Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποστηρίζει και ελληνικά σαν γλώσσα;

 

Γιατί μου έκανε και εμένα εντύπωση αυτό το Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language) του vickmall

 

η dev εχει μεταφραστει κατα ~40%

η stable δεν εχει καθολου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όσοι περνάτε τη νέα ρομ να μας λέτε

*κάνατε επαναφορά;

*πως πάει από μπαταρία;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή quickpic, αλλά όταν πάω να αντιγράψω φωτογραφίες προς την κάρτα μνήμης ή να επεξεργαστώ υπάρχουσες, μου βγάζει ένα μήνυμα για να επιλέξω από το πάνω δεξί μενου στην επόμενη οθόνη να επιλέξω τον ριζικό κατάλογο της κάρτας sd για να μου χορηγηθεί πρόσβαση, αλλά αυτό το μενού δεν το βρίσκω πουθενά, ή όταν πάω να επιλέξω κάτι με ξαναγυρνάει εκεί που ήμουν. Πως διορθώνεται αυτό; έχω ελληνική dev και είναι root.
Link to comment
Share on other sites

εωρητηση για τον radon kernel. ποια εφαρμογη προτεινεται για να πειραζω τις ρυθμισεις του;

 

μπηκες στα βαθια εσυ :lol:

 

αλλα δεν διαβαζεις καλα!

 

Q ) I flashed this kernel, what next ? How and where do I configure kernel related settings ?

Quote:

Recommended app is "Kernel Adiutor" or "EX kernel manager" both of them are available on google play store, install any one of them and refer post #3 for my recommended settings.

Link to comment
Share on other sites

μπηκες στα βαθια εσυ :lol:

 

αλλα δεν διαβαζεις καλα!

 

Q ) I flashed this kernel, what next ? How and where do I configure kernel related settings ?

Quote:

Recommended app is "Kernel Adiutor" or "EX kernel manager" both of them are available on google play store, install any one of them and refer post #3 for my recommended settings.

 

O μικρός δεν πιάνεται σήμερα......

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ενταξει δεν ειμαι πρωταρης.

εχω πειραξει πολλα κινητα. nexus s(το κακομοιρικο ηταν το πρωτο μου και το ειχα ρημαξι στα brickαρισματα.. ακομα ζει στα χερια της μανας), galaxy s3, μερικα xperia, ενα huawei (αρκετα παλια, και ηταν και ζορικο, εχω ξεχασει ποιο ηταν), ενα galaxy s6 και ενα htc m8 με εναν φιλο.. και μπορει και να ξεχναω κανενα. απλα εχω σκουριασει γιατι εχω κανα χρονο να πειραξω συσκευη :lol: και δεν ειναι και ολες οι συσκευες ιδιες οποτε καθε φορα ενα αγχος υπαρχει, ειδικα τωρα που προκειται για δικο μου βασικο και καινουργιο κινητο.

 

@kongeo1994 ενα μικρο ουπς εγινε αλλα ολα καλα :p

 

@geoanto555 εχω τρελαθει σημερα και μου ξεφευγουν γραμμες, αστα να πανε

 

ευχαριστω και παλι για την βοηθεια παιδια. θα εχετε βαρεθει να το ακουτε :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα παραγγελια του RMN3 Pro 3bg Official International το οποιο λεει θα βασιζεται σε Android 6 για να δουμε λοιπον υπομονη περιπου 1 μηνα...

 

Υ.Γ Απο θηκες που εχετε αγορασει εχουν καθολου κενο για τα 2.5mm παραπανω υψους του Official International ή τζαμπα τις παρειγγειλα;

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα παραγγελια του RMN3 Pro 3bg Official International το οποιο λεει θα βασιζεται σε Android 6 για να δουμε λοιπον υπομονη περιπου 1 μηνα...

 

Υ.Γ Απο θηκες που εχετε αγορασει εχουν καθολου κενο για τα 2.5mm παραπανω υψους του Official International ή τζαμπα τις παρειγγειλα;

 

Μην απογοητεύεσαι για τις θήκες.. Μην είναι ολόιδιο και μας δουλεύουν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπιζω δύο προβλήματα από το που μου ήρθε η MIUI8!

1) Στο PlayStore ξαφνικά όταν μπαίνω μου βγάζει το μύνημα: Απαιτείται έλεγχος ταυτότητας. Πρέπει να συνδεθείτε στον λογαριασμό σας Google.

Αυτό λύνεται προσωρινά με force stop της εφαρμογής και επανεκκίνηση του τηλεφώνου αλλά στην συνέχεια ξανά βγαίνει στο ξαφνικό αυτί το πρόβλημα.

Και 2) Η γραμματοσειρά η οποία δεν μπορείς να διαβάσεις με ευκολία τι γράφει και τρώει και κάποια γράμματα(αυτό γινιταν και στο MIUI7) και το παρατηρώ κυρίως αυτό το πρόβλημα μέσα στην εφαρμογή του Facebook,στις σημειώσεις κτλ. όχι όμως παντού!

Και τα 2 παραπάνω προβλήματα τα έχει και κα αδερφός μου στο δικού του Note 3 Pro και οι δύο έχουμε official stable ROM MIUI8

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κοντά στις 15 του μήνα έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα , αλλά ακόμα τίποτα , να ανησύχησω? Έχει κάνα πρόβλημα με wind μήπως.
Link to comment
Share on other sites

εδώ το δίνει με 0,499 w/kg

 

Κι εδώ 0.56 W/kg (head)

 

http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_3-7863.php

http://sarshield.com/radiation-chart/

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κοντά στις 15 του μήνα έκανα αίτηση για ξεκλείδωμα , αλλά ακόμα τίποτα , να ανησύχησω? Έχει κάνα πρόβλημα με wind μήπως.

 

Μπες να την ξανακάνεις.. Αν σου δίνει να κατεβάσεις το προγραμμα είσαι ΄΄ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλά τα λες τα υπόλοιπα και δίκιο έχεις...

Δεν με καλύπτεις όμως σε αυτό που σε ρωτάω..

Το θέμα σου είναι ψυχολογικό για την αναβάθμιση;

Ο μέσος χρήστης που δεν είσαι εσύ (που δεν θα βάλει cyanogenmod) θα χρειαστεί να έχει στο κινητό του marsmallow;

Γιατι;;; Αυτό ρωτάω να μάθω..

Το πιο σοβαρό που λέει ο αδερφός είναι ότι δεν μπορείς να απαξιώνεις το προϊόν τόσο γρήγορα χωρίς να το έχει χωνέψει ή αγορά. Γιατί δεν είμαστε από το Τζατζικιστάν και δεν είναι ή oukitel. H Xiaomi είναι..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστο... μεταξύ μας τα έχουμε πει..και ξέρω καλά τα προτερήματα που έχει...

Τον ρωτώ απλά... θέλει κάτι συγκεκριμένο ή είναι ψυχολογικό το θέμα....

Δεν αντιλέγω στα λεγόμενα του.. δίκιο έχει..

Αγαπητέ geo, είμαστε μεγαλωμένοι και μηχανάκηδες, πολλά χρόνια τώρα.. έχουμε και εμείς όπως όλοι οι μεγάλοι άνθρωποι τα βίτσια μας..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τελευταια miui8 official global stable εμαθε και την Ελλαδα στο locale.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Είναι κάποια πρόοδος, αλλά εσένα πριν 15 μέρες δεν σε ένοιαζε..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια παμε για android 6.0?

2) We've started beta testing for Redmi Note 3 Qualcomm based on Android 6.0 today, there is no public update this week.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια παμε για android 6.0?

2) We've started beta testing for Redmi Note 3 Qualcomm based on Android 6.0 today, there is no public update this week.

Ναι μαλλον η επομενη dev φημολογειται οτι θα είναι μμ

Link to comment
Share on other sites

Το πιο σοβαρό που λέει ο αδερφός είναι ότι δεν μπορείς να απαξιώνεις το προϊόν τόσο γρήγορα χωρίς να το έχει χωνέψει ή αγορά. Γιατί δεν είμαστε από το Τζατζικιστάν και δεν είναι ή oukitel. H Xiaomi είναι..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγαπητέ geo, είμαστε μεγαλωμένοι και μηχανάκηδες, πολλά χρόνια τώρα.. έχουμε και εμείς όπως όλοι οι μεγάλοι άνθρωποι τα βίτσια μας..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι κάποια πρόοδος, αλλά εσένα πριν 15 μέρες δεν σε ένοιαζε..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουτε τωρα με ενδιαφερει βρε. Για σενα το εγραψα.

 

Geo, την πηρες την απαντηση

Εγραψα και πριν οτι το θεμα δεν ειναι προσωπικο, απλα παρακολουθω την πορεια της εταιρειας για να δω τι διορθωτικες κινησεις θα κανει τωρα που οι καταναλωτες την πηραν χαμπαρι και της γυρισαν την πλατη.

 

Ελπιζω να μην επιμεινει να θεωρει τους πελατες ιθαγενεις και τους δινει καθρεφτακια με το σταγονομετρο.

Το μαρτυριο της σταγονας πολλοι εμισησαν.

 

 

 

from mobile using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

developer.. τελευταία.. και υπομονή ίσως πάμε για marsh μετά.

Τελευταία ελληνική : τσέκhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160826/7ed559553d52c62720cc4a9833a3a0db.jpg

Radon kernel 2, 5 :τσεκ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160826/e6a2d3e13e488fb6e9c2f3e2683e20fb.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι?τι σημαινει αυτο? (Ενσωματώθηκε το SMS Mod by dNomikos)μπορει καποιος να μου εξηγησει?

 

Υποστηρίζει πλεόν η Ελληνική 160 χαρακτήρες (κεφαλαία) από τον @dnomikos

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει πλεόν η Ελληνική 160 χαρακτήρες (κεφαλαία) από τον @dnomikos

 

δηλαδη πρεπει να κατεβασω καποιο προγραμμα για να εχω 160 χαρακτηρες?δεν υπαρχει καποιο προγραμμα μεσα στο κινητο?δηλαδη σε αυτη την ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...