Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έχεις δοκιμάσει αυτήν την ROM κανένας;;

 

RADON KENZO V.1.6

 

Υποσχεται παρά πολλά πράγματα !!!

 

Δεν είναι rom.

Kernel είναι.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και πως εγκαθίσταται;;;

Είναι ασφαλής;

 

Το φλασάρεις με το TWRP.

Παλαιότερα στο RN2 είχα φλασάρει custom kernel και ήταν μια χαρά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Φλας από twrp αλλά οποίος δεν γνωρίζει καλύτερα να περιμένει .

 

Το φλασάρεις με το TWRP.

Παλαιότερα στο RN2 είχα φλασάρει custom kernel και ήταν μια χαρά.

 

Αν το δοκιμάσει κάποιος παιδιά ας μας πει εντυπώσεις !!!!

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια δοκιμασα το custom kernel και να πο τιν αλιθια τρελι διαφορα δεν ιδα και είμαι και ανισιχος νομιζο δεν δουλευι το δακτιλικο αποτιπομα μαλον θα γιρισο σε stock kernel η δοκιμη εγινε σε miui 7.5.2 greek
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια δοκιμασα το custom kernel και να πο τιν αλιθια τρελι διαφορα δεν ιδα και είμαι και ανισιχος νομιζο δεν δουλευι το δακτιλικο αποτιπομα μαλον θα γιρισο σε stock kernel η δοκιμη εγινε σε miui 7.5.2 greek

Πονεσανε τα ματια μου:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

για αγορα απο vickmall πια ρομ συμφαιρει να επιλεξουμε?

 

  1. Official Developer Rom (Only Chinese&English language)
  2. Official Global Rom&Google play store(No Greek language)
  3. Mulit-language ROM&Google play

 

και πρεπει να κανω balance απο paypale για αγορα ή γινεται και ετσι?

και κανα ευκολο τροπο για αγορα αν θελει balance εχει γραψει κανενας αλλος?

Link to comment
Share on other sites

για αγορα απο vickmall πια ρομ συμφαιρει να επιλεξουμε?

 

  1. Official Developer Rom (Only Chinese&English language)
  2. Official Global Rom&Google play store(No Greek language)
  3. Mulit-language ROM&Google play

 

και πρεπει να κανω balance απο paypale για αγορα ή γινεται και ετσι?

και κανα ευκολο τροπο για αγορα αν θελει balance εχει γραψει κανενας αλλος?

 

Οχι μυλτι σιγουρα.

Οfficial dev αμα θες να περασεις την ελληνικη ρομ.

Official global με αγγλικο μενου (χωρις ελληνικα ) και ota updates..

 

Περνανε κανονικα οι καρτες στο vickmall.αμα εχεις καποια σε paypal θα περασει δεν χρειαζεται balance..

 

Δες στην πρωτη σελιδα στο "συχνες ερωτησεις" αμα εχεις αποριες για την ρομ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά δοκίμασα το custom kernel και να πω την αλήθεια τρελή διαφορά δεν είδα και είμαι και ανήσυχος νομίζω δεν δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα μάλλον θα γυρίσω σε stock kernel η δοκιμή έγινε σε miui 7.5.2 greek

 

Έκανες κανα τεστ διαχείρισης μνήμης, CPU , GPU; Έπαιξες κανα παιχνίδι; Εκεί θα δεις διαφορές..

Επίσης δοκίμασες φόρτιση;

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια γενική ερώτηση

 

θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εύκολο διαφορές και ομοιότητες της τελευταίας ελληνικής ROM σε σύγκριση με την Officila Global ROM. επίσης αρνητικά και θετικά της μίας και της άλλης καθώς και ποια θα προτείνατε σε κάποιον και γιατί!! ευχαριστώ πολύ.

Μπορεί κάποιος;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Οι Ελληνικές είναι μίξη κινέζικων και Εu.

Αυτό σημαίνει ότι όλες οι ρομ είναι παρόμοιες...αν όχι ίδιες.

Αν δεν σε ενδιαφέρει η γλώσσα και κάποια χαρακτηριστικά της Gtv όπως sms, root κλπ πας-μένεις στην Global.

Link to comment
Share on other sites

Οι Ελληνικές είναι μίξη κινέζικων και Εu.

Αυτό σημαίνει ότι όλες οι ρομ είναι παρόμοιες...αν όχι ίδιες.

Αν δεν σε ενδιαφέρει η γλώσσα και κάποια χαρακτηριστικά της Gtv όπως sms, root κλπ πας-μένεις στην Global.

Ευχαριστώ

Κάθε πότε βγαίνει αναβάθμιση της global official;

Ξέρει κάποιος ποτέ είναι να βγει με android 6;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Κάθε πότε βγαίνει αναβάθμιση της global official;

Ξέρει κάποιος ποτέ είναι να βγει με android 6;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Αν μιλάμε για stable δεν έχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες..

Όσο για marshmallow .... κανείς δεν ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για stable δεν έχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες..

Όσο για marshmallow .... κανείς δεν ξέρει.

 

Android 6 υπάρχουν κάτι πειραματικά miui builds με θέματα όμως.. Από aosp και CM πάλι έχουν βγει Marshmallow builds χωρίς θέματα πια. Κανείς δεν ξέρει αν τον Αύγουστο η miui 8 stable θα είναι Marshmallow.. Μακάρι αλλά δύσκολο

Link to comment
Share on other sites

Android 6 υπάρχουν κάτι πειραματικά miui builds με θέματα όμως.. Από aosp και CM πάλι έχουν βγει Marshmallow builds χωρίς θέματα πια. Κανείς δεν ξέρει αν τον Αύγουστο η miui 8 stable θα είναι Marshmallow.. Μακάρι αλλά δύσκολο

 

Απλά κανείς δεν ξέρει..

:lol:Μήπως δεν ξέρουν ούτε αυτοί; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα παιδιά, δυο ερωτήσεις (η μία ψιλό-off)

1. Όσο κι αν έψαξα, δεν έχω βρει κάποιο αντίστοιχο του Mi PC Suite για Mac. Έχει κάποιος κάτι υπόψιν του;

2. Έχω παραγγείλει από Vickmall στις 07/07. Στις 20/07 σύμφωνα με το tracking φαίνεται να έφυγε από Ολλανδία και από τότε βλέπω μήνυμα "Send item abroad (Export)". Είναι οκ ή να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα παιδιά, δυο ερωτήσεις (η μία ψιλό-off)

1. Όσο κι αν έψαξα, δεν έχω βρει κάποιο αντίστοιχο του Mi PC Suite για Mac. Έχει κάποιος κάτι υπόψιν του;

2. Έχω παραγγείλει από Vickmall στις 07/07. Στις 20/07 σύμφωνα με το tracking φαίνεται να έφυγε από Ολλανδία και από τότε βλέπω μήνυμα "Send item abroad (Export)". Είναι οκ ή να ανησυχώ;

 

1 . Για backup το θέλεις ή για αναβαθμίσεις;

2. Σε μένα λέει The item is on transport to the country of destination..

Απ ότι θυμάμαι είναι το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Αν το δοκιμάσει κάποιος παιδιά ας μας πει εντυπώσεις !!!!

 

Λοιπόν απο το πρωί σήμερα έχω βάλει για kernel τον πρoαναφαιρόμενο (Radon Kenzo V1.6 για MIUI). Πάνω σε GTV 7.5.1 stable (την τελευταία ρομ της Ελληνικής κοινότητας).

Δουλεύει, δεν παρατήρησα διαφορές, θα φανούν σε βάθος χρόνου. Antutu score περίπου ίδια με πριν (έπιασα μέχρι 77000 ενώ με τον stock kernel της stable έπιανα 75000, δηλαδή διαφορά στα όρια του στατιστικού λάθους:lol:). Απο αλλαγή gevernor δεν πρόσεξα να υπάρχει διαφορά στα βασικά (swipe στην κεντρική οθόνη, άνοιγμα εφαρμογών). Σε μπαταρία θα φανεί αλλά λόγω undervolt περιμένω κανα 2-3% παραπάνω διάρκεια (όχι παραπάνω). Φόρτιση θα δω αργότερα, αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο, να φορτίζει σε 2 ώρες (όπως λέει και στην περιγραφή) γιατί τώρα απο 2% σε 100% θέλει 3 ώρες στρογγυλές!

 

Αυτά, όποιος θέλει να δοκιμάσει να ξέρει:

1) Φλασάρισμα το zip που κατεβάζουμε απο TWRP (κάντε πρώτα ενα backup καλού κακού),

2) επανεκκίνηση

3) ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ: λειτουργεί!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

. Φόρτιση θα δω αργότερα, αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο, να φορτίζει σε 2 ώρες (όπως λέει και στην περιγραφή) γιατί τώρα απο 2% σε 100% θέλει 3 ώρες στρογγυλές!

 

Αναφέρθηκε ότι η φόρτιση βαράει 3000mA .. παραπάνω απ΄οτι δηλώνει...(αν δεν κάνω λάθος 2500mA)

Link to comment
Share on other sites

1 . Για backup το θέλεις ή για αναβαθμίσεις;

2. Σε μένα λέει The item is on transport to the country of destination..

Απ ότι θυμάμαι είναι το ίδιο...

 

1. Για την ώρα για Backup. Λίγο πιο μετά που θα έχω χρόνο θα αρχίσω να παίζω με ROMs.

2. Κυρίως αναφέρομαι στον χρόνο που έχει μείνει στην ίδια κατάσταση. Αν έφυγε από Ολλανδία στις 20/07 δεν έπρεπε να είναι ήδη Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

1. Για την ώρα για Backup. Λίγο πιο μετά που θα έχω χρόνο θα αρχίσω να παίζω με ROMs.

2. Κυρίως αναφέρομαι στον χρόνο που έχει μείνει στην ίδια κατάσταση. Αν έφυγε από Ολλανδία στις 20/07 δεν έπρεπε να είναι ήδη Ελλάδα;

 

Κάνε μια αναζήτηση κάτι σε sync droid mac..

Εντάξει 5 μέρες είναι... μην αγχώνεσαι,, Λογικά πρέπει να κάνει άφιξη αύριο-μεθαύριο..

Το δικό μου είναι από 23.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια Παρασκευη μεσανυχτα απο vickmall και σημερα μου εστειλαν track number και βλεπω οτι η παραγγελια ειναι στο διανομεα ΕΛΤΑ Θεσσαλονικη! Ετοιμα τα εχουν με τη rom που θελεις; Τα τσεκαρουν αραγε πριν τα στειλουν; για να δουμε....Παντως η ανταποκριση τους στο email ηταν αμεση!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελια Παρασκευη μεσανυχτα απο vickmall και σημερα μου εστειλαν track number και βλεπω οτι η παραγγελια ειναι στο διανομεα ΕΛΤΑ Θεσσαλονικη! Ετοιμα τα εχουν με τη rom που θελεις; Τα τσεκαρουν αραγε πριν τα στειλουν; για να δουμε....Παντως η ανταποκριση τους στο email ηταν αμεση!

 

Εξαρτάται. Αν το πήρες από την ευρωπαϊκή αποθήκη, αυτή βρίσκεται κάπου στην Βόρεια Ελλάδα, ναι, όσο για την rom εξαρτάται, πάντως ούτε μισή ώρα δουλειά δεν είναι, λογικό να το έχουν στείλει. Αν πάλι το πήρες από Κίνα.. πρόκειται περί θαύματος!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Αν το πήρες από την ευρωπαϊκή αποθήκη, αυτή βρίσκεται κάπου στην Βόρεια Ελλάδα, ναι, όσο για την rom εξαρτάται, πάντως ούτε μισή ώρα δουλειά δεν είναι, λογικό να το έχουν στείλει. Αν πάλι το πήρες από Κίνα.. πρόκειται περί θαύματος!

Απο EU warehouse:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...