Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω κανει ηδη με τον αλλον αριθμο και εχω κανει ηδη την μια εγκριση αλλα μου λεει για να το ξανακανω θα πρεπει να περασει 1 μήνας....Δυο τηλεφωνα μου ήρθαν οπως ειπα το ενα το εκανα με τον δικο μου λογαριασμο αλλα το αλλο εκανα καινουριο πριν 20 μερες περιπου ωστε οταν ερθει να ειμαι ετοιμος....Με αυτον εχω θεμα....Η θα πρεπει να περιμενω ενα μηνα τωρα να κανω και το δευτερο με τον δικο μου λογαριασμο ή δεν ξερω τι αλλο.... Εκτος αν βρεθει καποιος αλλος χριστιανός να μου δωσει με τον δικο του αν εχει περασει μήνας....να το ξεκλειδωσω....

 

Κάνε και έναν δεύτερο λογαριασμό να υπάρχει και θα πάρεις έγκριση σε 2-5μέρες!! Έχουν πέσει πολύ οι χρόνοι αναμονής!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι να κανω θα περιμενω μπας και βρω καμια ακρη απο forum αλλιως πρεπει να βρω αλλον αριθμο κινητου που δεν εχω να ξανακανω την διαδικασία.

 

Δίνουν αριθμούς δωρεάν καθημερινά σε σταθμούς του μετρό, κεντρικά σημεία... Πόσο δύσκολο είναι να πάρεις έναν να κάνεις τη δουλειά σου αφού έμπλεξες;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και έναν δεύτερο λογαριασμό να υπάρχει και θα πάρεις έγκριση σε 2-5μέρες!! Έχουν πέσει πολύ οι χρόνοι αναμονής!! :)

Αυτο είναι το καλύτερο και το γρηγορότερο,νέο λογαριασμό στο foroym τους και μετά μια νέα αίτηση,:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κάνε και έναν δεύτερο λογαριασμό να υπάρχει και θα πάρεις έγκριση σε 2-5μέρες!! Έχουν πέσει πολύ οι χρόνοι αναμονής!! :)

 

Φιλε μου σε ευχαριστώ εδω και δημόσια για τους κωδικους που μου εδωσες...Ολα ενταξει δουλεψε ....τι να πω με εσωσες απο ωρες αναμονής...Χιλια ευχαριστώ και παλι. Σου ειμαι υποχρεος..

ολα ενταξει με το ξεκλειδωμα εβαλα και την ελληνικη rom και τελος καλα ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ξανά τη παραγγελία κι εγώ αυτή τη φορά με NL.

Στις 30/3 μου το έστειλαν με την SG και δεν παρέλαβα ποτέ.

Άντε να δούμε αν θα την αξίζει τέτοια ταλαιπωρία η συσκευή όταν θα την κρατήσω στα χέρια μου επιτέλους...

Λέτε να βγει και η Μarshmallow μέχρι τότε; :D

 

Είχα κάνει αίτηση για unlock λίγο μετά την πρώτη παραγγελία άρα λογικά το κλειδί θα έχει ακυρωθεί μέχρι σήμερα..

Έτσι κι αλλιώς το παρήγγειλα με την Global Rom κι μάλλον δεν θα ασχοληθώ με την ελληνική για αρχή.

Το αγγλικό menu δεν με ενοχλεί καθόλου.

Edited by psof
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να μου εμφανιστεί στο tracking site της NL post. Από την Παρασκευή έχω tracking σήμφωνα με το Gearbest αλλά δεν εμφανίζεται στα tracking sites. Τα νεύρα μου!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ξανά τη παραγγελία κι εγώ αυτή τη φορά με NL.

Στις 30/3 μου το έστειλαν με την SG και δεν παρέλαβα ποτέ.

Άντε να δούμε αν θα την αξίζει τέτοια ταλαιπωρία η συσκευή όταν θα την κρατήσω στα χέρια μου επιτέλους...

Λέτε να βγει και η Μarshmallow μέχρι τότε; :D

 

Είχα κάνει αίτηση για unlock λίγο μετά την πρώτη παραγγελία άρα λογικά το κλειδί θα έχει ακυρωθεί μέχρι σήμερα..

Έτσι κι αλλιώς το παρήγγειλα με την Global Rom κι μάλλον δεν θα ασχοληθώ με την ελληνική για αρχή.

Το αγγλικό menu δεν με ενοχλεί καθόλου.

Οχι δεν εχει ακυρωθεί το κλειδί σου οταν έρθει το κινητο,τοτε αν θες ξεκλειδώνεις, ας πέρασε τόσος καιρός που έκανες αίτηση,εγω ήμουν με την αποστολή 2/4 για Ελλάδα που δεν ήρθε ποτέ,σε εκείνα τα εξαφανισμένα πακέτα με τις 4 γνωστές ημερομηνίες..:lol::lol::lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα κατάφερα και έβαλα την gtv 6.5.26 dev, μετά το πρώτο μπουτ δεν βλέπει την μαικρο σντι

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω αν ισχύει αλλά είδα από πολλούς χρήστες να λένε ότι οι τελευταίες dev έχουν εμφανώς χειρότερη μπαταρία, επομένως μήπως καλύτερα να εμμεινετε στις stable προς το παρόν..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν ξέρω αν ισχύει αλλά είδα από πολλούς χρήστες να λένε ότι οι τελευταίες dev έχουν εμφανώς χειρότερη μπαταρία, επομένως μήπως καλύτερα να εμμεινετε στις stable προς το παρόν..

 

Και οι τελευταιες stable το χαλανε.

Απο ολες απο οσες εχουν βγει η 7.2.2 ηταν η καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τα κατάφερα και έβαλα την gtv 6.5.26 dev, μετά το πρώτο μπουτ δεν βλέπει την μαικρο σντι

 

Την έβλεπε δηλαδή και τώρα δεν την βλέπει;

Link to comment
Share on other sites

Την έβλεπε δηλαδή και τώρα δεν την βλέπει;

 

Ακριβώς, αυτο

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, αυτο

 

Φαντάζομαι την αποσύνδεσες 1-2 φορές κ έκανες δοκιμές..

Πάρτην ένα backup και κάντην μια διαμόρφωση..

Link to comment
Share on other sites

Δεν την αποσύνδεση καμία, έβαλα την νέα ρομ και στο πρώτο μπουτ δεν την ειδα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν την αποσύνδεση καμία, έβαλα την νέα ρομ και στο πρώτο μπουτ δεν την ειδα

 

Δεν σε καταλαβαίνω πραγματικά. Τώρα την βλέπει την κάρτα;

Έκανες τίποτα για να την δει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω πραγματικά. Τώρα την βλέπει την κάρτα;

Έκανες τίποτα για να την δει;

 

Όχι δεν την έχει δει, ( το τ9 κάνει την δουλειά του) πάω στον εσ εχπλορερ και βλέπει μόνο τον εσωτερικό χώρο του τηλεφώνου

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν την έχει δει, ( το τ9 κάνει την δουλειά του) πάω στον εσ εχπλορερ και βλέπει μόνο τον εσωτερικό χώρο του τηλεφώνου

 

Ξεκινάς με επανακκίνηση. Αν δεν την δει κάνε την μία ασφαλή κατάργηση-αποσύνδεση από ρυθμίσεις/πρόσθετες / αποθηκευτικό χώρος και επανασύνδεση.Καλά είναι να έχεις βάλει το τηλέφωνο σε "πτήση" όταν βγάζεις sd -σιμ

Αν δεν την δει κ τότε ξανά αποσύνδεσε την και κάντην ένα backup και φορματ.

Καλά είναι να μπεις και στο recovery να την κάνεις "mount" να δεις αν την βλέπει.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς με επανακκίνηση. Αν δεν την δει κάνε την μία ασφαλή κατάργηση-αποσύνδεση από ρυθμίσεις/πρόσθετες / αποθηκευτικό χώρος και επανασύνδεση.Καλά είναι να έχεις βάλει το τηλέφωνο σε "πτήση" όταν βγάζεις sd -σιμ

Αν δεν την δει κ τότε ξανά αποσύνδεσε την και κάντην ένα backup και φορματ.

Καλά είναι να μπεις και στο recovery να την κάνεις "mount" να δεις αν την βλέπει.

Εγώ λέω να περάσει με τον οδηγό σου, έχει οδηγίες στο τέλος του οδηγού μια stable ελληνικη, την 7.2.2.0 που είναι η καλύτερη,η την 7.3.2.0 που έχω εγω,προφανώς φταίει η ρομ,ίσως να μην του έκατσε κάτι καλά ,

Στις stable δεν έχει παρατηρηθεί αυτό να μην βλέπει την sd.

Αν μπει σε recovery και δεν την βλέπει τότε θα έχει πρόβλημα η sd.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να περάσει με τον οδηγό σου, έχει οδηγίες στο τέλος του οδηγού μια stable ελληνικη, την 7.2.2.0 που είναι η καλύτερη,η την 7.3.2.0 που έχω εγω,προφανώς φταίει η ρομ,ίσως να μην του έκατσε κάτι καλά ,

Στις stable δεν έχει παρατηρηθεί αυτό να μην βλέπει την sd.

Αν μπει σε recovery και δεν την βλέπει τότε θα έχει πρόβλημα η sd.

 

Ούτε σε developer το έχω ξανά ακούσει,... κάτι άλλο είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς με επανακκίνηση. Αν δεν την δει κάνε την μία ασφαλή κατάργηση-αποσύνδεση από ρυθμίσεις/πρόσθετες / αποθηκευτικό χώρος και επανασύνδεση.Καλά είναι να έχεις βάλει το τηλέφωνο σε "πτήση" όταν βγάζεις sd -σιμ

Αν δεν την δει κ τότε ξανά αποσύνδεσε την και κάντην ένα backup και φορματ.

Καλά είναι να μπεις και στο recovery να την κάνεις "mount" να δεις αν την βλέπει.

 

Θα τα δοκίμασω , πολύτιμες ή συμβουλές σου, σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

μετα τα καλα λογια που εχουν ακουστει για την 7.2.2.0 θελω να την δοκιμασω

 

συμφωνα με τον οδηγο - προτυπο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

 

" Downgrade dev to dev, dev to stable, stable to stable, stable to dev.

H διαδικασία είναι η ίδια με την προηγούμενη.

Λόγω του ότι πάμε από νέα έκδοση σε παλιότερη απαραίτητο βήμα είναι να κάνουμε wipe data.

Σε αυτή την περίπτωση , μετά το wipe data, θα σβηστούν τα "πάντα" στο κινητό μας .Καλά είναι να έχουμε πάρει ένα backup. "

 

οποτε μπαινω recovery και κανω Dalvik/ART cache, Cache and and Data WIPE και μετα install την greek stable 7.2.2.0

SYSTEM wipe χρειαζεται να το τσεκαρω;

 

αν παρω backup πρωτα απο τις Προσθετες Ρυθμισεις / Αντιγραφα και Επαναφορα και μετα κανω επαναφορα θα γινουν ολα ΟΚ ή θα χασω επαφες, SMS, δεδομενα και εφαρμογες;

μπορω να κανω backup and restore με το MI cloud ;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει ενας να κανει μια γρηγορη αναφορα στα + και - των 2 εκδοσεων της ελληνικης ρομ (7.2.2 κ 7.3.2) για να τα δουμε μια φορα συγκεντρωτικα? εχω χαθει λιγο με τοσα ποστ :D
Link to comment
Share on other sites

οποτε μπαινω recovery και κανω Dalvik/ART cache, Cache and and Data WIPE και μετα install την greek stable 7.2.2.0

SYSTEM wipe χρειαζεται να το τσεκαρω;

αν παρω backup πρωτα απο τις Προσθετες Ρυθμισεις / Αντιγραφα και Επαναφορα και μετα κανω επαναφορα θα γινουν ολα ΟΚ ή θα χασω επαφες, SMS, δεδομενα και εφαρμογες;

μπορω να κανω backup and restore με το MI cloud ;

 

Ναι από advanced κάνεις Dalvik/ART cache, Cache and and Data και έισαι οκ, System δεν χρειάζεται.

Αν έχεις ενεργοποιημένο το backup του mi cloud δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Ναι από advanced κάνεις Dalvik/ART cache, Cache and and Data και έισαι οκ, System δεν χρειάζεται.

Αν έχεις ενεργοποιημένο το backup του mi cloud δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

 

σε ευχαριστω. παντα γρηγορος...

οποτε δεν χρειαζεται να ανησυχω... Δεν θα χασω δεδομενα. εφαρμογες, αρχεια , επαφες και sms.. Σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...