Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 7.5.3.0 όπως είχα γράψει και πριν λίγες μέρες, έχει κατέβει από την επίσημη σελίδα γιατί είχαν ακουστεί παράπονα από κάποιους. Προς το παρόν μόνο η 7.3.7.0 που έχεις και εσύ υπάρχει στην σελίδα σαν τελευταία. Δεν ξέρω αν καταφέρεις να βρεις κάποιο link για να την κατεβάσεις με λίγο ψάξιμο. Αλλά δεν ξέρω και αν αξίζει την ταλαιπωρία μιας και σε λίγες μέρες θα πρέπει να βγει και η MIUI 8 global stable, οπότε μπορείς να περιμένεις λίγο και να πας κατευθείαν σε αυτή. :)

 

Έχεις ένα δίκιο... 23/8 έρχεται από ότι είδα... Θα κάνουμε λίγο υπομονή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα χρόνο εχει το κινητο εγγύηση αλλα καλύτερα να μην το αγοράσεις δεν ειναι για σένα,βασικα γράφετε χαζά δεν απευθύνομαι συγκεκριμένα φιλε μου σε εσενα αλλα σε κάποιους αλλους, αρκετοί εδώ μεσα και ενω έχουν γραφτεί τόσα για το κινητό,αν εχετε καποιο πρόβλημα να γράφετε με το κινητό και αντιμετωπίζεται,οχι τα τα ιδια και τα ίδια από που θα το αγοράσω,τι rom να έχει,πράγματα που εχουν απαντηθεί εκατό φόρες,διαβαστε και καμια προηγούμενη σελίδα,σε τέτοιες ερωτήσεις δεν πρεπει να απαντάει κανένας σας,να μπαίνουν και να διαβάζουν μερικοί και λιγο τα προηγούμενα post..

Τι σχέση εχει εγγύηση με το unlock:ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

 

εντάξει, δεν ξέρουν όλοι ότι το συγκεκριμένο unlock το προσφέρει η ίδια η Xiaomi... ειδικά όσοι προέρχονται από iOS ή έχουν συνηθίσει να φλασάρουν ROM θεωρούν ότι χάνουν την εγγύση...

 

Έχεις δίκιο για το συγκεκριμένο topic, αλλά και εγώ που διάβασα αρκετές σελίδες για να καταλήξω στο συγκεκριμένο κινητό και αρκετούς οδηγούς για να του αλλάξω την τρισκατάρατη multi, κάπου χάθηκα μέσα στις τόσες σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά μπερδεύτηκα λιγο.

Ο deni77 λέει πως μόνο από china stable rom μπορώ να περάσω σε global dev rom, ενώ ο gab έγραψε πώς μπορώ να κατεβάσω την τελευταία global dev rom και να την περάσω μέσω updater.

Να σημειώσω πως η συσκευή μου ήρθε σήμερα με global stable rom.

Επίσης από την εμπειρία μου από MIUI θυμάμαι πως για να πας από stable σε dev πρέπει να έχεις την τελευταία stable και να κάνεις clear data.

Η εμπειρία μου φυσικά δεν περιλαμβάνει συσκευές με αυτό το ακατανοητο κλείδωμα bootloader.

Επίσης βλέπω πως η dev global είναι MIUI 8 ενώ η global stable είναι MIUI 7.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στις ελληνικές den δεν τραβαει με fingerprint φωτογραφίες.

Σήμερα θα βγει η νέα ελληνική dev θα περιμένουμε για δοκιμή ,η να περάσω την νεα που έχεις τωρα,έχεις καποιο λινκ να την κατεβάσω φιλε.

Τωρα έχω την GTV 6.8.4.:ninja::ninja:

εγω που ειμαι με την 6.8.11 τραβαει κανονικά σελφι με fingerprint..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στις ελληνικές den δεν τραβαει με fingerprint φωτογραφίες.

Σήμερα θα βγει η νέα ελληνική dev θα περιμένουμε για δοκιμή ,η να περάσω την νεα που έχεις τωρα,έχεις καποιο λινκ να την κατεβάσω φιλε.

Τωρα έχω την GTV 6.8.4.:ninja::ninja:

 

Υπομονή να δοκιμάσουμε την νέα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν George κοίταξε τι ανακάλυψα.

Ο ιδιοκτήτης είχε φτιάξει λογαριασμό mi και με το δεύτερο νούμερο που έχει!!!!

Όπως καταλαβαίνεις έγινε της τάνας το κάγκελο.

Εκανα λοιπόν νέα αίτηση για unlock στον άλλο λογαριασμό και βλέπουμε.

Αυτά.

 

Ωχ.. Ποιος ξέρει τι έκανε..

Από την άλλη όμως αφού δοκίμασες και με δικό σου account και δεν....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά μπερδεύτηκα λιγο.

Ο deni77 λέει πως μόνο από china stable rom μπορώ να περάσω σε global dev rom, ενώ ο gab έγραψε πώς μπορώ να κατεβάσω την τελευταία global dev rom και να την περάσω μέσω updater.

Να σημειώσω πως η συσκευή μου ήρθε σήμερα με global stable rom.

Επίσης από την εμπειρία μου από MIUI θυμάμαι πως για να πας από stable σε dev πρέπει να έχεις την τελευταία stable και να κάνεις clear data.

Η εμπειρία μου φυσικά δεν περιλαμβάνει συσκευές με αυτό το ακατανοητο κλείδωμα bootloader.

Επίσης βλέπω πως η dev global είναι MIUI 8 ενώ η global stable είναι MIUI 7.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Κατάβασε την και βάλτην μέσω updater ....

Με τα xiaomi θα μπορούσαν να είναι όλα σωστά..

Λογικά θα στην πάρει με την μία.. αν όχι... προσπαθείς αργότερα,

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι με την 6.8.11 τραβαει κανονικά σελφι με fingerprint..

Ναι εχεις δίκιο τραβάει κανονικά με της μαμας την κάμερα την εγκατεστημένη εφαρμογη με fingerprint,εγω δοκίμασα με την SnapdragonCamera γιαυτό. Δεν χρησιμοποιώ καθόλου της μαμάς την εφαρμογη για την κάμερα..:wacko::wacko::wacko:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά μπερδεύτηκα λιγο.

Ο deni77 λέει πως μόνο από china stable rom μπορώ να περάσω σε global dev rom, ενώ ο gab έγραψε πώς μπορώ να κατεβάσω την τελευταία global dev rom και να την περάσω μέσω updater.

Να σημειώσω πως η συσκευή μου ήρθε σήμερα με global stable rom.

Επίσης από την εμπειρία μου από MIUI θυμάμαι πως για να πας από stable σε dev πρέπει να έχεις την τελευταία stable και να κάνεις clear data.

Η εμπειρία μου φυσικά δεν περιλαμβάνει συσκευές με αυτό το ακατανοητο κλείδωμα bootloader.

Επίσης βλέπω πως η dev global είναι MIUI 8 ενώ η global stable είναι MIUI 7.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Αν ή global stable που έχει το τηλέφωνό ή αν σου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση μόλις άνοιξες το τηλέφωνό και έχεις την τελευταία stable rom που εμφανίζεται στο λινκ που έγραψα τότε πέρασε την dev με τον updater

Με τον ίδιο τρόπο έκανα και το δικό μου που μου ήρθε με official global stable και εκεί έμεινα δεν έχω ξανά ασχολειθει με το τηλέφωνό

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. Ποιος ξέρει τι έκανε..

Από την άλλη όμως αφού δοκίμασες και με δικό σου account και δεν....

 

Πάει κάπου το μυαλό σου;

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πάει κάπου το μυαλό σου;

Τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Σβήσε τον λογαριασμό από το δικό σου κινητό .. άστο να συγχρονίσει χωρίς αυτόν και κάνε επανακκίνηση.Αστο με wifi το δικό σου.

Μετά βάλε στο άλλο κινητό το λογαριασμό σου άστο να συγχρονίσει και δοκίμασε..

Τα υπόλοιπα τα ξέρεις καλά.. ίδιο username.. κλπ/

Γενικά είναι πολύ δύσκολο να ξεκλειδώσεις με έναν λογαριασμό που τον έχει ήδη άλλο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τον λογαριασμό από το δικό σου κινητό .. άστο να συγχρονίσει χωρίς αυτόν και κάνε επανακκίνηση.Αστο με wifi το δικό σου.

Μετά βάλε στο άλλο κινητό το λογαριασμό σου άστο να συγχρονίσει και δοκίμασε..

Τα υπόλοιπα τα ξέρεις καλά.. ίδιο username.. κλπ/

Γενικά είναι πολύ δύσκολο να ξεκλειδώσεις με έναν λογαριασμό που τον έχει ήδη άλλο τηλέφωνο.

 

Πάντως έχω κάνει αίτηση για unlock και με τον δεύτερο λογαριασμό.

Θα δούμε τι θα γίνει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχει δοκιμασει κανεις την rom του gkalen? Μηπως εχει ακομα καλύτερη μπαταρία?

Να πω οτι ειμαι με την τελευταία ελληνική stable εδω και 1 μηνα και λειτουργουνε ολα άψογα με sot περίπου 6.30 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εχει δοκιμασει κανεις την rom του gkalen? Μηπως εχει ακομα καλύτερη μπαταρία?

Να πω οτι ειμαι με την τελευταία ελληνική stable εδω και 1 μηνα και λειτουργουνε ολα άψογα με sot περίπου 6.30 ωρες

 

Θεωρητικά έχει καλύτερη μπαταρία... Μπες και δες την προσθαφαίρεση και θα καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160819/b5a8a0d8cb4b47927a9deecd0c1d9b9f.jpg

Μου βγάζει αυτό το εικονίδιο σαν λουκέτο σε πολλές εφαρμογές πάνω δεξιά , όταν ανοίγω τον task manager.τί είναι αυτό και πως να μην εμφανίζετε το λουκέτο;

Και όταν πατάω το Χ για να σβήσουν όσες εφαρμογές έχουν το λουκέτο δεν σβήνουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κλειδώσει την εφαρμογή.

Swipe προς τα κάτω και ξεκλείδωμα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγειλω το κινητο απο geekbuying αλλα δεν γραφει για global stable αλλα για official international, ειναι το ιδιο αυτο?. Το λινκ εδω

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html

Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγειλω το κινητο απο geekbuying αλλα δεν γραφει για global stable αλλα για official international, ειναι το ιδιο αυτο?. Το λινκ εδω

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html

Με μυλτι έρχεται

Link to comment
Share on other sites

Θα παραγγειλω το κινητο απο geekbuying αλλα δεν γραφει για global stable αλλα για official international, ειναι το ιδιο αυτο?. Το λινκ εδω

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html

Αν αγοραζα τωρα, θα διαλεγα το special edition μονο. Τιποτα αλλο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ότι widget ρολογιού και να βάλω κολλάει δλδ δεν ενημερώνει την ώρα!

 

Το δικό του που έχει δεν μ'αρέσει.

Καμιά ιδέα ;;

Έχει 7.3.6 απο τη "Μαμά"..

 

το έχει συναντήσει κανείς άλλος αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοραζα τωρα, θα διαλεγα το special edition μονο. Τιποτα αλλο.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

ποια ειναι η special edition;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα την αλλαγή από την τελευταία global stable σε global dev απλά μέσω του updater χωρίς πρόβλημα και πλέον έχει ελληνικά και MIUI 8.

 

Ως προς την συσκευή, το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι η κάμερα, και επειδή μαζί με το rn3 παρέλαβα και ένα le eco 2 x620 η κάμερα του είναι αισθητά ανώτερη από το rn3.

Ειδικά σε χαμηλό φωτισμό είναι πολύ κακο.

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η special edition;;;

Αν αγοραζα τωρα, θα διαλεγα το special edition μονο. Τιποτα αλλο.

Θα παραγγειλω το κινητο απο geekbuying αλλα δεν γραφει για global stable αλλα για official international, ειναι το ιδιο αυτο?. Το λινκ εδω

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html

 

International Edition =Special Edition, αν πάτε λίγο πίσω στο θέμα θα δείτε ότι είναι η έκδοση που κανονικά προορίζεται για την Ταϊβάν που έχει 800αρα μπάντα, που εδώ χρησιμοποιεί η wind και η Vodafone σε μερικές περιοχές για παροχή 4g

Η έκδοση αυτή θα παραληφθει 30/8 και η αποστολή του προϊόντος θα γίνει 2-7 ημέρες μετά, το προϊόν θα σταλεί από την αποθήκη του Hong Kong

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, συνεχίζω να χάνω κλήσεις απο viber και να μην εμφανίζονται notifications όπως επίσης και για μηνύματα στο WhatsApp γιατί οι εφαρμογές φαίνεται να κλείνουν μετά από λίγο. Από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας και των εφαρμογών έχω απενεργοποιήσει τους περιορισμούς. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό; Πιστεύω ότι είναι σημαντικό πρόβλημα. Το κινητό έχει την official global stable rom 7.5.3.0.
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, συνεχίζω να χάνω κλήσεις απο viber και να μην εμφανίζονται notifications όπως επίσης και για μηνύματα στο WhatsApp γιατί οι εφαρμογές φαίνεται να κλείνουν μετά από λίγο. Από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας και των εφαρμογών έχω απενεργοποιήσει τους περιορισμούς. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό; Πιστεύω ότι είναι σημαντικό πρόβλημα. Το κινητό έχει την official global stable rom 7.5.3.0.

Βάλε να μένουν ανοιχτά και το Google framework

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα, συνεχίζω να χάνω κλήσεις απο viber και να μην εμφανίζονται notifications όπως επίσης και για μηνύματα στο WhatsApp γιατί οι εφαρμογές φαίνεται να κλείνουν μετά από λίγο. Από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας και των εφαρμογών έχω απενεργοποιήσει τους περιορισμούς. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό; Πιστεύω ότι είναι σημαντικό πρόβλημα. Το κινητό έχει την official global stable rom 7.5.3.0.

Συμβαίνει και σε μενα με china dev

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...