Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατα πάσα πιθανότητα το έχουν προβλέψει. Ελπίζουμε όμως αν και δεν χρησιμοποιώ wind

Τωρα αρχιζει και την χρησιμοποιεί και η βονταφον οποτε ποτε δεν ξερεις αν θα την χρειαστεις καποια στιγμη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατα πάσα πιθανότητα το έχουν προβλέψει. Ελπίζουμε όμως αν και δεν χρησιμοποιώ wind

 

Μην μείνουμε μόνο με την ελπίδα...χεχε

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτό το βίντεο με τις 21 (κρυφές ή σπάνιες) ρυθμίσεις της MIUI του RN3Pro για να καταλάβετε πόσο προχώ είναι η XIAOMI.

Καλό θα ήταν να μπει στο πρώτο post για τους νέους χρήστες.

Είναι λίγο αδύναμα τα.. Ινδικά μου.. :lol::cry::food:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα αρχιζει και την χρησιμοποιεί και η βονταφον οποτε ποτε δεν ξερεις αν θα την χρειαστεις καποια στιγμη

 

Γιαυτό το παίρνουμε δικαρτο το κινητακι :P όπως και να έχει ενα τέτοιο "επίτευγμα" θα σβήσει το μοναδικό "μειονέκτημα" του κινητού για εμας τους ηδη έχοντες

Link to comment
Share on other sites

Δείτε είπα, :shoot:

δεν είπα ακούστε!

ΤΕΣΠΑ, εγώ χωρίς να ακούω τα κατάλαβα όλα. :lol::yahoo:

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

1. Ποιο πρόγραμμα προστασίας από ιούς χρησιμοποιείτε;αλλάξατε τίποτα στα δικαιώματα εφαρμογών για να τρέχει συνεχώς;

 

2. Με ποιο τρόπο μπορώ να κλειδώσω(βάλω κωδικό προστασίας) στο άνοιγμα συγκεκριμένων εφαρμογών;

 

 

Και τα δύο τα κάνεις μέσα από την security app (που δεν ξέρω πως την ονομάζουν στα ελληνικά... Ασφάλεια ίσως?)

Για ιους τα android δεν θέλουν κατι.. απλά προσοχη οτι είναι εκτος play store. παρόλαυτα υπάρχει μία χαζομαρα εκεί στο security app (στην εικόνα με τον αριθμό 1 :p )

Και για κλείδωμα, αν και δεν το έχω δοκιμάσει, στο security app πάνω δεξιά με το αριθμακι 2 :p

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160821/e1546e6f3550c04e25880b3c656648c3.jpg

 

Edit: είπα να κάνω και σχεδιακι και απετυχα :p

Στο virus scan κάτω στο κέντρο αυτό που θέλεις για "ιους"

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και πάλι!μετά απο 1,5 μήνα με το νέο κινητό μπορώ να πω με σιγουριά ότι ειμαι πολύ ευχαριστημένος! Χάρη και σε σας που με βοηθήσατε όταν κόλλησα στην εγκατάσταση της Ελληνικής rom. 2 ερωτησούλες τώρα:

 

1. Ποιο πρόγραμμα προστασίας από ιούς χρησιμοποιείτε;αλλάξατε τίποτα στα δικαιώματα εφαρμογών για να τρέχει συνεχώς;

 

2. Με ποιο τρόπο μπορώ να κλειδώσω(βάλω κωδικό προστασίας) στο άνοιγμα συγκεκριμένων εφαρμογών;

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τη βοήθειά σας!

 

1. Εννοείται πως κανένα.

Κι αυτές οι @@ριές τύπου Security που έχουν τα κινητά μου δίνουν στα νεύρα.

Για το δεύτερο δεν γνωρίζω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

1. Εννοείται πως κανένα.

Κι αυτές οι @@ριές τύπου Security που έχουν τα κινητά μου δίνουν στα νεύρα.

Για το δεύτερο δεν γνωρίζω.

Ακριβώς.. έτσι για να λέω πως κάνω κάτι χρησιμοποιώ μονο το cleaner μία τον μήνα.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την τελευταία official dev 6.8.18 (MIUI 8), για να μπορέσω επιτέλους να ξεκλειδώσω το bootloader. Υπάρχει τρόπος να φλασάρω το playstore κ να βάλω ελληνικά στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις playstore υπάρχουν οδηγίες στην πρώτη σελίδα.

Για να βάλεις Ελληνικά ή πρέπει να ξεκλειδώσεις και να βάλεις Ελληνική ρομ , ή να πας σε global developer που έχει περίπου 35 % Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις playstore υπάρχουν οδηγίες στην πρώτη σελίδα.

Για να βάλεις Ελληνικά ή πρέπει να ξεκλειδώσεις και να βάλεις Ελληνική ρομ , ή να πας σε global developer που έχει περίπου 35 % Ελληνικά.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες και κατατοπιστικές απαντήσεις!! Μια ερώτηση ακόμα(προς το παρόν :P) , μπορώ να περάσω twrp χωρίς να έχω ξεκλειδώσει?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες και κατατοπιστικές απαντήσεις!! Μια ερώτηση ακόμα(προς το παρόν :P) , μπορώ να περάσω twrp χωρίς να έχω ξεκλειδώσει?

 

Όχι δεν γίνεται αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall οχι . Το geekbuying international edition ναι

Ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια παρηγγειλα απο το vickmall το κινητο με Official Stable Global Rom(OTA update&No Greek Language) .

 

http://www.vickmall.com/golden-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

Με ανησυχουν 2 πραγματα.

α) Εχω wind υπαρχει περιπτωση να μην παιζει το 4G?

και β) απ 17 Αυγουστου το εχουν κανει shipped me Singapure Post και ακομα το site λεει πως "the item is pre -advised"

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

aggelos7 που μένεις ? Αν είσαι σε μεγάλο αστικό κέντρο δεν θα έχεις πρόβλημα με το 4g. Αν μενεις στη περιφέρεια πιθανόν να μην βρίσκεις καθόλου 4g.

Μην σε ανησυχεί το pre advised είναι λογικό προς το παρόν.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

aggelos7 που μένεις ? Αν είσαι σε μεγάλο αστικό κέντρο δεν θα έχεις πρόβλημα με το 4g. Αν μενεις στη περιφέρεια πιθανόν να μην βρίσκεις καθόλου 4g.

Μην σε ανησυχεί το pre advised είναι λογικό προς το παρόν.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

 

ευχαριστω για την απαντηση geomos.

Πειραια μενω και γενικα Αττικη κινουμαι.

Link to comment
Share on other sites

aggelos7 που μένεις ? Αν είσαι σε μεγάλο αστικό κέντρο δεν θα έχεις πρόβλημα με το 4g. Αν μενεις στη περιφέρεια πιθανόν να μην βρίσκεις καθόλου 4g.

Μην σε ανησυχεί το pre advised είναι λογικό προς το παρόν.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

 

Καλημερα , εχω παραγγειλει κι εγω στις 12-08-16 και απο 15-08-16 οταν μπαινω nlpost να το εντοπισω μου γραφει pre-advised.

Ποτε περιπου αναμενεται να εχω καποια εξελιξη εσεις που εχετε παραγγειλει με NL ;

Επισης οσον αφορα το 4g υπαρχει μονο στη wind το θεμα;Με cosmote θα ειναι οκ;

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι κουλό μου συνέβει χτες.

Φοράω Official Global Standard 7.3.7.0

Μια φάση διαπιστόνω το κινητό έχει κλείσει μόνο του ενω ήταν περίπου στο 70-80% η μπαταρία

Πατάω να ανοιξει, βγάζει το "ΜΙ" που βγάζει πάντα, όμως απο κάτω ξεκινάει μπάρα! Λες και έκανα firmware update

Καλά λέω κάνει update??? Δεν θα έλεγε κάτι; Δεν θα ρωτούσε;;; κάνα 5-10 λεπτά μετά το κινητό ανοιγει και διαπιστώνω οτι

δεν άλλαξε τίποτα! Πάλι 7,3,7,0... τότε γιατί αυτό;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , εχω παραγγειλει κι εγω στις 12-08-16 και απο 15-08-16 οταν μπαινω nlpost να το εντοπισω μου γραφει pre-advised.

Ποτε περιπου αναμενεται να εχω καποια εξελιξη εσεις που εχετε παραγγειλει με NL ;

Επισης οσον αφορα το 4g υπαρχει μονο στη wind το θεμα;Με cosmote θα ειναι οκ;

Αμα διαβασεις τα τοπικ των παροχων που αναφέρονται στη καλυψη του 4g θα δεις οτι πλεον ολες οι εταιρείες χρησιμοποιουν την Β20 στην ελληνική περιφέρεια. Οπότε ενδεχομένως να έχεις πρόβλημα. Βάζω και ένα πινακακι για να ξέρεις ακριβως https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/4352770b958f5859c81360d1805e3c37.jpg

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Edited by geomos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για ερωτήσεις σχετικά με αποστολές από κίνα υπάρχει άλλο θέμα εδώ στο φόρουμ, στο οποίο μπορείτε να απευθυνθείτε. Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...