Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Official Stable δεν είναι η 7.5.1; Δεν έχει έρθει ota ακόμα;

 

Sent from my Redmi Note 3

 

Δεν έχει βγει ακόμη official 7,5,1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Ύστερα από μια ταλαιπωρία ενός μήνα λόγω προβληματικής συσκευής από το vickmall μου ήρθε επιτέλους η δεύτερη ως αντικατάσταση. Το θέμα είναι ότι έχω και με αυτή πρόβλημα. Την έχω φλασάρει με την ελληνική rom και λειτουργούσε σωστά μέχρι την στιγμή που την έβαλα να φορτίσει. Ξεκίνησε να αλλάζει σελίδες να πατιούνται εφαρμογές, σαν να παίζει κάποιος με το κινητό όσο ήταν στην φόρτιση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω το τηλέφωνο αν όντως έχει πρόβλημα; Ξαναπέρασα το zip αλλά δεν είδα να αλλάζει κάτι. Γιατί αν είναι να το στείλω κι αυτό Κίνα είναι τραγικό να έχω 2 στα 2 χαλασμένά τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατά 99% είναι θέμα φορτιστή η καλωδίου. Το έχω δει σε 2-3 κινητά και διορθώνονταν με αλλαγή καλωδίου ή φορτιστή

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι ζημια σε digitizer κτλ υπαρχει και η λυση να ζητησετε το κοστος του ανταλλακτικου και καποια εργατικα και να το φτιαξετε εδω.

Εχω διαβασει οτι το δεχονται.

Η οθονη ολη μαζι με το digitizer κανα 15αρι εχει.

Ε ποσο να σου παρουν και εργατικα.

Συμφερει και εσενα και το μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ευκολο ήταν. Θα ναι καλή η καινούργια rom?

 

παω εκει που λες και επιλεγω τον chrome σαν default αλλα δεν εχει κανα κουμπι απλα κανω αυτο ?

 

Εχω global stable 7.3.7.0 με κλειδωμενο bootloader

Link to comment
Share on other sites

παω εκει που λες και επιλεγω τον chrome σαν default αλλα δεν εχει κανα κουμπι απλα κανω αυτο ?

 

Εχω global stable 7.3.7.0 με κλειδωμενο bootloader

 

Από αριστερά δεν έχει ένα βελάκι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα πέρασα την εξής ελληνική Rom

xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_Stable-V7.2.5.0

Και αντιμετωπίζω το εξής θέμα:

Πλέον δεν μπορώ να ορίσω να ξεκινά αυτόματα η ηχογράφηση σε δύο συγκεκριμένους αριθμούς.

Με την προηγούμενη Rom Δεν είχα κανένα θέμα.

Τελικά ο ορισμός αυτόματης ηχογράφησης για συγκεκριμένους αριθμούς γίνεται μέσω της εφαρμογής "επαφές".

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί κατεβάζω τώρα την ελληνική Stable...

 

Η ποιο καλή που έχει βγει μέχρι τώρα είναι η 7.2.2 σωστά??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

μολις παρελαβα κι εγω την συσκευη...ζητω προκαταβολικα συγνωμη για το πρηξημο που θα επακολουθησει λογο του οτι ειμαι ασχετος :lol:

για αρχη...πηρα μια flip case...για να δουλεψει το παραθυρακι που εχει να δειχνει ωρα κλπ θελει καποια ρυθμηση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις παρήγγειλα το τηλέφωνο από εδώ. Μου έστειλαν invoice για να το πληρώσω μέσω paypal αλλά το paypal δεν αναγνωρίζει τη προπληρωμένη μου από την Εθνική ούτε το λογαριασμό από την Alpha. Αναγνωρίζει μόνο την χρεωστική Visa μου της Alpha bank. Πότε περίπου θα το παραλάβω? Είναι αξιόπιστο το κατάστημα ή θα κλαίω τα χρήματα μου? Το κινητό αξίζει το ρίσκο και την αναμονή? Θα είναι έτοιμο να το χρησιμοποιήσω όταν το παραλάβω ή θα πρέπει να κάνω τις διαδικασίες που αναφέρετε με αλλαγές rom και τα λοιπά?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί κατεβάζω τώρα την ελληνική Stable...

 

Η ποιο καλή που έχει βγει μέχρι τώρα είναι η 7.2.2 σωστά??

Κατα πολλους ναι! Αν και η τωρινη δειχνει πολυ καλα σημαδια

 

Γεια σας!

μολις παρελαβα κι εγω την συσκευη...ζητω προκαταβολικα συγνωμη για το πρηξημο που θα επακολουθησει λογο του οτι ειμαι ασχετος :lol:

για αρχη...πηρα μια flip case...για να δουλεψει το παραθυρακι που εχει να δειχνει ωρα κλπ θελει καποια ρυθμηση;

Στις ρυθμισεις βρες το smart cover

 

 

Καλησπέρα. Μόλις παρήγγειλα το τηλέφωνο από εδώ. Μου έστειλαν invoice για να το πληρώσω μέσω paypal αλλά το paypal δεν αναγνωρίζει τη προπληρωμένη μου από την Εθνική ούτε το λογαριασμό από την Alpha. Αναγνωρίζει μόνο την χρεωστική Visa μου της Alpha bank. Πότε περίπου θα το παραλάβω? Είναι αξιόπιστο το κατάστημα ή θα κλαίω τα χρήματα μου? Το κινητό αξίζει το ρίσκο και την αναμονή? Θα είναι έτοιμο να το χρησιμοποιήσω όταν το παραλάβω ή θα πρέπει να κάνω τις διαδικασίες που αναφέρετε με αλλαγές rom και τα λοιπά?

Aπο την στιγμη που υπαρχει το paypal δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.Υπολογισε 15-30 μερες.με ποια ρομ το παραγγειλες;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με τους ήχους αναπαντητων κλήσεων και μηνυματων ήρθε ξανά. Δν έχω ήχο στις αναπαντητεσ αλλά έχω φωτακι. Κανείς ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θέμα με τους ήχους αναπαντητων κλήσεων και μηνυματων ήρθε ξανά. Δν έχω ήχο στις αναπαντητεσ αλλά έχω φωτακι. Κανείς ιδέα?

Κάμε κάνα wipe cache αδερφέ!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Επεσε και απο εμένα παραγγελία. 175,65 το 32αρι. Το πηρα με την official dev για να το ξεκλειδωσω και να βαλω ελληνικά. Εκανα χθες αιτηση, τους εγραψα και 2 μηνυματα και ελπίζω να ερθει το sms σε 2 εβδομαδες.

υ.γ. Ευχαριστώ τον demakhs για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Aπο την στιγμη που υπαρχει το paypal δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.Υπολογισε 15-30 μερες.με ποια ρομ το παραγγειλες;

 

Δεν έχω ιδέα πια rom θα έχει. Που μπορώ να το δώ? Το Link που έχω παραπάνω χρησιμοποίησα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την αναβάθμιση σε 7.5.1.0 δε μου λειτουργεί το τράβηγμα φωτογραφίας ακουμπώντας στο δαχτυλικό αποτύπωμα.Το έχετε και άλλοι αυτό το πρόβλημα ή μόνο εγώ;
Link to comment
Share on other sites

θελω τωρα να ξεκινησω την διαδηκασια ξεκλειδωματος και αλλαγη rom

καποτε ειχα διαβασει πως πρεπει να εχει καποιος windows 64bit για να κανει μια αποαυτες τις διαδηκασιες η κατι τετοιο τελος παντων...

ισχυει η λαθος μου;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση γιατί κατεβάζω τώρα την ελληνική Stable...

 

Η ποιο καλή που έχει βγει μέχρι τώρα είναι η 7.2.2 σωστά??

 

Δώσε μας λίγες μέρες και θα σου απαντήσουμε. Εκκρεμεί η κρίση επί της 7.5.1 που βγήκε χθες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά με την αναβάθμιση σε 7.5.1.0 δε μου λειτουργεί το τράβηγμα φωτογραφίας ακουμπώντας στο δαχτυλικό αποτύπωμα.Το έχετε και άλλοι αυτό το πρόβλημα ή μόνο εγώ;

 

Σε ποια ρομ σου λειτουργούσε αυτό δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου κάνει μία κουλαμάρα τώρα το κινητό. Η SIM 1 (vodafone) δουλεύει κανονικά. Έβαλα και μια q-telecom nano SIM για backup πιο πολύ, και μου βγάζει: your card is not activated! Τι σημαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ποια ρομ σου λειτουργούσε αυτό δηλαδή?

 

Στη προηγούμενη 7.3.2 λειτουργούσε μία χαρα

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη προηγούμενη 7.3.2 λειτουργούσε μία χαρα

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χμμ, η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν το χρησιμοποίησα. Θα το τεσταρω τώρα να δω αν σε μένα δουλεύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά με την αναβάθμιση σε 7.5.1.0 δε μου λειτουργεί το τράβηγμα φωτογραφίας ακουμπώντας στο δαχτυλικό αποτύπωμα.Το έχετε και άλλοι αυτό το πρόβλημα ή μόνο εγώ;

 

Ούτε σε εμένα λειτουργεί λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν το χρησιμοποίησα. Θα το τεσταρω τώρα να δω αν σε μένα δουλεύει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ούτε σε εμένα λειτουργεί λοιπόν.

Επιβεβαιώνω και εγώ. Μάλλον για κάποιον λόγο το αφαίρεσαν.

Βέβαια τραβάει και με τα κουμπιά της φωνής για πιο "εύκολα"

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα πια rom θα έχει. Που μπορώ να το δώ? Το Link που έχω παραπάνω χρησιμοποίησα.

Νομιζω η gearbest στέλνει με μυλτι.καλου κακου κανε μια αιτηση για ξεκλειδωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

είμαι και εγώ μία (υπερ)ευχαριστημένη κάτοχος του redmi note 3 pro και είχα 2 sim μέσα (cosmo + voda). Σήμερα έβγαλα την voda κι έβαλα μία Q αλλά στο πάνω δεξιά μέρος που εμφανίζει τα ονόματα των sim εξακολουθεί να μου δείχνει voda...

Η Q ενεργοποιήθηκε κανονικά...τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...