Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην ομαδα.. Εδω και 4 μερες το κινητο μου παρουσιαζει προβλημα με το gps.. Δηλαδη ενω επιανε κανονικα τωρα αφου το ανοιξω πιανει για 5-10 λεπτα και μετα απο λιγο εξαφανιζεται το σημα του gps.. Τσεκαρω με τεστερ και ενω στην αρχη μου βγαζει ενεργους δορυφορους, μετα μου βγαζει 0..Για να στρωσει πρεπει να ξανακανω επαννεκινηση.. Γνωριζει κανεις κατι επι του θεματος??? Δεν μπορω να παιξω pokemom go:p

Με official είσαι; Με τι πρόγραμμα το βλέπεις; Έχεις δώσει όλα τα δικαιώματα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσα από τις ιδιότητες βλέπω ότι λέει tgz. Το όνομα της rom δεν έχει καμία κατάληξη και είναι έτσι όπως σου έστειλα πριν ''kenzo_images_6.7.28_20160712.0000.26_5.1_cn_3ec4c2ab68''

 

Αυτό είναι το πρόβλημα.. θέλεις zip (recovery rom)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους! Κλείνω δίμηνο πλέον με το Redmi και με τη βοήθεια σας πέρασα από τη πρώτη μέρα τη global official. Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με τη συσκευή και έχω μείνει πραγματικά έκπληκτος από τη σχέση απόδοσης - τιμής.

Θελω να κάνω μία μικρή παρατήρηση όσον αφορά τις μπάντες του 4g , εντέλει υπάρχει θέμα και με τη Vodafone όσον αφορά την επαρχία και το αντιμετωπισα στις φετινες διακοπές μου στη περιοχή της Μεσσηνιακης Μανης .

Συγκεκριμένα 2 άλλες συσκευές (το παλιό μου Xperia z1 που εκτελεί χρέη GPS και wifi hotspot και ένα Samsung A5 2015) έπιαναν 2-3 γραμμές 4g με αρκετά μεγάλη ταχύτητα ενώ το Redmi έβγαζε no service και γυρναγε αμέσως σε 3g ή ακόμα και 2g.

Οπότε φαντάζομαι ότι εκτός της wind και ή Vodafone χρησιμοποιεί τη 800αρα μπάντα στην ελληνική περιφέρεια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλεις ένα λινκ για να κατεβάσω αυτού του είδους την rom???

Πες μου λίγο έχεις global η Κινέζικη;

Εχεις 2 γλώσσες ή πολλές;

Link to comment
Share on other sites

Πες μου λίγο έχεις global η Κινέζικη;

Εχεις 2 γλώσσες ή πολλές;

Έχω stable που έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.Η rom στο about phone λέει ότι είναι η MIUI 7.5 STABLE 7.5.2.0 (LHOCNDE)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!! πως γίνεται να δώσουμε δικαιώματα σε εφαρμογές γιατι εχω θέμα με τις ειδοποιήσεις σε facebook και messenger (δεν μου τις εμφανίζει καν η μου τις εμφανίζει καθυστερημένα) και πιστεύω ότι έτσι θα λυθεί εκτός και αν το πρόβλημα είναι άλλο!!

 

Global stable 7.5.3.0

Link to comment
Share on other sites

@geoanto555 ή όποιος άλλος ξέρει:

είμαι με την Global official 7.5.3.0 stable και θέλω να την ξαναπεράσω!!! να τα κάνω όλα από την αρχή.

 

ποιον οδηγό ακολουθώ για από official -> official ??? μπορώ και μέσα από το κινητό να το κάνω;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω stable που έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.Η rom στο about phone λέει ότι είναι η MIUI 7.5 STABLE 7.5.2.0 (LHOCNDE)

Επίλέγεις από πάνω Redmi Note 3 Qualcomm China

και πας κάτω που γράφει developer rom

http://en.miui.com/download-301.html#439

Link to comment
Share on other sites

Επίλέγεις από πάνω Redmi Note 3 Qualcomm China

και πας κάτω που γράφει developer rom

http://en.miui.com/download-301.html#439

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Θα επιστρέψω σε περίπου 2 ώρες με τα αποτελέσματα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!! πως γίνεται να δώσουμε δικαιώματα σε εφαρμογές γιατι εχω θέμα με τις ειδοποιήσεις σε facebook και messenger (δεν μου τις εμφανίζει καν η μου τις εμφανίζει καθυστερημένα) και πιστεύω ότι έτσι θα λυθεί εκτός και αν το πρόβλημα είναι άλλο!

 

Ασφάλεια / δικαιώματα και ρυθμίσεις / μπαταρία /διαχ .χρησης μπαταρίας εφαρμογών.

Στην Miui 7 η μπαταρία είναι μές τις πρόσθετες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@geoanto555 ή όποιος άλλος ξέρει:

είμαι με την Global official 7.5.3.0 stable και θέλω να την ξαναπεράσω!!! να τα κάνω όλα από την αρχή.

 

ποιον οδηγό ακολουθώ για από official -> official ??? μπορώ και μέσα από το κινητό να το κάνω;

 

Αν θες απλά να την περάσεις κάνε factory reset,

Αν θες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση βάλτην με Miflash. (εδώ τσέκαρε αν έχουν θέμα οι νέες με το miflash)

Είναι λίγο δύσκολο να την πάρει μέσω updater ή mipc suite..

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί όπως είπα που το παρακολουθώ με πολύ μικρή χρήση έχω σχεδόν 4 % πτώση ανα ώρα. Που σημαίνει ότι πάω για αυτονομία 24 ώρες ,οταν κανονικα έπιανα πάνω απο 80! Με 3 reboot απο το πρωί που το ένα σταμάτησε το ένα μόνο δούλεψε σε σχέση με το ξύπνημα του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Ναι με official.. Google mpas.. Αυτο που χε μεσα το κινητο.. Ναι ολα

 

Δεν βλέπω κάποιο λόγο τότε να σταματάει. Δοκίμασε να πας στην μπαταρία και στην εφαρμογή που στο κάνει να δώσεις "χωρίς περιορισμούς"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια άμεση βοήθεια,εκεί που σκάλιζα το κινητό κάτι πάτησα αν θυμάμαι στο tapatalk και τώρα δεν ανταποκρίνεται το τατσ κριν και μου δίνει μόνο φωνητικές εντολές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια άμεση βοήθεια,εκεί που σκάλιζα το κινητό κάτι πάτησα αν θυμάμαι στο tapatalk και τώρα δεν ανταποκρίνεται το τατσ κριν και μου δίνει μόνο φωνητικές εντολές.

 

Μήπως δέχεται διπλό κλικ;

Link to comment
Share on other sites

Αν θες απλά να την περάσεις κάνε factory reset,

Αν θες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση βάλτην με Miflash. (εδώ τσέκαρε αν έχουν θέμα οι νέες με το miflash)

Είναι λίγο δύσκολο να την πάρει μέσω updater ή mipc suite..

 

πως το τσεκάρω; μέσω του miflash εάν τη βλέπει ή πρέπει να ψάξω σε κάποιο forum;

 

επίσης, δοκίμασα από το κινητό: ρυθμίσεις->updater/download latest rom και μου κατέβασε την τελευταία, αυτή που θέλω..

Τώρα μου ζητά να κάνω reboot, προχωράω ή όχι;;;;

Edited by balakof

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δέχεται διπλό κλικ;

 

δηλαδή, πως γίνεται αυτό. Με το που κάνω διπλό κλικ παίζει μόνο η οθόνη. ακούγονται εντολές για το κλείσιμο της οθόνης και κάτι τέτοια

Link to comment
Share on other sites

 

πως το τσεκάρω; μέσω του miflash εάν τη βλέπει ή πρέπει να ψάξω σε κάποιο forum;

 

επίσης, δοκίμασα από το κινητό: ρυθμίσεις->updater/download latest rom και μου κατέβασε την τελευταία, αυτή που θέλω..

Τώρα μου ζητά να κάνω reboot, προχωράω ή όχι;;;;

 

Α δεν είχες την τελευταία; Ναι προχώραααα ναι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδή, πως γίνεται αυτό. Με το που κάνω διπλό κλικ παίζει μόνο η οθόνη. ακούγονται εντολές για το κλείσιμο της οθόνης και κάτι τέτοια

 

Αν είναι αυτό που λέω θέλει πολύ παίδεμα για να μπεις ρυθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

γείτονα βοήθεια και θα σου χρωστώ μεγάλη χάρη!!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γείτονα βοήθεια και θα σου χρωστώ μεγάλη χάρη!!!!!!!!!!!!

 

Δεν μπορώ με κάποιον τρόπο να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

γείτονα βοήθεια και θα σου χρωστώ μεγάλη χάρη!!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μπορώ με κάποιον τρόπο να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις

Αρχικά κράτησε το κουμπι πατημένο να κλεισει και ξανα άνοιξε το μπας κ έχει φύγει.

Αν όχι κλείστο πάλι.

Κάνε μια δοκιμή μπες με volume up και power στο recovery.

Θα δεις ένα καλώδιο - τηλέφωνο.

Δοκίμασε κανα συνδιασμό πλήκτρων.. (νομίζω δεν θα αλλάξεις τίποτα)

Αν αποτύχεις και σε αυτό άνοιξε το mi pcsuite και δες αν υπάρχει αναβάθμιση... (όπως είσαι ρε recovery)Αν δεν κάνει κάτι κ εδώ ----

Τέλος η σίγουρη λύση είναι σε edl και fastboot rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους μετά από αναβάθμιση υπάρχει ένας φάκελος διαφανος σαν εφαρμογή αλλά είναι άδειος το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να τον μετακινησω. Πατάω επάνω αλλά ούτε σέρνεται για διαγραφή μόνο να αλλάξω το όνομα του φακέλου

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά κράτησε το κουμπι πατημένο να κλεισει και ξανα άνοιξε το μπας κ έχει φύγει.

Αν όχι κλείστο πάλι.

Κάνε μια δοκιμή μπες με volume up και power στο recovery.

Θα δεις ένα καλώδιο - τηλέφωνο.

Δοκίμασε κανα συνδιασμό πλήκτρων.. (νομίζω δεν θα αλλάξεις τίποτα)

Αν αποτύχεις και σε αυτό άνοιξε το mi pcsuite και δες αν υπάρχει αναβάθμιση... (όπως είσαι ρε recovery)Αν δεν κάνει κάτι κ εδώ ----

Τέλος η σίγουρη λύση είναι σε edl και fastboot rom.

 

Όταν λες edl και fastboot rom μιλάς για φλασάρισμα και αν ναι με τον οδηγό της πρώτης σελίδας;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες edl και fastboot rom μιλάς για φλασάρισμα και αν ναι με τον οδηγό της πρώτης σελίδας;

 

Ναι φλασάρισμα με αυτόν που λέει unofficial to official..

Link to comment
Share on other sites

Από 4g πετάει αρκεί να μην μένεις επαρχία και έχεις wind.

:protest:Για την σύγκριση αν εννοείς για το xiaomi 3s δεν θα σου απαντήσω...:protest:

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όπως είσαι κάνεις αναβάθμιση.. δεν χρειάζεται μετονομασία..

 

Οι φωτο που εχεις στο λινκ απο κατω ειναι τραβηγμενες απο το κινητο? :blink:

Αρα να φανταστω το συνιστας με κλειστα ματια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...