Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς δεν εχεις την official global stable.Έχεις την multilanguage rom με την οποία δεν μπορείς να περάσεις άλλη official rom με το Mi PC suite.Πρέπει να την φλασάρεις όπως το έκανα και γω.

 

edit: sorry τώρα είδα ότι είναι η 7.3.2

Εσυ την πέρασες την official rom με το Mi PC suite είσαι σίγουρος,τι ειδε δηλ την multilanguage rom το Mi PC suite και την έκανες την αναβάθμιση κανονικά????

Μήπως την πέρασες με το το MiPhone ;):rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εσυ την πέρασες την official rom με το Mi PC suite είσαι σίγουρος,τι ειδε δηλ την multilanguage rom το Mi PC suite και την έκανες την αναβάθμιση κανονικά????

Μήπως την πέρασες με το το MiPhone ;):rolleyes:

 

Οχι ακριβώς το αντίθετο επειδή είχα την Multilang δεν την περνούσε ούτε έβλεπε updates , φλασαρα την οφισιαλ global και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Και εγώ είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και λίγο καιρό και μπορώ να πω ότι σίγουρα έχει πολύ καλή αναλογία τιμής - ποιότητας. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε 2 πράγματα. Ενώ με το παλιό μου κινητό συνδεομουν σε όλα τα δίκτυα wifi χωρίς πρόβλημα, τώρα στα μισά δίκτυα ενώ έχω καλό σήμα και συνδέομαι δεν έχω καθόλου ίντερνετ. Επίσης ενώ έβαλα τις ρυθμίσεις της q card για δεδομένα, δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όσους ασχοληθούν. Είμαι με την τελευταία global Edited by konos44
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Και εγώ είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και λίγο καιρό και μπορώ να πω ότι σίγουρα έχει πολύ καλή αναλογία τιμής - ποιότητας. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε 2 πράγματα. Ενώ με το παλιό μου κινητό συνδεομουν σε όλα τα δίκτυα wifi χωρίς πρόβλημα, τώρα στα μισά δίκτυα ενώ έχω καλό σήμα και συνδέομαι δεν έχω καθόλου ίντερνετ. Επίσης ενώ έβαλα τις ρυθμίσεις της q card για δεδομένα, δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όσους ασχοληθούν. Είμαι με την τελευταία global

 

Για την Q εχεις ενεργοποιήσει το roaming?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εσυ την πέρασες την official rom με το Mi PC suite είσαι σίγουρος,τι ειδε δηλ την multilanguage rom το Mi PC suite και την έκανες την αναβάθμιση κανονικά????

Μήπως την πέρασες με το το MiPhone ;):rolleyes:

 

ΌΧΙ με mi flash την πέρασε, μπερδεύεται..;) post4269

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γειά σας παιδιά. Και εγώ είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού εδώ και λίγο καιρό και μπορώ να πω ότι σίγουρα έχει πολύ καλή αναλογία τιμής - ποιότητας. Θα ήθελα την βοήθεια σας σε 2 πράγματα. Ενώ με το παλιό μου κινητό συνδεομουν σε όλα τα δίκτυα wifi χωρίς πρόβλημα, τώρα στα μισά δίκτυα ενώ έχω καλό σήμα και συνδέομαι δεν έχω καθόλου ίντερνετ. Επίσης ενώ έβαλα τις ρυθμίσεις της q card για δεδομένα, δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όσους ασχοληθούν. Είμαι με την τελευταία global

Με τι ρομ ήρθε το κινητό ; Έχεις αλλάξει κάτι μέχρι τώρα;

Αν κάνεις τον κόπο να διαβάσεις μερικές σελίδες θα δεις ότι τέτοιου:D είδους προβλήματα έχει η multirom που βάζουν

τα κινεζομάγαζα..:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται να απενεργοποιησουμε ,στο viber συγκεκριμενα ,να ξυπναει την οθονη ενω ειναι κλειδωμενο και να φαινεται το παραθυρακι του ? εχω απενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις-κλειδωμα οθονης-ενεργοποιηση οθονης με καθε νεα ειδοποιηση, αλλα στο viber γινεται αυτο που σας λεω.Δεν θελω να βγαλω τελειως το αναδυομενο παραθυρο,γιατι θελω να εμφανιζεται οταν ειναι ξεκλειδωτο το κινητο.Απλα δεν θελω να ξυπναει την οθονη και να δειχνει το μηνυμα στο παραθυρακι του.(Δεν το εχω επιλεγμενο το viber να φαινονται οι ειδοποιησεις στην οθονη κλειδωματος ) .

 

GTV stable 7.2.5

Στις ρυθμίσεις του viber, μέσα στην εφαρμογή, έχει να ρυθμίσεις τις ειδοποιήσεις να μην πετάγεται το παράθυρο με τη λήψη μηνύματος.

Αυτό βέβαια δε θα εμφανίζει το παράθυρο ούτε όταν το έχεις ξεκλείδωτο. Διαλέγεις και παίρνεις :)

 

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι global stable 7.3.2.0 και ήδη έχω κάνει 2 update. Άρα δεν είναι η multirom των καταστημάτων. Για τα δεδομένα έχω ανοιχτό το roaming αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση είναι global stable 7.3.2.0 και ήδη έχω κάνει 2 update. Άρα δεν είναι η multirom των καταστημάτων. Για τα δεδομένα έχω ανοιχτό το roaming αλλά τίποτα.

 

οι ρυθμισεις της Q ειναι οι εξης: Name: Q Internet

APN:myq

MCC:202

MNC:09

ολα τα αλλα μενουν κενα... κανεις save και επιλεγεις την συγκεκριμενη ρυθμιση με roaming ενεργο... στην επιλογη PREFERED NETWORK TYPE επιλεγεις prefer LTE...εισαι ετοιμος...

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχεις δεν μας γράφεις όμως,:D αν με την την ίδια δεν έχουν άλλη το ίδιο πρόβλημα κάποια ρύθμιση μπορεί να είναι.:rolleyes:

 

εχω την7,1stable γραφει και απο κατω 7.1.9.00. αν ηταν το μικροφωνο μια θα δουλευε και μια οχι?οπως και το gps me to runkeeper,μετραει οτι θελει

Edited by chris1900
Link to comment
Share on other sites

εχω την7,1stable γραφει και απο κατω 7.1.9.00. αν ηταν το μικροφωνο μια θα δουλευε και μια οχι?οπως και το gps me to runkeeper,μετραει οτι θελει

Αυτήν έχει ελληνικά που γράφεις,αν εχει είναι η multilanguage και πρέπει να περάσεις κάποια πολύ σύντομα άλλη,ειναι μόνο προβλήματα, δεν εχει ενημερώσεις ,αυτές τις ξεχνάς .:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Deni 77 ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά δεν έχω αλλάξει ποτε ρομ και με αγχωνει ή διαδικασία αλλα έχω αγανακτησει το τελευταίο καιρό
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε ένας φίλος πιο πίσω έχω πρόβλημα με τα εταιρικά emails. Ενώ στο hotmail έρχονται άμεσα τα εταιρικά πρέπει να μπω να κάνω χειροκίνητη ανανέωση. Όλες οι επιλογές είναι sync και το έχω να έρχονται τα mail άμεσα. Ξέρει κάποιος να μου πει;
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψε ένας φίλος πιο πίσω έχω πρόβλημα με τα εταιρικά emails. Ενώ στο hotmail έρχονται άμεσα τα εταιρικά πρέπει να μπω να κάνω χειροκίνητη ανανέωση. Όλες οι επιλογές είναι sync και το έχω να έρχονται τα mail άμεσα. Ξέρει κάποιος να μου πει;

 

δες αυτο

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6721286#post6721286

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Deni 77 ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά δεν έχω αλλάξει ποτε ρομ και με αγχωνει ή διαδικασία αλλα έχω αγανακτησει το τελευταίο καιρό

 

Καταρχήν βγάλε ένα screenshot να δουμε ποια ρομ έχεις.

Κατα δεύτερον μας προσβάλλεις..αφού μαζί θα την κάνουμε την διαδιακάσία..

Θα σε βοηθήσει ο deni77 που έχει γίνει μαστοράκος...

Link to comment
Share on other sites

Deni 77 ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά δεν έχω αλλάξει ποτε ρομ και με αγχωνει ή διαδικασία αλλα έχω αγανακτησει το τελευταίο καιρό

Αν δεν σε ενοχλούν τα Αγγλικά κανε μια αναβάθμιση,θα σε βοηθήσουμε και εμείς κανε και μια αίτηση πρώτα να πάρεις σειρά για να ξεκλειδώσεις μετά απο 10 ημέρες.

Οτι απορίες έχεις εμείς θα βοηθήσουμε,μην φοβάσαι αν τα κάνεις σωστά οτι λενε οι οδηγοί, θα τας πας μια χαρά,μην σε αγχώνει αυτό,

Όλοι μαθαίνουμε καθημερινά αλώστε , γιαυτό υπάρχει και το foroym .:confused::confused::wacko:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ μέσα έχει ξανά αναφερθεί για κάποιο άλλο πρόγραμμα αλλά δεν θυμάμαι την λύση..

Δεν έχω και global να σε βοηθήσω...;)

 

Δεν εχω βγάλει άκρη ακόμη, το πρόβλημα εντοπίζεται στις προεγκατεστημένες γλώσσες της CL - obal !

:D:D:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιζει να ειμαι απο τους λιγους που ακομα εχει προβλημα χαχα! δεν εφτιαξε !

 

Κάνε επανεκκίνηση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://support.google.com/maps/answer/6145865

Δές εκεί που λέει αλλαγή φωνής. Απ'ότι κατάλαβα δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις γλώσσα που δεν υποστηρίζει το κινητό.

 

Αυτο ψάχνω να λύσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το γράφω για όσους ΔΕΝ έχουν ξεκλειδώσει bootloader και είναι με official η multi πειραγμένη.

Κάντε ΟΛΟΙ αίτηση και ξεκλειδώστε τα γιατί οι Ελληνικές dev η τελωσπάντων stable αλλά Ελληνικές όμως δουλεύουν αλλιώς ,πιο καλά, πιο προσαρμοσμένες με gps-4g,και γενικότερα με την συνολική λειτουργία της συσκευής.

Για όποιον θέλει ντε και καλά Αγγλικά ας βάλει την Ελληνική και ας γυρίσει στα Αγγλικά μετά...

Αλλιώς θα είσαστε στο ψάξιμο δεν μου δουλεύει αυτό δεν μου συγχρονίζει εκείνο μου χάνεται το σήμα το gps αργεί κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα χρειαστω την βοηθεια σας παρακαλω.

Το Redmi Note 3 Pro ενος καλου μου φιλου (μαλλον απο κακη αναβαθμιση που εγινε και συνεχεια ενα reset μεσα απο το μενου) τωρα οταν ανοιγει η οθονη ειναι εντελως μαυρη, αλλα κουμπια κατω αναβουν, και με παρατεταμενο το power button εμφανιζονατι οι επιλογες για reboot & power off κτλ).

Εκανα την διαδικασια και κατεβασα το Miflash tool και την τελευταια fastboot rom αλλα οταν μπαινω με fastboot και επιλεγω το flash all στο tool βγαινει το γνωστο μηνυμα οτι remote devide is locked .....

Λοιπον τι κανουμε, πως κανουμε hard reset η πως ξαναπερναμε την rom η και παλιοτερη rom (stable global) σε ενα κινητο με μαυρη οθονη?

Με τα κουμπια δεν εχουμε επιλογη hard reset?

 

Καμια ιδεα ρε παιδια για το κινητό του φίλου μου? Πως μπορούμε να κάνουμε reset η να ξαναπερασω την global stable που εχει τωρα? Εχω μεινει με μια μαυρη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το γράφω για όσους ΔΕΝ έχουν ξεκλειδώσει bootloader και είναι με official η multi πειραγμένη.

Κάντε ΟΛΟΙ αίτηση και ξεκλειδώστε τα γιατί οι Ελληνικές dev η τελωσπάντων stable αλλά Ελληνικές όμως δουλεύουν αλλιώς ,πιο καλά, πιο προσαρμοσμένες με gps-4g,και γενικότερα με την συνολική λειτουργία της συσκευής.

Για όποιον θέλει ντε και καλά Αγγλικά ας βάλει την Ελληνική και ας γυρίσει στα Αγγλικά μετά...

Αλλιώς θα είσαστε στο ψάξιμο δεν μου δουλεύει αυτό δεν μου συγχρονίζει εκείνο μου χάνεται το σήμα το gps αργεί κλπ κλπ.

 

δλδ η ελληνικη stable rom λετε ειναι καλυτερη απο τη stable και προσαρμοσμενη σε g global ps κλπ? επισης μπορω να βαλω ελληνικη ρομ και να επιλεξω αγγλικα να φαινονται μετα(εχει δλδ 2 γλωσσες συστηματος ελκηνικα/αγγλικα)?

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική έχει Ελληνικά-Αγγλικά.

Τωρα αν θέλεις stable η dev είναι δικιά σου απόφαση.

Αν θέλεις root η dev είναι.

Η stable είναι ίσως με λιγότερα προβλήματα αλλά δεν είναι root.

Οι Ελληνικές είναι ρυθμισμένες καλύτερα για εμάς...

Link to comment
Share on other sites

@pillopoulos εσύ τι έκανες με το δικό σου;

Θα το στείλω τη Δευτέρα στους σχιστοματηδες :(

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι η "ελληνική" δεν είναι καλύτερη από την global σε καμία περίπτωση. Καταρχήν, μου δίνει την εντύπωση ότι είναι η κινέζικη με μετάφραση όπου χρειάζεται. Το region της είναι Ινδία απ' ό,τι βλέπω και αν κρίνω από τις εθνικότητες των ατόμων που "υπογράφουν", αξιοποιείται και από τις υπόλοιπες χώρες του κόσμου. Συνεπώς είναι "διεθνής" και όχι αμιγώς ελληνική. Ο μόνος λόγος να την βάλει κανείς είναι αν θέλει ελληνικά στα μενού. Ούτε στο sms app δεν έχει τη δυνατότητα να στείλεις με μειωμένη κωδικοποίηση για 160 χαρακτήρες απ' ό,τι είδα, εκτός κι αν τους γράφεις με κεφαλαία οπότε κάτι γίνεται αλλά όχι 160.
Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδεα ρε παιδια για το κινητό του φίλου μου? Πως μπορούμε να κάνουμε reset η να ξαναπερασω την global stable που εχει τωρα? Εχω μεινει με μια μαυρη οθονη.

Για δοκίμασε να κατεβάσεις την ρομ από εδώ γιατί κάτι μου λέει ότι δεν είναι η σωστή.

Δοκίμασε και stable και dev.

http://en.miui.com/a-234.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...