Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω η gearbest στέλνει με μυλτι.καλου κακου κανε μια αιτηση για ξεκλειδωμα

 

Έκανα εγγραφή στο site της Miui και έκανα και αίτηση για ξεκλείδωμα. Σε δέκα μέρες το πολύ λέει θα λάβω ένα sms αν όχι να στείλω μήνυμα εκεί που λέει για παράπονα/συμβουλές. Δήλωσα το νούμερο μου της Vodafone οπότε εκεί λογικά θα λάβω το μήνυμα όπως έλαβα και το κωδικό επιβεβαίωσης της εγγραφής, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους...

είμαι και εγώ μία (υπερ)ευχαριστημένη κάτοχος του redmi note 3 pro και είχα 2 sim μέσα (cosmo + voda). Σήμερα έβγαλα την voda κι έβαλα μία Q αλλά στο πάνω δεξιά μέρος που εμφανίζει τα ονόματα των sim εξακολουθεί να μου δείχνει voda...

Η Q ενεργοποιήθηκε κανονικά...τι μπορεί να συμβαίνει;

Είχες αλλάξει το όνομα της sim slot μέσα από τις ρυθμίσεις; Ρίξε μία ματιά...

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ψάχνεται, έχει το banggood το 2/16 στα 150 δολάρια.

 

Γιατι ολι ασχολουντε με σιτε. Γιατι δεν περνετε απο aliexpress οπου και θτηνοτερο 12-20 euro

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ολι ασχολουντε με σιτε. Γιατι δεν περνετε απο aliexpress οπου και θτηνοτερο 12-20 euro

Γιατί φοβόμαστε μήπως μας φάει τις μπανάνες μάλλον.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγγραφή στο site της Miui και έκανα και αίτηση για ξεκλείδωμα. Σε δέκα μέρες το πολύ λέει θα λάβω ένα sms αν όχι να στείλω μήνυμα εκεί που λέει για παράπονα/συμβουλές. Δήλωσα το νούμερο μου της Vodafone οπότε εκεί λογικά θα λάβω το μήνυμα όπως έλαβα και το κωδικό επιβεβαίωσης της εγγραφής, σωστά?

Εμενα σε βονταφον μου ηρθε κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Είχες αλλάξει το όνομα της sim slot μέσα από τις ρυθμίσεις; Ρίξε μία ματιά...

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

 

έχω πάει στις ρυθμίσεις και έχω αλλάξει το όνομα αλλά τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΟΣ για unlock του bootloader στο XIAOMI Redmi Note 3 PRO (snapdragon 650).

EDIT: !!Δεν λειτουργεί σε όλους!! Πιθανότατα θα βγάλει σφάλμα στο 50% περι μη confirmation του MI account. Δοκιμάστε και πείτε!

 

Δεν χρειάζεται developer rom, δουλεύει με την official!!!

Χρειαζόμαστε το κινητό :p, καλώδιο usb, internet στον υπολογιστή και λίγη υπομονή.

 

1) Πρώτα απο όλα πρέπει να έχουμε κάνει αίτηση (με το MIUI account μας, αν δεν έχουμε δημιουργούμε) και

2) Να έχουμε λάβει το σχετικό sms με το μήνυμα "Your unlock request has been approved ...". Αν δεν τα έχουμε κάνει τα κάνουμε εκείνη τη στιγμή (το σχετικό unlock sms approval μπορεί να κάνει και 20 ημέρες να έρθει). Πρώτα το account (με όσα περισσότερα στοιχεία μπορούμε και επίσης με μερικά post Κλπ ώστε να φανούμε σαν ενεργά μέλη).

3) Στο κινητό έχουμε συνδέσει τον MIUI account (αυτόν στον οποίο λάβαμε έγκριση για unlock, σε περίπτωση άλλου λογαριασμού το unclock ΔΕΝ θα δουλέψει καθώς θα βρει διαφορετικό λογαριασμό και δεν θα συνεχίσει).

4) Κατεβάζουμε το σχετικό εργαλείο (MiFlashUnlock) απο το link του sms μηνύματος. Είναι συμπιεσμένο αρχείο, αποσυμπιέζουμε το φάκελο όπου θέλουμε στον υπολογιστή. Μέσα σε αυτό τον φάκελο υπάρχει το MiFlashUnlock.exe που θα τρέξουμε για το ξεκλείδωμα.

5) Κλείνουμε το κινητό (power off) και αφού κλείσει πατάμε το volume down+power μαζί. Με αυτό τον τρόπο το κινητό μπαίνει σε fastboot mode (βγάζει σχετική ένδειξη).

6) Συνδέουμε το κινητό με καλώδιο usb στον υπολογιστή και τρέχουμε το MiFlashUnlock.exe. Θα μας ζητήσει να κάνουμε login στον miui account μας. Βάζουμε email και password, πατάμε login και περιμένουμε να κάνει είσοδο. Αν όλα πάνε καλά θα μας έχει το κουμπί "unlock" διαθέσιμο, το πατάμε και περιμένουμε... Θα κάνει μια σχετική διαδικασία επαλήθευσης (μέχρι το 100%) και θα μας βγάλει σχετικό μήνυμα "Unlocked succesfully". Αυτό ήταν. Είμαστε έτοιμοι να περάσουμε όποια rom θέλουμε (π.χ. την Ελληνική)

Έχει σημασία αν κάνω Mi Account με email η με κινητό; (ρωτάω για να ολοκληρώσω την αίτηση του unlock)

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι υπέρυθρες έχει;Και που είναι μέσα στο μενού;

Άκυρο το βρήκα .

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ολι ασχολουντε με σιτε. Γιατι δεν περνετε απο aliexpress οπου και θτηνοτερο 12-20 euro

Γιατί αν σου χαλάσει τρέχα γύρευε με το αλι. Άσε που μπορούν να σου κάνουν λαδια πιο εύκολα.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Είδηση: είμαι με WIND και έλαβα τον κωδικό με SMS (τον πρώτο για να κάνω verify). Λέτε να έρθει και το 2ο?? Πάντως το κινητό το περιμένω σε 3 εβδομάδες, μόλις σήμερα πήρα tracking number.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου ηρθε σημερα και φοραει πανω global 7.3 stable 7.3.2.0.0 (LHOCNDD) ετσι ακριβως γραφει στις πληροφοριες...

με το που το ανοιξα με πηρε τηλ ενας φιλος και με ακουγε σε βαθος και με αντιλαλο...εγω προσπαθω να μπω στις επαφες αλλα και να κανω κληση αλλα με το που το παταω και παει να ανοιξει με πεταει εξω...

μια βοηθεια;:!:

Edited by xatzhs
ορθογραφικα
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου ηρθε σημερα και φοραει πανω global 7.3 stable 7.3.2.0.0 (LHOCNDD) ετσι ακριβως γραφει στις πληροφοριες...

με το που το ανοιξα με πηρε τηλ ενας φιλος και με ακουγε σε βαθος και με αντιλαλο...εγω προσπαθω να μπω στις επαφες αλλα και να κανω κληση αλλα με το που το παταω και παει να ανοιξει με πεταει εξω...

μια βοηθεια;:!:

 

Πρέπει υποχρεωτικά να περάσεις κάποια από τις official ROMs. Ξεκίνα από την πρώτη σελίδα και άρχισε διάβασμα. Υπάρχουν πάντως αρκετά άτομα εδώ να σε βοηθήσουν και όταν δεν είναι για βουτιές είναι διαθέσιμοι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει υποχρεωτικά να περάσεις κάποια από τις official ROMs. Ξεκίνα από την πρώτη σελίδα και άρχισε διάβασμα. Υπάρχουν πάντως αρκετά άτομα εδώ να σε βοηθήσουν και όταν δεν είναι για βουτιές είναι διαθέσιμοι. :lol:

 

link μπορεις να μου στειλεις;

μπορω να περασω πανω απο αυτην την ελληνικη;

Link to comment
Share on other sites

link μπορεις να μου στειλεις;

μπορω να περασω πανω απο αυτην την ελληνικη;

Πρώτη σελιδα "συχνες ερωτησεις" εχει οτι απορια μπορει να εχεις

Link to comment
Share on other sites

Φοράω, την ποιο πρόσφατη ελληνική stable 7.5.1 και παρατηρώ οτι δεν μπαίνει σε deep sleep. Το έχει κάποιος άλλος;

 

Επισυνάπτω και screenshot

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160707/a7b6999d9c4907c9bb6c8b3615b34001.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοράω, την ποιο πρόσφατη ελληνική stable 7.5.1 και παρατηρώ οτι δεν μπαίνει σε deep sleep. Το έχει κάποιος άλλος;

 

Επισυνάπτω και screenshot

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160707/a7b6999d9c4907c9bb6c8b3615b34001.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις πάρει σβάρνα τα τοπικ στα φόρουμς και ρωτάς ε;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάρει σβάρνα τα τοπικ στα φόρουμς και ρωτάς ε;

Ναι γιατί μου φάνηκε πολύ περίεργο. Δεν έβαλα κάποια καινούργια εφαρμογή, ώστε να το προκαλέσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί μου φάνηκε πολύ περίεργο. Δεν έβαλα κάποια καινούργια εφαρμογή, ώστε να το προκαλέσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμένα δεν το κάνει. Εννοείται το τσεκαρω με 3rd party εφαρμογή, όπως εσύ, γιατί η stock λέει ο,τι να 'ναι.

 

Εμένα μου κάνει άλλο κουλό η 7.5.1. κάποιες φορές σε ανύποπτο χρόνο, σταματούν τα capacitive buttons να ανταποκρίνονται τελειως για κάποια δευτερόλεπτα, σβήνουν, και μετά από λίγο επανέρχονται από μόνα τους.

Λίγο που είδα στο ίντερνετ, και άλλοι έχουν υτο το θέμα σε συσκευές mi.

Σε κάποιον μάλιστα έφτασε σε σημείο να νεκρωθουν τελείως μονίμως και αναγκάστηκε να γυρίσει πίσω το κινητό για replacement.

Όσες ρομ κι αν άλλαξε, δεν βοήθησε.

Θα περιμενω καμία φόρτιση ακόμη , πριν αρχίσω να αγχωνομαι...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν το κάνει. Εννοείται το τσεκαρω με 3rd party εφαρμογή, όπως εσύ, γιατί η stock λέει ο,τι να 'ναι.

 

Εμένα μου κάνει άλλο κουλό η 7.5.1. κάποιες φορές σε ανύποπτο χρόνο, σταματούν τα capacitive buttons να ανταποκρίνονται τελειως για κάποια δευτερόλεπτα, σβήνουν, και μετά από λίγο επανέρχονται από μόνα τους.

Λίγο που είδα στο ίντερνετ, και άλλοι έχουν υτο το θέμα σε συσκευές mi.

Σε κάποιον μάλιστα έφτασε σε σημείο να νεκρωθουν τελείως μονίμως και αναγκάστηκε να γυρίσει πίσω το κινητό για replacement.

Όσες ρομ κι αν άλλαξε, δεν βοήθησε.

Θα περιμενω καμία φόρτιση ακόμη , πριν αρχίσω να αγχωνομαι...

Νομίζω είναι θέμα software. Δεν είναι physical button μια να πιάνει μια να μην πιάνει. Αν ήταν δεν θα δούλευαν μετά από λίγο.

Πόσες φορές στο έχει κάνει;

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα αυτα που πρεπει να κανω για να αλλαξω απο multi σε καποια αλλη μου φαινονται βουνο...ειμαι ασχετος!

υπαρχει κανεις προθυμος να με βοηθησει απο Ηρακλειο Κρητης;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι θέμα software. Δεν είναι physical button μια να πιάνει μια να μην πιάνει. Αν ήταν δεν θα δούλευαν μετά από λίγο.

Πόσες φορές στο έχει κάνει;

 

Ήδη τρεις φορές σήμερα. Είμαι ακόμη στην πρώτη αποφόρτιση μετά το πέρασμα της ρομ.

Την πρώτη ώρα μου έκανε και άλλα ναζια, αλλά τα σταμάτησε. Reboot και ενεργοποιουσε από μόνο του Bluetooth και GPS.

Εννοείται έκανα όλα τα απαραίτητα wipes και πριν και μετά το πέρασμα της ρομ.

Θα δω πως θα πάει τις επόμενες ημέρες και ελπίζω να μην αναγκαστω να κάνω clean install.

Αν εξαίρεσω το θέμα με τα button και το bug του battery graph που σε εμένα παραμένει, η ρομ είναι μία χαρά.

Παρατήρησα και μία ευαίσθησια παραπάνω στον fingerprint sensor..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να φαίνεται η μπαταρία πόσο υπόλοιπο έχει στην μπάρα?

 

Πανε ρυθμισεις,γραμμη καταστασης και διαλεξε μορφη δεικτη μπαταριας ποσοστιαια.

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις το ξανακανε.. αυτή τη στιγμή τα κουμπιά μου είναι νεκρά :/

 

Βρήκα και πώς γίνεται..Μπορώ πλέον να το κάνω και reproduce.

Έχω αυτό ακριβώς το πρόβλημα που έχει και αυτός ο τύπος με το mi5

http://en.miui.com/thread-294437-1-1.html

 

Αν ανοίγω πολλές εφαρμογές (τύπου 7-8), και πατήσω το χ για να τις κλείσω όλες μαζί, τα buttons αδρανοποιουνται για 60 ολόκληρα δεύτερα.

Πολύ σοβαρό bug...

Με βλέπω για factory reset σύντομα :/

Edited by maria_1
Link to comment
Share on other sites

Και μόλις το ξανακανε.. αυτή τη στιγμή τα κουμπιά μου είναι νεκρά :/

 

Βρήκα και πώς γίνεται..Μπορώ πλέον να το κάνω και reproduce.

Έχω αυτό ακριβώς το πρόβλημα που έχει και αυτός ο τύπος με το mi5

http://en.miui.com/thread-294437-1-1.html

 

Αν ανοίγω πολλές εφαρμογές (τύπου 7-8), και πατήσω το χ για να τις κλείσω όλες μαζί, τα buttons αδρανοποιουνται για 60 ολόκληρα δεύτερα.

Πολύ σοβαρό bug...

Με βλέπω για factory reset σύντομα :/

έβαλες 7,5; Λες να σε σώσει το factory reset;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να φαίνεται η μπαταρία πόσο υπόλοιπο έχει στην μπάρα?

 

ρυθμίσεις /πρόσθετες/μπαταρία/μορφή δείκτη μπαταρίας... για miui 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...