρνει αυτή την έκδοση. :) Νόμιζω έτσι είναι πιο εύκολο να διαπιστώσουμε αν έχει στα χέρια του κινητό με την 800αρα. ;)

 

Και το minideal , αλλά το έχει βαφτίσει Eu Version

 

http://www.minideal.net/eu-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-gray.html

Link to comment
Share on other sites

Και το minideal , αλλά το έχει βαφτίσει Eu Version

 

http://www.minideal.net/eu-version-xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-gray.html

 

Αν ήταν η ίδια έκδοση που έχει και το Geek Buying, τότε το κουτί και ο φορτιστής στο minideal θα ήταν και αυτά στα αγγλικά όπως και στο Geekbuying. Αντί αυτού, είναι στα κινεζικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν η ίδια έκδοση που έχει και το Geek Buying, τότε το κουτί και ο φορτιστής στο minideal θα ήταν και αυτά στα αγγλικά όπως και στο Geekbuying. Αντί αυτού, είναι στα κινεζικά.

 

Μηπως τοτε βρηκαν τροπο να ξεκλειδωσουν τις μπαντες?Γιατι αυτο δεν ειναι σιγουρα ιδια εκδοση με του geekbuying εκτως κι αν δεν εκαναν τον κοπο να βαλουν τις φωτογραφιες απο την international εκδοση-και επειδη εχω το 3s international εκδοση-στο κουτι δεν γραφει κινεζικα και εχει κανονικα ευρωπαικο φορτιστη.

Επισης δεν τα πουλαει μονο το geek-τα εχουν και στο aliexpress τουλαχιστον δυο πωλητες αρκετα πριν απο το geekbuying.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο χρώμα έχετε/σας αρέσει πιο πολύ;

 

Εγώ έχω δει από κοντά το Golden και το Μαύρο. Το Μαύρο μου άρεσε περισσότερο. Χωρίς αυτό να σημαίνει πως το Golden δεν είναι ωραίο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως τοτε βρηκαν τροπο να ξεκλειδωσουν τις μπαντες?Γιατι αυτο δεν ειναι σιγουρα ιδια εκδοση με του geekbuying εκτως κι αν δεν εκαναν τον κοπο να βαλουν τις φωτογραφιες απο την international εκδοση-και επειδη εχω το 3s international εκδοση-στο κουτι δεν γραφει κινεζικα και εχει κανονικα ευρωπαικο φορτιστη.

Επισης δεν τα πουλαει μονο το geek-τα εχουν και στο aliexpress τουλαχιστον δυο πωλητες αρκετα πριν απο το geekbuying.

 

Από Geekbuying το πήρες? σε πόσες μέρες σου ήρθε? Όλα καλά με την παραγγελία και το κινητό, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...