Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το Radon Kernel τι πλεονεκτήματα έχουμε εκτός από την γρήγορη φόρτιση που από ότι λένε σε μακροπρόθεσμο διάστημα επηρεάζει αρνητικά την απόδοση της μπαταρίας;;;;

 

τα λεει ολα στην πρωτη σελιδα στο λινκ που εστειλα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλσηπερα. Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο απο το παρακατω site (Official Stable Global Rom OTA update&No Greek Language).

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Δεν με ενδιαφεερει η Ελληνικη γλωσσα στο μενου αλλα για πληκτρολογιο θα κατεβασω το google keyboard που υποστηριζει Ελληνικα.

Με τις επαφες που καποιες ειναι στα Ελληνικα θα εχω προβλημα?

Επισης, οταν θα γινει αναβαθμιση OTA ποια rom θα παρει?

Link to comment
Share on other sites

επελεξε αυτη Official Stable Global Rom(OTA update&No Greek Language)

οπως τα λες. δεν θα εχεις κανενα θεμα.

σημερα ξεκινησε η miui 8 στην global stable (αυτη που εστειλα) αρα λογικα θα παει σε αυτην, που ειναι ακομα lollipop

Link to comment
Share on other sites

Καλσηπερα. Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο απο το παρακατω site (Official Stable Global Rom OTA update&No Greek Language).

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Δεν με ενδιαφεερει η Ελληνικη γλωσσα στο μενου αλλα για πληκτρολογιο θα κατεβασω το google keyboard που υποστηριζει Ελληνικα.

Με τις επαφες που καποιες ειναι στα Ελληνικα θα εχω προβλημα?

Επισης, οταν θα γινει αναβαθμιση OTA ποια rom θα παρει?

 

με τις επαφες δεν θα εχεις θεμα λογικα απλα θα σου εμφανιζει πρωτα αυτες με τα αγγλικα...

 

θα παρει updates της official.μεχρι να σου ερθει λογικα θα εχουν ολα τα κινητα stable miui 8!

Link to comment
Share on other sites

Καλσηπερα. Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο απο το παρακατω site (Official Stable Global Rom OTA update&No Greek Language).

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Δεν με ενδιαφεερει η Ελληνικη γλωσσα στο μενου αλλα για πληκτρολογιο θα κατεβασω το google keyboard που υποστηριζει Ελληνικα.

Με τις επαφες που καποιες ειναι στα Ελληνικα θα εχω προβλημα?

Επισης, οταν θα γινει αναβαθμιση OTA ποια rom θα παρει?

 

Κανένα πρόβλημα, απλά οι επαφές αυτές θα είναι στον τέρμα κάτω μετά το "Ζ" μπορεις εύκολα να τις βρείς απο την εύρεση

ΟΤΑ θα πάρεις αυτό που βγήκε σήμερα (MIUI 8 Global Stable)

Link to comment
Share on other sites

εγινε αφεντικο :wink:

πως τσεκαρω οτι εχω την τελευταια εκδοση ρομ; εβαλα αυτη που ειχε στον οδηγο.

 

υπαρχει καποια εφαρμογη root (πχ adaway) που ειναι ακαταλληλη για miui? νομιζω κατι ειχα διαβασει για titanium, χωρις να εχω σκοπο να χρησιμοποιησω την συγκεκριμενη.

 

Ποια έχεις;

 

Βάλε το adaway που ξέρεις....

Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις;

 

Βάλε το adaway που ξέρεις....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160826/02c9db818a71bf8a00e35a99ee401a7e.jpg

 

Πιο πολύ ρωτησα για να ξέρω στο μέλλον που να τσεκαρω για ενημερώσεις

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160826/02c9db818a71bf8a00e35a99ee401a7e.jpg

 

Πιο πολύ ρωτησα για να ξέρω στο μέλλον που να τσεκαρω για ενημερώσεις

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

βρε βαλε την καινουρια,που την ξεθαψες αυτη

 

Εδω εισαι https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6114-GTV-6-8-18-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO/ (πατα στα αρχεια.εχεις ολες τις εκδοσεις)

Edited by kongeo1994
Link to comment
Share on other sites

καποιος αστόχησε στον οδηγο και δεν πατησε την τρεχουσα εκδοση :p πιο κακογραμμενο οδηγο δεν εχω δει, :lol: ειπα και ευχαριστω

 

ελπιζω να μην θελω wipe data (επειδη η δικια μου ειναι πολυ παλια)

Link to comment
Share on other sites

καποιος αστόχησε στον οδηγο και δεν πατησε την τρεχουσα εκδοση :p πιο κακογραμμενο οδηγο δεν εχω δει, :lol: ειπα και ευχαριστω

 

ελπιζω να μην θελω wipe data (επειδη η δικια μου ειναι πολυ παλια)

 

1ον ) δεν θες data , κανε μονο ενα dalvik,cache

2oν ) πηγαινε στις ρυθμισεις στο micloud και ενεργοποιησε την αρχικη οθονη.οποτε καθε φορα που θα κανεις wipe data θα τα περναει ολα μονο του.

 

 

(που'σαι γιωργο να με θαυμασεις! εκει που ειναι ημουν)

Link to comment
Share on other sites

Καλσηπερα. Σκεφτομαι να αγορασω το εν λογω κινητο απο το παρακατω site (Official Stable Global Rom OTA update&No Greek Language).

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Δεν με ενδιαφεερει η Ελληνικη γλωσσα στο μενου αλλα για πληκτρολογιο θα κατεβασω το google keyboard που υποστηριζει Ελληνικα.

Με τις επαφες που καποιες ειναι στα Ελληνικα θα εχω προβλημα?

Επισης, οταν θα γινει αναβαθμιση OTA ποια rom θα παρει?

 

Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις!

Κατι αλλο που ξεχασα να ρωτησω: τι SAR εχει στο κεφαλι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις!

Κατι αλλο που ξεχασα να ρωτησω: τι SAR εχει στο κεφαλι?

 

εγω αυτο δεν ξερω να στο απαντησω:X

Link to comment
Share on other sites

εισαι σιγουρος στο miui.com απλα λεει οτι το δοκιμαζουν ακομα και απο την αλλη βδομαδα

( We've started beta testing for Redmi Note 3 Qualcomm based on Android 6.0 today, there is no public update this week. )

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αμα εχει μυλτι (μηπως εχει ελληνικα οπως ηρθε απο το μαγαζι;; ) την αλλαζεις!

 

αν εχει αλλη πρεπει να μας το πεις να δουμε..λογικα ομως εχει μυλτι,κλασσικο θεμα της μυλτι

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι miui 8 feature

 

Ναι μπες xda έχει και το λινκ για κατέβασμα.απλα είναι για beta tester και μάλλον την επόμενη εβδομάδα για όλους.με ψυνει πολύ να την περάσω αλλά μάλλον θα περιμένω λίγο μέχρι να είναι διαθέσιμος και καστομ κερνελ.και συγκεκριμένα ο blaze με τον οποίο το τηλ ξυρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπες xda έχει και το λινκ για κατέβασμα.απλα είναι για beta tester και μάλλον την επόμενη εβδομάδα για όλους.με ψυνει πολύ να την περάσω αλλά μάλλον θα περιμένω λίγο μέχρι να είναι διαθέσιμος και καστομ κερνελ.και συγκεκριμένα ο blaze με τον οποίο το τηλ ξυρίζει.

 

θα το ψαξω.ευχαριστω για τις διευκρινισεις

Link to comment
Share on other sites

1ον ) δεν θες data , κανε μονο ενα dalvik,cache

2oν ) πηγαινε στις ρυθμισεις στο micloud και ενεργοποιησε την αρχικη οθονη.οποτε καθε φορα που θα κανεις wipe data θα τα περναει ολα μονο του.

 

 

(που'σαι γιωργο να με θαυμασεις! εκει που ειναι ημουν)

 

Τώρα έκανες την άλλη.. ας κάνει ένα ακόμη data...

Link to comment
Share on other sites

1ον ) δεν θες data , κανε μονο ενα dalvik,cache

2oν ) πηγαινε στις ρυθμισεις στο micloud και ενεργοποιησε την αρχικη οθονη.οποτε καθε φορα που θα κανεις wipe data θα τα περναει ολα μονο του.

 

 

(που'σαι γιωργο να με θαυμασεις! εκει που ειναι ημουν)

 

ευχαριστω πολυ :) ωραιο αυτο, λεει βεβαια θα περναει μονο τις εφαρμογες χωρις δεδομενα.. ειναι η πρωτη φορα που κανω backup οποτε βλεπω να παιρνει και ωρα..

 

Edit: αρα και data? βαριεμαι να στηνω παλι :P

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ :) ωραιο αυτο, λεει βεβαια θα περναει μονο τις εφαρμογες χωρις δεδομενα.. ειναι η πρωτη φορα που κανω backup οποτε βλεπω να παιρνει και ωρα..

 

Edit: αρα και data? βαριεμαι να στηνω παλι :P

 

Μην πολυ βασίζεσαι στις εφαρμογές του μπακαπ γτ πολλές φορές μόνο προβλήματα φέρνουν.

Ειδικά σε περιπτώσεις αλλαγής από dev σε stable....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

(που'σαι γιωργο να με θαυμασεις! εκει που ειναι ημουν)

 

Βλέπω αυτό το μήνυμα και γελάω-χαίρομαι...

Βλέπω και το από κάτω..."εγω αυτο δεν ξερω να στο απαντησω" και απογοητεύομαι...:p:p

Link to comment
Share on other sites

Μην πολυ βασίζεσαι στις εφαρμογές του μπακαπ γτ πολλές φορές μόνο προβλήματα φέρνουν.

Ειδικά σε περιπτώσεις αλλαγής από dev σε stable....

 

οκει

ευχαριστω παλι.. την εκανα την χαζομαρα μου αλλα δεν πειραζει. την αλλη φορα θα προσεχω

Link to comment
Share on other sites

 

Βλέπω αυτό το μήνυμα και γελάω-χαίρομαι...

Βλέπω και το από κάτω..."εγω αυτο δεν ξερω να στο απαντησω" και απογοητεύομαι...:p:p

 

:chair::chair::chair::chair::chair::chair:

 

μα δεν ξερω απο σαρ ,δεν με απασχολησε ποτε. απο 14 εχω κινητο στο αυτι τωρα θα σωθω;;

Link to comment
Share on other sites

Από λόγια χορτάσαμε....

Που είναι οι αποδείξεις;

 

Μολις γυρισει ο αδερφος μου θα τραβηξω ξανα τις φωτος και θα τις ανεβασω δεν λεω αερολογιες γιατι εχουμε συζητησει το θεμα της καμερας πιο παλια παααααρα πολυ και ο geoanto555 λογικα θα το θυμαται :) !!! αν μπορεσω σημερα να εχω το κινητο να βγαλω τα samples και να σας τα δειξω ευχαριστως να το κανω :) !!

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αλλος για το SAR? Πουθενα δεν το εχω βρει.

εδώ το δίνει με 0,499 w/kg

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια miui8 official global stable εμαθε και την Ελλαδα στο locale.

Υποστηρίζει και ελληνικά σαν γλώσσα;

 

Γιατί μου έκανε και εμένα εντύπωση αυτό το Official DEV Global Rom(OTA update&Greek Language) του vickmall

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...