Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου το ειχε κανει αλλος πριν κανα 2 βδομαδες και μας ειπε οτι ειχε... να το αφαίρεσαν δεν νομιζω... ισα ισα που πλεον εχουν βγαλει και σε αλλες συσκευες global με περισσότερες γλωσσες .

 

Α ναι; Δεν το είχε πάρει το μάτι μου.

Λογικά θα είναι σε πρώιμο στάδιο όμως...

Άρα όταν κυκλοφορήσει η global stable θα έχει ενσωματώσει και άλλες γλώσσες και ουσιαστικά θα είναι "multi".

Good news.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τώρα είναι τα δράματα.:p Ωχ ωχ ωχ...

 

Edit: Μιας και είσαι "εύκαιρη" δεν περνάς μια τελευταία global dev να μας φύγει και η απορία για το αν έχει ελληνικά;

 

 

χα χα εε όχι δράματα. :lol::lol:

Τώρα σε λίγο κατεβαίνει η fastboot global devs και θα την βαλω. Μόλις γίνουν όλα θα ενημερώσω και ας έχει απαντηθεί, έτσι για το γα**το.:p

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

χα χα εε όχι δράματα. :lol::lol:

Τώρα σε λίγο κατεβαίνει η fastboot global devs και θα την βαλω. Μόλις γίνουν όλα θα ενημερώσω και ας έχει απαντηθεί, έτσι για το γα**το.:p

 

Ποια κατεβάζεις;

Link to comment
Share on other sites

χα χα εε όχι δράματα. :lol::lol:

Τώρα σε λίγο κατεβαίνει η fastboot global devs και θα την βαλω. Μόλις γίνουν όλα θα ενημερώσω και ας έχει απαντηθεί, έτσι για το γα**το.:p

 

Ποια κατεβάζεις;

 

Α νόμιζα θα έβαζες china.:)

Αυτήν λέμε έ;

Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Link to comment
Share on other sites

Α νόμιζα θα έβαζες china.:)

Αυτήν λέμε έ;

Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download

 

την 29 δλδ... Εγώ στις Ελληνικές έμεινα στην 21.

Απ ότι διάβασα το πρόβλημα είναι γενικό με την 28-29

Link to comment
Share on other sites

Ποια κατεβάζεις;

 

Α νόμιζα θα έβαζες china.:)

Αυτήν λέμε έ;

Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download

 

 

Όχι είχα ήδη κινέζικη devs και ξεκλείδωσα και βάζω αυτή -> kenzo_global_images_6.7.29_20160712.0000.26_5.1_global_7bd098cea7

 

πρόβλημα λες με την μπαταρία που είχα διαβάσει; έτσι και αλλιώς αύριο δεν είναι να βγει η νέα devs; Οπότε μικρό το κακό!

 

την βρήκα απ τη 1η σελίδα που είχες βάλει geoanto και διάλεξα την redmi note 3 pro qualcomn latest global developers fastboot

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα λες με την μπαταρία που είχα διαβάσει; έτσι και αλλιώς αύριο δεν είναι να βγει η νέα devs; Οπότε μικρό το κακό!

 

Ναι σίγουρα. επίσης με ξεκλείδωτο μπορείς να κάνεις ότι θέλεις όποτε θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα κάνω να τρέχουν αυτόματα κάποιες εφαρμογές όταν ανοίγει το τηλέφωνο; για παράδειγμα το ξυπνητήρι, άμα κλείσει το τηλέφωνο μετά Δεν ανοίγει μόνο του αν δεν μπω στην εφαρμογή.

 

Πατάς το κουμπάκια κάτω αριστερά που σου δείχνει ποιες εφαρμογές τρέχουν και αντί να το σύρεις προς τα πάνω και να κλείσει η εφαρμογή την τραβας προς τα κάτω για να κλειδώσει και να τρέχει συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα. επίσης με ξεκλείδωτο μπορείς να κάνεις ότι θέλεις όποτε θέλεις...

 

Ναι, μωρέ ξέρω έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για το οτιδήποτε, είχα το rn2 pro και είχαμε καλομάθει.

Μετά από 392 δευτ. φλάσαρε την ρομ και μπήκαμε στο ωραίο android. Απλά μετά επιβεβαιώνω τα ελληνικά.

Πολύ πολυ εύκολη η διαδικασία, πραγματικά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μωρέ ξέρω έχεις το κεφάλι σου ήσυχο για το οτιδήποτε, είχα το rn2 pro και είχαμε καλομάθει.

Μετά από 392 δευτ. φλάσαρε την ρομ και μπήκαμε στο ωραίο android. Απλά μετά επιβεβαιώνω τα ελληνικά.

Πολύ πολυ εύκολη η διαδικασία, πραγματικά.

 

Τώρα είναι σαν να έχεις Mediatek... τόσο εύκολα όλα..

Link to comment
Share on other sites

έβαλα resurrection remix (όχι την τελευταία γιατί δεν παίζει το 3G)... όλα μια χαρά προς το παρόν αλλά ενημερωτικά, αν θελήσω να γυρισω σε miui ποιά είναι η διαδικασία; backup δεν είχα πάρει, και γενικότερα μου αρέσουν τα clean install. απλά flashαρω από twrp; όταν ξεκινάει η συσκευή βγάζει το cm σήμα αντί για το mi...
Link to comment
Share on other sites

Είναι η official global dev η official chinese dev η ελληνική dev από miui.gr?

Αν είναι η chinese dev υπάρχει περίπτωση να εγινε ******* με τον google installer που χρησιμοποιησες για να περάσεις τα google services μετα απο κάποια αναβάθμιση του miui.

Να ρωτήσω κάτι γενικά αλλα προς θεού μη το εκλαβεις σαν μομφη, γιατί έχεις περασμένη dev rom (που είναι μια εκλεπτυσμενη εκφραση για beta rom με ότι αυτό συνεπάγεται) και οχι κάποια stable?

Καταλαβαίνω την ανάγκη να έχεις πάντα το ποιο καινούριο και θεωρητικά εβδομαδιαιες "αναβαθμισεις" αλλά με τη μικρή εμπειρία που έχω με xiaomi συνήθως λύνουν 2 προβλήματα και δημιουργούν 3.

 

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

 

ειναι η official dev rom και το πηρα απο το vick. Ζήτησα αυτη γιατί αυτή προτεινοταν εδώ με την λογικη ότι με αυτή κανεις πιο ευκολα την μεταβαση στην ελληνικη. Παιρνοντας το τηλεφωνο και βλεποντας οτι το κινητο πηγαινε σφαιρα και με μπαταρια τρενο (80-90 ωρες εβγαζε) και διαβάζοντας για διαφορα αρνητικα για τις ελληνικες και προβλήματα που εβγαζαν , παρότι είχα προσβαση για ξεκλείδωμα δεν το έχω κάνει.

 

Αν συνεχιστει όμως αυτό το φαινόμενο τωρα ειμαι 15,5 ωρες στο 49% με 38 λεπτα μονο οθονη (παω δλδ για 35 ώρες αυτονομια τραγικο νουμερο για την χωρητικότητα της συσκευης) 43% android, 18% system, 9% google services θα πρεπει να παρω μετρα. Περιμένω και την αυριανη αναβαθμιση να δω μηπως στρωσει. Το προβλημα εκτοξευθηκε αυτη την βδομαδα.

 

Οσοι είστε με την ελληνικη την αυτονομια έχετε μο? ποσες ωρες, με πόσο android , system , google και με ποση οθονη μο ?

Link to comment
Share on other sites

 

Οσοι είστε με την ελληνικη την αυτονομια έχετε μο? ποσες ωρες, με πόσο android , system , google και με ποση οθονη μο ?

 

Οι dev δίνουν παραπάνω system .. περίπου στο 25% και android 10%. google 2.7

Αυτή τη στιγμή είμαι 6 μέρες χρήσης, + μία μικρή φόρτιση περίπου 20% με 4 ώρες οθόνης και 40% υπόλοιπο μπαταρίας.

Τα νούμερα είναι σούπερ .. το ξέρω.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οι dev δίνουν παραπάνω system .. περίπου στο 25% και android 10%. google 2.7

Αυτή τη στιγμή είμαι 6 μέρες χρήσης, + μία μικρή φόρτιση περίπου 20% με 4 ώρες οθόνης και 40% υπόλοιπο μπαταρίας.

Τα νούμερα είναι σούπερ .. το ξέρω.:rolleyes:

 

και ποια rom εχεις? αυτα που λες εσυ ειναι ~40% εγω είμαι στο 70%. Πριν το θεμα και εγω στο 40-45% ήμουν και έβγαζα ως και 100 ωρες αυτονομία (τωρα εχω πεσει στις ούτε 40...)

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχει ελληνικά αρκετά, θέλει βελτίωση αλλά μια χαρά είναι. Νομίζω ότι θα αρέσει σε πολύ κόσμο σιγά σιγά που θα ενημερωθούν κι άλλα. Και θα έχεις και αναβαθμίσεις κατευθείαν.

Αναφέρομαι για την τελευταία global developers 29/7.

 

https://vimeo.com/177540075

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ζαφείρα.

Ευχαριστούμε για το βίντεο, αναλυτικότατο! Έχω ήδη κάνει αίτηση στο miui.com για να βοηθήσω στη μετάφραση καθώς απο αυτά που είδα είναι 50% τα Ελληνικά...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

έβαλα resurrection remix (όχι την τελευταία γιατί δεν παίζει το 3G)... όλα μια χαρά προς το παρόν αλλά ενημερωτικά, αν θελήσω να γυρισω σε miui ποιά είναι η διαδικασία; backup δεν είχα πάρει, και γενικότερα μου αρέσουν τα clean install. απλά flashαρω από twrp; όταν ξεκινάει η συσκευή βγάζει το cm σήμα αντί για το mi...

 

Με τίποτα μην περάσεις MIUI μέσω TWRP μετά απο custom, θα μπρικάρει.

Aν δεν έχεις backup φλάσαρε πρώτα μέσω fastboot με miflash κάποια dev ή stable fastboot rom, και ανάλογα αν ο bootloader είναι unlocked ή όχι (διίστανται οι απόψεις για τις custom ROMS) περνάς ΤWRP ή ξεκλειδώνεις πάλι αντίστοιχα -και περνάς ΤWRP-, για να πας σε ελληνική ROM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με το Wi-Fi? Συγκεκριμένα στο ρόστερ που έχω σπίτι, ένα zte της cyta, κάποιες φορές ενώ το βλέπει δε συνδέεται καθόλου, μετά δεν το εμφανίζει καν και τεσπα κάνω μία επανεκκίνηση και όλα οκ. Θεωρώ ότι είναι θέμα συσκευής και όχι ρουτερ. Έχετε καμιά ιδέα τι παίζει.

Global stable unrooted

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την latest china dev και θέλω να πάω στη latest global dev.

Ξεκλείδωσα το κινητό.

Τώρα απλά περνάω με fastboot την latest global dev (kenzo_global_images_6.7.29_20160712.0000.26_5.1_global_7bd098cea7.tgz)

όπως λέει εδώ http://en.miui.com/a-234.html;

Edited by spyrros
Link to comment
Share on other sites

και ποια rom εχεις? αυτα που λες εσυ ειναι ~40% εγω είμαι στο 70%. Πριν το θεμα και εγω στο 40-45% ήμουν και έβγαζα ως και 100 ωρες αυτονομία (τωρα εχω πεσει στις ούτε 40...)

 

6,7,21 ,,, πήγα στην 28 και το μετάνιωσα..

restore και πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα μην περάσεις MIUI μέσω TWRP μετά απο custom, θα μπρικάρει.

Aν δεν έχεις backup φλάσαρε πρώτα μέσω fastboot με miflash κάποια dev ή stable fastboot rom, και ανάλογα αν ο bootloader είναι unlocked ή όχι (διίστανται οι απόψεις για τις custom ROMS) περνάς ΤWRP ή ξεκλειδώνεις πάλι αντίστοιχα -και περνάς ΤWRP-, για να πας σε ελληνική ROM

 

thanks! χθες πριν ανακαλύψω ότι έφταιγε η cosmote που δεν είχα mobile data, είχα φάει φρίκη ότι έφταιγε η ROM που είχα βάλει την προηγούμενη μέρα και άρχισα να ψάχνομαι για επιστροφή σε miui!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει κανείς θέμα με το Wi-Fi? Συγκεκριμένα στο ρόστερ που έχω σπίτι, ένα zte της cyta, κάποιες φορές ενώ το βλέπει δε συνδέεται καθόλου, μετά δεν το εμφανίζει καν και τεσπα κάνω μία επανεκκίνηση και όλα οκ. Θεωρώ ότι είναι θέμα συσκευής και όχι ρουτερ. Έχετε καμιά ιδέα τι παίζει.

Global stable unrooted

 

δεν εχω θεμα wifi , με zte του ΟΤΕ. Συνηθως σε αυτες τις περιπτωσεις δεν φταιει ουτε το κινητο απο μονο του ουτε ρουτερ. Φταιει το παντρεμα τους.

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα μην περάσεις MIUI μέσω TWRP μετά απο custom, θα μπρικάρει.

Aν δεν έχεις backup φλάσαρε πρώτα μέσω fastboot με miflash κάποια dev ή stable fastboot rom, και ανάλογα αν ο bootloader είναι unlocked ή όχι (διίστανται οι απόψεις για τις custom ROMS) περνάς ΤWRP ή ξεκλειδώνεις πάλι αντίστοιχα -και περνάς ΤWRP-, για να πας σε ελληνική ROM

Μπορείς και ακόμα και αν ο bootloader είναι κλειδωμένος με το εργαλείο της mi να τον ξεκλειδωσεις το ίδιο εύκολα σαν να φοράς dev.Το λέω μία και το έκανα χθες.

Τώρα αν είχε backup και έχοντας κάνει το παραπάνω πάντα δουλεύοντας και το recovery που προτείνουν στο XDA ,ίσως θα μπορούσε να επιστρέψει εύκολα.

Αλλά το σωστό είναι ξανά καθαρό φλασαρισμα.

 

Ποια ρομ έχεις πάνω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

6,7,21 ,,, πήγα στην 28 και το μετάνιωσα..

restore και πίσω.

 

με την 28 ειμαι και εγω και ξεκινησαν τα θεματα. Περιμενω την νεα αυριο να δουμε τι θα αλλαξει.. Για την ωρα εκλεισα το δακτυλικο για να δω αν υπαρχει το bug που ειπε καποιος φιλος.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...