Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το smart cover είναι ενεργό. Αλλά αν κ εχω την εργοστασιακή μεμβράνη μπροστά (αύριο έρχεται το τζαμακι κ θα αφαιρεθει) δοκιμασα να την ξεκολλησω εκεί που είναι ο αισθητήρας ,αλλά δεν έγινε κάτι κ πάλι..

 

απο ρομ ποια εχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Την ελληνική έβαλα την τελευταία τώρα πριν κάνα 1,5. 2 βδομάδες. Δεν ξέρω αν βγήκε κ άλλη.. Αλλά που το βλέπω αυτό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκδοση Android 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι αυτή για την αναβάθμιση.

Με mi pc suite δεν θέλει 64 bit όχι..

 

 

:offtopic:Άσχετο... Σε ποια "καταστήματα" περνάει απευθείας το paypal χωρις capital .. Εκτός το vickmall:offtopic:

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σου κατ αρχήν. Και από τον updater και από το mi pc suite έβγαζε "couldn't verify update package" με την τελευταία Rom από το link που έδωσες αλλά και με παλιότερες που δοκίμασα απ το ίδιο link.

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους μολις μου ηρθε αναβάθμιση γιατι με την 7.3.8 stable την αγγκλοκινεζικη είχα θεματακια..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160713/22490b474c1edc0fe95242be29019a9d.jpg

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο θα μπορούσε ν κολλάει τον sensora;

Η μεμβράνη που έχεις επάνω. Τι άλλο; μου αρέσει που ρωτάς κιόλας.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Σε 7.5.1 stable δουλεύει μια χαρά (αν και το τσιμπησα απο το miui.gr)

 

Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Εκείνο δεν μπαίνει στην Ελληνική ρομ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σου κατ αρχήν. Και από τον updater και από το mi pc suite έβγαζε "couldn't verify update package" με την τελευταία Rom από το link που έδωσες αλλά και με παλιότερες που δοκίμασα απ το ίδιο link.

 

Με ποια ρομ είσαι ; Αν είσαι με την 7,1,18 που διάβασα κάνε ένα update πρωτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

ισχυει αυτό, 800 μπαντα...http://en.miui.com/thread-299743-1-1.html

 

Ισχύει... Δεν είναι όμως για μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα θα έχω στα χέρια μου το πολυπόθητο κινητό αν και θα το δώσω στην κολλητή μου το δικό μου θέλει ακόμη μέρες. Μίλησα και τελικά μου είπε ότι θέλει αγγλικό μενού. Εγώ το παρήγγειλα με official developers. Οπότε αυτό που θέλω είναι να έχω play store, ελληνικό πληκτρολόγιο και 160 χαρακτήρες για sms. Νομίζω ότι το πρώτο γίνεται εάν κατεβάσεις το apk, το δεύτερο θα επιλέξω το αγαπημένο μου swiftkey keyboard και για τους 160 να κατεβάσω το go sms ή το Handsent next sms. Γίνονται όλα αυτά, δεν θα έχω φαντάζομαι θέμα! Αλλά η απορία μου είναι ότι καλύτερα να έχω μια developers ή να της βάλω μια offical stable; Θέλω όσο γίνεται πιο απροβλημάτιστη ρομ να έχω πάνω στο κινητό. Φυσικά από official developers σε official stable απλά την φλασάρω εφόσον δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα θα έχω στα χέρια μου το πολυπόθητο κινητό αν και θα το δώσω στην κολλητή μου το δικό μου θέλει ακόμη μέρες. Μίλησα και τελικά μου είπε ότι θέλει αγγλικό μενού. Εγώ το παρήγγειλα με official developers. Οπότε αυτό που θέλω είναι να έχω play store, ελληνικό πληκτρολόγιο και 160 χαρακτήρες για sms. Νομίζω ότι το πρώτο γίνεται εάν κατεβάσεις το apk, το δεύτερο θα επιλέξω το αγαπημένο μου swiftkey keyboard και για τους 160 να κατεβάσω το go sms ή το Handsent next sms. Γίνονται όλα αυτά, δεν θα έχω φαντάζομαι θέμα! Αλλά η απορία μου είναι ότι καλύτερα να έχω μια developers ή να της βάλω μια offical stable; Θέλω όσο γίνεται πιο απροβλημάτιστη ρομ να έχω πάνω στο κινητό. Φυσικά από official developers σε official stable απλά την φλασάρω εφόσον δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα!

 

Για το playstore υπάρχουν στην πρώτη σελίδα οδηγίες.. Προτίμησε το youtube.

Πληκτρολόγιο θα βάλεις μεσω store..

Οι dev ρομς έχουν δείξει πολύ καλά στοιχεία.. Για μένα μην την αλλάζεις..

Για να φλασάρεις official rom δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σου κατ αρχήν. Και από τον updater και από το mi pc suite έβγαζε "couldn't verify update package" με την τελευταία Rom από το link που έδωσες αλλά και με παλιότερες που δοκίμασα απ το ίδιο link.

 

Κατέβασε από εδώ την fastboot rom πολύ πιθανόν να σου χρειαστεί.

kenzo_global_images_V7.2.5.0.LHOMIDA_20160129.0000.14_5.1_global_198b11f5b2.tgz

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό της γυναίκας μου, με ρομ ελληνική Stable 7.2.2 αντιμετωπίζει πρόβλημα με battery drain το βράδυ..

 

Νομίζω το είχε ακόμα ένα άλλο παιδί στο φόρουμ..

 

Θυμάμαι κανείς πώς το έχει λύσει το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό της γυναίκας μου, με ρομ ελληνική Stable 7.2.2 αντιμετωπίζει πρόβλημα με battery drain το βράδυ..

 

Νομίζω το είχε ακόμα ένα άλλο παιδί στο φόρουμ..

 

Θυμάμαι κανείς πώς το έχει λύσει το πρόβλημα?

 

Το βράδυ το τηλέφωνο είναι ανοιχτό ή κλειστό;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Για το playstore υπάρχουν στην πρώτη σελίδα οδηγίες.. Προτίμησε το youtube.

Πληκτρολόγιο θα βάλεις μεσω store..

Οι dev ρομς έχουν δείξει πολύ καλά στοιχεία.. Για μένα μην την αλλάζεις..

Για να φλασάρεις official rom δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα.

Οι dev εχουν το θεμα με την εμφανιση ελληνικων στο facebook και στην αναζητηση ....αν μεινει με αυτη ας κατεβασει και μια αλλη γραμμαοσειρα (helvetical π.χ.) νομιζω οτι σε stable κινεζικη δεν θα εχει αυτο το "προβλημα". Ακομα καλυτερα φυσικα να παει σε global για να μη εχει απολυτος κανενα προβλημα.. (αν κατσει η δεν κατσει καλα το Playstore)

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να παραγγείλω το κινητό, διάβασα λιγάκι την 1η σελίδα και θα ήθελα να ρωτήσω.

 

α. Δεν με ενδιαφέρουν τα ελληνικά (μόνο στην πληκτρολόγηση), δεν θέλω να ασχοληθώ με ξεκλειδώματα κλπ και θέλω να παίρνω αυτόματες αναβαθμίσεις. Δυστυχώς δεν είμαι του πειράγματος. Να επιλέξω official global; Θα είμαι εντάξει μ αυτά που ζητάω κατεβάζοντας μόνο το swift key ας πουμε;

 

β. Μεταξυ vickmall και gearbest τι προτείνετε;

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό για την κόρη μου. Ήρθε με Global rom λογικά γιατί είχε πολλές γλώσσες μεταξύ των οποίων και Ελληνικά. Εχθές το βράδυ της το έδωσα και σήμερα μου το έφερε και μου λέει ότι δεν έχει πια Ελληνικά το κινητό. Όντος πήγα στης ρυθμίσεις και είχε μόνο Αγγλικά και Κινέζικα. Τι κουλό είναι πάλι τούτο?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Εκείνο δεν μπαίνει στην Ελληνική ρομ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με ποια ρομ είσαι ; Αν είσαι με την 7,1,18 που διάβασα κάνε ένα update πρωτα..

 

Έκανα απ το mi pc suite. 7.3.8 νομίζω ήταν αυτή που περαστηκε. Δεν έχω το κινητό στα χέρια μου να στο πω με σιγουριά. Update έκανα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Έκανα απ το mi pc suite. 7.3.8 νομίζω ήταν αυτή που περαστηκε. Δεν έχω το κινητό στα χέρια μου να στο πω με σιγουριά. Update έκανα πάντως

 

Aν θέλεις global stable βάλτην με miflash να τελειώνεις,

Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη που έχεις επάνω. Τι άλλο; μου αρέσει που ρωτάς κιόλας.

αν διαβασεις πιο πανω αναφερω οτι τραβηξα την μεμβρανη και δεν κανει και παλι τιποτα..και απο σημερα εβαλα και το τζαμακι το nillkin.. και εκανα και τσεκαρισμα στα σχετικα με το τηλεφωνο στο κερνελ που εχει τα test και δεν δειχνει να εχει προβλημα ο αισθητηρας..

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις πιο πανω αναφερω οτι τραβηξα την μεμβρανη και δεν κανει και παλι τιποτα..και απο σημερα εβαλα και το τζαμακι το nillkin.. και εκανα και τσεκαρισμα στα σχετικα με το τηλεφωνο στο κερνελ που εχει τα test και δεν δειχνει να εχει προβλημα ο αισθητηρας..

 

Πες λίγο τι έχεις κάνει στο τηλέφωνο και ακριβώς τι ρομ έχεις.. Διάβασα σε προηγούμενα ... ένα 6,3,24..

Δώσε ένα screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...